Kto w sojuszu dla WE ???

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Racja! Nie znacie się i tyle! :wink:

Jak juz to tylko z Bretką! :D

Robią wjazdy, bo w Athel Loren jest już ich za dużo i nie mieszczą się :wink:

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

IMO wedlug mnie najklimatyczniejszym sojuszem jest bretka, haje mi jakos nie podchodza. lesniaki juz dawno staly sie czescia kniei i maja gdzies haje ktore w czasie wojny o brode je zostawily na pastwe losu. A wiecie ze treekiny razem z wildami i orionem biora udzial w dzikim gonie :P

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

na rzeczywiscie, bretoński szlachcic prędzej dogada się z elfami niż elfy z Ulthuanu. Gdyby Bretonia mogła anjchętniej zdobyłaby Athel lorien i taka jest prawda, ale gdyby tylko mogła wiec marny sojusz, oczywisćie z kliamtycznego punktu widzenia.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

to takie pytanie na czasie jesli chodzi o sojusz WE.. z takimi HE.. lepiej sie beda razem czuly w walce na monster trucku (smoki, drzewa)... czy moze na magii - sojusz na 2k+ :) ??

(i dlaczego?)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Ja bym obstawial przy magi u hajow choc u lesniakow nie dawalbym maga, i inwestowal w armie :)

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a propo sojuszu... odnosnie Strategiconu oczywiscie...

turniej ow pokazal dobitnie ;) z ktora armia We maja najlepszy sojusz :) nie ziemo :D oczywiscie z lizakami ;)

ps. z HE oczywiscie na magii u hajow i wsparciu magicznym WE
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

Zed Zediculus pisze: Pani Jeziora to ponoć laska z Athel Loren. Tak piszą kronikarze :wink:
Cóż to z pomówienia :evil: :D :twisted: .W AB nie jest napisane kim tak naprawde jest Pani z Jeziora .Jeden z domysłów jest taki że to Ariel.
A jeśli nawet Pani to rzeczywicie Ariel, to czemu jest lepsza dla rycerzyków a nie dla elfików ,które podobno we wszystkim sś od ludzi lepsze ?? To może znaczy tylko jedno albo Ariel już nie kocha elfiaków albo nie ona jest Panią z Jeziora.

Co do tematu to widziałem kiedyś sojusz WE z Lizzkami i jak już mówiono tutaj to chyba najlepsze wyjście na parówki dla leśniaków

Pozdro :wink:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Kielon pamięta jeszcze 6ed jak mega nieklimatyczny sojusz Bestie i WE (jedyny w polsce :P) ? systematycznie kosił na turniejach par. szkoda że tak pocięli bestie w 7ed ...

Awatar użytkownika
Skolim
Mudżahedin
Posty: 217
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Skolim »

Miałem przyjemność gry WE + bestie. Kielon nas ostro wykosił :(
"Athel Loren nie ścierpi bytności no Człowieka, ni Orka, ni Krasnoluda, ni Zwierzoczłeka. Pierwszy krok wroga na świętej ziemi, będzie jego ostatnim"
Scarloc, Kroczący Śród Mgły z Athel Loren

Mam magiczne kamyczki ze Słowacji przynoszące szczęcie :P

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Jasiuuu pisze:jak mega nieklimatyczny sojusz Bestie i WE (jedyny w polsce :P)
Kto sie lubi ten sie czubi :P

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Bretonnian pisze:
Zed Zediculus pisze: Pani Jeziora to ponoć laska z Athel Loren. Tak piszą kronikarze :wink:
Cóż to z pomówienia :evil: :D :twisted: .W AB nie jest napisane kim tak naprawde jest Pani z Jeziora .Jeden z domysłów jest taki że to Ariel.
A jeśli nawet Pani to rzeczywicie Ariel, to czemu jest lepsza dla rycerzyków a nie dla elfików ,które podobno we wszystkim sś od ludzi lepsze ?? To może znaczy tylko jedno albo Ariel już nie kocha elfiaków albo nie ona jest Panią z Jeziora.
Black Library: "Guardians of the Forest" - polecam, to coś więcej niż pomówienia ;)

Najlepszy sojusznik dla Asrai to Asur na magii ofensywnej + bolce, smoki i ewentualnie kawaleria. Przy większych armiach warto dać jednego arcymaga Asrai - mają lepszy magiczny defens (przerzucanie dispela). Oczywiście drzewce, driady i jeszcze raz driady. Sprawdzone, rzeza :wink:

Awatar użytkownika
Łukasz
Pseudoklimaciarz
Posty: 34
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: Łukasz »

Najlepszy sojusz jest z lizakami. 8) Grałem z lizakami było bardzo fajnie. :o

Awatar użytkownika
Kazadoee
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Kazadoee »

Ja będę niedługa grał z kumplem w parze co gra kislevem, więc wam zdam relację.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3289
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Gralem swego czasu w sojuszu z Bretka na turnieju i rzeczywiscie te armie uzupelniaja sie idealnie ....

Ale jako ze moja druga armia sa DE wiec mysle nad sojuszem z nimi....Ciezki ostrzal (bolty, kusznicy+GG+HoDA+mozna kombinowac tez z Bow of Loren i Arcane Boodkins) Niezle wsparcie magiczne (posuwanie lasu i czary ochronne +czary ofensywne) a takze ciezke uderzenie (treeman + piechota rankowa +driady+WR+COK+COCH)...no ale nie mialem okazji wyprobowac tego w praktyce...moi potencjalni oponenci nie chca tak grac mowiac ze to bylby chory sojusz...pod pewnymi wzgledami napewno maja racje :lol:

Awatar użytkownika
Mróva
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: Skądinąd... OsW - South of Wielkopolska

Post autor: Mróva »

Chyba najlepiej gra się z Lizakami, najklimatyczniej i niewiele gorzej rzeczywiście Bretką, ale między Orionem a prawdą, to WE tak naprawdę z nikim nie tworzą klimatycznego sojuszu, to po prostu Leśne Elfy, samowystarczalne i nieufne, choć czasem faktycznie walczące ramię w ramie z rycerzami Bretonni. Może ma na to wpływ fakt, że armia WE sama w sobie jest sojuszem - Leśnych Elfów i drzew :wink:

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Osobiście często gram w sojuszu z moim kumplem, który gra HE. Uważam że to dobry sojusz. Np. walka na odległość - ja GG i GR, on- bolce i jego łuczników. Kawa też jest - GR i jego SH. Poza tym Walka wręcz - jego SM i moje kochane drewniaki - driady :wink:

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Ja często gram Empire & WE dobrze wychodzi ale jak by pomyśleć to połączył bym WE z Bretką (klimat jak chuj)

Awatar użytkownika
Wych
Mudżahedin
Posty: 273
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wych »

Gralem juz turniejowo (ale to jeszcze w 6 edycji) z HE, Imperium, Lizakami i Kraskami. I wbrew pozorm najlepiej gralo mi sie z tymi ostatnimi.
Na ta edycje widze najwieksze szanse wygranej zdecydowanie z HE, chociaz Imperium na klockach tez mogloby sie bardzo ladnie komponowac, no i daje to czego zielonym najbardziej brakuje, czyli mocny support artyleryjski.

Radzio
Warzywo
Posty: 14
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: Radzio »

ja grałem WE + DE i wcale źle nie było :P, w końcu hordy chaosu zostały pokonane ;P

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

m się wydaje że najlepsze były by krasnale, pomyśleć sobie co by robiły z kowadłem,
z przodu hordy dryad z tyłu pancerne klocki krasi...

ODPOWIEDZ