WE vs CZOŁG

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Loki
Chuck Norris
Posty: 629
Lokalizacja: BWT - Gdynia

WE vs CZOŁG

Post autor: Loki »

mam takie Pytanko :D jak walczycie z czołgiem WE :D bo teraz ta przebrzydła metalowa maszyna jest bardzo popularna

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Treeman, albo wystaw sobie cannona :wink: .
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

...żeby było klimatycznie :P

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Co za durny problem.
Jak już musisz, to wrzucasz oddział Driad za 96 i chcę zobaczyc czołgiste który to tym swoim d3 impaktów raz na dwie rundy walki złamie.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Jedy po pierwsze nie d6 ale cos czuje ze bezpeczne 4d3 z s6 jak zdrowy czolg wiec kapa

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Ostatnio czołgiem w dwie tury zdjąłem Drzewca, przy czym miał fugsa, bo po pierwszej został na 1W. W całym kombacie drzewo zdjęło mi 4W. Dużo, ale to ja wygrałem... Leśne mają ciężko. Trzeba wwalić 2 drzewa...

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Malal pisze:Jedy po pierwsze nie d6 ale cos czuje ze bezpeczne 4d3 z s6 jak zdrowy czolg wiec kapa
Fakt.


Ja bym i tak za stówkę go dwie tury potrzymał (w szarży przegram góra o outnumber).

W jego turzy mnie rozwali i stoi.

Teraz, jak mam czym - to go potraktuję na poważnie (Smok, Drzewa).
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Jedy Knight pisze:
Malal pisze:Jedy po pierwsze nie d6 ale cos czuje ze bezpeczne 4d3 z s6 jak zdrowy czolg wiec kapa
Fakt.


Ja bym i tak za stówkę go dwie tury potrzymał (w szarży przegram góra o outnumber).

W jego turzy mnie rozwali i stoi.

Teraz, jak mam czym - to go potraktuję na poważnie (Smok, Drzewa).
Armata x 2, helka wzmocniona inżynierem (moja wunderwaffen) :)) Też możemy traktować.

A tak na powaznie: Leśne mają ciężko. Grałem ostatnio dwie bitwy przeciwko dwóm różnym ustawieniom Christosa: Magicznym - poddał się w III Turze, i szybkim - dostał solida w plecy. Naprawdę Leśnym jest ciężko zdjąć Tanka...

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

raf pisze:[. Naprawdę Leśnym jest ciężko zdjąć Tanka...
Rozumiem, ale czy MUSZĄ go zdejmować?
Bless grał swoimi plewnymi WE z Karl Franzem na Smoku, 3 czarusie, 2 ST, 4 działa...
Naprawdę nie miał czym Karla ruszyć. I nie ruszył. Ale partię wygrał.
Jeśli nie masz czym otwierać puszek - nie otwieraj. Te 300 punktów musi na siebie zarobić...
A przy szybkich WE to nie tak łatwo. :roll:
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Muniek
Mudżahedin
Posty: 318
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Muniek »

Ale kazdy chce wygrywac masakra.A w takiej sytuacji trzeba spora czesc swojej uwagi poswiecic na omijanie czolgu i wciaganie go w niepotrzebne gonitwy po stole.
Nie ma sily.My tez na tym cos stracimy.Wolalbym miec jednak jakies rozwiazanie przygotowane na takie sytuacje kiedy czolg pojawia sie na stole.
Rozumiem ze moze to byc najlepsze rozwiazanie problemu ale jakos malo pocieszajace!

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Jedy Knight pisze:
raf pisze:[. Naprawdę Leśnym jest ciężko zdjąć Tanka...
Rozumiem, ale czy MUSZĄ go zdejmować?
Bless grał swoimi plewnymi WE z Karl Franzem na Smoku, 3 czarusie, 2 ST, 4 działa...
Naprawdę nie miał czym Karla ruszyć. I nie ruszył. Ale partię wygrał.
Jeśli nie masz czym otwierać puszek - nie otwieraj. Te 300 punktów musi na siebie zarobić...
A przy szybkich WE to nie tak łatwo. :roll:
Ha, taką bitwę warto zobaczyć, chociaż chyba ciężko na raz unikać smoka, dwóch czołgów i 4 dział. A poza tym imperialistę który wystawia coś takiego należałoby wrzucić do klatki z dwoma nabuzowanymi gorylami w okresie rui...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Niezmiernie mi przykro, ale musze nieco skorgowac relacje Jacka. Grałem, owszem, przeciwko dosyc wrednemu Imperium prowadzonemu przez Holana, ale nie bylo w tej armii dwoch czołgów. Co wiecej - nie było żadnego czołgu. Było za to 6 armat (DoW), 3 magow, Franciszek na smoku, 10 kawalerii i za reszte punktow troche strzelcow i innego syfu. Wygralem nieznacznie. Franciszka udawalo mi sie dosyc dobrze unikac. Gdyby tam byly dwa czolgi... hmmm... nie wiem... Franciszek i magowie to ponad 1000pkt. 2 czolgi i 4 armaty to kolejny 1000. Zabraklo by na core... Mysle, ze to bylby dosyc latwy przeciwnik. Magowie nie powinni dozyc 3 tury. Armaty tak samo. A reszty bym unikal i sadze, ze mialbym dosyc duza szanse na unikniecie powazniejszych strat. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

bless pisze:. Było za to 6 armat (DoW), . :)
o ku..wa :shock: co to był puchar STRONG MAN? co miał w rozpie Pudzian? ;)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Z czołgiem to naprawde ciężko w combacie. Przede wszystki odradzam wystawianie Treemana na szarże tanka ;) Jak wspomniał raf zostałem na 1W. Przez dwie fazy (no bo w trzeciej jak juz czołg oddał to treeman zszedł) zadałem łącznie 4W. Niewiele, ale wystarczyło żeby utrudnic dalsze działanie puszki. No ale kosztem drzewa.
Duzo efektywniej było by samemu zaszarżować na niego. Ale też nie jest to bezpiecznie.
Nie wiem, może najpierw zasypac czołg strzałami (przy masie łuczników i HoDA)? No ale zmasowany ostrzał na czołg (pewnie mało efektywny) to brak ostrzału na inne jednostki wroga.
Pozostaje jeszcze unikanie. Tylko że przy rozsądnym kierowaniu czołgiem, przeciwnik może nas niezle zablokowac. I dupa.

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Co ty łukami moze dobrze trafisz, bo LT, ale z ranieniem na 6+ i do tego jego sv 1+ za dużo niezrobisz.
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Strata strzał z łuczników

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Dastor pisze:Strata strzał z łuczników
Wyslijcie Irlandczykow.Strzaly kosztuja :wink:

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

braveheart?:P

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Dastor pisze:braveheart?:P
Nie, Malal. :P

Za dawnych lat, w starych jeszcze wood elfach, bardzo ładnie można było unieruchomić STanka acorn of ages (wystarczyło trafić tylko ;) ).
Po wyjściu nowego kodeksu, nie było tak ciężko z czołgiem. Nie mógł on szarżować na naszych skirmisherów, a treemany ze smokiem mogły znacznie osłabić, o ile nie zlikwidować ST.
Z obecnym Stankiem jest raczej ciężko, pozostaje go ignorować, albo wystawić armatki DOW. ;)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

A treemana zostawić w lesie?:P

Kielonmasz brzydi awatar:P

ODPOWIEDZ