Koncepcja na Highborna

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Wujek_Kiczu pisze:Dzizia nie zgadzam się z tobą ale nie mam czasu sie rozpisywać... Unicorn to porazka punktowa Wink
Krasss spoko lord drzewa ale wiesz ze to lord nie wychodzący z lasu przed wieloma armiami który nic nie robi w takich wypadkach :>
Zgadzam się w pełni. Popieram Dzidzię, w jego opinii na temat lorda walczącego - owszem, nie ma save'a dobrego, ale może mieć 3+ warda od niemagicznych i np. 4+od magicznych w CC, albo 3+ i regenkę. Dla mnie oki. Do tego dwurak i bomba.
Smok jest taki sobie to fakt, ale rozpa na dwóch drzewach i smoku ma w sobie pewien czar ;-)
Lord mag to bardziej jako caddy niż faktyczna siła. IMHO, ale rzadko na nim grałem.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Dzidzi chodziło o walczącego lorda maga na unicornie a wiec nie ma bomby :D
ja daje tylko lorda maga jako caddego najefektywniejsza opcja :D
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

I co potem 3 wojaków (pytam się z ciekawości a nie żeby być złośliwym czy coś) czy inna opcja? :D

P.S. Unicorn jest fajny ;p trochę drogi ale klimat jest!

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

ja mam zestaw taki herków na DMP np. mAg lordzisko 4lv 3 scrolle lore of beast, mag 2lv scroll bądź power stone i calingor lore of wod ;p , do tego BSB z łukiem na przerzuty i HoD. wiecej herków mi nie 3ba ;)
Oczywiscie ze Unicorn jest fajny klimatyczny itp ale nie ma skutecznego zastosowania w naszej armii :( przynajmniej w Polsce ;p
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Osz kurde - taki zestaw herosów zaskakuje. Calangor i ps na małym magu? I czemu nie 4 scrolle na dużym?
Ja raczej preferowałbym dwóch małych caddych i alter (albo dwóch) względnie wardancer lord, ale najpewniej alter z dobrym defensem. Zawsze pozostaje też opcja kolesia na smoku z kamykiem i regenką. Ale ma tylko 5 siły...
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

na małym bo nie stawiam na TS tak bardzo bardZiej ma mi to pomóc w sciaganiu kostek dispela zeby duzy mial wieksze szanse przbicia w decydującym momencie z lore of beast ( zazwyczaj stopowanie potworka ala smoki co jest szalenie w pyte ) . 4 scrolle na 1 modelu to za duzo jak dla mnie ;) 3 na duzym i czasem 1 na malym stykną.
WD Lord niestety sssie bo za łatwy do zabicia jest w porównaniu do lordów innych armii... bo on juz musi walczyc a mag nie i sie czai po kontach. a gdzie masz BSB w swoim zestawie ? :D ja bez niego głowy z domu nie wystawiam ;)
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

BSB racja. Natomiast WD lord nie jest taki zły IMHO, chociaż ma swoje minusy to fakt.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

WD lord-> kiedyś go baardzo lubiłem teraz jakoś nie.. Ale jest to ciekawa opcja ;]

Ostatnio testuję trzymanie caddiego czy nawet dużego magusa w 5 WR.. i muszę przyznać że pomimo tego że przez ostatnie 2 bitwy jakie na nim grałem zaginął razem z całym oddziałem bo przeciwnik miał durnego fuksa (za pierwszym razem była to Ifka w moich WR na 3 kościach, magiczny pocissk od vampirka i 4 zeszło aaaaaa, a za drugi to wam wspominałem zostali zaszarżowani przez 3 WR i zginęli...) jestem zadowolony z niego... bo:
1) jest szybki
2)jest w miarę bezpieczny
3)wspiera swoimi zaklęciami WR i inne mobilne jednostki

A co wy o nim myślicie??

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

myśle że każdy szanujący sie gracz bedzie ci nawalał po tym odziale czarami 2d6 s3, s4. Będą na takiego lorda to polowały smoki blodzie itp którym WR moga naskoczyć, polować też będą pieski demonów i inne smieszne odziały, Polować będą latacze którzy moga zginac ale najpierw zabiją ci maga albo chociaż poranią.
tyle z jego zywotności.
Przejdzmy do innych aspektów ;)
WR to odział walczący który nie jest super tani do tego jest mimo szystko mega mietki, bywa tak ze schodzi od samego bolca czy 2 salw łuczników, wiec ten mag NIE jest bezbieczny. no chyba że planujesz wsadzić WR do lasu ale oni zajmują tyle miejsca że wchodzący tam bloodzio nie będzie miał problemu z szarzą w nastepnej turze przy dobrym ustawieniu się ;)

Jestem ciekawy 1dnej rzeczy, jakimi zakleciami ich wspiera? rozumiem ze ten caddy nie ( zresztą też bezsens po co caddy ma byc mobilny jak tylko dispeluje ??????? STRATA PSTSÓW!) ale lord używa praktycznie 1-2 czarów i tyle ;)
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dzidzia to absolutnie zły pomysł - nie rób tego więcej - posłuchaj Wujka ;-)
Mag może być w WD, ale najlepiej mu na końcu stołu, w głębokim ukryciu. To niemal pewne punkty zachowane, czar ma bezzasiegowy, a poza tym jako caddy przede wszystkim ma scrollować. Poza tym WR to oddział, który ma zadania typowo bojowe, a nie do kampienia. Tyle.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

