Rozpiski *8ED

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Rozpiski *8ED

Post autor: Luc »

Po 9 latach, 320 zapisanych stronach przejściu przez 3 edycje, czas najwyższy, by utworzyć nowy dział z rozpiskami - dlatego przeniosłem ostatnie posty, a tamten temat zamknałem.

Pozdrawiam
Gremlin



Pierwsze rozkminy na temat nowego booka i wychodzi mi coś takiego, tak wiem droga kadra, mysle jeszcze aby BSB na konia upchać jakoś i dać więcej sisterek, ale narazie sobie potestuje coś takiego i zobaczę jak działają nowe rajtuzki :)

Ok a więc

Kod: Zaznacz cały

Lord:
Spellweaver 4lv Lore of Shadow - Book of Ashur (70p), Koń (20p) - 310 pts

Hero:
BSB - HODA(30p) - 130 pts
Spellsinger 2lv Lore of Metal - Dispell Scroll(25p) - 140 pts
Waystalker - 90 pts
Waystalker - 90 pts

Core:
5 Glare Riders z poisonami - 110 pts
12 GG - muzyk - 154 pts
20 GG - muzyk - strzałki - No hit penalties - 310 pts

Special: 
7 wildów - 182 pts
7 sisterek - 182 pts
29 WWR + muzyk+baner - 339 pts

Rare:
2 x orzeł - 100 pts
7 wayów - 140 pts
6 wayów - 120 pts

Total: 2397
Mocna magia, mocne strzelanie, wygar z Wildów i Drwali do tego co przeżyje ostrzał i unikać wszystkiego jak ognia...czyli rzeźbimy w gównie jak po staremu ;)
Myślę tylko czy Shadow czy Dark Magic.

Znam relację z bitew - jutro pierwszy test :)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Szypul
Mudżahedin
Posty: 282

Post autor: Szypul »

za mało pts w core'ach

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Faktycznie tam powinno byc 15 lukow za 190 pkt...zaraz sie przerobi :))

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

A może by dać 2x5 wayów i na tych 12 gg strzałki -3 save ?:)

edit

Ja myślałem o czymś takim :)
Lord Spellweaver 340 pkt
Level 4 – shadow
Horse
Przedmiot z k3 lasów

Battle Standard Bearer 130 pkt
HODa

Spellsinger 140 pkt
Level 2 – metal
Dispel Scroll

20x GG + poison + muzyk 270 pkt

20x GG + bodkins + muzyk 350 pkt

7x Sisters of the Thorn 182 pkt


10x Glade Riders – no hit penalties 250 pkt

5x Wild Riders 130 pkt

5x Wild Riders 130 pkt

5x Wild Riders 130 pkt

Eagle 50 pkt

Eagle 50 pkt

6x Waywatcher 120 pkt

6x Waywatcher 120 pkt


2392 pkt

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Podoba mi się :D

Ogólnie muszę moje 2 lasy które posiadam jakoś przerobić i skądś załatwić kolejne 2 :P

Będę trollować lasami

Btw. Item z lasami działa tak, że wystawiamy D3 lasów 7-10", i wybieramy z głównego RB jaki to jest las (magiczne właściwości) i wszystkie te 1-3 mają taką samą zasadę a następnie każdy z nich scateruje o 2D6"
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

Ja to widzę tak:

Lordowie:
Spellweaver lv.4 Death, Book of Ashur, Obsidian Amulet, konik - 340 pts

Herosi:
BSB, Hoda - 130 pts
Spellsinger lv2 Dispel Scroll - Metal albo Beast 140 pts

Pospólstwo :) :
5x Glade Riders - 90pts
5x Glade Riders - 90pts
5x Glade Riders - 90pts
22 GG + muzyk + poisony - 340 pts

"Specjalni" :
5x Wild Riders - 130pts
5x Wild Riders - 130pts
8x Wild Riders - 208pts
8x Sisters of the Thorn - 208pts

Rare :
10x Waywatchers - 200pts
10x Waywatchers - 200pts
Eagle - 50pts
Eagle - 50pts

Łączenie: 2396 pts

Pewnie prędko tym nie zagram bo brakuje mi 3/4 modeli, ale jakbym je miał to właśnie czymś takim bym zagrał ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

bez sensu 8 sisterek jak masz 1 konnego maga, wywal wilda, wrzuć 9tą i z magiem masz +3 a nie +2 do casta nimi na pełnym unicie

