Hall of Fame vs Hall of Shame

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Hall of Fame vs Hall of Shame

Post autor: Luc »

Przydałby się wątek odnośnie niesamowitych akcji odnośnie Waszych leśniaków.
Mam nadzieję, że podzielicie się absurdalnymi akcjami.
Ciekawi mnie co Wam się przytrafia na stołach ;)

Zdarzają się sytuacje absurdalne kiedy nie wiadomo jak ale udało Wam się wygrać.
Zdarzają się sytuację absurdalne kiedy nie wiadomo jak Wasz plan zawalił, bo....

No właśnie, to może ja się pochwalę moimi wtopami podczas grania WE :mrgreen:


Hall of Shame
1. Początki moich gier WFB (dokładnie 2 lata temu). Szarża dryadami w Chosenów/Wariorów centralnie od frontu...no bo w końcu mam Warda 5+ i wysoką inicjatywę, 2 ATAKI, FEAR!!...co mi zrobią ? :mrgreen: ... z moich nie było co zbierać

2. Jakiś lokal w Poznaniu (1 bitwa), Treeman szarża w Hammerów od boku. 5 ataków....1,1,1,1,1..... thunderstomp...1 i.... 2 zraniłem...uff = CR w plecy, Treeman się łamie i nie ucieka przed krasiami... gg
Ten sam lokal 3 bitwa (chyba też krasie). Treeman szarża w jakiś klocek (wariorzy itp.)...5 ataków....1,1,1,1,1 .... patrzę i mówię "To jest kurwa niemożliwe"...thunderstomp wszedł jakoś normalnie (w sensie jakieś 3+)...Treeman ustał ale 2x rzucić 5 pał na trafianie w tak krótkim odstępie czasowym..... hardcore!

3. Trzecia lub czwarta tura.... mówię do przeciwnika "Odpalam HODĘ w ..." "Tej gdzie moja hoda ?" ....w torbie! Nie pozwolił mi wystawić, nawet nie naciskałem bo to byłoby przegięcie :mrgreen:

4. Drużynówka - gram na 3 drzewach...dostaje dwarfy, przegrywam strone o górkę i dostaję patelnię i domek na srodku.
Ale, że był murek to mówię schowam sobie Ancienta za nim to działo płonące się odbije..i może jakoś przeżyję.....dostałem z klopy płonącej :twisted:

5. Ancient z netlingami.... wpada w niego Lord z HKB na pegazie....4 ataki.... wchodzi jedna 6.... i rani....6. Spadł, przegrał mi mega dobrą grę :(


Hall of Fame
1. Zabicie/zagonienie kałbojem na orle z Wardem 2+ na ostatnią ranę teoretycznie całej armii ogrów na 1200 (draft by Furion & Kudłaty)
Czyli.... szarża w Ironów, challenge, zjadam BSB ...4 hity, 4 woundy, orzełek....nic nie wybronił/nic nie wbił....brake, failed....uciekają nie dogoniłem, ale moja tura szarża i wypchnięci za stół. Ogarniam się turę później i staję przed Mournami.
Mourny były 2 z 4 i miały 2 rany+stały w ruinach (dt 1 i 2)..szarża w kałboja....dt, failed, rana, spada model, 50%,panika, fail i uciekają. Nie zbierają się bo został 1, moja szarża kałbojem w nich...za stołem.
Maneaterzy spadli od łuków+szyszek...stół goły 8)

2. Treeman stoi w lesie...12-14 cali od niego dyskowiec-klepacz (hero nie lord). Szarża w Treemana, s&s z szyszek...rana 2+ save, 3+ ward..wbite, ląduje w lesie...dt = 1, ward 3+ failed...dyskowiec rozbił się przy lądowaniu 8) 8)

3. Hero z wardem 2+ na ostatnią ranę....zabijający dużych łuczników HE z arcymagiem, przejeżdżający po kolejnych 2 małych oddziałach i na koniec skutecznie blokujący oddział WL tak aby Treeman mógł się ładnie od boku wkomponować ;)

