nowy Welfik :)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Re: nowy Welfik :)

Post autor: Bananovitch »

Gregori: proponuję Drzewca oraz Driady. Kupno boxu tych ostatnich pozwoli Ci wystawić 3x8 sztuk, uchodzi to za optymalną ilość.

Glade Riders polecam przekonwertować na Wild Riders. W internecie jest sporo poradników jak to zrobić (moim zdaniem jednak pomysł Driado-centaurów jest kiepski, ale co kto lubi), poszukaj. Niestety Glade Riders są mało opłacalni ze względu na koszt, znacznie zawyżony w stosunku do używalności.
Hmmm... chyba albo długo nie grałeś, ablo dopiero zaczynasz grać WE. Optymalna ilośćdriad przy obecnej ilości wszechobecnej magii i magicznych ataków to góra 2x8-za trzecią ósemkę bardziej opłaca się dokupić łuczników czy cokolwiek innego.

Glejdzi i Wildzi mają zupełnie rózne zastosowanie na polu bitwy. Glejdzi nie służą do walenia nimi na rympał, tylko do flankowania, cięcia marszu czy ogólnie uprzykrzania przeciwnikowi życia. Wildzi są dobrą kontrą-nieźle waląz bańki no i w kluczowym momencie nie uciekna. Warto mieć obie jednostki, tylko trzeba umieć nimi grać.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

loko pisze:no muzyka to na bank a champion po co? lepsze staty ma ? (nie zauwazylem) czy raczej hodzi o czelendz? bo co jak co ale myslalem ze przed tym swojego gienia nie bede musal bronic:/ a moze generalowi ww dac?
własnie dla chellenga gosc z T3 praktycznie bez sejwa (la+sh = 4+ max) no sorry ja bym tym nic na klate nie przyjął, ale tutaj masz dylemat bo albo HoDa albo ward/regenka. Poza tym "hodownika" nie musisz wcale trzymac w oddziale WD, moze byc np w łucznikach. Zreszta graj jak chchesz, bylebys miał przy tym frajde... czyli pewnie wygrywał.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no teraz trohe popatrzylem ze helm to bonusi przy szarzy.bo plan byl taki zeby nikt nie oddał:). no ale i tak ws6 z gw sila6 powinien dawac rade.no moze nie z koksami z sv na 1 o wardzie nie mowiac . w czelendzu gw bije jako ostatnia?no i ten ws nie jest tez taka dobra ochrona jak wczesniej sadzilem.(looknolem w tabele). mientkie te elfiki eh.....
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

bananovitch to jak z tymi zdjeciami bedzie?bo jak ich jeszcze nie masz to napisz hociaz co i za ile. moze byc na privie a moze byc na kubsonik@hotmail.com.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Bananovitch pisze: Hmmm... chyba albo długo nie grałeś, ablo dopiero zaczynasz grać WE. Optymalna ilośćdriad przy obecnej ilości wszechobecnej magii i magicznych ataków to góra 2x8-za trzecią ósemkę bardziej opłaca się dokupić łuczników czy cokolwiek innego.

Glejdzi i Wildzi mają zupełnie rózne zastosowanie na polu bitwy. Glejdzi nie służą do walenia nimi na rympał, tylko do flankowania, cięcia marszu czy ogólnie uprzykrzania przeciwnikowi życia. Wildzi są dobrą kontrą-nieźle waląz bańki no i w kluczowym momencie nie uciekna. Warto mieć obie jednostki, tylko trzeba umieć nimi grać.
Co kto lubi, mi trzy ósemki odpowiadają na 2000+, poniżej faktycznie dwie grupy są optymalne.

W kwestii GR niestety się nie zgadzam, i implikaturę, że nie umiem grać uważam za cokolwiek nie na miejscu. Wiem, do czego służy fastcav, jednak 130pkt za piątkę gości bez pancerza i z T3, którzy maja służyć jako typowy partyzancki fastcav (czyli powinni być tani i przeznaczeni niejako 'do wyrzucenia') to żart ze strony GW. Byliby sensowni, gdyby kosztowali poniżej 20pkt/sztuka, choćby i bez włóczni albo łuków w standardzie.

