Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Re: Elves of Darkness czyli DE w 9th Age

Post autor: Glegut »

A cóż za herezje tu się wyprawiają .... :evil:

Varred pisze:Nie wymieniaj niczego na CoKi. A te które masz najlepiej wywal od razu.
Varred, sorry ale straszne głupoty gadasz jeszcze ktoś pomysli że to prawda... :roll:
Varred pisze:Grałem jakiś czas na 2x9 Cokow i nie robią kompletnie nic oprócz oddawania punktów po jakiejś 4-5 turze.
Jakiś czas to znaczy ile ? Pozatym czas nie ma tu nic do rzeczy.
Zagrałem ponad 50 bitewek z ustawieniem 2 x 9 Coków lub 10 i 11 i mam odmienne zdanie na temat tego unitu niż Ty.

To że mialeś turbo pecha, twój przeciwnik farta lub nie potrafiłeś ich odpowiednio użyć nie oznacza żę Coki są do dupy :shock:

Popatrz na ich staty , na ich śmieszny koszt punktowy i porównaj z jakimkolwiek innym podobnym unitem. Widzisz już różnice?
Wszystko oczywiscie zależy co mają robić i jaki masz pomysł na bitwe.

Moim zdaniem rzeczy które powinny być zawsze wystawiane z naszego booka (koszt pkt vs możliwości) to:

1. Rycerze
2. Hydry
3. Kociołek

Na Twoim miejscu dałbym jeszcze im szansę i pograł na tym złożeniu z kimś kto ma jakiś inny lore niż metal ;)

Powodzonka

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

No 50 gier to nie było.
Ale na przykład Lord na rydwanie sprawdzał mi się dużo lepiej. Myślę że to zależy głównie od mety. U nas dużo osób gra armia i które nie uciekają wogole i takie Coki działają dużo gorzej. Bo w pierwszej turze w szarzy dają wpierdol ale grind maja strasznie słaby. A niestety potrzebuje czegoś do grindowania przy takich armiach jakie u nas grają.

Dodatkowo zapewne masz rację że nie do końca ich umiałem użyć. No ale pogramy zobaczymy. Do października nie tak aż daleko a wtedy będziemy bardziej kminic rozpiski (mam nadzieję przynajmniej)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, o 15:49 przez Varred, łącznie zmieniany 1 raz.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Hydry sa 0-3 ... zawsze bym bral
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Pochwali sie któryś jak paringi wypadły w Szczyrku?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Witam,

Normalnie jestem graczem HE, ale ile można grac zdrajcami.

Szykuje sie do DE powoli (wiem ze będą zmiany zasad po ETC).
Chetnie bym podyskutował z wyjadaczami (sam będę z uporem testował kilka własnych pomysłów)
Rozpę pisze z pamięci.

Prince, HA, GW, R-crossbow (wsiadajac na rydwan nie dostaje chyba z automatu?), Raptor Chariot, Midnight Cloack
Cult Priest on Nabh na Mantysi, Executioners blade, LA, Ring of Shadow, Lucky Shield, (BSB)
Oracle Master (Witchraft - 4 spelle), Ring on Fire, Wandering Familiar

20 Kusze + Muz
30 Legionaiers FCG
5 Dark Riders

5 Harpie
Raptor Chariot
7x CoK
7x CoK
5 Dark Acolytes (w tym champion z Conclave)
Kraken.

Mam 40 pkt wolne mozna dorzucic jakis magiczny oprzedmiot lub sztandary na Coki lub Kusze /Shieldy na DR

Obrzuccie blotem, bo i tak to przetestuje i zobacze ile macie racji ;)
Z góry dzieki.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, o 16:13 przez Romek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Aktualnie nie ma tańszej wersji Hydry.
Book 1.3.4 nie przewiduje takiego wariantu.
Sprawdź czy klepiesz armie na aktualnej wersji booka bo Mantysie tez nie są juz takie jak kiedyś.
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Miałem na myśli Krakena ;), teraz zauważyłem ze nie mam min Corów,

wiec dochodzi 30-sty Legionista, wydpada 6-ty Acolit i mam 40 pkt do wydania.
Skłaniam sie ku Krakenowi zamiast Bolców.

Book 1.3.4.

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Uwaga leci błoto :)

Moja opinia o rozpie.
- 20 kuszy z Core do poprawy. To nie są HE :mrgreen: .
Ja bym poszedł w 10 + druga piątka DR.
Dodaj kusze na DR i masz ten sam efekt.

- 30 włóczni to za mało, zwłaszcza jak nie pchają kociołka.

