Jak zrobić żeby się nie narobić

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Re: Jak zrobić żeby się nie narobić

Post autor: Bananovitch »

Ja również polecam ich zakup :P W jaki sposób bohater ma walić z dwóch szeregów, skoro jest modelem pojedynczym? :roll: A mounted to nie konny, tylko (niefortunne określenie dosyć, ale najbardziej trafne) jezdny-znaczy się, jeżdżacy na czymś (niekoniecznie koniu-może to być jeleń, jednorożec, orzeł lub smok).
A odnośnie pytania Elthariona-włócznia i tarcza na piechotę nic Ci nie daje. W takim wypadku odstawia sięwłóczniąna bok i wybiera hw+s celem uzyskania lepszego sejwa (jakkolwiek mżesz ich używać razem). W szarży z mounta (koń, jeleń, orzeł, smok, jednorożec) masz +1 do siły w turze, w której szarżujesz.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Słownik juz kupilem (kurzy sie na pułce :D )
Rulebooka mam jak można sie domyslic ale w tej kwestii nic mi nie powiedział więc pytam się was
I jeśli dobrze zrozumialem nie moge atakowac z dwóch szeregów i miec +1 do sejwa*??
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Postać w drugim szeregu nie ma prawa walczyć nawet włócznią.

Ps. gdzie jest napisane, że włócznia wymaga obu rąk? W podręczniku jest jednoręczną zatem powinna kumulować się z tarczą. Ale nic Ci nie daje chyba, że zaklęta..

Bananovitch - mea kulpa
Ostatnio zmieniony 11 cze 2009, o 18:00 przez mikadorus, łącznie zmieniany 2 razy.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Nigdzie nie jest napisane że wymaga dwóch rąk-jest jednoręczna. Po prostu nie dostajesz dodatkowego +1 do sejwa tak jak przy połączeniu hw+s.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

To po co inwestować w tarcze przy włuczni?? :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

a to po to aby mieć lepszy pancerz przeciwko strzelaniu choćby :D

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

WŁÓCZNI!!!!!

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

aha dobra teraz juz wiem :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

XwikitorX pisze:a to po to aby mieć lepszy pancerz przeciwko strzelaniu choćby :D
Panowie, jak nie znacie zasad, to nie udzielajcie porad [-X Wprowadzasz człowieka w błąd i potem będzie wielce zdziwiony, jak na jakimś turnieju dowie się, że przez trzy lata z kolegami źle grał.

Wyjasnię obrazowo:
1.Włócznik Imperium-la, s, hw, włócznia-zostaje zaszarżowany, ale gracz wybiera że używa włóczni (żeby bić oddziałem z dwóch szeregów)-bije z dwóch szeregów, ale ma sejwa 5+ (lekka zbroja 6+; tarcza 6+=razem daje 5+)
2.Ten sam włócznik imperium-la, s, hw, włócznia, też zaszarżowany, ale gracz decyduje, że ten oddział musi ustać, bo np. z boku może mu wjechać oddział rycerzy)-wybiera, że używa hw i tarczy. Bije tylko z jednego szeregu, ale ma sejwa 4+ (6+ lekka zbroja; 6+ tarcza=5+, ale jako, że używa hw i tarczy dodaje jeszcze jeden do sejwa-ergo, ma 4+).
Widzisz różnicę?

Bardziej prosto już chyba nie można.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

XwikitorX
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: XwikitorX »

a jakim cudem używa włóczni i tarczy jednocześnie?? jakoś mi to nie pasuje...pozdro :)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Bananovitch pisze:
XwikitorX pisze:a to po to aby mieć lepszy pancerz przeciwko strzelaniu choćby :D
Panowie, jak nie znacie zasad, to nie udzielajcie porad [-X Wprowadzasz człowieka w błąd i potem będzie wielce zdziwiony, jak na jakimś turnieju dowie się, że przez trzy lata z kolegami źle grał.

