Waywatchers i scouts

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
KurokiKaze
Plewa
Posty: 5

Waywatchers i scouts

Post autor: KurokiKaze »

Mam pytanie (właściwie dwa):
1.Czy jednostki zwiadowcze (skauci) mogą być wystawiane za przeciwnikiem?
2. Czy czy Waywatchers mogą być postawieni np. za oddziałem przeciwnika (przeciwnik nie ma ich w lini wzroku) ale na otwartym terenie.
Chodzi mi tu o przypadek Wood Elfów które posiadają jednostkę Waywatchers, ich specjalna zasada mówi tak:
Cytat:
Waywatchers are deyployed at the same time as scouts, and can be placed in one of two ways. Either place them exactly like scouts, but with no minimum distance between them and enemy, or place them in sight of enemy (even in the open), but more than 12"away from them

Czy można kogoś prosić o wyjaśnienie?

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

1. Oczywiście, że możesz wystawić Skautów za przeciwnikiem, ale w praktyce jest to trudne, bo musisz spełnić 3 warunki:
- Skauci muszą być minimu 10 cali od jednostek przeciwnika,
- muszą być poza polem widzenia jednostek przeciwnika,
- nie mogą być w otwartym terenie.

2. Waywatcherów możesz wystawić w jeden z dwóch sposobów:
- albo w polu widzenia przeciwnika - wtedy muszą być 12 cali od wrogich jednostek,
- albo poza polem widzenia przeciwnika - wtedy mogą być wystawieni w dowolnej odległości od przeciwnika.
W obu przypadkach mogą być wystawieni w otwartym terenie.

Oczywiście możesz też wystawić zarówno Skautów jak i Waywatcherów w swojej strefie rozstawienia, podczas normalnego wystawiania jednostek.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Witkacy
Plewa
Posty: 9

Post autor: Witkacy »

Ja też mam pytanie odnośnie Waywathers.

Jeżeli umieszczę ich w lesie tak ,że 2 jednostki są na dwóch calach i widzą oddział przeciwnika a reszta jest dalej tak ,że nie widzi to przy strzelaniu wypuszczą swe strzały wszyscy waywathersi czy tylko tych 2 :?:

w odwrotnej sytuacji jeśli ktoś by do nich strzelał i ranił więcej jak 2 razy to tamci których teoretycznie nie widać mogli by zejść.

więc jak to jest :?:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Strzelają tylko Ci co widzą.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

A hity więcej niz 2 dostaje cały oddział ;)

ODPOWIEDZ