Koncepcja na Highborna

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Dzidzia pisze:a faktycznie ma 10 Ld :x
mój błąd :oops:
ale na trole jak znalazł no nie? one mają chyba 6 ld? czy nawet 5 ;]

a większość smoków ma 8;p tak samo wrogie treemany więc czasem się opłaca go wziąść...
Uczepiłeś się tych troli ;) teraz na turniejach raczej nie spotkasz tych armii no chyba że ustawiasz go na walke towarzyską. Zresztą trole wsysają równie dobrze inne rzeczy od WE. Ogolnie ja rezygnuje w rozpiskach turniejowych z HB ale za to towarzysko czasem się zdarzy w klocku eternali :D
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Paweles pisze:Z tym smokiem i łucznikami to tylko koncepcja, czy już sprawdzone? Bo brzmi ciekawie :D
Narazie raz sprawdzone, ale IMO jak przeciwnik raz się natnie (np. kumpel z klubu :D) to już więcej tego błędu nie popełni ;)

@ Urban: sorka.

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

Czytam i czytam i widzę że próbujecie zrobić kombajnistę!!

To czemu chłopakowi nie dacie Daith’s Reaper co sie tłumaczy Kośba Daitha -> nawet fajnie "żniwiarsko" brzmi :lol2: nic jak mu czapkę (HoH) dorzucić i chodaki na nogi ;) i proszę ładna broń -> niczym biegająca śmierć;)
W szarży 6 ataków na ws 8 :shock: do nieudanych trafień przerzuty :shock: :shock: przeciwnik np. mag jeśli ma zbroje przerzuca udane armor save's no i ładnie to wygląda :wink:
Aha i możliwość rzucenia chodakiem w jakiś oddział rzucić, a wiadomo że oddział czasem ma trudno znieść śmierdzące chodaki żniwiarza.... :lol2: :lol2:

Ale się uśmiałem -> ale klimat jest !!

Dla wszystkich którzy by chcieli mnie oskarżyć o to że jadę po rolnikach - > sam sie tym fachem trudnię (w weekendy + pojedyncze dni tygodnia jak utrzymuje gospodarkę)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Michał Archanioł pisze:Czytam i czytam i widzę że próbujecie zrobić kombajnistę!!

To czemu chłopakowi nie dacie Daith’s Reaper co sie tłumaczy Kośba Daitha -> nawet fajnie "żniwiarsko" brzmi :lol2: nic jak mu czapkę (HoH) dorzucić i chodaki na nogi ;) i proszę ładna broń -> niczym biegająca śmierć;)
W szarży 6 ataków na ws 8 :shock: do nieudanych trafień przerzuty :shock: :shock: przeciwnik np. mag jeśli ma zbroje przerzuca udane armor save's no i ładnie to wygląda :wink:
czy ja wiem...ten mieczyk z dupy trochę...bo?
mając 8 WS trafiasz na 3+
mając 4 siły wpadając w coś ten przerzut udanego AS dużo niezrobi...
zresztą biegacz jako jeden z niewiemu modeli może sie pochwalić dużym...mieczem :roll: tak więc niewidzę powodu żeby mu go zabierać. chociaż masz argument który skłania do takiego grania- klimat ale to tylko w bitwach towarzyskich

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

mieczyk-ruletka byłby świetny gdyby miał jeszcze zasadę że nasz lordzina nie może od niego zdechnąć (czyli maks może stracić 2 woundy od złego rzutu ;p) wtedy byłoby piknie.. teraz jest taki sobie ten mieczyk, ale klimatyczny, można wystawiać dla klimatu, na turniejach raczej nie ale to też zależy od przeciwnika.

P.S. Jeszcze przedmiot obniżający Ld -1 w średnicy 6" przeciwnika powinien kosztować 35 pkts.. Wtedy bby się to fajnie składało + jeszcze encha (55+35+10=100) taki kamikadze lordzik alter na smoki, bo już smoczyna z 7 Ld kiepskawo wygląda wystarczy że wyrzucimy 5-6 i już przeciwnik ma problem hehe ;]

Ale to tylko moje sugestie co do nowego AB ;]

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

no jakby tej możliwości ubicia naszego lorda nie było to by już nie była ruletka tylko pewniak, bo jak masz już tylko 1w to śmigasz nim gdzie chcesz bo przecież mieczyk i tak ci nic nie zrobi ..........

P.S.
powyższy przykład IMO to typowe myślenie PG.....