- Lore w mojej opinii tylko Divinacja do tej rozpy.
Guiding Light przyda sie na te 3 głupoty w twojej armii i tak z czasem przekonasz się, że można oblać LD10 na 3 kościach w kluczowym momencie. Ja po ostatniej akcji jaką odwalił mi mój lord zawalając grę pożegnałem się ze wszystkimi COKami z moich rozpisek :(.

- Akolici z Cosmologia w ogóle nie grają szkoda punktów.
Jeżeli już to Yema.
A tak w ogóle to jak na moje oko masz a dużo punktów w magii. Lv4 + Ring of Fire + Akolici.
żeby to użyć to potrzeba z 9-10 kości co turę, powodzenia :).
Jak dla mnie strata punktów na Akolitów.
Wywal ich masz 360 punktów. 9 raven Cloaks, Kraken, prawie dwa charioty. Wszystko wymienione zdecydowanie lepiej uzupełni twoją rozpę niż Akolici z Kosmologii.

Tyle ode mnie. Powodzenia.
Obrazek

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Ok, dzieki za odpowiedź, to po poradach kilka zmian

Prince, HA, GW, R-crossbow (wsiadajac na rydwan nie dostaje chyba z automatu?), Raptor Chariot, Midnight Cloack
Cult Priest on Nabh na Mantysi, Executioners blade, Bronzplate armour, Lucky Shield, (BSB)
Oracle Master (Witchraft - 4 spelle), Ring on Fire, Wandering Familiar

14 Kusze + Muz (chce miec oddzial idacy z tylu z Czarka w srodku a Kusze moga cos zrobic a bieodo-oddzial Legionarow bez sperow nie bardzo.Na fastach szkoda pkt na kusze, wole dac championa na Comboszarze z mantysia by wylapac challange, moze trafi na Coki w przyslosci)
28 Legionaiers FCG (tu Altar)
5 Dark Riders
6 Dark Riders w tym champion

5 Harpie
Raptor Chariot
7x CoK + Banner
7x CoK + Banner
Altar (do spearow) - nie wiem czy nie jest za drogi na to co potrafi.
Kraken.

Witchraft zostaje. Jak Glupota moze mi popsuc bitwe to trudno, wogole nie jestem fanem Divine Lore. Praktyka moze zmieni moje nastawienie.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017, o 12:08 przez Romek, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Zagraj kilka bitew a sie przekonasz co gra a co czeka na lepsze czasy.

Ring of Shadows działa tylko na modele piechoty . Witchcraft jest obecnie najsłabszym lorem . Dlaczego go wybrałes?
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Romek
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Ring Dziala na model na ktorym jest i tylko modele piechoty w oddziale do kotrego dolaczy (Towering nie moze niestety dołączać).
Chcialem miec mozliwosc miec Hard Covera od DR lub chariotow i lasów. Lucky Shield by olac 1sze dzialo/Bolca ktory trafi. Troche Bieda ale cloack na nim to byłaby strata punktów

Co Do Lora - wydaje mi sie bardzo ciekawy - pozwala spamowac debuffy. Popchnac kloc z kotlem 10", spolowic range maszyny lub wogole spelli, Will-o-Wisop wylacza praktycznie jakis wazny cel max szarża 12 cali i to 1/256 rzutów..., jest tez -1 do Hita, The Wheel turns potrafi naprawde popsuc dzień. Jedyny czar ktory mi nie lezy to głupota i -1 ld za każdego Herosa - mocno sytuacyjne ale zobaczymy.
Atrybut jest takim bonusem.

Co do Divination - jest ok. Distracting Aura jest super, pociski sa niezle ale sytuacyjne (wole pewny efetk polowy zasiegu niż popłynąć na D6 na spellu z autowoundami), 6-tka jest beznadziejna, +2 ini +2 Ws fajne ale bez przesady, stubborn sytuacyjny. Atrybut jest giety ale mozna skonczyc z nieprzydatnymi czarami (za wyjątkime genialnej 0 -wki)

Zaznaczam, że narazie to tylko teoria ;).

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Panowie macie jakies nowe wieści o nowych DE?

To co się aktualnie dzieje z moimi DE to straszna bida.
Przegrałem 3 ostatnie bitwy WoCh, EoS i Krasie.
W każdej grze czuje ze mam pod górkę na poziomie rozpy i jakbym gral DE 3700 ptk vs 4500.
A ostatnia gra z Krasiami, które mialy +3 do kasta i dispella i 6 czarów rzucanych na 5+ zniszczyło moją konstrukcje dnia. A nam odcieli przerzut 1 na zranienie w kultach, WTF?
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

cluzoe pisze:Panowie macie jakies nowe wieści o nowych DE?

