Dlaczego WE?

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

No to tak zaczelo sie najpierw od lotra a tam spodobaly mi sie najbardziej HE, to jak zaczelem grac w wfb to tez chcialem je zbierac. no ale nimi gral juz kosa wiec nie chcialem aby armie sie powtarzaly. Znajomy polecil mi WE i sie akurat zlorzylo ze kumpel sprzedawal ich batalion (za 2 stowy) no i tak sie zaczelo. :wink:

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

dlaczego WE? bo lubie zielone i naturalne ;P

Halun
Mudżahedin
Posty: 261
Lokalizacja: W-wo

Post autor: Halun »

Elfy to elfy i tyle :wink: . Od zawsze interesowałem się twórczością Tolkiena, las także nie jest mi obcy :D . Na początku chciałem zbierać HE ale gdy zobaczyłem nowe figurki do WE to natychmiast zmieniłem zdanie. Ta rasa ma też specyficzny, tajemniczy klimat. Na pewno jestem zadowolony z wyboru i mam nadzieję że wytrwam w składaniu tej armii.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

bless pisze:
Scimitar pisze:
bigpasiak pisze:klimat mi sie chyba zalaczyl po robin hoodzie ale tym serialowym dawno dawno temu... pewnie niewiele osob pamieta ten serial... Nazir w nim to byl kolo co dwoma mieczami machal... ech to bylo cos...
Pamiętam ;) I ten motyw muzyczny :D Wtedy jeszcze co prawda bawiłem się klockami LEGO, ale jakieś "WE" tam były z łukami i kpały tyłki rycerzom szeryfa :lol:
Tiea... tak gwoli scisłości, muzyczke do filmu zrobił Clannad. Plyta ma tytuł bodajże "The Legend". To tak, jakby ktoś chciał sobie jej poszukać w sieci. :) Czasem sobie jej słucham w czasie bitew. Dla natchnienia. ;)
tak, legend clannadu, ja mam w domu orginalna kasete ;) z tym soundrackiem

a sciekza obok draculi oraz ostatniego mohikanina jest kultowa ;)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

thurion pisze:
tak, legend clannadu, ja mam w domu orginalna kasete ;) z tym soundrackiem

a sciekza obok draculi oraz ostatniego mohikanina jest kultowa ;)
Dracula nie jest az taki zajebisty. Mohikanin rzadzi. Ale i tak najlepsze sa sountracki z Conana. To jest dopiero moc. Szczerze polecam. :)
Dobry jest soundtrack z Gladiatora.
Obrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5389
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

bless pisze:
Dracula nie jest az taki zajebisty. Mohikanin rzadzi. Ale i tak najlepsze sa sountracki z Conana. To jest dopiero moc. Szczerze polecam. :)
Dobry jest soundtrack z Gladiatora.
mam, Conan mi srednio podchodzi, chociaz moj brat bardzo lubi

a gladiator tez taki jakis ;) ale moze by to wydzielic i zrobic jakis temat o soundrakach w ogolnym? bo to fajny temat :P

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

thurion pisze:
bless pisze:
Dracula nie jest az taki zajebisty. Mohikanin rzadzi. Ale i tak najlepsze sa sountracki z Conana. To jest dopiero moc. Szczerze polecam. :)
Dobry jest soundtrack z Gladiatora.
mam, Conan mi srednio podchodzi, chociaz moj brat bardzo lubi

a gladiator tez taki jakis ;) ale moze by to wydzielic i zrobic jakis temat o soundrakach w ogolnym? bo to fajny temat :P
Z soundtraków lubię ten do TWIERDZY, ale generalnie to temat - dlaczego wybraliśmy WE :wink:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

To w takim razie wracjąc do tematu. Ja wybralem welfy z tym samych powodów, co Wujek Kiczu. Bo lubie zielone i naturalne. Dlatego zaczałem zbierać orkow, jako pierwsza armię... Yyy... :oops:

Leśne elfy.... Tak po prawdzie, to chyba faktycznie coś z tego Robin Hooda, o którym przed chwilą pospamowalismy , we mnie zostało. Chciałem zbierać lesniaków już od jakichś 5 lat, ale stwierdziałem, że zaczekam na nowy army book. Tymczasem z nudów zaczałem zbierać VC... :roll: No, i wreszcie wyszły elfy i teraz jestem szczęśliwy. :)
Serio tak było.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Ja też cos z tym robin Hood'em , ogólnie to one są takie troche mroczne i oczywiście super figsy. Zaczołem zbierać kiedy wyszedł nowy AB i juz mam armie bez bohaterow na jakies 8k :D

Awatar użytkownika
Leśnik
Mudżahedin
Posty: 274
Lokalizacja: Poznań STREFA ZERO

Post autor: Leśnik »

Przez ¾ swego życia chciałem być leśnikiem lub leśniczym. Uwielbiam lasy i leśną przyrodę, ksywę gajowy/leśnik mam od 7 lat. Rok temu zacząłem grać w batla i nie miałem żadnych wątpliwości którą armią będę grał. Jestem zafascynowany klimatem WE, utożsamiam się z nimi (jestem doś szczupły i gibki) i podobają mi się duchy lasu.

Kosior
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kosior »

Witam.

