Coś dla początkujących

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Coś dla początkujących

Post autor: Bit »

Witam Zielonych Braci !
Zabieram się właśnie za składanie drugiej armii po DE i z symaptii do elfów znowu wybrałem je tzn WE :)

Mam kilka pytań odnośnie WE:
1) zasadnicze pytanie to co na początek po AB tzn jaki box i w jakiej ilości?
2) przeglądając Wasze rozpiski zauważyłem, że znacząca większość zawiera w core'ach driady (wg mnie to pewnie będzie pierwszy zakup) ile ich wypadałoby zakupić ( w rozpach widziałem 3 x po 8, czyli 2 box'y starczą ???)?
3) grając dark elfami porównałem sobie glade riders'ów z dark riders'ami i wypadają słabiej bo i cena znacznie większa punktowo. Zauważyłem też, że ludzie bardzo negatywnie je oceniają, dlaczego ? (mają jakieś konkretne minusy prócz ceny punktowej?)
4) jak się sprawdzają łucznicy ? (bo sam jestem przyzwyczajony do fastów i z reguły nie biore kuszników w DE tylko DR z xbowami)
5) i ostatnie pytanko. Co zawiera typowa rozpa?

broda
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: broda »

1) 2xlucznicy(beda z tego 3 oddzialy po 10), 2xdriadki(beda z tego 3 oddzialy po 8)
2)tak
3)sa za slabi w stosunku do kosztu- zwykli lucznicy lepsi
4) brac. na wieksze pkt nawet 3 oddzialy :)
5)typowa rozpa zawiera: glade guardzi, driady, tancerzy, wild ridersi, treeman. Z herosow to juz zalezy od ciebie. Mozesz grac na smoku, magach lub treemanie anciencie:)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

popieram pana powyżej :)

kup glade guardsów, driady, czarodziejke, herosa BSB, wardancerów, wild ridersów, treemana i możesz już tym grać :)

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

dzięki za odpowiedź na pytania :)

hmmm
a ludzie coś pisali, że wyszła jakaś errata do WE i podobno osłabili je w owej erracie?

może ktoś mi powiedzieć coś o tym osłabieniu ??

a i czy glade guard'ów bierzecie w FCG czy może wogóle sobie darować kogokolwiek z gupy dowodzeniowej ?

Awatar użytkownika
Szczur6
Mudżahedin
Posty: 312
Lokalizacja: Nasielsk-Wawa

Post autor: Szczur6 »

od bidy muzyk, reszty nie trzeba.
Co do erraty to może chodziło o errate do rulebooka z szarżami taktycznymi.

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

Zgadza się. Teraz sobie przypomniałem o szarżach taktycznych :)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Generalnie na początek bym kupił 2 boxy driad - można złożyć z tego 24 driady, więc 3 minimalne oddziały są (ale w praktyce większych i tak się nie bierze). Potem box łuczników, następnie jeśli zamierzasz wystawiać ich w większej ilości to 2gi taki (32 modele, to akurat 3x10 jest). Sklejeni z muzykami max.
Herosów multum - jak to mówią do wyboru do koloru, ale napewno 1-2 magów się przyda (1 na małe punkty, 2 pewnie na duże zarówno w opcji 2óch małych lub duży+mały). Treeman pewnie przynajmniej 1 musowo. Napewno też im więcej punktów tym więcej Wild Riderów potrzeba (chyba, że grasz bardziej defensywnie i poprzestajesz na strzelaniu - ale wtedy też Wardancerzy się przydadzą).

