WE vs CZOŁG

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

to ci sie zle wydawalo....

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Shino poprzyj to zdanie proszę odpowiednim cytatem oraz jego źródłem i zakończmy ten wstrętny offtop, dobrze? Ale konkretnie i rzeczowo, żeby zgasic głupie teksty. Bo temat jest o sposobach na czołg u WE a nie o zasadach zadawania impaktów. Swoją drogą ja też myślałem, że nadwyżka ran idzie w herosa;-)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

na czempiona -tak bo jest nieodłączną czescią oddziału
ale na herosów musisz deklarować i niestety niemożna w BSB d3 a 4d3 w resztę oddziału...

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

witam wszystkich,

jakoś tak wyszło, że jadę na masterblastera armią Wood Elvów


kminiłem sobie patent na większość armii i właśnie z imperium jest chyba najgorzej

2 czołgi, War Altar, 3-4 cannony, 4 jazdy kawalerii, jacyś kusznicy


Czy podsuwając czołgowi las przed japę eliminujemy o z reszty gry?

Czy strzelacie HoDem do cannonów? - jednak rzadko kiedy ubija się tę załogę i nie jestem pewien czy warto



dodam tylko, że moja rozpa wygląda tak:

Mag, 4 level, 2 scrolle, 3+warda, przerzut jednej kości
2 x Mag, 2 level, Dispel Scroll
BSB, HOD

3 x 8 Driad
2 x 10 łuczników
7 Wardancers, champion
6 Wildów, WarBanner
5 Wildów gołych
2 x Drzewo


pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

Czy Errata GW, mówiaca, że Treemen może robić S&S nawet gdy nie widzi przeciwnika jest aktualna?

i czy konie Wildów mają dwa ataki w drugiej turze walki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Oczywiście FAQ wszedł w życie i te zasady sa nadal aktualne, o ile sędzia na turnieju pozwoli z nich korzystać...
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Tak jest, co do FAQ. ;)

Hmm imperium... Ja zawsze łucznikami najpierw próbowałem zbrejkować kuszników / handgunnersów, hode po canionie, a czołgi omijać i blokować je jak najdłużej, potem założyć im kanapkę najlepiej 2x drzewo. ;) Pamiętaj, że czołg przejeżdża sobie przez las tak samo jak przez wszystko... Dlatego zastawienie go lasem dużo Ci nie da. ;) Tak samo magią, ciężko będzie Ci go ruszyć. Co do War altaru, tu zawsze miałem problem, ale też da się go sklepać. Wszystko kwestia taktyki...

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Piotras pisze:Pamiętaj, że czołg przejeżdża sobie przez las tak samo jak przez wszystko...
To jest żart?

Fisch z imperium graj na remis:)

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

wiesz Dastorku że remis mnie nie satysfakcjonuje

To jak jest z tym czołgiem, któremu podsunę las?

jest unieruchomiony do końca gry? Nie moze wjeżdżać do lasu a pivot by tego wymagał...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dalv
Mudżahedin
Posty: 218
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dalv »

IMHO nie może, nie ma jak wykona pivota bez wjeżdżania do lasu :wink:

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Mysle ze to moze zalezec od sedziego, w Lublinie mi tak drzewo unieruchomili bo stalo obok domku. Mysle ze gra inna niz remis z dobrym graczem, a z takim pewnie bedziesz grac;), nie ma sensu. Lepiej przed bitwa sie spytaj po prostu sedziego czy mozesz bloknac, a czy jak juz zablokujesz to czy bedziesz zwolniony z WP ;)

A co do hody, to canona jest jedynym sensownym celem. Hoda plus 10 lucznikow powinni zabic zaloge, mi zazwyczaj hoda starcza. Albo po jakis strzelaczach, ale to musisz rozwazyc czy ci sie oplaca, bo jak zabijesz 6 to juz nie beda wzbudzac paniki ;)

Awatar użytkownika
Lukaszxx
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: szybki szpil

Post autor: Lukaszxx »

Hoda plus 10 lucznikow powinni zabic zaloge, mi zazwyczaj hoda starcza
dobremu graczowi wystarcza hoda, słaby musi dorzucić salwę 10 gg :wink:

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Puszczenie lasu na czołg to chyba nic nie daje, albo grubo się mylę. Las się zatrzymuje przy wrogiej jednostce, natomiast czołg ma przy 1pkt pary pivoty za darmo, więc się wykręca i jedzie.

A jako gracz imperium, z drugiej strony barykady powiem, że równie źle to wygląda od naszej strony, jak sobie z WE poradzić. A na czołg? Driady, potem szarża Treekinów czy Drzewa i czołg zostaje na powiedzmy 5, 6 punktach, ryzykując generuje 2 pary. To już nie jest dużo.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

niby jak zrobi pivota jak przysuniesz las pod sam nosek czolgu?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Prosta sprawa Fisch, piszesz posta do sedziow jak to widza przed turniejem i juz wszystko wiesz ;)

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

aż dziwne że się nad tym zastanawiacie jak podsuniecie las to czołg nie może nic zrobić, bo przecież do lasu nie może wjechać co oznacza że nie zrobi pivota :wink: i do sędziów nie ma co pisać bo tak już jest, trudno się mówi jak daje się czołg złapać w taką pułapkę :roll:

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Ja uwazam to za mocno nie fair, dlatego mozna dostac WP za takie cos.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

to nie jest nie fair takie są zasady dlatego trzeba uważać co się robi(osobiście mi nigdy jeszcze nikt nie zablokował czołgu w ten sposób) i takie zagranie nie zasługuje na WP, bo z jakiej racji :?: dlatego ze wykorzystujesz zasady do celu w jakim zostały stworzone :?:

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Jezu do jakich sędziów? Nie może się ruszyć jak mu podpsuniesz las pod nos bo nie spiwotuje.

Fisch ja już pare razy próbowałem i nei idzie wygrać ze standardowym imperium we:)

Romek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Szczecin

Post autor: Romek »

Apropos blokowania czolgu... moim zdaniem to nie jest zagranie na woest play... ale o ile mi wiadomo nie mogac zrobic pivota stoi, ale jednak jezeli co widzi to moze to zaszarzowac i dojechac bo w zasadach rydwanu jest napisane, ze wystarczy zmierzyc zasieg i dostawic (nic o pivotowaniu). Poprwcie jezli sie myle...

Byla taka sytuacja na Euro w Gorzowie.....

ODPOWIEDZ