Wyjasnię obrazowo:
1.Włócznik Imperium-la, s, hw, włócznia-zostaje zaszarżowany, ale gracz wybiera że używa włóczni (żeby bić oddziałem z dwóch szeregów)-bije z dwóch szeregów, ale ma sejwa 5+ (lekka zbroja 6+; tarcza 6+=razem daje 5+)
2.Ten sam włócznik imperium-la, s, hw, włócznia, też zaszarżowany, ale gracz decyduje, że ten oddział musi ustać, bo np. z boku może mu wjechać oddział rycerzy)-wybiera, że używa hw i tarczy. Bije tylko z jednego szeregu, ale ma sejwa 4+ (6+ lekka zbroja; 6+ tarcza=5+, ale jako, że używa hw i tarczy dodaje jeszcze jeden do sejwa-ergo, ma 4+).
Widzisz różnicę?

Bardziej prosto już chyba nie można.
W 2gim przypadku bonus w postacie +2 as przy hw+sh, jest tylko wtedy jeśli oddział walczy od frontu.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

GarG pisze: W 2gim przypadku bonus w postacie +2 as przy hw+sh, jest tylko wtedy jeśli oddział walczy od frontu.
Tak jak bicie z dwóch szeregów dzidą.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Hm .. to niedobrze nie ?? :/
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Generalnie szarża z flanki i od tyłu to niedobrze :)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Kurcze... tak własciwie to po huj mi te tarcze?? :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Kurcze... tak własciwie to po huj mi te tarcze??
:roll: :roll: :roll: Nie dość że bluzga to jeszcze pisać poprawnie nie umie #-o

Choćby po to, że jak przyjmiesz na klatę jazdę Chaosu, to żebyś miał szanse czym oddać albo ustać a nie się złożyć w pierwszej rundzie walki.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Jestes jednym z tych którzy uparcie twierdza że HUJ pisze sie przez ch?? :evil:
Ale offtop ... :D
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Eltharion - Proszę Cię nie rzucaj penisami na wyniku 2+. Forum też ma chyba jakieś granice językowe.
Mam pytanie czy częściej wystawiacie bohatera/ lorda z łukiem czy bronią do walki wręcz(już nie ważne jaką)?

Ja najczęściej z HE gram i wystawiam z łukiem ponieważ chcę zminimalizować wpływ zasady ASF. Co ciekawe na wiele jednostek lepiej zadziałała kompozycja
łuk z loren i gwiezdny ogień(strzały zmuszające do paniki) niż ten sam łuk ze strzałami ignorującymi save'a.
Czy mamy jakiegoś sensownego bohatera, który potrafiłby walczyć wręcz z kawą z savem na 2+ z zasadą ASF? Póki co albo byli za słabi by wytrzymać impet natarcia albo łamali się na savie. Mówię o zwykłych noblach.
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Eltharion pisze:Jestes jednym z tych którzy uparcie twierdza że HUJ pisze sie przez ch?? :evil:
Ale offtop ... :D
Stoi za mną rada Trzynastu...yyyyy.. chciałem powiedzieć Języka Polskiego :P
Ja najczęściej z HE gram i wystawiam z łukiem ponieważ chcę zminimalizować wpływ zasady ASF. Co ciekawe na wiele jednostek lepiej zadziałała kompozycja
łuk z loren i gwiezdny ogień(strzały zmuszające do paniki) niż ten sam łuk ze strzałami ignorującymi save'a.
Czy mamy jakiegoś sensownego bohatera, który potrafiłby walczyć wręcz z kawą z savem na 2+ z zasadą ASF? Póki co albo byli za słabi by wytrzymać impet natarcia albo łamali się na savie. Mówię o zwykłych noblach.
Jedyna próba jaka przychodzi mi na myśł to lord/noble tancerzy z Blades of Loec i siecioplotkami (;)) albo -1 do traienia (co woębardziej, bo jest bardziej uniwersalne). Z tym, że jak przeciwnik nie weźmie czempiona, to się trochę lipa robi.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Na helfy, to statystycznie driady powinny dziesiatkę white lionów od przodu rozkręcić, nawet z ich ASF. A tak na helfy najlepsze są łuki i miękka magia jak 2d6 z s3. Na smoka jest dobre działo DOW i zatrzymywanie z beasta, ewentualnie drycha w czelendżu z netlingami zboostowana 1ką z beasta.
Obrazek

ODPOWIEDZ