Glade guard proxy

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Glade guard proxy

Post autor: Adurell »

Witam,

zastanawiając sie poważnie nad rozpoczęciem zbierania leśniaków, przepatrzyłem po figsach. Niestety, strasznie nie podobają mi się Glade guards i to bez względu na malowanie- uważam ze jak na leśne elfy są "przekokszone" pod względem ekwipunku, płaszczy, stroju itd.

Pomyslałem, ze fajnym substytutem byliby łucznicy elfów leśnych z Lotra, dużo bardziej ascetyczni pod względem wyglądu. Teraz, pytania: a) czy ktos kiedys myślał nad takim rozwiązaniem/robi tak, b) czy skala figurek jest drastycznie inna- w sensie czy lotrowe elfy nadaja się do używania zamiast gladów, c) Czy tylko mi nie podobaja się Gladzi :P i d) czy macie jakies inne, godne polecenia, figurki (np. innych firm) które mogłby robić za gladów a nie są od nich droższe

Z góry dzięki,

Adurell

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

elfy z lotra to chyba 26-25mm, smukłe małe(subiektywnie ujmując brzydkie, słabo odlane, koszmarne nadlewki przez środek twarzy dla przykładu) , nie będą pasować do innych jednostek skalą(tancerzy, WW)
polecam archiwalne wzory scoutów 5ED i WW 5ED na Glade Guardów :wink:

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Takie pytania zadajemy w T-Y-M temacie.

Pozdro

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

zielonatrawa pisze:elfy z lotra to chyba 26-25mm
Skala 25mm i 28mm to de facto jedno i to samo. Podział wziął się z tego, że w pewnym momencie producenci, którzy nie potrafili utrzymać prawidłowej anatomii i skali swoich lalek postanowili wymyślić paszkwile w rodzaju '28mm' czy 'heroic scale'. WFB to już w ogóle rzeź, tu lalki rosną z edycji na edycję, nowym wzorom jest już bliżej do 32mm...
smukłe małe
Jak dla mnie to akurat zaleta - osobiście preferuję fle, które wygląda jak fle, a nie jak baryła z wodogłowiem i dłońmi jak opony od traktora :wink: Ale fakt, że wypadałoby zachować mniej-więcej spójność 'anatomiczną' w armii.
polecam archiwalne wzory scoutów 5ED i WW 5ED na Glade Guardów :wink:
Lalki z 5ed z tego co sprawdzałem empirycznie są równie 'małe' w porównaniu do obecnych, co fle z LotR. Chyba, że masz na podorędziu to strzel proszę fotę porównawczą :)

Jeśli idzie o pytanie autora tematu:

Armię sobie złóż z lalek, jakie Ci się podobają. Jak wolisz fle z LotRa, to graj flami z LotRa :) Musisz się jednak liczyć z tym, że w wyniku WFBowego 'scale creepu' wspomnianego powyżej, nie będą pasować do 'fabrycznych' lalek WE. W zasadzie nawet pomijając rozmiary pasują do siebie stylistycznie jak pięść do nosa, przynajmniej moim zdaniem.

Z podobnych względów ciężko o zamienniki innych firm - stylistyka WE wprowadzona w 7ed jest dość specyficzna i inni producenci jakoś się w niej nie odnajdują.

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Don_Silvarro pisze: Z podobnych względów ciężko o zamienniki innych firm - stylistyka WE wprowadzona w 7ed jest dość specyficzna i inni producenci jakoś się w niej nie odnajdują.
A tu się nie zgodzę, niektóre figurki z Reapera (co prawda lekko konwertowane) bardzo dobrze komponują się z Welfami GW: poniżej zdjęcia moich herosów - tych od GW i tych z Reapera (sorki za średnią jakość)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
General Baga
Kradziej
Posty: 921
Lokalizacja: AjWajHajm/ True Legion

Post autor: General Baga »

Fakt - nie gram leśniakami, ale figuraski Reapera lubię ''paćkać" od dawna - pozwole sobie zgadywac (od lewej do prawej - zbiorowe zdjęcie);
GW/Rep/GW/Rep (konwersja fajna)/GW/Rep/GW/ i zajefajna driada repera :P
I nigdzie w życiu nie wyjadę
Mnie u siebie horoszo
Na inne kraje lachę kładę
Tam w kieliszkach wyższe dno
Tu chcę umrzeć w kraju cnót

ODPOWIEDZ