WE vs DWARFS

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

generalnie ja na małe pkt to biore caddiego, biegacza z HoH + SoCM, 3 x łuki, 2 x driady, 2 x 6 wildzi z szmatą, drzewo, jak sie upcha to dancerów albo kolejnych wildów.

Tyla...

Awatar użytkownika
Wood Elf
Wałkarz
Posty: 97

Post autor: Wood Elf »

ja na mało pkt biore 2x łuki 2x driady 2x WD jeden z noblem i treeman i jakos sobie radze to na około kafla po prostu podchodzisz i klepiesz brodate karzełki po ryjcach :PPczasem zamiast treemana wayów to kitrasz po lasach i szczelasz kiling blołem xD a jak co do czego to lejesz :P tez dobre rozwiazanie,,,...

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

ja narazie zbieram WE do 1000 mam juz 16GG 24driady 7WD 5WR nobla i 2xmag- czyli kupic tremana czy WR??? :?

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Piotras pisze:generalnie ja na małe pkt to biore caddiego, biegacza z HoH + SoCM, 3 x łuki, 2 x driady, 2 x 6 wildzi z szmatą, drzewo, jak sie upcha to dancerów albo kolejnych wildów.

Tyla...
co to jest caddie hoh + socm :roll:

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

petronikus pisze: ja narazie zbieram WE do 1000 mam juz 16GG 24driady 7WD 5WR nobla i 2xmag- czyli kupic tremana czy WR???
zdecydowanir treeman, masz na razie 10 gg 3 oddziały driadek... WD i WR też są jedni...2x caddy jest... z 1 GG zrobisz biegacza w proxie albo kup najlepiej...a treeman do tego da Ci hm...1500? no i masz podstawewego R...
petronikus pisze: co to jest caddie hoh + socm :roll:
Caddy- czarodziej 1wszopoziomowy z 2 zwojami rozproszenia...
Hoth- helm of The hunt - mgc. armor za 20 pkt...a raczej bonusik
socm- Stone of the crystal mere- ward wyczerpywalny za 30 pkt, wyczerpywalny czyli raz oblejesz i nie masz

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

2x6 WR, wardencerzy z BSB, drzewo, caddy 1lvl z 2 scrollami i dopchać driadami...
TYlko jak by co to nie moja rozpa tylko Twoja, Ty chciałeś PG :lol2:

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Torres pisze:Powiedz mi teraz, że 30 łuczników z Hailem wygra pojedynek strzelecki z tym Smile
Z trzema oddziałami Thunderersów? Czemu nie? Zapominasz o zasięgu. Zawsze strzelę do Ciebie jako pierwszy z 30 cali. Potem Ty podchodzisz 6 i nie strzelasz, ja cofam się 2,5 i znowu strzelam, Ty podchodzisz 6 i nie strzelasz ja strzelam po raz 3.cofam się i dopiero teraz mi odpowiadasz. W 4. strzelam i się cofam, Ty znowu podchodzisz i nie strzelasz, w 5 strzelamy wspólnie i w 6. to samo. Wyrównana w miarę walka jest z kusznikami. A organki mają wszelkie dane zejść od Hody. Naprawdę nie podałeś rozpy, która rzuca WE (w wersji strzelającej) na kolana.
Dzidzia pisze:2x6 WR, wardencerzy z BSB, drzewo, caddy 1lvl z 2 scrollami i dopchać driadami...
IMHO na 1500 lepiej 2xGG, WR jeden raz 6 z WB, caddy, biegacz z hełmem i hodą plus drzewo. Dopchać driadami (tak ze 3 oddziały) i WD (jeden oddział 8-9)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

Sprawdziłbyś rozpiskę najpierw :)
W pierwszej turze podchodzę na 12". Zakładając, że rozstawiam się na 12", to w 2 turze napewno będę miał zasięg.
Dodatkowo strzelanie WE na daleki prawie wcale mnie nie boli (Save 5+, Ward 5+). Na bliski też nie bardzo :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ward przy założeniu, że wszystkie oddziały utrzymasz w 6'' od BSB, co nie jest łatwe, poza tym wciąż można, mimo tego ruchu uciekać od Twojego strzlelania przynajmniej rundę. Ale ok - takie rzeczy trzeba sprawdzić w praktyce.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

teoryhammer - tu wszyscy mają racje... -.-"
Dlatego nie lubie takich przepychanek...

