Sytuacje cieszące oko ;)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Sytuacje cieszące oko ;)

Post autor: Wujek Kiczu »

pewnie każdemu z was przytrafiła sie jakaś sytuacja na stole typu... wasz odział 8 driad przedziera sie nie tkniety ostrzałem prosto na armatę imperialną , overrunując od boku w 8 knightów po czym w nastepnej turze zjeść kolejną armate i overrunowac ( już w 3jke) na hellke?

tu mozemy opisywac właśnie takie radosne sytuacje :twisted:

pozdro

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ja vs Zozo w Faberach jakieś 3? lata temu

szarża 5tki khorników w odział łuczników ;)


nie zabiłem nikogo , łucznicy mieji higher grounda i 2óch mi utłukli
na ucieczke rzuciłem koło 5ciu :) dogonili mnie i utłukli

cały ten mecz był zryty ale ta akcja szczególnie

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Szarża od boku dryadami (siejącymi terror) w klocek 9 realmów -> nie zdany test -> redirect (tak to jeszcze stara edycja) w drugi klocek realmów -> bye, bye ucieczka poza stół

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Najlepsza akcje o jakiej slyszalem to z dawnych czasow 5 edysji kiedy to herosi ( szczegolnie chaosu ) potrafili wygrac w pojedynke cale bitwy.

I wlasnie Lord chaosu na smoku szarzujacy na canona Dwarfow na dobicie.Ani general ani smok nie zadaja zadnej rany!zaloga oddaje i wbija jedna na smoka.General przegrywa i 1 brejka ( pamietacie ze nie bylo przewagi liczebnej wtedy ) i oczywiscie nie zdaje.Ucieka na 3 kosciach na tyle malo ze zaloga z modyfikatorem -1 do gonienia lapie go.

Ja bym chyba przetopil figurke po czyms takim!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a moje cacko to jak 3 khornikow w tym exalted oczyfiscie na szkapach szarzuja na moja 5 lucznikow... to ja mowie s&s... trafiam cale 2... random? oba w kolesia... mowie super, na wounda? dwie 6... hmmm... qmpel patrzy i smiejac sie mowi "na oczy weza niezyje" i... spadlo sie czempionowi z konia :) :) :) oczyfiscie nie bylo co zbierac z lucznikow ale jak chwalebnie zgineli :)
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

HoDA - (zaznaczam że jak wyrzucam 6/7 na ilośc strzał to jest super zajefajnie) - strzelam w BK Rzymka, wchodzi 11 strzał, jedna chyba nie wonduje, Rzymek nie sejwuje 7! 7 BK idzie do piachu.
Wspaniale sie wtedy czułem ;)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ja opowiem jaka sytuacja mi się przytrafiła gdy garłem przeciwko WE na parówce :)
Ustawiłem savage boar boyzów tak, żeby w następnej turze mogli szarżować na wroga. Niestety nie zdali animozji - stoją. Tura wroga - driady wypadają z lasu w bok savagy, mordują dwóch, orki nie zdają brejka i zdupcają. A jakoś tak się złożyło, że przebiegli sobie przez 5 czy 6 oddziałów :P, z czego 2 z miejsca uciekły za stół, 2 spanikowały, ale nie uciekły za krawędź (jeden zdołał się zebrać i w kolejnej turze oberwał turę WR i bretońskiej lancy). Jeden ustał. Akurat ten, w który wpadły potem driady i też przemieliły :P. Jedna szarża dziesięciu modeli i pół armii do piachu :)

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

miałem raz sytuacje kiedy moi WD wbili sie na bok 5 knightow khorna włanczam KB.. rzucam 7 trafień i 5 KB na wounda ;) overrunik w ogry które tez pojechalem...
aPropo KB to raz jak grałem w Bielsku przeciwko Mlodemu Rusinkowi to na jego 10BK siadlo mi 8 KB... nawet Vampir posypał sie w CR ;)

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

HoDA - (zaznaczam że jak wyrzucam 6/7 na ilośc strzał to jest super zajefajnie) - strzelam w BK Rzymka, wchodzi 11 strzał, jedna chyba nie wonduje, Rzymek nie sejwuje 7! 7 BK idzie do piachu.
Wspaniale sie wtedy czułem
Nie Rzymka tylko moje draniu :wink:
A mialem banner of doom ale to bylo dawno temu :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Chory pisze:
Nie Rzymka tylko moje draniu :wink:
A mialem banner of doom ale to bylo dawno temu :)
Chory, skoro jużes sie nam tu przyplątał, drogi Skavenie, zechcialbys może zabrac głos w temacie ponizej, o niszczeniu szczurow? :)
Szczury lubia, czy nie lubia walczyc z Welfami? Jak to widzisz?
Obrazek

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Kiedyś 16 moich imperialnych swordsmenów przyjęło na klatkę Giganta, ten chyba nic nie zrobił i nie zdał stubborna. Miecznicy dogonili go. W następnej turze wjechało w nich od frontu 8 orków na dzikach, w tym jakiś wypasiony rzeźnik generał. Zabili bodajże 1 kolesia, nie zdali brejka i znowu miecznicy wdeptali ich w ziemię. Skoro tak, pomyślałem se, to miecznicy mega rządzą dziś na stole - wjechałem szarżą w 12 nocników z sieciami, odbiłem się od nich, a ci mnie dogonili... Śmiechu było coniemiara...

