Przecz z elfami, niech drewno się bije

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
symek
Chuck Norris
Posty: 524

Re: Przecz z elfami, niech drewno się bije

Post autor: symek »

jak dla mnie taka watacha driad na mniejsze punkty to bardzo mocna rzecz ale nie wiem czy same drzewka by wystarczyły

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

nie.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

może rozwinę to nie żebyś potem się nie kłócił. a zatem
po 1 dryady nie mają cr i tylko 4 ws więc klocki dwarfickie,he spearmeni czy warriorzy de nawet bretońskie lance które nawet nie muszą szarżować łamią je, nie mówie tu nawet o oddziałach knightów czy grave guardu z gw
po 2 treeman już nie jest najlepszym zwierzakiem dostaje wklepy od hydry czy też kloców z dużym cr albo parków maszynowych.
po 3 masz słabą antymagie co owocuje dobre wklepy nie tyle co z pocisków ale popychaczek beast covers na treemena
po 4 na miłość boską dryady nie walczą dobrze mają duże podstawki jest ich mało w jednym oddziale a siła 4 to już teraz bardzo mało nie to co kiedyś

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

treeman[...] dostaje wklepy od hydry
Weź sobie kostki i zobacz jakie wklepy dostaje.
Akurat ostatnio w takiej walce moje drewno wbiło hydrę w ziemię w dwie tury kalecząc się o jednego wounda.
Reszta to prawda niestety.
Ostatnio zmieniony 1 lis 2009, o 21:52 przez Jacek_Azael, łącznie zmieniany 1 raz.
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
mati.pl
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati.pl »

ale tu przypadkiem nie chodzi o 4fun rozpę ? ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

no właśnie nie wiem hydra ma taką przewagę że ma out number a treeman wbija statystycznie jedną rane więc raczej hydra nie walcząc już remisuje

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

treemen sobie radzi z hydrą, o ile zda breaka w pierwszej turze - hydra wytraca impet w drugiej turze.

Akurat z krasnoludami to się driadom dobrze walczy - przecież spokojnie sobie obejdą taki klocek(kiedy nie ma kowadła:) a dzięki przewadze w oddziałach łatwo zrobić pokurczom kanapkę,

Siła 4, przy dwóch atakach to nie tak mało, problem jest tylko z najciężej opancerzonymi jednostkami = 1+

Nikt nie karze robić oddziałów po 8 więc to też nie powinien być problem, tak jak pisałem wcześniej gdyby wrzucić highborna i bsbka to by taki oddział spokojnie przyjmował nawet małe lance itp a w drugiej turze już je kasował - szczególnie z kontrszarżą z boku, aczkolwiek odpadają nam już założenia armii - nie byłaby czysto drewniana...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Treeman przegrywa z Hydrą o koszt i mobilność.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kalesoner pisze:Treeman przegrywa z Hydrą o koszt i mobilność.
Mobilnościa nie przegrywa znacząco a wygrywa o stubborna, wytrzymałość, bounda i korzonki. ;)

Drzewo wprawdzie nie jest juz tak kozackie jak kiedys, ale wciaz daje radę. Nie ma co narzekac.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

No dokładnie, w pełni zgadzam się z moderatorem :wink:
-"Im dalej w las, tym więcej drzew"
-"To mały krok dla człowieka, ale dla karła, normalny...;-)"
Obrazek
P.S.WE rare 8ed. ;-p

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Tak pomijając temat drzewca, bo to też już troszkę subiektywna opinia, bo mi np. przestał się sprawdzać, to przypomniało mi się, że grałem kiedys turniej na 900 pkt czy cos koło tego :D
Moja rozpa to była zjawka z +1 DD, 40 (albo 32?) driad i 2x 5 wildów z szmatami ^^
Generalnie wcisnąłem maske dwarfom, 13 hajom i dostalem baty od chaosu :P
Hehe to były czasy.

Pozdro! :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Hydra - 7 ataków 4+ z rerollem, 5+ to wound. Daje około 5-6 trafień więc jakieś dwa woundy. Save 5+ wsv 5+, więc coś się wybroni. W złej opcji jeden wound. Poganiacze raczej nic nie docisnąć, nasz brokuł oddaje 5x3+, 3+, więc dwa woundy nabić powinien. Regenka jeden wyprze i mamy pierwszego breaka. Potem powinniśmy remisować, a może czasem coś wygrać. Raczej chodzi o to, że hydra kosztuje psie punkty, a drzewo nieco więcej. Rozmowa o tyle mało ważna, że i jedno i drugie rzadko pojawia się na stołach :mrgreen:

Granie na samym drewnie jest totalnie nieuniwersalne, więc dla mnie turniejowo odpada. For fun - co kto lubi :wink:
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

ksch pisze:Raczej chodzi o to, że hydra kosztuje psie punkty, a drzewo nieco więcej. Rozmowa o tyle mało ważna, że i jedno i drugie rzadko pojawia się na stołach :mrgreen:
:shock: ? Nie ogarniam... Musze przestać pić na dzień przed próbną maturą...

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

ja właśnie zaczołem w szkole o wiele lepiej jak się ma ciepło w żołądku

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

runepriest pisze:ja właśnie zaczołem w szkole o wiele lepiej jak się ma ciepło w żołądku
No ja trenuje od jakoś 10-11. Ale to nie temat na to Prieście. Z resztą nie ma się czym chwalić, jutro matura :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ksch pisze: i jedno i drugie rzadko pojawia się na stołach :mrgreen:

że niby hydra rzadko się pojawia? to chyba najlepszy potwór jest przy porównaniu koszt/możliwości

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Laik pisze:
ksch pisze: i jedno i drugie rzadko pojawia się na stołach :mrgreen:

że niby hydra rzadko się pojawia? to chyba najlepszy potwór jest przy porównaniu koszt/możliwości
Właśnie Laik, my próbujemy dojsć, czy Ksch ironizował, czy se z nas jajca robi?
Bo mi też to dziwnie zabrzmiało... :P

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Nie robił sobie jaj, większość najlepszych graczy DE gra na 4 bolcach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5346

Post autor: Tutajec »

i z tego powodu się cieszę wole rozstrzelać 4 bolce niż jedną hydrę, myślę albo raczej na pewno chodzi tu o demony na które bolce są super opcją

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kalesoner pisze:Nie robił sobie jaj, większość najlepszych graczy DE gra na 4 bolcach.
Tak właśnie jest - dawno już hydry nie widziałem, a gram przeciw DE na masterach i nie tylko.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

ODPOWIEDZ