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Nie przeczę, że GR są za drodzy-to powszechnie znany fakt ;) Szczególnie że dopłacając do standardowej piątki z muzykiem 4 punkty mam druga piątkę Wildów (którzy napewno w głupi sposób nie dadzą się sterroryzować-ale teżmają swoje wady).
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

Mnie tam się GR podobają. Nie wszyscy biorą dzikich jeźdźców.(bądź co bądź lepszych) A piątka z szarżą na 18 cali eliminuje większość zwiadowców przeciwnika, tnie marsze, przy odrobinie szczęścia złapie samotnego maga czy uszkodzi załogę jakiejś machiny. Ładnie popchnięty lasek z GL w środku i mamy dodatkowe/ą tury/ę na strzelanie.

Jak przeciwnik wybije całą piątkę to i tak spełnili zadanie lekkiego opóźnienia wojsk.
A szczerze wolę oddział GR niż zwiadowców. Zawsze mogą zrobić "pozorowaną ucieczkę"

Jak przeciwnik się nimi nie zajmie zawsze można wykorzystać długi ruch szarży do ataku na tyły lub flankę. Oczywiście kombinowanym z driadkami czy wieczną strażą(wg. mnie bardzo klimatyczna jednostka). A jak dobrze pójdzie to i ćwiartkę zajmą z pomocą ostrzału GG.

Ja i tak się cieszę z WFB save'a 6+. (w 40k to 6+ w 99% przypadków nie istnieje)

I tu zacytuję
"because 3+ save is for wimps" (ponieważ ochrona 3+ jest dla mięczaków)

Przepraszam za błędy ale uważam, że skoro nie mówimy o rozpach na "PG" a gry z kumplem przy piwie to nie powinno się iść w rozpiski na brokułach i Wildach.( ty masz drzewca a ja działo) Schematyczność, prowadzi na ciemną stronę WFB. [-X
Jeśli mówimy o rozpach na PG to lepiej zabrać drzewca czy wildów. Ale to raczej każdy wie..
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Ja i tak się cieszę z WFB save'a 6+. (w 40k to 6+ w 99% przypadków nie istnieje)
Jak nie ma? Orki mają :D A to, że nawet latarka zdejmuje tego sejwa to inna bajka ;)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Gregori
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Gregori »

Ja i tak wolę wildów jakoś łatwiej będzie mi nimi operować... tylko nigdzie nie mogę znaleźć porządnego tutka na przekonwertowanie GR na wildów innego niż na centaury co dla mnie odpada

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

przepraszam ale 6+ to n gobo maja. bo zwyklego orka bez tarczy nie widzialem. a tak btw to we postanowilem zbierac hyba dlatego ze niecierpie z nimi grac orkami, no bo dlaczego to tylko ja mam miec pod gore, taka odmiana po graniu wielkimi klocami. cos mobilnego. o!
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
mikadorus
Mudżahedin
Posty: 232

Post autor: mikadorus »

loko - zauważ, że 6+ odnosiło się do innego systemu (wh40k) a tam to tarcze mają.. hmm terminatorzy i to nie wszyscy. (z tego co pamiętam).
Może i modem nie jestem i nigdy nie będę ale proszę pisz ortograficznie bo sens zdania zrozumiałem dopiero po 3 przeczytaniu;-).
Uprawianie seksu jest dla każdego faceta imperatywem. Kształtowanie wyglądu bez wątpienia służy poprawieniu swej atrakcyjności, a co za tym idzie możności uprawiania seksu. Jeśli robisz to tylko dla siebie, to znaczy, że chcesz uprawiać seks z samym sobą. Jeśli budujesz mięśnie dla siebie, to jesteś pedałem

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Gregori: Na tym forum są ciekawe konwersje http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=184693 :wink:
Widziałem na żywo i są zajebiści. :)
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Gregori
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Gregori »

Świetni ci wildzi, na bazie tego muszę sobie pokombinować i może coś z tego wyjdzie :D

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Ja również sie na nich wzoruję. Cieszę się, że mogłem pomóc :wink:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
RinoWar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: RinoWar »

1. wystawiacie czasami great Eagla ? czy nie ?
2. po ile wardanserów wystawiacie ? 2x 5 czy może inaczej??
3. Wild Ridersów konwertowaliście czy zakupiliście drożej ...
4. w każdej armii jest mięso ... u nas za mięso służą driady ?? choć są dobre to musi coś być mięsem bitewnym...
5. Waywatcherzy - po ile ich wystawiacie?
6. Treeman Ancient - wystawiacie go ? czy raczej zwykłego Treemana na 2 k +
Forza Milan !!!

