WE vs DWARFS

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joke's
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142

Post autor: Joke's »

sorry nie ogarnąłem i jeszcze nie zobaczyłem tych wardancerów sorry za pomyłkę też bym chyba tak zagrał osobiście na dwarfy tylko nie wystawiałbym tylu GG na 1500 ?! jak i tak powiedziałeś że się mało opłacają a może wstawiłbym warhawki 3 na maszyny za 120 pkt zamiast łuczników pzdr

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

spoko ja poprostu pisalem ta rozpe z pamieci i tez troche nie wyraznie

pozdro i powodzenia przeciwko dwarfom

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Po czterech miesiącach chciałbym odświeżyć temat. Dawno nie grałem z krasiami, teraz mam dwie dosyć ważne gry, jedna będzie na małe, jedna na duże punkty. Macie jakieś pomysły? Standardowe 3xdriady, 3x łuki plus wildzi i tancerze? Wystawiać brokuła? Może 2x waywatcherzy?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

brokuła? na taki szuting? - no way
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

W sumie tak, ale w takim razie wayewatchersi i orzełek? Albo dwa razy wayewatchersi? Albo potroić special?
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jeśli ustawiasz się tylko pod dwarfy to wiadomo, 0 magii. Co do herosów polecam lorda w tancerzach. Ogólnie przyda się orzeł i np. zwyłky fast. Ja w rara dałbym wayów, a drugi rare albo sobie darował albo samemu dał działo lub ledów. ;) Ew. jak można to drugich wayów, ale 5tke.

Cory, speciale, w sumie na Dwarfy sporo rzeczy daję radę. :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

driady sa bardzo dobre na krasie, waye tez sa dobrzy - moze cudow nie zdzialaja ale krasie nie maja co z nimi zrobic (o ile oczywiscie nie podejda pod organki...)

na duze punkty problemem jest kowadlo - bardzo utrudnia gre

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Dlatego warto wystawić warhlaki i orły-może nie zdziałają cudów, ale ich zadaniem będzie zablokowanie kowadła.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

o ile dolecą ....
runa "gniewu i zniszczenia" tak się to chyba nazywa, uniemożliwia latanie a dodatkowo d6 trafień z siłą 4
jak wyklepie ktoś wielką to może k3 oddziały tak urządzić...;( czyli dla nas graczy leśnymi = ciężki bój..... tym bardziej, że warhawki zjadają ci slot specjal a orzełek rara.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

No tak. Tylko że jeżeli zacznie klepać dużą runę, to jest duża szansa że nie wyklepie żadnej. Zajmują sloty? A co byś chciał wystawić? Drzewko? 2x wayów? Dużo WR albo tancerzy? Nie czarujmy się-na krasnale drzewko nie jest aż tak szałowe żeby nie pomyśleć nad wystawieniem orła. WR nie przejadą przez klocki krasnoludzkiej piechoty. A Latacze mogą po prostu je olać.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

Jak tu widzę to większość ludzi znacznie gloryfikuje wayów a swego czasu rozpiska bez treemana to była plewa..... cieszy to, że nowa edycja skłania bardziej do myślenia ;)

W slot specjal lubię wepchnąć treekiny (oczywiście na krasie tu mam wzgląd) potrafią przepchnąć niejeden klocek z pomocą jakiejś jednostki która ściąga szeregi, choćby mieli to być glade riderzy.

Co do slotu specjal to najlepiej wydać go na wildów i treekiny-> przynajmniej u mnie i glade riderów do oporu....

OK!! warhawki + orły dolecą ale trzeba się z tym liczyć że jeśli armia nie idzie równo do przodu to zostanie wystrzelana przez krasnoludy, tu gracz krasnoludzki skupi ogień na lataczach, rune małą rzuci na 1 jednostkę i tu licho wtedy wygląda sytuacja.....
Dlatego trzeba posłać coś góra jak i dołem a najlepiej to zrobić zamieszanie wśród swoich wojsk aby przeciwnik pomyślał, że nie wiemy co robić, Sun Zi uczy: "atakuj wroga tam gdzie się nie spodziewa, wszczynaj nieład tan gdzie panuje porządek, a tam gdzie nieład dąż do porządku, atakuj tam gdzie przeciwnik się nie spodziewa, dawaj przeciwnikowi do zrozumienia, że atakujesz lewym skrzydłem a cios zadaj prawym"

suma sumarum nie można całej bitwy wygrać tylko warhawkami i orłami, armia elfów jest zróżnicowana i trzeba z tej różnorodności czerpać.

P.S.
jeśli wygrasz bitwę warhawkami i orłami świadczy to tylko o twojej potędze jako generała....