Ja po kilkuletniej przerwie wracam do battla. Odkurzyłem figurki, dokupuje nowe i niedługo znowu wystawie je na stół, chociaż po takiej przerwie to muszę się nauczyć grac od nowa. A leśniaków wybrałem bo podoba mi się ich klimat, w WFRP też zawsze grałem elfem;), można powiedzieć że to najbardziej pasująca do mnie armia w WFB, chociaż gibkim to bym się nie nazwał;)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Budda pisze:swietny byl ten serial. doskonala muzyczka, mroczny klimat, jelenioglowy druid tudziez bog lasu (nie pamietam juz zbyt dobrze).
Kolo nazywał sie Herne Mysliwy. A jedynym i prawdziwym Robinem był Micheal Pread. Blondasek Connery był juz kiepski i w ogóle to miał na imie Robert ( w serialu ) i był synem jakiegoś szlachcica chyba. Film kultowy. Znam na pamięć. A leciał na TVP2 o godzinie 12.05 (akurat z kościoła wracałem żeby sobie obejrzec a potem z kumplami na podwórku strzelaliśmy z naszych samorodnych łuków). Ech te czasy. To se ne wrati.

A jesli chodzi o wybór We...cóż, akurat w sklepie (jak pojechałem kupic moje pierwsze figsy) nie było pudełka z HE ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Christos pisze: A leciał na TVP2 o godzinie 12.05 (akurat z kościoła wracałem żeby sobie obejrzec a potem z kumplami na podwórku strzelaliśmy z naszych samorodnych łuków). Ech te czasy. To se ne wrati.
;( ;( ;( eeeeeeejjjjjj bez takich, bo już płacze ;(

nawet teraz słucham Together WE, Clannadu :)

ale juz jutro będe miał oddział wardancerów i driad i wnet batalion :D uwielbiam ten klimat, szkoda, że jak zaczynałem zbierać to były troche do kitu, ogólnie teraz zaczynam ich ze względu na figsy no ale kliamt, klimat ten, czuje to ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Brat Tomasz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Brat Tomasz »

Kosa pisze:
Sam bym chetnie zagrał na jakieś spore punkty na 3k nie ale na 3500 tak aby nie było dwóch lordów i znowu mało armi, ważne by było aby ona była dosć spora a na pewno wiele ludzi posiada taka armią, gdyż 3-4k to nie jest aż tak dużo. Raczej zarysowuje się inny problem, mianowicie czasowy, moznaby było zrobić dwudnoiwy turniej ale tylko z 3 bitwami na takie punkty, mysle, że byłoby bardzo miło :)
można takie cos zrobic w DOK na Deotymy jak sie skonczy tam remont - mamy tam salę i sobote będzie mozna takie cos zrobić - ciastka, napoje, 50metrów do zacnej kebabowni :-)

albo big game na 3 złączonych stołach zrobilismy tam juz 2 razy takie cos w 40tce - 6-8 tysięcy punktów order vs disorder - wyszło fajnie.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

bless pisze: Leśne elfy.... Tak po prawdzie, to chyba faktycznie coś z tego Robin Hooda, o którym przed chwilą pospamowalismy , we mnie zostało.
tak z ciekawosci.. nigdy nie myslales o 5 edycyjnej bretce z robin hoodem? (byl tam taki.. nie pamietam tylko imienia :wink: )

H@lfing
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 189

Post autor: H@lfing »

bless pisze:
thurion pisze:
tak, legend clannadu, ja mam w domu orginalna kasete ;) z tym soundrackiem

a sciekza obok draculi oraz ostatniego mohikanina jest kultowa ;)
Dracula nie jest az taki zajebisty. Mohikanin rzadzi. Ale i tak najlepsze sa sountracki z Conana. To jest dopiero moc. Szczerze polecam. :)
Dobry jest soundtrack z Gladiatora.
To fakt sondtrak z Conana i gladiatora jest fajny.

Muza z Conana ma tylko klimat jak sie gra u blessa, dwie bitwy pod rząd, dopiero co po lokalu na Narbutta a za oknem gra Lenny Kravitz na żywo, a co najlepsze te dwie bitwy trwają całą noc. too były czasy i klimat
A ta muza mi to doskonale przypomina.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Athel-Loren

Heh, przerażające stworzenia, do boju kształtować wikipedie, bo ktos pomyśli że na tym się wasz las kończy!!!

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja zbieram ze względu na to że mam już figóry he,które na razie moge wykożystać jako we,no i klimat walczących ekologów czy greenpeace w klimacie fantazy zawsze lubiłem.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Beznadziejnie prostacka armia.
Dowolnie złożona rozpiska jest silnym samograjem - siłą chorobliwie tanich Driad i przegiętych Drzewców. Na szczęście 7 edycja trochę Driady osłabiła.
Przepiękne figurki - Driady, łucznicy Wild Ridersi.
Grywam czasem WE Vardena jak nie chce mi się za bardzo mózgu wysilać - swojego zalążku WE - nie zamierzam rozwijać.
Ogry - to jest to. Ogry.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Oj wsadziłeś patyk w mrowisko. Jedy wkroczył na ciemną stronę mocy!

ODPOWIEDZ