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Gregori pisze:Ja i tak wolę wildów jakoś łatwiej będzie mi nimi operować... tylko nigdzie nie mogę znaleźć porządnego tutka na przekonwertowanie GR na wildów innego niż na centaury co dla mnie odpada
Ja chciałem zrobić swoich jako zwykłe (nie-driadzie) centaury z wykorzystaniem torsów od Ungorów. W końcu taki porządny centaur z włócznią i gołą klatą to kwintesencja leśnego stwora w fantasy, w klimacie też leży, bo jeśli Oriona tak odmieniło w jakieś satyropodobne coś, to czemu nie jego gwardię. Jednak ostatnio mnie napadł inny, choć droższy pomysł - urżnięcie Wardancera (nowego bądź starego) w pasie i przyklejenie górnej połówki do nóżek z GR. Można dodać bibeloty typu płaszcze, winorośle, kwiatki, ptaszki, tatuaże, jednemu dać w łapę jakiś róg czy inszą trąbkę, wymienić część mieczy na włócznie i takie tam dosmaczanie. Do tego całkiem znośnie wychodzi w kwestii ekonomicznej jeśli ma się już GR z batalionu - box 10 tancerzy stoi za ok. 80zł, 5 można przerobić na WR i piątka zostaje. I można się "pozbyć" niechcianych póz tancerzy - mi na przykład okropnie się nie podoba ten z dwuręcznym mieczem, wygląda jakby szurał nogami po ziemi. A tu ciach i już nie szura :lol2:

Choć wymaga to sporo pracy przy metalowych figurkach (np i nie wiem, jak torsy tancerzy leżą na nogach GR, jeszcze nie testowałem) - początkujący modelarze mogą mieć pewne trudności.

EDIT: O jaaa, ale doznałem epifanii - na nóżki tancerzy, które zostaną, można wkleić plastikowe torsy GR/GG z łukami i po odpowiednim pomalowaniu powstają Waywatchers :D

EDIT2: Długo pisałem i mnie Jacek ubiegł ;-)

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

5. Waywatcherzy - po ile ich wystawiacie?
jak to ile 10 nie za mało nie za dużo a w sam raz żeby zabijać paladynów bsb na jagerze bsb de i takich tam

Awatar użytkownika
Gregori
Pseudoklimaciarz
Posty: 28

Post autor: Gregori »

Widziałem w realu centaurów zrobionych z torsów ungorów i też jakaś rewelacja to nie jest ale i tak wyglądają bardziej centaurowo niż ci z driad. Ale może po prostu mój kumpel nie ma talentu do tego :P

Awatar użytkownika
Parufka
Mudżahedin
Posty: 343

Post autor: Parufka »

Ja zrobiłem sobie wildów z koni GR, torsów gorów i głów i rąk driad. Wszyscy chłopcy mają włócznie i troszkę różnych bajerów z GS-u i przyznam, że wyglądają bomba. Trzeba się sporo napracować zwłaszcza z gs-em ale wynik końcowy rekompensuje żmudną pracę. Miałem ich jakieś 2/3 lata temu w Lublinie na masterze więc morze to tych widziałeś :) .

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

RinoWar pisze:1. wystawiacie czasami great Eagla ? czy nie ?
2. po ile wardanserów wystawiacie ? 2x 5 czy może inaczej??
3. Wild Ridersów konwertowaliście czy zakupiliście drożej ...
4. w każdej armii jest mięso ... u nas za mięso służą driady ?? choć są dobre to musi coś być mięsem bitewnym...
5. Waywatcherzy - po ile ich wystawiacie?
6. Treeman Ancient - wystawiacie go ? czy raczej zwykłego Treemana na 2 k +
1.Czasem, ale rzadko.
2.1x8 na małe i 2x8 z noblem na 2k+
3.Konwertowałem (pewnie jak większość ;))
4.W pewnym sensie riady-służa jako skirmish screen dla innych jednostek.
5. Mi 6-7 najzupełniej styka. 10 cięzko jest upchnąć czasami.
6. Nie lubię drzewców i nmi nie gram, ale widywałem już combo TA i zwykły. Chociaż najpopularniejszą wersją nadal jest zwykły.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

ODPOWIEDZ