Glade Riderzy są słabi w porównaniu do ich DElfickiego czy HElfickiego odpowiednika. Jak ktoś lubi to niech se bierze. Ostatnio testuję sobie dla zabawy i pewnie będę jakiś używać, ale w 1szej kolejności łuki. Riderzy to do innych zadań niż strzelanie. No i drodzy niestety :(
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

1. Na początek warto kupić batalion do WE. Jest bardzo sensownie złożony.
2. Co do driad to różnie się wystawia. 2x8 to minimum imho. Cztery oddziały po 8 na pewno się przydadzą.
3. Dokładnie, koszt do jakości jest żenujący (zwłaszcza w porównaniu do Wildów), ale też mają swoje zastosowania.
4. Łucznicy to rewelacja. 3 oddziały obowiązkowe.
5. Typowa rozpiska to tak jak napisał broda.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

ja bym się nie porywał na batalion bo cenowo wyjdzie lepiej jak się kupi 2 x box glade'ów (łuczników) i box driad. Bo wtedy mamy 32 gg i 12 driadek :) a glade rider'si są akurat najmniej potrzebnym towarem z pudła :)

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Ale glade riderów zawsze możesz przerobić ma Wildów. Wychodzi taniej i masz konwersje.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

tylko skąd wziąć 309,99 zł :P ???

dlatego też wole tak pokolei po box'ie sobie kupować :)

Aeki
Plankton
Posty: 3

Post autor: Aeki »

Gdzies w sklepie internetowym widzialem bataliony po 240zl taka promocja i wysylka gratis.

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Po co ci 32gg a nie lepiej kupić boxa driad, boxa gg i na bitspudle kupić części do 4 gg(z wysyłką zmieścisz się w 20 dychach). Do tego jakiś bohater i masz za mniej niż 300zł fajną armijkę. Potem kolejne driady, WD, WR, brokuł (kolejność losowa) i w między czasie bohaterowie. I masz już koło 2k.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

a ja jak zwykle polece allegro którego jestem wielkim zwolennikiem :) tyle, ze czasem tzeba sporo czekać na jakąś fajną okazje... tym bardziej że WE nie ma tam jakoś szczególnie dużo ale za to można uzbierać elegancką armie za mniej niż połowę ceny. Wiem co mówie ;)

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

1)Widziałeś może Rakso driady na allegro?? (chodzi mi o jakąś większą ilość, np. 12)

2)Gdzie są te bataliony po 240 zł??? :wink:
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

1) np tu http://www.allegro.pl/item245122828_pro ... iady_.html

o tu
http://www.allegro.pl/item246457367_str ... folia.html

te akurat nie są tanie ale moja dziewczyna kupiła sobie za 70 zł 12 nowych w ofoliowanym pudełku... więc się da :)

2) na allegro widziałem wielokrotnie....

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

Artemis pisze:na bitspudle kupić części do 4 gg(z wysyłką zmieścisz się w 20 dychach)
Chodziło Ci o poprostu zwykłe bistsy, tudzież zbieraninke części, czy może nie zauważuyłem jak ktoś na allegro sprzedaje w wypraskach WE :) ???

a i najtańszy battalion WE znalazłem na http://www.rebel.pl/product.php/1,1179/ ... alion.html tyle że 287,90 ale to już mniej niż 309,99 więc może jeszcze lepiej poszukać bo się znajdzie po te 240 :)

a i jeszcze jedno bo mnie już zmuliły te wypowiedzi na forum odnośnie army booka do WE on jest w końcu 6 czy 7 ed ??? proszę o odpowiedź w postaci cyferki 6 lub 7 :)

Aeki
Plankton
Posty: 3

Post autor: Aeki »

wlasnie sie prpmocja skonczyla i ja juz po 299zl;/

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

obecny jest do 6 ed., choć w sumie znacząco nie odbiega poziomem od tych do 7. Po prostu parę rzeczy w świetle nowej edycji nieco straciło na sile, albo przestało być opłacalne w użyciu.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Bit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 142
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: Bit »

Scimitar pisze:Po prostu parę rzeczy w świetle nowej edycji nieco straciło na sile, albo przestało być opłacalne w użyciu.
A mógłbyś przybliżyć mi mniej więcej co takiego przestało być opłacalne ???

ODPOWIEDZ