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Chory pisze: Nie Rzymka tylko moje draniu :wink:
A mialem banner of doom ale to bylo dawno temu :)

O patrz, a dałbym se ręke uciąć, że z Rzymkiem grałem ;) No ale to faktycznie było dawno.
(poza tym i tak przegrałem tamta gre o ile się nie myle)

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Z moich nietypowych osiągnięć najbardziej wyróżnia się oddział 10 łuczników. Bronili murku, dostali szarże 5 screemerów, których utłukli w 2 tury (traca 2 lucznikow). Następnie zostali zaszarżowani przez herd z dwoma magami. Bijemy po inicjatywie. Ja na 8 gości rzucam 6 trafień. Przebicia na 5, no to rzucam na wszystkich kosciach 5 i 6. Schodzi 5 gorów. Magowie zabijają po 1 łuczniku. Herd nie zdaje brejka i zostaje wdeptany. Dużo wtedy punktów zdobyli.

A drugi numer, to wypalenie HoDA w 3 Bloodcrusherow (tak dla przypalu). Poszlo 18 hitow co w ostatecznym efekcie dalo 6 niewywardowanych ran.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2007, o 16:15 przez Krassus, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Zox
Chuck Norris
Posty: 384
Lokalizacja: Kult / Warszawa Ursus

Post autor: Zox »

oddział 10 Wardancerów FCG szarżujących na front 4 Irongutów FCG z Warbannerem

efekt?

31A z S4 :D

koło 20 trafiło

koło 15 zraniło

13 unsaved na 6+

... nie miał kto oddać ;)
<truepunk> powinni robic dwa niezalezne turnieje, dla pijacych i dla niepijacych
<truepunk> sorry, ale jak ja mam wygrac z zawodnikiem ktory cala noc spal i ani piwa nie wypil, jak ja ledwo stoje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Na bitwie z bretom
wpadam driadami od boku w 9 z generałem errantów,wchodzi na nie czar wild hunt,zabijam 4 rycerzy,brejk,owerun prosto w 9 errantów z bsb,no ale tu już się odbiłem :(

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Nie przebijecie mojego treemana. Przyjął na klate najpierw khorne chosen chaos knightów, potem od boku zwykłch khorników, dodatkowo demona khorna. Jaki wynik? Wszystkich wyciął w pień:P Co ture leciało na niego z 30-40 ataków.

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Na Terminatusie X lat temu (tajne rozpiski):

Moje driady szarzuja na oddzial szkieletow z "nekromanta".
JA: "Te driady, ktore moga bija po tym nekromancie"
ON: "To nie jest nekromanta"
JA: "To kto to jest?"
ON: Blood Dragon Vampire Lord na piechote...

Gosc wycina w pien driady i pedzi dalej.
Okazuje sie ze nagle mam vampire lorda w srodku armii. Szarzuje na 4 moich WD.
Tancze unbreakable. On zabija dwoch.
Tancze KB. Uderzam pierwszy, dwa trafienia, jeden KB, armia VC do piachu.

Awatar użytkownika
iqor
Plewa
Posty: 6

Post autor: iqor »

Lunn pisze:Ja opowiem jaka sytuacja mi się przytrafiła gdy garłem przeciwko WE na parówce :)
dodam jeszcze ze pierwsze modele stracilismy w 5 turze, od jedynego zyjacego unitu przeciwnikow - trolli ktore dostaly szarze 2 lanc (1 z generalem) i wildow i zarzygały 3 modele na śmierc ;-)
<lekki ot>
a tak w ogole to sie przywitam bo sie jeszcze na forum nie produkowalem (a czytam od "nowego" poczatku a i wczesniej troche ng czytalem)
w wfb to ja gram tak na oko od 4 lat z czego 3 lata to przerwa :D
armie :
- chaos (moja pierwsza)
- empire (moja przegieta ;-) )
i aktualnie posiadane:
- we
- khemri (ech jeszcze tym cudem nie grałem, doprowadzam do stanu używalności)
<koniec lekkiego ot>

Marian
Chuck Norris
Posty: 488

Post autor: Marian »

Szarża 5 wild raidersów na 6 grali od frontu, zabiłem dwuch . przeciwnik nic , niezdał breaka i do piachu, puźnij też było ciekawie pełny oddział widlów na tyłach całej armmi bretoni :twisted:

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Igorze, witaj na forum! ;)
Ta... to była brutalna i krótka bitwa :P

ODPOWIEDZ