4. Lord tancerz z wardem 2+ na ostatnią zboostowany +3A/+3S rozkręcający:
-klocek hammerów (brake, złapani)
-klocek maruderów z magiem w 2 tury + klocek wariorów wspólnie z tancerzami od boku w tej samej grze (gdzie tancerze za dużo nie zrobili ~2-3 CR)


I na koniec best of the best.
Od 2 lat czasami wrzucam do rozpy waywatcherów
5, 2x5, 2x10, 1x10 ... różnie.
Na tyle prób ile oni mieli na krótkim....zabitych z KB.... jeden bohater Bretoński (pojedynczych modeli z hord nie liczę)

Jakby ktoś miał ochotę to zapraszam do dyskusji ;)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2013, o 16:13 przez Luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Hall of Fame
1. Zabicie/zagonienie kałbojem na orle z Wardem 2+ na ostatnią ranę teoretycznie całej armii ogrów na 1200 (draft by Furion & Kudłaty)
Czyli.... szarża w Ironów, challenge, zjadam BSB ...4 hity, 4 woundy, stomp....nic nie wybronił/nic nie wbił....brake, failed....uciekają nie dogoniłem, ale moja tura szarża i wypchnięci za stół. Ogarniam się turę później i staję przed Mournami.
Mourny były 2 z 4 i miały 2 rany+stały w ruinach (dt 1 i 2)..szarża w kałboja....dt, failed, rana, spada model, 50%,panika, fail i uciekają. Nie zbierają się bo został 1, moja szarża kałbojem w nich...za stołem.
Maneaterzy spadli od łuków+szyszek...stół goły
stomp w ogry :>?
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

trikk pisze:stomp w ogry :>?
Rozpęd myślowy :mrgreen:
Myślałem o atakach orła ... a napisałem stomp :mrgreen: :mrgreen:...hyhyhy dobre.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Ready
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Ready »

Moja wpadka ?


Jedna z pierwszych gier moja tura strzelania ja zaczynam grę , Lord 4 strzały 1,1,1,2 zranienie na kosci wypada 2 ;) 20 łuczników 1 trafił i jeden zranił reszta albo nie trafiła albo nie zraniła na +4... odpowiedz 10 imperialnych łuczników przepraszam już wtedy 9 ;D lord 7 trafień 6 zranień ok wybraniam się ochrona pancerza na +4 ward na +3 lecimy ;D
1,2,3,3,3,4 ze względu ze to kusze wiec 4 tez wchodzi, okej mam jeszcze Warda 1,1,1,1,2,2... I TURA gry podziękowałem przeciwnikowi i poszlismy na piwo.

Sukces/fart:

HoDA 3x6 ;D pegazista armor +1 przerzuty, ward na +4 przeciwnik wybraniał się z 15 kosci padło tyle jedynek ze nie było co zbierać z pegazisty ;D łącznie z jakies 20 jedynek chyba wytórlał ;D

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ło rany, ja to bym parę stron A4 mógł takimi akcjami zapisać.

Ale jedna z śmieszniejszych porażek, to kiedyś grałem na smoku i paring z O%G. Smokiem zjadłem prawie całą armię, a zginąłem przy spear chukke :)
Heh.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ostatnio w 6 turze odstrzelilem zdrową hydre 10 gg (bez flamingu of course)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Piotras pisze:Ło rany, ja to bym parę stron A4 mógł takimi akcjami zapisać.
Dawaj parę akcji ;)
Laik pisze:ostatnio w 6 turze odstrzelilem zdrową hydre 10 gg (bez flamingu of course)
O tym to powoli legendy krążą 8)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ok to parę napisze, gdy mam jeszcze siłę. Prócz pamiętnej akcji ze smokiem to na przykład:

Bitwa z mirrorem WE, alter highborn, któremu spadł ward na 3+, z savem 5+ tylko jakimś cudem znalazł się bez osłony na środku stołu. Podchodze bsbkiem, odpalam hodę - 14 strzałów. Alter ma 2 W to myślę, nie ma bata. z 14 strzałów na 2+ rzuciłem 8 jedynek, 6 strzałów trafiło, ranienie 3+ i przebiłem jedno. Asv na 6+ oczywiście zdany. Potem ten alter zamiótł mi wszystkich GG bo nie mogłem go zastrzelić. :)

