WE vs Lizaki

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: WE vs Lizaki

Post autor: Shino »

4.burning head 1+1
grasz slannem z gwardia czy bez? ;)

na slanna najlepsze lory to wlasnie fire, death i imo life (komu tlumaczylem ten wie dlaczego tak uwazam ;) teraz mi sie nie chce tego tlumaczyc ;) ) i tam uzywa dosc sporo kostek jesli nie ma restrykcji ;)

tak na prawde rownie slannowi diadem scial magie co brak wielu lore'ow...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Jeśli rzuca przez skink priesta to sobie chyba gwardii nie poparzy burning headem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Slanem gram róznie, czasami samym czasami w gwardii, ale raczej z obstawą :)

Headem faktycznie przez stega gwardii nie uszkodzę :wink:

Ogólnie z perspektywy gracza lizaków zauważyłem duże zmiany w graniu z WE, przedtem nie było najłatwiej a nowe lizaki całkiem żwawo sobię z elfikami radzą a to głównie za sprawą enginów i terków :)

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Chyba tylko na duże punkty Skaven. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Kalesoner pisze:Jeśli rzuca przez skink priesta to sobie chyba gwardii nie poparzy burning headem?
nie wiesz to nie pisz...
Chyba tylko na duże punkty Skaven
engine i terki wchodza tez na male punkty :P

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Przestań się wozić wreszcie Shino, bo straszny z Ciebie czasem burak wychodzi.
To było pytanie, a nie stwierdzenie, obczaj różnicę.


Co do drugiego, to Skaven wie o co chodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2993
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Zarówno na duze jak i na małe jak dla mnie chociaż ławiej na duże, ale to też zależy na jakie małe, każdym razie w każdym formacie gdzie 2 enginy sie mieszczą jest dużo łatwiej niż było kiedyś :wink:

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

2 informacje czytałem forum i znalazłem kilka błędów
Stegadon S5 k6+1 Impaktów o sile 5
Prastary Stegadon S6 k6+1 impaktów o sile 6

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

przeciez to się zgadza stegadony sie różnią savem siła i chyba ws

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Ancient: WS3 S6 T6 W5 I1 A3 Scaly skin 3+
Zwykły: WS3 S5 T6 W5 I2 A4 Scaly skin 4+
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

siemka, ostatnio miałem przyjemność zagrania przeciwko lizardmeną (pierwszy raz) za 1000. Kolega mial
hero na stegodonie z silnikiem
2x10 skinki w skrimish
20 saurusów command
6 saurusów na cold ones muzyk i chemp

Chłopak tym przeklętym silnikiem zdjął mi cały oddział Wild Riders :shock: , podszedł mi pod driady (zdjął tylko jedną :) wiec wbiłem sie pięcioma driadami w bok stegadona (dwie pozostałe driady spadły wcześniej od silnika :( , dziesięć ataków poszło w hero i tylko dwa zraniły go śmiertelnie-ale wystarczyło, załoga i stegodon oddali i przegrałem walkę ,rzut na LD nie wyszedł i driady uciekły. CIEZKO Z TYM STEGADONEM

Niedługo gram przeciwko lizaką na 2000,
chce wystawic
lord+smok
2xspellsinger 2lvl
2x10 GG
2x8 Driad
7 WD muzyk
6x WR command+war banner
Treeman

Pytanko : lepszy smok czy zamiast niego czarodziej 4lvl plus jeden spellsinger 2lvl zamiast dwóch+ biegacz i jeszcze jeden treman ???

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

grałem na 2250...
generalnie ciężko ruszyć stegadony jednak, po bitwie gdzie grałem na treekinach (A co!) to zostały mu 2 modele... społowiony stegadon i prawie spolowiona żaba...
Stedzio generalnie jeden spadł od wardancera z teleportem, netlingami i mieczykiem, aż się zdziwiłem że tak ładnie go przemieliłem, treeman zresztą też swoje zrobił ale teraz jest ciężko. prawdopodobnie za jakiś czas wyjdzie jakieś usciślenie i je obetnie bo za te pkt są wg mnie lepsze od treemena który jest 0-1
Wynik to 8-12 dla mnie co określam dość dobrym patrząc na to co się tam działo.