To co się aktualnie dzieje z moimi DE to straszna bida.
Przegrałem 3 ostatnie bitwy WoCh, EoS i Krasie.
W każdej grze czuje ze mam pod górkę na poziomie rozpy i jakbym gral DE 3700 ptk vs 4500.
A ostatnia gra z Krasiami, które mialy +3 do kasta i dispella i 6 czarów rzucanych na 5+ zniszczyło moją konstrukcje dnia. A nam odcieli przerzut 1 na zranienie w kultach, WTF?
Jak się dajesz wałkować to nic dziwnego, że przegrywasz ;) Krasnoludy nie mogą mieć +3 do casta a te czary rzucane na 5+ to bound spelle które nie mają bonusu do casta (max +1 z przedmiotu na kowalu) i ty masz +1 bonus do dispela dodatkowo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Co akurat nie zmienia faktu że ta armia jest niepełnosprawna
Fajni są warlocy yemy z czempionem + magiczka z familiarem i divinacją. Fajne są 2 hydry. I w sumie to tyle... #-o
Lord nabth na rydwanie z blafersem 1+ 4++ i dwurakiem byłby fajny (a i tak ma tylko 7 m w porównaniu z rydwanem HE i głupotę gratis) ale nie można go wziąć z warlockami bo tak ...
Ta armia jest tak biedna że aż boli jak się na to patrzy :(
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

to nie bierz nabh tylko jemy, masz 8 move (jak he) masz strider ... wiec po prostu bierz to co Ci daja w booku a nie narzekaj...
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Krotko, zwiezle i na temat... po 3 latach gry DE przesiadlem sie na mono khorna... gdyby w 9th age byl balans, a DE byly na tym samym poziomie co mono to bym robil identyczne wyniki... tak nie jest... w Szczyrku 2017 pobilem swoj rekord zenady i zrobilem 25 pkt z gier... w ostatnich trzech grach mono khornem zrobilem 49 pkt, a nie urazajac nikogo, gralem z lepszymi graczami niz w warzywniaku szczyrkowym... dla mnie EOT w temacie DE... albo naprawia armie, albo nie mam zamiaru wracac do mojej ulubionej armii...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Dokładnie.
Ta armia miała ostatnio tak źle w 6 edycji :roll:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: cluzoe »

Slayer Zabójców pisze:
cluzoe pisze:....
A ostatnia gra z Krasiami, które mialy +3 do kasta i dispella i 6 czarów rzucanych na 5+ zniszczyło moją konstrukcje dnia. A nam odcieli przerzut 1 na zranienie w kultach, WTF?
Jak się dajesz wałkować to nic dziwnego, że przegrywasz ;) Krasnoludy nie mogą mieć +3 do casta a te czary rzucane na 5+ to bound spelle które nie mają bonusu do casta (max +1 z przedmiotu na kowalu) i ty masz +1 bonus do dispela dodatkowo.
Trochę za szybko napisałem i uogólniłem bo pisałem z telefonu. +1 do casta i +3 do dispella + 6 czarów, każdy rzucany na 2 kościach. Do tego Distracting i HT mogą rzucić 2x plus 2x Missile (które są defakto Hex'ami) z S4 i S6 z zasięgiem na 36" WHAT !!! :shock:
Do tego koszt tego wszystkiego porównywalny do mojej czarki :shock: i zastanawiasz się za co płacisz te punkty w DE??
QC pisze:... a nie narzekaj...
Kurde nie zgodzę się trzeba narzekać i nie tylko na naszym forum ale również na 9th(co zrobię w wolnej chwili). Jak nie zwrócisz uwagi to znowu dostaniemy kupę a nie armię i będę musiał przeprosić się z Orkami, które asami też nie są.
Eltharion pisze:Dokładnie.
Ta armia miała ostatnio tak źle w 6 edycji :roll:
Zgadzam się w całej rozciągłości.

EDIT: To mamy jakiś przeciek n/t nowości do DE czy nie?
Bo to był główny cel mojego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

nowy podręcznik i tak będzie dopiero w październiku :P

Awatar użytkownika
Talladil
Falubaz
Posty: 1490
Lokalizacja: Czarne Wrony - Białystok/Warszawa

Post autor: Talladil »

Eltharion pisze:Dokładnie.
Ta armia miała ostatnio tak źle w 6 edycji :roll:
A moze nawet pol rozciaglosci wiecej... nie wiem jak Wy ale ja mialem wrazenie zaczynania gry z wynikiem 5:15... co sie dzialo pozniej to byla tylko moja inwencja.... albo wyciagne, albo nie...
Obrazek

Dread Elves 2.0 - W/R/P - 18/10/15

ODPOWIEDZ