Epicka akcja orzeł wbija się w kowadło. Sam orzeł nie zadaje żadnej rany, krasnoludy w odwecie też nie, LD zdane, stoimy. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie było tak do 4 tury, gdzie do pierwszego orła doleciał 2gi i wspólnymi siłami zjadły kowadło :D

Inny farciarski element to 5 waywatcherów z championem na bliskim i lord lizaków na CO z wsv 4+. Naiwna próba wrzucenia KB, podszedłem, strzeliłem, trafiłem raz, jedna szóstka, ward oblany :D

Jeszcze śmieszniejsza akcja była gdy 2 moje driady przez jakieś 4 tury trzymały steam tanka imperialnego :D ani razu nie uciekając! Czołg miał chyba 4-5 ran wbite, a driady wbiły mu jeszcze z 2 :)

Pisać i pisać mógłbym więcej. Ale chyba koronne było jak w poprzedniej edycji alter highborn z netlingami rozkręcił bloodthistera w 2 tury :P To było coś hehe.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Piotras, a twój kombat z moim dzwonem? Orzeł wbija sie w dzwon. Ratogier 3 razy trafia, 3 razy wounduje, sv na 3+ oczywiście 3 razy oblany zalacza sie ward na 2+ i co wypada? Gała. :P
Obrazek

Magnaf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113

Post autor: Magnaf »

To może coś od świeżaka.
1) Bitwa 2 na 2 po 2ooo na armie. Bretonia + WE vs woch+Skaven
lewa flanka stolu 5xWild Riders + 8xWW + 8xWW
Naprzeciw staje 5ciu konnych wocha i lord z bsb i piechota.

Pierwsza runda, 8smiu WW strzela, 4x KB :D w konnice.


2) WE vs Demony chaosu.

Pierwsza runda, zaczyna demon. Herald na rydwanie podjezdza.
10x WW odpala salwe. Trafiaja wszyscy, rozlosowanie hitow. Dwa ida w heralda. KB. Ward failed. Dziękuje :D. Rozsypałem mu sztandar blokujący magie

3) Ta sama bitwa WE vs Demon. Trzy rundy ścigam się i odginam demon princa. Ładuje w niego z 30stu GG. Wbijam chyba 1 rane. W koncu gdy zostalem juz zagoniony na amen i moge przegrac. Demon Prince szarzuje. 15stu GG w Stand n Shoot wbija 3 woundy princowi i ściąga go ze stołu :D


4) WE vs WoCH.
Kałboj na kuraku wbija sie na flanke piechoty. Killuje generała wocha, przepędza klocek. Gonie, zapędzam. Wpadam na drugi oddział. Demontuje. 1100 punktow dla kuraka i "good game" dla wocha.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2013, o 18:46 przez Magnaf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Deus pisze:Piotras, a twój kombat z moim dzwonem? Orzeł wbija sie w dzwon. Ratogier 3 razy trafia, 3 razy wounduje, sv na 3+ oczywiście 3 razy oblany zalacza sie ward na 2+ i co wypada? Gała. :P
E to jest lajtowe, bywały gorsze rzeczy. :P Ale fakt faktem w bitwie z Tobą naparząjąc przez 5 tur jakimiś 30 GG do stormverminów zabiłem może z 10-15 :D hehe. ale to ja już takiego pecha mam w kościach. ;)

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Hall of Fame :)

1. 7 Wayów przez 6 tur ostrzeliwało lorda Wochu na dysku z wardem na 4+ i przerzutem "1". W ostatniej turze wbili 5x KB - lordzio nie miał szans :D

2. 40 GG strzela w oddział 9 grali na dalekim. 39 strzał wchodzi, 38 rani :D Rzut na save - 10 jedynek :) Ward - broni się jeden :) Cały oddział spada.