P.P.S
Pomysł fajny tylko że nie wiem czy nie za dobre by to było, musiałby powstać oddzielny punkt w erracie na ten temat ..... :(

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Moim zdaniem owa ruletka, czyli ten cały Miecz Dusz to słaba opcja, przynajmniej na turniej, gdzie nie znamy rywala. W grze ze szczurami czy orkami w miarę ok, ale... no właśnie. Trzeba nim ranę wbić, a przy s4 nie jest to takie łatwe. Już lepsza ta wspominana przez Michała Archanioła Kośba, ale i to obsysa, tak jak słusznie zauważył Urban. Na alterze działa imho wyłącznie dwurak albo słomka. Ja preferuje dwuraka. Do tego dobra obrona bo inaczej jest miękki jak puchowa pierzynka ;-) I tu albo i regenka z dębu lub ward od magicznych cc plus któryś z wardów talizmanowych, albo hełm i jeden ward, czyli uważniej i bardziej naporowo. Plus siateczki, zawsze siateczki ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

siateczki IMO nie zawsze ... jak naprzykład chcę sobie wystawić kolesia na cele typu czołg to najlepsza kombinacja to: Oaken Armour, rożek i Amarantyna. Taki alter daje rade czołg solo przetrzymać i kilka ran mu wklepać.. siateczki dla smoko łapacza jak znalazł ;p HoH, amarantyna, siateczki i rożek wtedy...

ostatnio używam sobie ancienta i stwierdzam że jest to bardzo dobra opcja. Wczoraj grałem z nim jako generałem vs VC i bardzo dużo zrobił. Ubił black coacha, BsB upiora w challengu, mały klocek GG, odzyskał sztandar WR i sam zdobył dwa sztandary...


Tak wiem że robie offtop ale muszę wam coś powiedzieć. Zaszarżowałem wczoraj tym moim ancientem na 10 GG + upiór od boku. I co i co?? Rzucam trafiły dwa ataki, nie zranił żaden, niezdaje stubborna na 9 i uciekam..... ALe wtedy miałem minę, naszczęście potem ancient się opanował i w duecie z driadą (jedyną ocalałą) zaszarżował ponownie i wyrżnął wszystkich ;]

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

no i nie ma jak "happy end"
to zawsze poprawia humor :lol2:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

A ja raz treemenem dziadkiem pogoniłem star dragona ;) Co prawda miał wbite 5 woundów przez łuczników (:D), ale potem dobił smoczka, a lord uciekł od fear + outnumber... ;)

pozdro

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Lord Treeman to dla mnie, z całym szacunkiem, strata slota lorda i punktów. Ok, może wziąć Cluster of radiance i netlingi, spoko, naprawdę niezła opcja, ale czy warta wydania 375pkt? Dla mnie lepszy jest i lord biegacz lub lord na smoku względnie wardancer, a więc walczący, jak i Duży Caddy.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Lord mag i nic wiecej mnie nie przekonuje. Kindredy sssą, Drzewo ssssie, lord przy braku proxy i snsownego sejwa sssie, smok niec specialnego bo inne big geje go mordują ( DE smok, HE smok, Blodzio, Chaos smok). oczywiscie wedle mojego myslenia tylko i wylącznie
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Wujek Kiczu pisze:Lord mag i nic wiecej mnie nie przekonuje. Kindredy sssą, Drzewo ssssie, lord przy braku proxy i snsownego sejwa sssie, smok niec specialnego bo inne big geje go mordują ( DE smok, HE smok, Blodzio, Chaos smok). oczywiscie wedle mojego myslenia tylko i wylącznie
A mnie z kolei lord mag nie przekonuje :roll: , chyba że na unicornie bo jest wtedy bardzo mobilny, ale jednocześnie jest wtedy straasznie drogi (ponad 400 pkts.) to ponad 1/5 armi. Według mnie znacznie lepszy jest lord biegacz z amarantyną + siateczki+ HoH + rożek albo amarantyna + Oaken + rożek i nie kosztuje tylu pkt. (280 ok.) a może przy odpowiednim użyciu ździałać bardzo wiele...

P.S. Dzisiaj jestem po mojej pierwszej bitwie na takim śmisznym turnieju gdzie na 1600 pkt trza wystawić lorda zżerającego 2 sloty hero i on ma przedmioty albo o połowe tańsze albo z innych booków albo specjalne z tego turnieju.. No i niestety musiałem grać na obce przedmioty i wymyśliłem coś w ciągu kilku minut co dosyć obsysało w porównaniu do normalnych kombinacji na alterze... i jeszcze trafiłem na inne woody jakiegoś niezłego kolecha.. Ja miałem 1x driady, 1x warhawki, 2x GG, 2x WR (w jednych konny mag) i treemana. On miał 2x 8 WD, 1x5 WR, 2x10 driady, smoka ( :!: ) i brokuła.. Przegrałem 17:3 bo miałem bardzo duży niefart (np. przejechał moją 5tkę WR + mag swoimi 3 WR) a pozatym on miał takie przedmioty na swoim smoku że to szczyt... Co prawda gdybym miał takie rzuty jak on to by było zupełnie inaczej, podejrzewam ze był by remis, ale jednak nasze przedmioty są naprawdę niezłe, gdybym mógł tego lorda złożyć jako smoko łapacza..

