Waywatcher Noble

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Waywatcher Noble

Post autor: Krassus »

Przed chwilką zajrzałem do Army Booka, żeby upewnić się czy dobrze odpowiedziałem w temacie dla początkujących i jedna rzecz mnie zastanowiła.

W ostatniej erracie do WE jest zapisek, że strzały wystrzelone z magicznych łuków nie są magiczne.

W zasadzie Lethal Shot Waywatcherów jest napisane:
" All non-magic arrows shot by model with the Lethal Shot special rule have the Killing Blow ability at short range."

Czyżby miało to znaczyć, że Waywatcher Noble z Bow of Loren ma 3 strzały z KB?

Traktuje to bardziej jako ciekawostkę, bo i tak nie byłaby to zbyt rewelacyjna opcja, ale jestem ciekaw co o tym myślicie...
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

IMHO może sobie strzelac z Lorena, jak już są uściślenia to trzeba je stosowac ze wszystkimi konsekwencjami :lol2:
Śmieszna opcja ^^

Awatar użytkownika
Paweles
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 104
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Paweles »

Z polskiego ab do drewniaków: "zasada Zabójczy Cios(KB) ma zastosowanie tylko do Postaci, które NIE używają magicznych strzał i MAGICZNYCH ŁUKÓW" Wynika z tego, że jeśli chcesz żeby Waywatcher Noble miał KB, to nie możesz dać mu magicznego łuku, a jeśli chcesz, żeby miał 3 ataki dzięki Bow of Loren, to rezygnujesz z KB. Przynajmniej ja to tak rozumiem :P

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

No to się wysypałem. #-o Właśnie przeczytałem zasady Waywatcher Kindreds i tam stoi jak byk, że Lethal Shot nie działa z magicznymi strzałami i łukami. Dzięki Paweles za zwrócenie uwagi.

Temat do odstrzału.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Krassus pisze:No to się wysypałem. #-o Właśnie przeczytałem zasady Waywatcher Kindreds i tam stoi jak byk, że Lethal Shot nie działa z magicznymi strzałami i łukami. Dzięki Paweles za zwrócenie uwagi.

Temat do odstrzału.
tak więc mamy magiczny łuk bez magicznych ataków? wszystko jasne...eee...zaraz k**** co jest?to może słomka tyż ma zwykłe ataki?
tutaj to jest wóz albo przewóz...albo są magiczne ataki i brak KB albo są 3 strzały kb...tak to przynajmniej wynika na logikę wałhamera :roll:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

W Warhamerze nie ma logiki. Bow of Loren jest magicznym łukiem. Waywatcher Noble strzelający z magicznego łuku nie korzysta z zasady Lethal Shot. Koniec...

A to, że po erracie Bow of Loren strzela niemagicznymi strzałami to już inna bajka.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

Mam pytanie co dać do wardancer nobla albo Ww noble bo mam problem z wd noble jestem udupiony bo nie wazne co dam czy ostrze loecca czy ten kamień z teleportacją to zostaje mi aż 15 pkt?! a z ww myślałem nad hodą w plecy :D ale nie jestem pewny

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

waywatcherowi mozna dac terror tylko jest duza szansa ze zginie bo taktyka polega na upchnieciu go w srodku armii przeciwnika i zmuszenie go do jak najwiekszej ilosci terrorow do zdania co wardancera chyb alepsze jest trafianie na 6 w chalagnu i horn of asrai i sie ustawiasz w lini z treemanem dzieki temu mozna sobie cos sciagnac do combata z niezlamywalnym treemanem albo poprostu blade of loec albo teleport

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

może to i jest dobry pomysł ale lepiej chyba wyjdzie z hodą chociaż wielkie dzięki a wardansera nobla chcialem dać do typowego ataku a nie żeby w niego atakowano rozumiesz? więc raczej dam mu ostrze albo teleport dzieki wielkie i jeszcze mam pytanie czy ww czy treeman czy orzeł do rozpiski uniwersalnej na 1500 ??

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Waywatchera testowałem na paru poważnych turniejach - nie polecam, jest ŻALOWY. Taki kamikadze i tyle - prędzej czy później zginie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

ale z terrorem albo z hoda i przy szczesciu moze byc smiesznie :D

Scimitar a jak sie sprawdza Wd noble z teleportem? i co mu dać to wiem że albo ostrze albo teleport ale jak zapelnic50 pkt na przedmioty

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

z hoda sie nie oplaca bo dla nas nie ma roznicy czy odpalimy ja z przylozenia w klocek czy z odleglsoci 25 cali wiec niewiem po co meczymy tego hero


a to co zrobi pozniej po odpaleniuhody to jest to samo co potrafi model za 24 pkt

inna opcja jest snajper ale chyba da sie wystawic na WI bo tam gramy na takie pkt ze w kazdej turze bedzie mial gdzie sterzelic zeby zabij jakiegos maga banshee lub przejebanych dowodcow bg czy blod k

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

czyli z bolem ale nie ma kb jak się opłaca wystawiac ww noble i jak tak to z czym ze snajperka nic mi nie mówi :[ spróbuje go wystawić z terrorem zobaczymy

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

WW noble to słaba opcja, jest dużo lepszych.
Ten heros to free frag dla przeciwnika :p
1/10 bitew coś zrobi...

A snajper to chodzi o połączenie itemów:
- Hunter's Talon
- Pageant of Skrikes

pozdro

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

nie wiem czy dobry pomysł z tym snajperem to niby ma być alter czy ww noble już chyba zniszczyć hodą cały oddział lub nałożyć terror na nobla niż w 5 tur wystrzelić 10 strzał sorry ja jestem przyzwyczajony do

Alter noble
stone of the crystal mere i
helm of hunt
oczywiście gw la shield

tak o to gość ma przy szarży ma 7 ws 6 siły 5 ataków save
4+ i Word save 3+ to już jest coś a ostatnio wpadłem na pomysł grania dwoma alterami i nie wiem za bardzo co dać temu drugiemu pewnie hode i cos jeszcze a może zrobie tego snajpera lub wd noble podaj mi piotras kilka sensownych argumentow o te przedmioty i kindreda z góry dzięki :D

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

save 4 plus przy szarży? a to skąd?

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

nie przy szarży normalnie, przy szarży 5+ bo nie używa tarczy!

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

wow!

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

mdłości pisze:wow!
padłem :lol2:

@ Joke's, a co ja jakiś mentor :p Pokombinuj sam co można złożyć, każdy by chciał mieć wszystko na tacy podane ;)
WW noble obsysa i tyle...

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

rozumiem ale chcę się spytać o rady doświadczonego gracza ja dopiero gram 2 lata i to zagrałem zaledwie z 20 bitew i dwutygodniową kampanie
a tak pozatym to chcę się pośmiać jak zobacze jak będą panikowały w 1 turze oddziały wroga od mojego highborna lub nobla a w przypadku highborna jeszcze dobije hodą leżacego :D xD

ODPOWIEDZ