Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: kangur »

Rince pisze:3d6 szarzy na 30 modelach piechoty z calym aresnalem uzbrojenia, kotlem i ruchem 8-9 nazywasz marnowaniem? :) To chyba w inna gramy gre, mosci panie Kangurze ;)
Zacznij na nowo ogarniac DE i zagraj tą rozpiską . Koncepcja wydaje sie w teorii super ,ale w grze wychodzi często inaczej . Nie twierdze że jest jakaś niegrywalna . Ja sam gram na kotle i sisterkach juz rok i nie narzekam . Tak czy siak dzięki za sporą recenzje :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Rince pisze:3d6 szarzy na 30 modelach piechoty z calym aresnalem uzbrojenia, kotlem i ruchem 8-9 nazywasz marnowaniem? :) To chyba w inna gramy gre, mosci panie Kangurze ;)


Dołączę do pytania skąd ten swiftstride?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Rulebook > Magic Items > Magic Standards/Banners > Banner ktory jest na sisterkach/tancerkach
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

smpa
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: smpa »

Dzięki.

Czy nasze balisty, przy strzale 6-cioma strzalkami maja negatywy za covery czy walą salwa?

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1505
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

Tak, działa jak volley gun. Volley guny łapią kary za wszystko oprócz multi shotów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Idac za przykaldem mistrzow swiata gram taka rozpiska:
- magica na koniu, master, 4 czary div, cloak, familiar
- baba na kotle, bsb, nabh, ex. blade, stalkers st.,
- 34 wlocznikow fcg, +1m
- 25 korsarzy fcg
- 9 cokow fcg
- 10 lockow
- 2 charioty
- 2 x harpie
- oltarz

zobaczymy. boje sie, ze troche za malo scoringow. przy ostatniej bitwie to odczulem.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

kangur wrzuć raport z DMŚ :)

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Pomęczcie też Zeppelina, bo klepnął chłop 81 pkt! Talladil się chyba nie wypłaci :lol2:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Stan pisze:kangur wrzuć raport z DMŚ :)
Zamiast sie rozpisywac to wole liczyć money od Talladila :mrgreen:
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Spokojnie, odda wam w monokhornie i zostaną mu juz tylko te biedne de :lol2:

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Po pierwsze, gratuluje wynikow =D>

Po drugie, pierwsza jaskolka wiosny nie czyni ;)

Po trzecie, w monokhornie to ja moge oddac ale soczysty lomot na ubitym blacie...

Po czwarte, ciesze sie, ze granie DE sprawia Wam przyjemnosc. Ja utracilem ja dawno temu, a kazda bitwa byla udreka walki z wlasna armia i samym soba... chyba w koncu zrozumialem co bylo problemem... i nie jestem absolutnie z tego powodu zadowolony... probowalem na sile grac DE tak jak kiedys i mentalnie chyba nie przestawilem sie na 9th age... Zupełnie nie przemawia do mnie styl gry, rozpiski z ETC czy to co rozkminiancie... moze jest to efektywne, ale to nie sa DE, ktore sprawialy mi frajde, na ktore wydalem ciezko zarobione pieniadze, na ktore poswiecilem 3 lata battlowego zycia... wszystko czego oczekuje od DE znalazlem w innej armii... subiektywnego zdania nie zmienie bo z mojego punktu widzenia nic sie nie zmienilo, a DE sa wielka kupa konskiego lajna... granie DE nie dawalo mi frajdy i nie przynosilo wynikow... zmienilem armie, jest frajda i sa wyniki... byc moze nie rozumiem jak sie powinno grac DE w 9th age, ale sposob ktory jest mi narzucany absolutnie mi nie odpowiada... wyniki to nie wszystko, ale totalny brak wynikow jest zbyt frustrujacy by kontynuowac przygode z DE... a za cholere nie bede gral armia i rozpiska, ktora nie daje frajdy z gry tylko po to by miec wyniki... wole nawet dostawac becki ale miec chociaz przyjemnosc z gry... ja tego od DE nie dostaje... jezeli Wam to odpowiada lub macie przyjemnosc z grania, ciesze sie Waszym szczesciem !!!

Ze szczerego serca zycze wam duzo przyjemnosci z gry, kosmicznych wynikow i wygranych masterow !!!

Jak pisalem wczesniej, do momentu wyjscia nowego booka nie mam zamiaru udzielac sie w tym dziale... zrobiłem wyjatek tylko i wyłącznie dlatego, ze sam zrozumialem w czym tkwil problem...