Awatar użytkownika
Azurix
Masakrator
Posty: 2999
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tymi wszystkimi Magicznymi Strzałami każdy się podniecał, a jak przychodzi co do czego, to jakoś tak mało ich ląduje w rozpiskach 8)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

3 unity z frenzy to słaba opcja imo...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Durin pisze:3 unity z frenzy to słaba opcja imo...
No ale coś musi dorzynać to wszystko :) albo Wild Riders, albo kloc drwali albo...no właśnie...albo :)

Awatar użytkownika
Milutki
Mudżahedin
Posty: 315

Post autor: Milutki »

@Urban
Rzeczywiście, muszę to zmienić
@Durin
Może i słaba opcja, ale znajdź mi coś sensownego do CC w nowych WE oprócz wildów. Driady to kpina, eternale to mogą co najwyżej postać w walce, ale raczej nic nie zabiją, drwale nie mają niczego do obrony + trzeba z nich zrobić kloc za 300+ punktów. Ewentualnie można pomyśleć o treekinach, ale siła 4 je raczej dyskwalifikuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

No własnie ja też robiłem małe liczenie... Wszyscy tak się podniecali i mało się nie zesrali, żeby wszystko ciąć i ciąć! A teraz jak przychodzi co do czego to i tak nie ma gdzie upchnąć tych zabawek. Mam nadzieje że ograniczenia nie wyjdą jakieś kretyńskie, be serio uważam że ten book ma dobry balans

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Można mieć jednych wildów i nad jednymi zapanować, 3 oddziałów się nie upilnuje i w najważniejszej bitwie pojadą w siną dal a przeciwnik się na nich rozpędzi tylko. Może drwale w mniejszych unitach, treekiny do dobijania też się nadadzą, warhawki z kb, można coś pomyśleć...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Poprzednie DE miały Hate i też ganiać musiały, a jakoś ludzie grali. Moim zdaniem da radę, ale trzeba odpowiednio rozpę złożyć.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ale frenzy na oddziale z LD9 gdzie możemy śmiało schować BSB nie jest chyba aż tak problematyczne ?
Zawsze można też dać gleaming pendant za 5pkt na 1 unit który będzie po drugiej stronie stołu.

Ogólnie to CC jak najmniej :)
Strzelać, strzelać i jeszcze raz strzelać a co przeżyje dobić wildami albo drwalami :P
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

zobaczycie jak w kluczowych momentach ten klocek zachowa się nie tak jak oczekujecie... Nawet 9 z rerollem nie wystarcza czasem, pomijając już D&D czy treasona... WoC mnie tego nauczył, że więcej jak jeden oddział i to jeszcze tak delikatny to ryzyko....
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Durin pisze:zobaczycie jak w kluczowych momentach ten klocek zachowa się nie tak jak oczekujecie... Nawet 9 z rerollem nie wystarcza czasem, pomijając już D&D czy treasona... WoC mnie tego nauczył, że więcej jak jeden oddział i to jeszcze tak delikatny to ryzyko....
W kluczowym momencie równie dobrze można wysadzić sobie maga, spanikować klocek z kadrą za stół ;)

To jest battle - takie rzeczy wliczam, że mogą się wydarzyć ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

ale tamtych zagrożeń nie możesz wyeliminować... zresztą na wysadzenie się maga masz znacznie mniejszą szanse niż na ulanie frenzy, no a przed overrunem już się nie ustrzeżesz.

Zresztą nie ma co gdybać;p wyrażam swoje zdanie, może synergia poszczególnych jednostek sprawi, że wildom nie będa przeszkadzały wady frenzy, może będą wjeżdzać na gotowe;p

Zobaczymy jak na stole sięto spisze wszystko
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Durin pisze:Zresztą nie ma co gdybać;p wyrażam swoje zdanie, może synergia poszczególnych jednostek sprawi, że wildom nie będa przeszkadzały wady frenzy, może będą wjeżdzać na gotowe;p
Wildzi do dobijania oddziałów lub takich mniej liczebnych mogą być zabójczy....a jak dorwą w lesie to nie ma zmiłuj ;)....będą rąbać aż miło! Aż wióry będą lecieć! :twisted:
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

WIldzi z szałem tylko zyskują, przawie to nic nie zmiesza, chociaż jedną 5 raczej bym zamienił na 3 treekiny, też fajna zabawka, do ochrony łuków/kontry
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

ODPOWIEDZ