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Twoje prawo - ja tego jak przepychanki nie traktuję - przeciwnie każdy ma swoje doświadczenia i fajnie je porównać. Co do teorii to moim zdaniem to jednak jest gra o calach i kątach, chociaż rzecz jasna ogromne znaczenie ma tutaj szczęście no i siła armii jaką gramy. Niemniej jednak wciąż jest jakaś teoria i jakiś plan.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Oczywiście teoria i plan to bardzo ważne sprawy, jednak...
Nimi bitwy nie wygrasz Ksch ;)
Ta gra jest jak każda hazardowa, liczy się fart w najważniejszych momentach. Joł!

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Jasne, to też :-)
Pozdrawiam!
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Cóż moje rzuty, zmieniły się z mega pechowych na takie, że kiedy coś powinno na 99% się udać to same jedynik (no chyba że zdaje Ld to 2 6), a jak coś robię, co nie ma prawie prawa wyjść, to samiutkie szóstki i 5 (no chyba że Ld to 2 1 D: ) Np. Ostatnio w bitwie z kumplem 7 Wayami zabiłem 4 KO, czyli mega wynik, a bohaterem wayyem odpaliłem na bliskim zasięgu HoDę i zdjęło tylko 1 obsługanta :D

A tak a propo grania z dwarfami, to GG są bardzo nieźli :D, 6" robi dużą różnice. mocih 20 GG z noblem z hodą, wygrało właściwie pojedynek strzelecki z 20 Thundami z shieldami. Z tymże ja strzelałem do niego 3 razy i hoda ustrzeliwując mu około 10-12 karzełków (już dokładnie nie pamiętam) a on do mnie zdołał 1 strzelić i ubił mi chyba 3? Kiedyś ściągnąłem w ciągu 2 tur 16 czy 20 GG Bugmana ;p, qmpel sądził że w następnej turze go schowa, ale się przeliczył bo 30" zasięgu + 5 " Mova robi swoje :wink:

A wogóle to coraz mniejsze jest chyba zainteresowanie karzełkami co? Bo bardzo rzzadko ich widuje na stołach, jsk podglądam turnieje bądź na nich gram..

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Cóż, bo na dłuższą metę jest to dosyć...jednostajna armia. Przynajmniej dla mnie, no ale pewnie dlatego ja lubię WE, DE czy Lizaki ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Zdecydowanie armie złożone z skirmishu są bardzo wymagające od generała, a poza tym maja sporo fajnych kombinacji ;)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:Zdecydowanie armie złożone z skirmishu są bardzo wymagające od generała, a poza tym maja sporo fajnych kombinacji ;)
Dla Ciebie czy przeciwnika? :roll:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Piotras pisze:Zdecydowanie armie złożone z skirmishu są bardzo wymagające od generała, a poza tym maja sporo fajnych kombinacji ;)
i przeważnie się nimi wałuje ostro na ruchu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Rakso_The_Slayer pisze:
Piotras pisze:Zdecydowanie armie złożone z skirmishu są bardzo wymagające od generała, a poza tym maja sporo fajnych kombinacji ;)
i przeważnie się nimi wałuje ostro na ruchu ;)
Jak juz dajesz sie wałować to twoja sprawa ;)
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

@ Urban: dla obu.

@ Rakso: co kto lubi, ja np. nie wałuje...

@ Wujek Kiczu: z takim podejściem nie chciałbym z Tobą grać, znając siebie jeszcze by się skończyło na pięściach :P

ODPOWIEDZ