Pozdrowionka i do zobaczenia na turniejach :)
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

1. Chciej wrócic do starego stylu DE, partyzantki opartej na strzelaniu i kombinowanych szarzach, synergiach i dobrych CC
2. Weź blodka 2 kannonki i wjezdzaj na pałe bez namyslu bo dobre staty

Z całym szacunkiem Taladil, ale jęczałeś w opór. Chłopaki Ci poakzali ze jak sie chce i umie, to się da zrobic i 80 punktów. Na masterze. I nie parowano pod nich a kangur grał z naszym graczem ogrów i łądnie podokazywał.

Musisz po prostu pocwiczyć

A wyniki monokhornem masz, nie dlatego, ze armia jest lepsza. Jest po prostu tępa jak konstrukcja cepa, nie wymaga skilla od kierowcy zeby wyciagnac z niej poziom sredni i przede wszystkim jest noob stomperem i często ładuje wysokie wyniki
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

@Qc

Troche przesadzasz z tym mono, bo az tak wesolo nie jest, a moj wybor (a w zasdadzie potrzeba) jest chwilowy pod katem DMP...

Co do DE jeczalem i bede jeczal... tylko w koncu wiem jaki jest tego powod... jakis czas temu gdy szukalem rozwiazania i nowej armii testowalem rozpiske na dwoch wozkach i 120 spearach... co z tego, ze wyniki byly jak gra nie dawala frajdy i byla nudna jak flaki z olejem... to samo mialem z SE na lesnych demonach... nie tego oczekuje od armii, ktora gram... chce zlozyc DE tak jak chce, pod styl ktorego oczekuje i miec takze wyniki... stwierdzam, ze jest to niemozliwe ze wzgledu na wewnetrzny balans... rozpiska nie trzyma sie kupy i nie ma prawa dzialac... w koncu cos peklo i ciesze sie, ze podjalem jakies kroki, zamiast walczyc z systemem dalej...

Czy teraz wyrazilem sie jasniej ? Czy moje stanowisko jest zrozumiale ?

PS. Jakis czas temu wywolalem burze probujac narzucic swoj punkt widzenia jako jedyny sluszny... popelnilem blad, zrozumialem to, nie kazdy musi podchodzic do tematu tak jak ja... mam wiec prosbe bys nie probowal zrobic tego w druga strone, szkoda czasu na niekonstruktywna dyskusje...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

jest ok, rozumiem. Lubię sie po prostu podroczyc ^^
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Po sesji wróciłem do grania i taka oto rozpa grało mi się bardzo przyjemnie:
Prince - Chariot, HA, Shield, GW, Bluffers, 4++,Nabh,General
Captain - Chariot, HA, Shield, GW, Cloak, Nabh
Priest of Nabh - Executioners Blade, LA, Dragonscale Helm, Ołtarz, sztandar do dispella
32 speary, FCG
10 korsarzy, AHW, RHB
10 korsarzy, AHW, RHB
5 DR, RXB
10 Executioners FCG
Hyrda
Hydra
Bolec
Bolec

Tak jak mówię grało się przyjemnie ale czegoś brakowało.
Poprawiona rozpa wygląda tak:

Prince - Chariot, HA, Shield, GW, Bluffers, 4++,Nabh,General
Priest of Nabh - Executioners Blade, LA, Dragonscale Helm, Ołtarz, sztandar do dispella
30 speary, FCG
10 korsarzy, AHW, RHB
10 korsarzy, AHW, RHB
5 DR, RXB
10 Executioners
Hyrda
Hydra
Kraken
Bolec
Bolec
Bolec

Ktora wg was lepsza? Co jeszcze do poprawy?

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Bolce do wyjebki a pozatym to dobry kierunek.

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Dlaczego bolce akurat?
Może nie zabijają dużo ale na przykład kowboi trzymają w oddziałach chyba.
Widzialem wlasnie ze większość bardziej doświadczonych graczy na nich nie gra. Czemu?
I jeśli nie bolce to co zamias nich?

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja bym wymienił bolce na magię a egzekow na black guardow
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Same wujki dobra rada a sami to armię wymienili :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ja nie jestem sadomachistą. Chce się chłopak męczyć to mu tylko mówię co zrobić by się męczył trochę mniej.
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

ODPOWIEDZ