Zakup armii wood elfy do najnowszej 8 edycji

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
ozric
Warzywo
Posty: 13

Zakup armii wood elfy do najnowszej 8 edycji

Post autor: ozric »

Witam!

jestem nowy i od razu mam pytanie odnośnie armii. Tak się składa, że w warhammera grałem ale głownie 6 edycja, raz 7. Grałem głównie orkami i goblinami, dwarfami, i dwa razy chaosem oraz dark elfami.

Aktualnie chcę powrócić do warhammera, kupując sobie battalion podstawkę+coś jeszcze.
Jeszcze do końca nie zdecydowałem się na zakup, na pewno nie wrócę do orków, przez animosity.

Aktualnie myślę nad wood elfami lub high elfami (są w nowej podstawce). niestety wybór ten nie jest łatwy. I to elfy i to elfy i w dodatku jest nowa edycja 8 już. Nie wiem co teraz jest lepsze, osobiście wyglądem i klimatem bardziej pasują mi wood elfy, ale ekonomicznie chyba high elfy. Bo z tego co słyszałem, to raczej szczury z podstawki będą ta bardziej "chcianą" armią wśród kupujących. Wobec tego high elfy, będą odsprzedawane na allegro. Ale wracając do tematu.

Czy wood elfy to dobry wybór w 8 edycji (nie znam tej armii w ogóle)

Na początek mam zamiar wydać 300zł -350zł. Co powinienem kupić sobie na początek.
2. Czego nie powinienem kupować
3. Co kupić sobie na końcu.

Może to dziwne pytania, ale zamierzam szybko zebrać armię, ewentualnie wydać tyle w sklepie internetowym lub na allegro.

Proszę o pomoc, niestety jestem w kropce, bo przez te zmiany edycji i nowe jednostki i nowe zasady. Jestem z lekka zielony co dzieje się obecnie.

Dziękuję

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Mam na sprzedaż kilka modeli które bedziesz potrzebował na 100% dostaleś juz PM:)
Na pewno kup maga, lorda i treekiny troche łuczników i stado dryad:)

Awatar użytkownika
Koone
Wałkarz
Posty: 90
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków/Katowice

Post autor: Koone »

Z moich rad to AB- mimo ze stary to jeden z najlepiej wydanych, bardzo klimatyczny.
Tak jak Macko napisal, maga, nobla, horde driad, max 40 lucznikow
Tyle z podstaw. Madryw wyborem byloby rowniez kupienie treekinow ale z racji ich ceny lepiej zajrzec do mojego tematu o driadach a treekinach i z linka znalesc sobie tam lasek i drzewka przekonwertowac na treekiny- lepiej wygladaja i sa tansze.
Co do reszty to sam zobaczysz co Ci bedzie odpowiadac, ja bardzo lubie wardancerow i waywatcherow ale w tej edycji maja ciezko, wiec pograj i zobaczysz:)

PS: Jestem we Lwowie a ta glupia klawiatura nie ma polskich znakow:P
Obrazek

ozric
Warzywo
Posty: 13

Post autor: ozric »

Niestety z przyczyn finansowych - na początku nie więcej niż 300zł -350zł max.potem +300zł. Mam zamiar grać głównie magią i strzelaniem, tudzież jazdą. Niestety treekiny i treemany odpadają, za drogie, chyba , że kupię na allegro treemana, lub giant eagle.

kupując batalion mam:

24 Glade Guard
8 Glade Riders
12 Driad

do tego mam zamiar mieć:

2 magów
8 wardancers
5 wardancers
1 lorda

i teraz co kolejno powiniem mieć do końca nie wiem, ale:

kupić 2 batalion i wtedy:

1. chcę skonwertować glade riders, na wild riders (8)
2. 8 driad
3. 10 scout
4. 10 scout
5. 8 Gg czy 8 scout ??

Cała rozpiska wygląda tak, bez sztandarów na razie, magicznych broni itd.

Unnamed2500 Pts - Wood Elves Army

5 Wardancers @ 90.0 Pts
8 Wardancers @ 144.0 Pts
8 Dryads @ 108.0 Pts
8 Dryads @ 108.0 Pts
8 Dryads @ 108.0 Pts
10 Glade Guard @ 144.0 Pts
10 Glade Guard @ 126.0 Pts
10 Glade Guard @ 126.0 Pts
10 Scouts @ 194.0 Pts
8 Scouts @ 142.0 Pts
8 Glade Riders @ 228.0 Pts
8 Wild Riders @ 244.0 Pts

1 Waywatcher Highborn @ 196.0 Pts
General; Waywatcher; Longbow
1 Spellweaver @ 250.0 Pts
Magic Level 4; Longbow
1 Spellsinger @ 125.0 Pts
Magic Level 2; Lore of Athel Loren; Longbow

Casting Pool: 2
Dispel Pool: 2
Models in Army: 104

Total Army Cost: 2333.0

oczywiście jest to więcej niż mi potrzeba, ale nie wiem czy kupować 2 batalion czy kupić pojedynczo w boxach.
Ostatnio zmieniony 16 sie 2010, o 16:39 przez ozric, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

rozpiski nie da się czytać - obrób ją...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ozric
Warzywo
Posty: 13

Post autor: ozric »

Laik pisze:rozpiski nie da się czytać - obrób ją...
Już obrobiłem wstepnie. Mam tylko pytanie czy w Gg mam dokładac sztandar, muzyka i championa, czy jak, inne oddziały konne to raczej to wszystko będzie. Wardancers mają mieć sztandar?

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2242
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

na tancerzach nie można mieć bannera.

na łukach można dawać w sumie fcg teraz jak masz ich 20.
sztandar to tylko 25 punktów więcej, a champion przytrzymuje jakiegoś kowboja.. potem i tak masz stubborn, ale trzymasz go turę dłużej.

ozric
Warzywo
Posty: 13

Post autor: ozric »

Czy ta koncepcja jest słuszna? Chcę grać figurkami "budżetowymi" z battaliona+wardancerzy. na treekiny mnie nie będzie stać, prędzej kupiłbym smoka, zamiast treemana.

Z czym ta armia może wygrać, a z czym będzie mieć problem?
Jakie jednostki będą mega trudne do pokonania dla moich strzelców?

Tak jak widzę wood elves nie mają zbyt dużo jednostek?!
Niestety zakup 2x8 treekinów to wydatek za nowe 16x55zł=880zł, za taką kasę można złożyć 2 armie. Wydaje mi się, że tak jednostka przypomina river trolls z O&G...

Co można dokupić jeszcze?

ODPOWIEDZ