Hall of Shame :)

1. 6 Treekinów szarżuje na 3 Demisiów z BSB. Demisie z rycerzami wbijają 9 ran (rzut na ward - same pały i dwójki), Treekiny wbijają 1 ranę...oczywiście oblewam LD, uciekam - rzut : 1+1...

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Halls of Flame
dzisiaj mój Noble biegacz nawalał się z całym klockiem sewedży, zabijając im Generała w drugiej rundzie walki i w nastepnych sukcesywnie mordując oddział, aż do 6 tury :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu
Kretozord
Posty: 1864
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lechu »

Świetny temat :D W każdej armii taki powinien być założony ;)

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

W większości jest :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Wskrzeszę trochę temat i opiszę swój antypopis : Wczorajsza bitwa z graczem Wochu, magiczny pocisk zabija orła, który stał obok głównego oddziału 14 łuczników z magiczką i BSB. Testuję panikę 9ld z przerzutem, dwa razy niezdana, 10 w rzucie na ucieczkę i największy klocek w armii wybiega za stół :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Hale of Fame

Solo biegacz wbija się w Mourfangi(3szt) w lesie w dupala! Kroi aż miło, wygrywa combat o milion :mrgreen: no i wywala za stół :twisted: (w turę :P)


Hale of Shame

Ta sama bitwa, moi dzielni Wild Riders szarża w inny oddział Moufrangów(4szt)....dystans szarży 7....rzucam 2,2,1 palę na 2.
Druga tura szarży próba tym razem na 5 rzucam efektowne 2,1,1...znowu palę na 2.
W końcu postanawiam zjeść Wildami GNOBLARY!!! (a bo mogę! :twisted: ) Wbijam się po heroicznej szarżym 5 ataków góra, 5 ataków dół, zabijam 1 GNOBLARA!.... wygrywam combat na farcie, pościg, GNOBY uciekają na 6 a ja rzucam na pościg 2,2,1..... :shock: :shock: :shock:

Ta sama bitwa moja dzielna 10 łuczników z championem!!!
3 tury strzelała do PSA!!! Przez 3 tury strzelania wbiłem 1 WOUNDA!!!! Ostatecznie pies we mnie wpadł i żeby było śmieszniej to przez 2 tury CC nie ubiłem tego PSA!! W końcu Ironi się dopchali i pokroili mi tych łuczników, no ale żeby nie rzucić ANI JEDNEJ 5 z miliarda kostek !?!?
PIES FINALNIE przeżył i machał mi ogonkiem na koniec bitwy =D>

Bitwa wygrana ale panowie elfy na trening! No bo jak tak można! HAŃBA! :twisted:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Hall of Fame: Kontra Lizaki. Kapitan na koniku po vanguardzie i 9" ruchu podlatuje na bliski do 4-rech Ripperdaktyli, odpala HoDA, ściąga wszystkich, panikując dwa odziały skinków, które spieprzają za stół. Po przeciwnej flance razordony dostają strzałki w dupala, panikują, przebiegają przez skinki, które panikują. Zebrali się w kolejnej rundzie, ale razordony nigdy nie podeszły na zasięg swoich kolców, zawsze salwa i panika :mrgreen:
Hall of Shame: Ta sama gra, kloc Templi wystrzelany, ostatnia tura, wszystko co strzela i czaruje ładuje w Slanna. Przekipał na jednej ranie...
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
sorinmarkov
Chuck Norris
Posty: 525

Post autor: sorinmarkov »

Piątka wardancerów wpada w dzwonek, myślę, zabójczy na szarego i po grze. Rzucam, trafiam, rzuty na zranienie... sześć szóstek! :twisted: Szary pocięty w plasterki. Rzut na ward - 5,5,4,6,5,5...
Kupię:
Thunder Canon
Giant
4x Sabertusk

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

sorinmarkov pisze:Piątka wardancerów wpada w dzwonek, myślę, zabójczy na szarego i po grze. Rzucam, trafiam, rzuty na zranienie... sześć szóstek! :twisted: Szary pocięty w plasterki. Rzut na ward - 5,5,4,6,5,5...
killingblow nie działa na szaraka na dzwonku.

ODPOWIEDZ