Wystawienie Asasyna

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Stachu1
Warzywo
Posty: 11

Wystawienie Asasyna

Post autor: Stachu1 »

Sprawa wygląda tak:
Wystawiam Asasyna z Shadami. Jak wiadomo muszę mieć minimum 5 (koszt podstawowy 80pkt) żeby wystawić, więc tutaj pojawia się pytanie. Wystawiam 4 shadów (80pkt) w tym shade/assasyn (90pkt) co daje nam 5 shadów czy wystawiam 6 shadów (80pkt) w tym shade/assasyn (90pkt) ??

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Lol założyleś nowy temat i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - mocny jesteś :mrgreen: =D>
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Stachu1
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Stachu1 »

Widzę że albo pytanie jest niezrozumiałe albo jednak poczekam na bardziej konkretną/kompetentną odpowiedź.
To może jeszcze inaczej
W rospie mam 5 shadow i aska i jak mam się wystawić (6 shadow - 5 plus jeden za assasina czy 5 i assasin wchodzi za jednego sheida a shade schodzi) ??

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

zasada hidden w Army Booku w opisie assassinów prawdę ci powie :wink:
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Stachu1
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Stachu1 »

No niestety ale tą zasadę można na dwojako rozumieć, gdyż mówi "Zgłoś assayna w jednostce i umieść jego model w pierwszym szeregu. Usuń zwykły model, by zrobić miejsce dla Assasyna. Jeżeli jednostka walczy wręcz, Assasyn zatępuje szeregowy model w jednostce, stykający się z wrogiem. Jeśli nie ma takiego szeregowego modelu, należy usunąć model dowódcy lub Postaci, by zrobić miejsce dla Assasyna". W tym momencie "usunąć" można rozumieć dwojako, a mianowicie "usunąć z gry" w poczet poległych lub "usunąć - do tylnego szeregu" gdyż jakim sposobem mógłby to być dowódca, inna postać, sztandarowy lub muzyk.
Zawsze można zrzucić to na tłumaczenie, a że mój angielski jest słaby, stąd zwróciłem się z tą kwestią do forumowiczów. Sądziłem że dostanę jakąś konkretną odpowiedź. Może jednak się pomyliłem ??

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

FAQ też trzeba czytać :

Q. What happens to models that are displaced by an Assassin?
(p61)
A. They are moved to the back rank of the unit.

Pozdro
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Stachu1
Warzywo
Posty: 11

Post autor: Stachu1 »

No i nie można było tak od razu ?? Trochę dobrej woli i zrozumienia, może zdziałać cuda
Dziękuję bardzo za odpowiedź, teraz mogę spać spokojnie :D

Chociaż z drugiej strony "dobra wola i zrozumienie" u Dark Elfów ?? :D

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Po to jest temat Pytania i odpowiedzi, aby nie zakładać oddzielnych tematów :wink: (jak nasza Queen to zobaczy to poleje się krew :twisted: ).
Według FAQ model który został zastąpiony przez assasyna trafia na koniec oddziału. W przypadku piątki shadów wystawiania wygląda tak wystawiasz 5 shadów i zapisujesz, że w tej jednostce jest assasyn. Przy ujawnianiu wstawiasz aska do jednostki. Jeśli jest ona w walce wręcz to ustawiasz go tak aby miał kontakt z wrogiem. Zakładam, że 5 shadów w walce stworzy tylko jeden szereg więc assasyn musi być ustawiony w środku. Taka jest moja interpretacja tej sytuacji.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Zakładam, że 5 shadów w walce stworzy tylko jeden szereg więc assasyn musi być ustawiony w środku.
a czemu niby w środku? jest napisane dowolny model, po co dorabiasz teorię do czegoś co nie jest w zasadach

a wystarczy zerknąć do słownika i wpisać "displace" -> zamieniać, przemieszczać, przesuwać

jakbyś miał usunąć model jako ofiarę to by było napisane "remove as casualty"
mod i tak ten temat wytnie potnie i zrobi sałatkę
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