Wasze patenty na demony, VC i inne PG ścierwo

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pitul
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wasze patenty na demony, VC i inne PG ścierwo

Post autor: Pitul »

Jeślichodzi o patenty to mam jeden,otóż daje lordowi(alterowi) bow of loren i Arcane Bodkins (strzały , które zabierają armor save) .Działa to tak ,że lord strzela 5 strzał (zazwyczaj na 2+) rani na 4+ i ciężka kawaleria schodzi (jeśli nie ma warda lub regeneracji)
"Aby być niepospolitym graczem, trzeba zacząć od pospolitego grania."

WE 12/13/8
ChD 0/1/0
VC 4/3/2

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

Na 4+ to on rani tylko kawe elfów....

Poza tym:
1/2 z 5= 2.5
1/3 z 2.5= 0.8(3)

Jakąkolwiek kawę z t4 (czyli wszystkie lepsze kawy tak naprawde) ściągasz z prędkością mniej niż 1 na ture. I totylko jak nie ma regen/ward/cokolwiek innego.

Niestety chyba nieda się zrobić dobregolorda-strzelaca, a szkoda bo to klimatyczne.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Jakie 1/2 z 5? przecież on ma 6 BS, raczej nie będzie trafiał na 4+ co? jak dla mnie na 2+.

I wtedy zabija 1,4 rycerza na turę :P

Ale fakt, nie jest on najlepszym wyborem na VC i DoCH, ale fajnie się spisuje na armie, które posiadają jednostki ciężkiej kawy z t3 (empire, helfy, delfy).

Pzdr
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Pitul
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pitul »

Przy dobrych rzutach to działa ja mam dużego farta same 5 i 6 na trafianie na tym łuków - naprawede nie żartuje
"Aby być niepospolitym graczem, trzeba zacząć od pospolitego grania."

WE 12/13/8
ChD 0/1/0
VC 4/3/2

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Zazwyczaj trafia on na 2+ więc te 5tki i 6tki niewiele Ci pomogą :)

Awatar użytkownika
Pitul
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pitul »

ale 5 kostek na zranienia zazwyczj na 4+ daje około 3 czyli 3 zabitych to dużo 8)
"Aby być niepospolitym graczem, trzeba zacząć od pospolitego grania."

WE 12/13/8
ChD 0/1/0
VC 4/3/2

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

Fakt, pomyliłem strzelanie z WW :)

Co on niby z grożniejszej kawy rani na 4+? Tylko Imperium, DE i HE. A wampiry, lizaki, demony, chaos jużnie jest tak kolorowo.

Ja zawsze przyjmuje że jeden na tych 5 strzałów nie trafi. Jest a to większa szansa niż że wszyskie trafią (takie moje doświadczenia). A 1/3 z 4 to już nie jest tak kolorowo na tą kawę, zwłaszcza jak ma cokolwiek. Pozatym, taki lord sie nie spłaci w tempie 1 kawalerzysta na ture.

Awatar użytkownika
Dzidzia
Mudżahedin
Posty: 334
Lokalizacja: Z lasku Athel Loren ;]

Post autor: Dzidzia »

Statystycznie zabija 7 chaos knightow na grę, więc się spłaca :mrgreen:

Pozdro
Parravon pisze:
mi_hau pisze:w RB nie ma ze Terki to Flaing Skirmisza jedynie - cold blod, Poison, flaing cavalary
Człowieku jaka " Flaing Skirmisza" #-o mają zasadę Flying Cavalry a w rulebook-u poczytaj sobie o zasadach Flyers od strony 68 czytaj wszystkie zasady to nie będziesz miał takich problemów.

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

pod warunkiem że będziędzie strzelał na okrągło przez 6 tur... da radę chyba tylko na strzelnicy ;P :wink:

Ż.

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

Otóż to :D

Wogóle z każdą grą WE którą gram albo obserwuję, coraz mniej wierzę w lorda WE. Dochodzę do wniosku że lepszy jest biegaCZ+ 3 czarodziejki. Jak nibyzłozyc lorda żeby nie był plewny? Strzelec odpada, ma niską przeżywalnosc.... Nie lubie lorda WE :/

Awatar użytkownika
Pitul
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pitul »

No da się chyba... jeżeli się dobrze ustawisz to będzie siedem martwy , a mozę więcej :mrgreen:
"Aby być niepospolitym graczem, trzeba zacząć od pospolitego grania."

WE 12/13/8
ChD 0/1/0
VC 4/3/2

JANEK
Wałkarz
Posty: 60

Post autor: JANEK »

Adurell pisze:Otóż to :D

Wogóle z każdą grą WE którą gram albo obserwuję, coraz mniej wierzę w lorda WE. Dochodzę do wniosku że lepszy jest biegaCZ+ 3 czarodziejki. Jak nibyzłozyc lorda żeby nie był plewny? Strzelec odpada, ma niską przeżywalnosc.... Nie lubie lorda WE :/
Biegacz , duży mag . Chociaz ja Ci proponuje smoka , na którym gram , mi się spisuje , ale to takie moje dziwactwo ;]

Awatar użytkownika
Pitul
Mudżahedin
Posty: 245
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pitul »

O co ty mu dajesz bo mi się nie spisał jak grałem z HE na smoku
"Aby być niepospolitym graczem, trzeba zacząć od pospolitego grania."

WE 12/13/8
ChD 0/1/0
VC 4/3/2

Awatar użytkownika
WitchHunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: WitchHunter »

jak sobie radzicie z Varghulfem? mnie ta jednostka tak irytuje, zwłaszcza gdy terroryzuje mi wayów, albo ich zjada

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Łucznicy i driady w pobliżu L10 generała/BSB dają radę. HoDA też.

Ale tak nie jest łatwo go ściągnąć.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Generalnie ten pan nie lubi ostrzału ;)
Jest szybki, dlatego ciężki z niego przeciwnik. No i klepie ładnie. Ale najlepszy patent na niego to spróbować go zająć jakimiś śmieciami.

Awatar użytkownika
WitchHunter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 147

Post autor: WitchHunter »

do 1500 pkt, liderki i bsb na stole nie będę miał... więc skrojenie tego nielota wręcz będzie mało możliwe

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

jest możliwe, ale trzeba się napocić :)
Wywalić w niego hodę, poprawić łukami, ogólnie fakt, z wampirkami jest ciężko...

ODPOWIEDZ