P.S.S.
swego czasu zamieściłem tu rozpiską podniebną, efekt w wystawieniu był taki że skaweny w 3 rundzie wyczyściły stół.... :lol2:

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Michał Archanioł pisze:Sun Zi uczy: "atakuj wroga tam gdzie się nie spodziewa, wszczynaj nieład tan gdzie panuje porządek, a tam gdzie nieład dąż do porządku, atakuj tam gdzie przeciwnik się nie spodziewa, dawaj przeciwnikowi do zrozumienia, że atakujesz lewym skrzydłem a cios zadaj prawym"
Sun Tzu... gwoli ścisłości :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Jasne że nie wygrasz samymi lataczami-będź co bądź nie są to pegasus knighci z sv3+ i wardem, niemniej jednak latacze mogą odmienić los bitwy=właśnie w taki sposób jak uczy nas Sun Tzu. Co do Treekinów-na krasnale chyba by ich jednak nie wystawił ;) Ale co gracz to rozpiska (miło spotkać kogoś kto nie gra oklepańcem :)).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Gram w poniedziałek z Krasnalami na 1650. Zależy mi na zwycięstwie, przy czym niekoniecznie musi być wysokie (o takie z brodaczami jest trudno). Taką złożyłem rozpę, będę wdzięczny za opnie:


* Wardancer Noble, General 140
Blades of Loec

* Alter Noble 158
Helm of the Hunt
Hail of Doom Arrow

Glade Guard 10 126
Musician;
Glade Guard 10 126
Musician;
Glade Guard 10 126
Musician;

Dryads 9 108

Dryads 9 108

Dryads 9 108

Wild Riders 5 130

Wild Riders 5 130


Wardancers 6 147

Bladesinger, Musician;

Waywatchers 10 240


Total Army Cost: 1647


Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2
Models in Army: 86

Pomysł generalnie jest taki - driadki screenują przed ostrzałem (o ile to możliwe), cisną za nimi wildzi i wardancerzy. Tancerze z bohaterem mogą rozkręcić klocek nawet od przodu, za to wildzi mogą ściągać maszyny lub flankować. Za to cała reszta armii to próba wygrania pojedynku strzeleckiego. Oczywiście najważniejsi mogą być waywatcherzy.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Generalnie myślę że krasie tym pociśniesz, chyba że będzie to krasiowy "ofens" ciasno rozstawiony, wtedy będzie ciężko.

Myślę jednak że miło by było wstawić miast 1 waya 2 WD bo tą 6 nawet z bohem ciężko ci będzie rozkręcić jakiś klocek, 8 z bohem myślę że spoko.

P.S. Waye na krasie są super = polecam ! Genialnie ściągają maszynki, jadą z kb puszki w stylu ironi, a no i przeciwnik nie ma prawie co z nimi zrobić (no chyba że organki, ale je trzeba załatwić w pierwszej kolejności łukami).

Czymś podobnym tylko że zamiast 1 wr miałem ptaki rozwaliłem krachy 16:4, polecam.

Pozdro

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Dzidzia pisze: Myślę jednak że miło by było wstawić miast 1 waya 2 WD bo tą 6 nawet z bohem ciężko ci będzie rozkręcić jakiś klocek, 8 z bohem myślę że spoko.
A niby w jaki sposób tych 2 więcej miałoby coś zmienić w CC?



@ Krzychu bardzo spoko rozpa na krasie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

wyobraz sobie ze 2 zostanie zastrzelonych i wtedy jak 4 tancerzy ma cokolwiek rozkrecac?

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

@Kalesoner
Dokładnie tak jak mówi laik. Wiem że nie styknie się 8 wd i boh, ale nie sądze żeby doszli do walki w pełnym składzie.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Yhm, ale napisałeś że 6ką z bohem (a nie 4ką czy 3ką) będzie ciężko rozkręcić klocek. Stąd moje pytanie. Ale spoko, kumam o co Ci chodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dzidzia - pomyślę nad tymi tancerzami, możesz mieć rację, chociaż dyszka wayów to spoko opcja na pokurcze.
Kalesoner pisze:@ Krzychu bardzo spoko rozpa na krasie.
Skoro tak piszesz, to czuje się zobowiązany do minimum 15-5 :-)

Żeby nie być gołosłownym - tu jest link do kibicowania:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... &start=120
Moja grupa to orki - pociśnięte już za 6pkt, WoCh, raz zwyciężone. Przede mną trzy gry i spora chęć na 18pkt :-) Może i nasza armia już nie jest topowa, ale my wciąż dajemy radę ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