CO myślicie o moim Highbornie

Wardancer Highborn
-Blades of Loec [ostrze z przerzutami na zranienie]
-moonstone of the hidden ways [teleport do lasu]
-stone of rebirth [word na 2plus w krytycznej sytuacji]
295pkt :-8

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

bez netlingów nie wyjmuje takiego pana na stół

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Joke's pisze:CO myślicie o moim Highbornie

Wardancer Highborn
-Blades of Loec [ostrze z przerzutami na zranienie]
-moonstone of the hidden ways [teleport do lasu]
-stone of rebirth [word na 2plus w krytycznej sytuacji]
295pkt :-8
zamień stona na netlingi i będzie ok

stone of rebirth mógł być fajnym przedmiotem, ale ward 2+ na jedną ranę to porażka
warda na tancerzu możesz mieć, zamiennie z kb, a w challangu z lordami przeciwnika netlingi będą nieocenione
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

dzięki chyba tak zrobię nie wiedziałem jak dokładnie działa ten stone z wardem dzienks

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

wedlug mnie wciskanie do armii we highborna jest bezsensu trzeba sie pogodzic panowie ze gw zjebalo nam ,agiczne przedmioty plus to ze polowa jest nie wystawialne przez kindredy

wiec ja gram duzym caddy malym z caligorem bsb i bawie moim waywatchersami bo oni mi daja najwiekszy fun i jako bojowego herosa uzywam dowodce weyow lub wildow (nie ma duzej roznicy miedzy ich odpowiednikami w slotach hero)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Powiem tak. IMO WE są dobre na mniej niż 2k. W momencie gdy inne armie mają jakieś zabaweczki my stoimy w miejscu. Jedna z popularniejszych kombinacji - WD highborn. Po kilku bitwach dochodzę do pewnego wniosku - ok, w teorii jest fajny wszystko super, jeśli jednak postawić go na tle innych lordów jest on po prostu miękki. Dalej - Spellweaver. Cóż, jest to jakaś opcja, jednak w przypadku naszej świetnej magii jest to wg. mnie strata punktów i slota Rare. Pozostaje jeszcze łapacz smoków - SMOKÓW, a nie każda bitwa to potyczka ze smokiem...

Coraz bardziej dojrzewam do opcji Ancienta z siatkami. Muszę się tym pobawić. Jak by nie patrzeć jest to dosyć pakerne i w razie czego może rzucić challenge itp. Do przemyślenia :)
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

chyba najlepszy hero obecnie to kamikaze alter...
potrafi nawet przez kawe sie przebic jak i zginac na bolcu ;)
przezywalny lord na smoku nie jest zly ale... niestety z kazdym kodexem coraz slabszy...
WD lord niestety bez bsb sie nie da wystawic wiec juz miejsce tylko na 2 magow jest...
wild lord bylby git gdyby jelonek mial us4+ coby szeregi obcinac i miec bonusy za bok i tyl z jego mobilnoscia tak jest znowu sredni ale mysle nad nim...

porazka jest ze WD noble i lord maja dostep tylko i wylacznie do jednej broni magicznej... nawet commonow brac nie moga i nie widze tu jakiegokolwiek wytlumaczenia...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

Mam pomysł na highborna !!!!!

WW highborn
-te spity z terrorem
-Hoda
-elenchty brooch

Może być super śmiesznie przy szczęściu Moze SAM wygrac bitwe :D jak wszystko do okoła spanikuje i hoda zniesie cały oddział kiedyś go wypróbuje 4fun!!!

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

bigpasiak pisze:chyba najlepszy hero obecnie to kamikaze alter...
potrafi nawet przez kawe sie przebic jak i zginac na bolcu ;)
przezywalny lord na smoku nie jest zly ale... niestety z kazdym kodexem coraz slabszy...
WD lord niestety bez bsb sie nie da wystawic wiec juz miejsce tylko na 2 magow jest...
wild lord bylby git gdyby jelonek mial us4+ coby szeregi obcinac i miec bonusy za bok i tyl z jego mobilnoscia tak jest znowu sredni ale mysle nad nim...

porazka jest ze WD noble i lord maja dostep tylko i wylacznie do jednej broni magicznej... nawet commonow brac nie moga i nie widze tu jakiegokolwiek wytlumaczenia...
Lord na jelonku dużo zmieści w spitach itp. Kiedyś na masterze w Bydgoszczy sprawdzałem herosa na jelonku - jakiś power w HtH ma (S5), ale jednak to nie to samo co mogą inne armie wystawić.

Tak naprawdę tej armii brakuje S6 - kiedyś był moim zdaniem rewelacyjny Hunter's Spear, a teraz się dziwię, że nie dali np. zwykłego speara co daje +2 S w szarży a nie +1. Za 25 pkt. i gites. Przy różnego rodzaju puszkach z ASv 1+ to siła 5 u WE to bardzo mało.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

co myślicie o moim 4funowskim highbornie co sam wygrywa bitwy?? :D

ODPOWIEDZ