Powitanie

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Arimid
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Powitanie

Post autor: Arimid »

Po pierwsze pragnę wszystkich powitać i się przedstawić.
Mój wybór na pierwszą przygodę z warmłotkiem padł oczywiście na DE.
Głównie ze względu na klimat :) (za Kaina i te sprawy ;))
Aktualnie mam standardowy batalion,
16 kuszników
12 włuczników
20 korsarzy
5 cold one
I dodatkowo:
5 cold one
10 black guard/executionersów (jeszcze nie zdecydowałem, BG napewno mają mega klimat )
W planach:
2 reaper bolty
Sorcererka

No i pytanie, jak tym grać :)
Raczej robić BG czy exe ?
Co powinienem mieć jeszcze w planach i ogólnie co myślicie o takim początku.
(Gram głównie dla tzw fanu a nie o złote kalesony, niemniej ciągle dawać ciała też fajnie nie jest :P )
Miło by było gdyby dało się z tego zrobić coś elastycznego, bo znajomi mają prawie całe spektrum innych ras.

Kolejne pytanie nie znam jeszcze wybitnie zasad, ale powtórze się, jak tym grać?
Savów dużo tu nie ma, mv raczej taki średni, mam wrażenie że zanim się czymkolwiek odgryzę to zostanie mi wszędzie po 3-4 figurki.
(Na początku chyba będę oscylował w granicach 1200-1500 pkt.)
Czy rozbicie cold one na 2 klocki jest dobrym wyjściem? W sumie to jedyny oddział który może cokolwiek "tankować".
Czy da się ew. Jakoś wydłużyć żywotność BG bo widzę że jak gdzieś dolecą to powinni zostawiać po sobie krew i pożogę, tylko znowu savów to to nie ma... . Czy ich przeznaczeniem jest jak sama nazwa wskazuje stać jedynie z tyłu i bronić innych jednostek?

Dzięki za wszystkie rady, podpowiedzi i opinie !
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Witamy, witamy
Jednak prosił bym o używanie już istniejących tematów które są przeznaczone do tego typu rzeczy ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Witaj.

Na szybko - Execy są lepsi niż black guard.

Arimid
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Arimid »

No właśnie strasznie mnie to boli szczerze mówiąc :P
BG mają mega klimat, a exe wyglądają średnio/słabo... A niestety nie czuję się jeszcze na siłach jeżeli chodzi o konwersje... . No może poza liderem, bo ten odcięty łepek jest spoko :).
Skorzystałem z rady z wcześniejszego postu, przekopałem trochę forum (niestety nie jestem jeszcze obeznany ze slangiem druchii więc nie wszystko zrozumiałem i to w sumie był powód założenia nowego wątku) i widzę że BG wydają się prawie niegrywalni :/. Mam wrażenie że jedynie regenka jest w stanie wydłużyć ich żywotność, albo wrzucenie ich 30 żeby 10 w ogóle gdzieś doleciały co z kolei pod względem punktowym wydaje mi się na moim etapie niemożliwe.
Ma ktoś jakiś inny pomysł na wzmocnienie ich, czy rada starych wyjadaczy jest taka żeby poprostu sobie odpuścić?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

O zasadach oddziałów i tym czym i jak grać pisz w odpowiednich wątkach , choćby "Szybkie pytania? Szybka odpowiedz!" a nie tu. Żeby zakończyć, problemem BG nie jest przeżywalność tylko koszt punktowy oraz problem z twardymi i opancerzonymi celami, których jest sporo na stołach obecnie. Daj im Razor standard i możesz grać, jak nie trafisz na save 1+ to pewnie sprawdzą się lepiej niż exe ale dopłacasz 90pkt na 30 osobowym oddziale.

Arimid
Pseudoklimaciarz
Posty: 22

Post autor: Arimid »

Super, dziękuję wszystkim za privy, podpowiedzi i rady.
Hope to see you soon :) (no narazie moze jeszcze nie na turniejach ;))

ODPOWIEDZ