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Nie wiecie co mówicie. Lord Treeman jest rewelacyjny. :D Za 375 pts macie lorda z T6, W6, S6, savem na 3+, wardem na 5+, stubbornem na 9, który w czelendżu jest trafiany na 6 i w kombacie nie kłania się nikomu (poza Blodziem :) ). Dla mnie bomba. Fakt, nie grzeszy mobilnością, ale poza tym jest świetny.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Dzizia nie zgadzam się z tobą ale nie mam czasu sie rozpisywać... Unicorn to porazka punktowa ;)
Krasss spoko lord drzewa ale wiesz ze to lord nie wychodzący z lasu przed wieloma armiami który nic nie robi w takich wypadkach :>
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Wujek Kiczu pisze: Krasss spoko lord drzewa ale wiesz ze to lord nie wychodzący z lasu przed wieloma armiami który nic nie robi w takich wypadkach :>
Może nie z wieloma, ale z kilkoma na pewno. Ale i tak go lubię, od dłuższego czasu gra mi się nim dobrze i w wielu sytuacjach jest niezastąpiony.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

jak dla mnie w grze turniejowej jest stanowczo za mało uniwersalny żeby lokować w niego tyle ptsów ale towarzysko owszem jest wporządku
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Dla mnie nawet w grze turniejowej jest git. Ale każdy gra tym, czym lubi. :)
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Piknie się spisuje vs Vampiry.. Naprawdę nie mamy zbytnio jednostek zdolnych niszczyć Black Couche i lordów rzeźników w Oddziałach BK.. A Ancient radzi sobie z nimi..

P.S. Wujku Kiczu (tak wiem, że to śmiesznie brzmi :D) Napisałem że unicorn jest drogi ale go lubię bo mag posadzony na unicorna i mający SoCM daje nam jako taką pewność, że niespadnie od pierwszych lepszych hitów jednostek takich jak Batsy czy Harpie.. ponadto potrafi im uciec (10M). Może też wesprzeć taką jednostkę jak WR w CC (wiem że dość niekonwencjonalnie ale..), nadąża za mobilnymi jednostkami itd. itp. A kosztuje 65 pkt. bodajże więc tylko ciut więcej od orła.. Moim zdaniem jest od niego lepszy ;p

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Dzidzia pisze:.

P.S. Wujku Kiczu (tak wiem, że to śmiesznie brzmi :D) Napisałem że unicorn jest drogi ale go lubię bo mag posadzony na unicorna i mający SoCM daje nam jako taką pewność, że niespadnie od pierwszych lepszych hitów jednostek takich jak Batsy czy Harpie.. ponadto potrafi im uciec (10M). Może też wesprzeć taką jednostkę jak WR w CC (wiem że dość niekonwencjonalnie ale..), nadąża za mobilnymi jednostkami itd. itp. A kosztuje 65 pkt. bodajże więc tylko ciut więcej od orła.. Moim zdaniem jest od niego lepszy ;p
Hmmm ja wesprze WR przy CC to stanowczo pozbedziemy się lorda i tak jest to wielce niekonwencionalne :D Beasty nie dojdą nawet do niego mamy driady i ogólnie lepszy skirmish. Pozatym takiego Lorda 3ma sie w 8 WD i dzieki temu fasty i inne lajtowe stworzonka moga mu... wiadomo. Po co ma uciekać siedzi w lesie i nie wyłazi. nie mamy dobrej magii ofensywnej żeby łaził za całą armią. On ma dispelować, generować dispele, rzucać na 1 kości TS dzieki calingorowi ewentualnie, jak ma beasta to rzuca stopowanie potrworów(blodzio i smoki) a to jest bezzasiegowe i nic wiecej. Bolączką WE jest magia a Lord mag ma ją do 3 tury stopować jak tylko sie da. Także twoje wnioski są przynajmniej dla mnie wysoce abstrakcyjne ;) Wpadnij do Kraka albo do Katowic na turniej to wymienimy poglądy w 4 oczy ;) pozdr
Kitshu
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

ODPOWIEDZ