U przeciwnika były 2 stedzie, żaba, 2 piątki kawy gołej, 2 x 4 terek i skinki do reszty

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

1. mozna wyzwac samego skink priesta na stego na pojedynek-czy caly potwór z zaloga i priestem besie liczyl w pojedynku???
2. czy jak zabije stego a zostanie priest z zalogą to moze uzywać silnika???
3.czy zabe w oddziale mozna wyzwac na pojedynek?

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

1. Można wyzwać na pojedynek, ale to się zwyczajnie nie opłaca, jako, że wszystkie modele w walce mogą bić po prieście, a w czelendżu tylko 1. Kiedy skink wyzwie na pojedynek czasami nawet lepiej odmówić, żeby więcej szeregowców mogło go klepać.
2. Wydaje mi się, że nie bo silnik jest wmontowany w stegadona a nie w priesta, ale nie jestem pewien w tej kwestii.
3. Można wyzwać, ale kto powiedział, że żaba musi przyjąć?
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kalesoner pisze:1. Można wyzwać na pojedynek, ale to się zwyczajnie nie opłaca, jako, że wszystkie modele w walce mogą bić po prieście, a w czelendżu tylko 1. Kiedy skink wyzwie na pojedynek czasami nawet lepiej odmówić, żeby więcej szeregowców mogło go klepać.
2. Wydaje mi się, że nie bo silnik jest wmontowany w stegadona a nie w priesta, ale nie jestem pewien w tej kwestii.
3. Można wyzwać, ale kto powiedział, że żaba musi przyjąć?

pytam sie o pojedynek na priescie bo gram na smoku z lordem i jak priest przyjmie to liczą mi sie jeszcze punkty z pogromu a poniewaz na stegodonie jest tylko 4 członków zalogi to nie moze odmówic i przynajmnej nie dostane spowrotem od stegodona.

podobno w erracie do WE zaklecie treesining nie ma ogaraniczonego zasiegu to samo sie tyczy z wykorzystaniem tego zaklecia do ataku

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

petronikus pisze:.

podobno w erracie do WE zaklecie treesining nie ma ogaraniczonego zasiegu to samo sie tyczy z wykorzystaniem tego zaklecia do ataku
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi w tym zdaniu.
Jest ograniczony zasięg czaru do 18 cali, jeśli chodzi o przesuwanie lasu. Jeśli chodzi o hity to nie ma ograniczonego zasięgu. Nie możesz rzucać tego czaru w walkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

Kalesoner pisze:
petronikus pisze:.

podobno w erracie do WE zaklecie treesining nie ma ogaraniczonego zasiegu to samo sie tyczy z wykorzystaniem tego zaklecia do ataku
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi w tym zdaniu.
Jest ograniczony zasięg czaru do 18 cali, jeśli chodzi o przesuwanie lasu. Jeśli chodzi o hity to nie ma ograniczonego zasięgu. Nie możesz rzucać tego czaru w walkę.
własnie o to mi chodzilo -o zadawanie hitów z tego czaru :mrgreen:
znasz linka do tej erraty??

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Pierwszy temat na forum WE to temat z erratą :roll:

erraty i faqi
http://www.games-workshop.com/gws/conte ... 06&start=2
Obrazek

Awatar użytkownika
petronikus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116
Lokalizacja: cz-wa

Post autor: petronikus »

czy jak szarżuje samotnego bohatera na polu bitwy moim bohaterem i jest walka 1na1 to czy to liczy sie jako chellenge?? chodzi mi o to ze w chellengu moge uzywac złośliwych duszków które sprawiają ze w pojedynku koles trafia na 6-tkach.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Liczy się jako czelendż jeśli ktoś wyzwie na czelendż, jak zapomnisz to Twoja strata, poza tym takie pytania to w innym temacie.
Obrazek

ODPOWIEDZ