Nowy Kodeks DE

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Re: Nowy Kodeks DE

Post autor: Tullaris »

Tapio pisze:Oczywiście jest to moja prywatna perspektywa, zawsze jakoś brak tego przerzutu na hita w pierwszej turze, zwłaszcza przy 3+ :wink:
To ja mogę odpuścić ten przerzut, a wole bicie zgodnie z inicjatywą + przerzuty Wondów na 1, z S6.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Tullaris wie co mówi, w końcu to kapitan executioniersów. :D

Teraz execowie są zdecydowanie lepsi. Nie wiem jak można ich określić jako:
Tapio pisze:zupełnie niegrywalne
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Przecież to jedna najlepszych jednostek DE pod obecny metagame. Za 360-400 pkt jest samodzielny klocek, który morduje pancerniki i bohaterów.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Dlatego właśnie napisałem, że to moja prywatna perspektywa. Niestety jakoś tak wychodzi, że przy rzutach na 3+ statystycznie nie wpada mi minimum połowa, na 5+ zaś zupełnie odwrotnie. Zezowate szczęście chyba, nie umiem inaczej tego określić :?
Póki co ten właśnie oddział zawodził mi każdą bitwę na nowym booku temu właśnie uczepiłem się innych rozwiązań i temu trochu ponarzekałem na kierunek w jakim zmierzają cięcia, bowiem coraz mniej ich dostrzegam :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

No cóż jeśli lepiej Ci się kula na 5+ niż 3+ to raczej nie winił bym booka. W tej sytuacji proponuję grę na fleet materze, będzie zapewne wszystkich kasował w chellengu i dawał unbreakable ;)

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Trochu trzeba ponarzekać od razu humor się poprawia, ja nie z tych co się poddają wynajdę optymalną dla siebie koncepcje, tylko niech nie zmieniają tych ograniczeń co kilka dni :wink:
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Tapio pisze:. Niestety jakoś tak wychodzi, że przy rzutach na 3+ statystycznie nie wpada mi minimum połowa, na 5+ zaś zupełnie odwrotnie.
No cóż to dziwne, niemniej jednak jeżeli Ty trafiasz przeciwnika na 3+ to on trafia Cię na najlepiej na 4+ więc jemu powinno być ciężej.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Twister
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Twister »

Odświeżę temat ;)
Mam pytanko, mianowicie jak się Wam gra/grało na nowym kotle z wiczkami? Zastanawiam się nad ich kupnem, ale nie wiem co o nich sądzić :]

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Z samych witchek jestem bardzo zadowolony. 30 z bannerem armour piercing to bardzo dobry zapychacz corów. Nie wystawiam kotła.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

a wstawiasz do nich hagę z witchbrew :?: wtedy taki unit wypłaca jakąś chorą liczbę ataków...
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Witchki dla mnie obowiązkowy core podobnie jak DR, z kotłem w hordzie potrafią zrobić szał, ale przeciwnik, gdy już raz zakosztuje takiej opcji będzie wolał ominąć kloca niż się na niego porwać, więc coraz bardziej skłaniam się ku opcji z herosem z buta na AS 1+ z przerzutem i dopałką siły. Poważną przeszkodą się wówczas robią, a jednocześnie nie straszą i nie ściągają max strzelania.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zyskuję 6-10 A z S3 AP i 5 z S4. Za ponad 100 pts to imo za mało. Poza tym, nawet nie wystawiam ich w hordzie, bo ciężko manewrować. Dodatkowo slot hero mam już zapchany.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Twister
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Twister »

Ok, skoro tym zapychacie core to gdzie trzymacie dużą sukę?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie mam dużej suki. Mam małą na koniku w 10 DR. Ale można ewentualnie wystawić kusze - ja nie używam, bo za mało mobilne i bardzo drogie. Można też ją trzymać w innej piechocie - Egzekach, BG czy shades. Z racji tego, że magiczka dostaje hity od od WE na koniec fazy, to spokojnie można ją wystawić w WE i w pierwszej turze wejść do shades.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tapio
Mudżahedin
Posty: 284
Lokalizacja: Triclinium Bielawy

Post autor: Tapio »

Ja dużą magiczkę z hotekiem wbijam do warlocków, przeżywalność sporą dostaje tylko przed ostrym strzelaniem trzeba ten oddział kryć.
Triclinium Thoruniensis

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Nie widzę bardziej odpowiedniego tematu więc piszę tutaj. Dział DE ledwo dycha i jakoś nikt nie pisze o plotkach, że w najbliższym podręczniku End Times ma być znowu kult slanesha. Czy ktoś coś więcej na ten temat słyszał, mi się to już kiedyś obiło o uszy ale nie sądziłem że to ma być już teraz?

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

To bardziej brzmi jak wishlist niz jakas pogłoska . Wkońcu dostalismy warlockow ktorzy mają znamie Slanesha przeciez
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

W End Of Times póki co Malekith balował gdzieś w jakimś innym wymiarze, mordując jakieś uber byty po czym wrócił i zastał Naggaroth na wpół ogarnięte armią śmierdzących krwią dzikusów. Przerwał inwazję na Ulthuan i nakazał dorżnąć armię Valkii.
Trzeci book będzie się chyba skupiać po części na Malusie Darkblade i jego samobój... heroicznym queście uratowania Morathi z oceanu Khorników.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ten fragment z początkowych opisów ras czytałem , ale podobno gdzieś w finale pojawia się rozmowa Teclisa z jakąś tajemniczą postacią, którą ma być podobno Malekith. Chodzi bodaj o jakiś układ i wspólne działanie.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

hypnotic pisze:Ten fragment z początkowych opisów ras czytałem , ale podobno gdzieś w finale pojawia się rozmowa Teclisa z jakąś tajemniczą postacią, którą ma być podobno Malekith. Chodzi bodaj o jakiś układ i wspólne działanie.
Dark elfy i high w sojuszu?.... :lol2:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

ODPOWIEDZ