Nowe WE w 7 Edycji - czyli koncert życzeń i o minusach AB

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Unicorn
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: Unicorn »

mam nadzieę że jednak wyjdzie book do 7ed, bo znając GW to pierwsze booki do 8ed będą takie sobie, a później będą wydawać coraz mocniejsze i mocniejsze, aż wkońcu okaże się że jesteśmy najsłabszą armią ;/

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

czuje w twoim głosie polot PG ......

niewierny ukorz się przed zacną armią i wytrwaj do końca a nagroda będzie wielka

swoją drogą coby GW nie wymysliło to ludzie i tak będą psioczyć....

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5344

Post autor: Tutajec »

ja poprostu nie chce miec armii na poziomie ogrów ,aczkolwiek ciezko bedzie im osiagnac ten poziom dna gdyz we sa armia rozniaca sie od innych i same staty na papierku nie robia wielkiego show

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Też słyszałem, że WE mają wyjść dopiero w 8 edycji. Ehh nie wiem czemu akurat zawsze WE - powtórka bo mieliśmy jako ostatni AB do 6 edycji. Napewno przyjdzie nam czekać conajmniej 2 lata - po tym czasie można się już spodziewać nowych WE, bo większość z 7 ed. będzie już wydana. Zostały jeszcze bodajże Ogry, zwierzoludzie, skaveny, bretka, khemrii, krasnale, a w między czasie może się jeszcze trafić jakaś nowa armia lub nowe DoW albo odkurzone krasnoludy chaosu. W każdym bądź razie daje to conajniej 5-6 AB przed WE do maks 8. Trzeba sobie zadać pytanie z jaką częstotliwością wychodzą nowe AB. Na rok to chyba 2 podręczniki, czasem do 3. Dodatkowo mozna się pocieszyć tym, że nie tylko WE mają nie wyjść w 7 edycji. Podobno khemrii lub bretka też wyjdą jako ósmoedycyjne AB. Z drugiej strony pewnie przed WE, a nie po. Stąd można wyliczyć, że nowy AB do leśniaków pojawi się za 2 lata do maks 3 jeśli po drodze wypadną DoW, nowa armia czy krasnale chaosu lub jakaś przerwa większa między wprowadzeniem 7 a 8 edycji - chodzi o nowy rulebook.

Ja obstawiam coś około 3 lat jeszcze.

Zatem jeszcze się pomęczymy...

P.S. I tak możemy się cieszyć że WE nie są na poziomie starych DE

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Co do siły na łukach to mam na myśli to, że łucznik stojąc przed strzałem lepiej i celniej będzie strzelał niż z grzbietu rumaka. Ponadto wiadomo powszechnie, że łuki uzywane przez kawalerię do strzelania z grzbietów końskich są lżejsze i poręczniejsze, a co za tym idzie zbroi płytowej tak łatwo nie przebijały, jeśli to było w ogóle możliwe. Co innego z łukiem długim. To że GW oba nazwało Longbowem, to jeszcze nie sprawia, że należy je traktować tak samo. Poza tym jest nazwa Glade Guard Longbows :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Idąc tym torem logiki to łuki na każdym fascie powinny być mniej skuteczne niż na piechocie. Gdyby WFB tłumaczyć logiką każdą sprawę to należałoby zmienić połowę zasad w battlu. Stąd te wyjaśnienie do mnie zupełnie nie trafia. Chciałbym aby logiki było więcej w podstawowych zasadch WFB, czyli rulebooku. Ale już zasady oddziałów mogą i muszą się wyłamywać na zasadzie - to super elitarny oddział tej i tej rasy, który potrafi zrobić z tym i tym takie a nie inne cuda. Wystarczy, ze podstawy taktykczne będą oparte na silniejszym szkielecie logicznym.

A i jeszcze oprócz galde ridersach zapomniałeś o scautach, bohaterach i waywatchersach, którzy tez powinni mieć siłe 4 na bliskim :)

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Scimitar pisze:Co do siły na łukach to mam na myśli to, że łucznik stojąc przed strzałem lepiej i celniej będzie strzelał niż z grzbietu rumaka. Ponadto wiadomo powszechnie, że łuki uzywane przez kawalerię do strzelania z grzbietów końskich są lżejsze i poręczniejsze, a co za tym idzie zbroi płytowej tak łatwo nie przebijały, jeśli to było w ogóle możliwe. Co innego z łukiem długim. To że GW oba nazwało Longbowem, to jeszcze nie sprawia, że należy je traktować tak samo. Poza tym jest nazwa Glade Guard Longbows :D
Żeby z łuku przebić zbroję należałoby trafić w nią pod kątem prostym, a wiadomo, że zbroja ma różne wypuklenia, tak więc jest bardzo duża szansa że strzały po prostu ześlizgną się. To samo dotyczy się strzelania z kuszy do zbroi. Co do kuszy możecie Mi nie wierzyć ale koleś na jakimś forum o broni w średniowieczu robił doświadczenie i na 5 bełtów wbił się tylko 1. :mrgreen:

Ciekawe tylko czy w ramach nowego kodeksu pojawią się dodatkowe jednostki ? :wink:

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Zapewne tak-prawdopodobnie jakiś rodzaj ołtarza (GW ma tendencję do takich ołtarzyków więc WE pewnie też coś takiego dostaną). A co do kuszy-pewnie mówisz o płycie? Bo wierz mi-bełt z kuszy robi z kolczugi sito. A z flaków kolesia w kolczudze mielonkę. Dlatego swego czasu Kościół zabronił używania kusz jako niehumanitarnych. A do zwalczania kolesi w płytach były rusznice i muszkiety :)
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Ale WE nie korzystają stety bądź niestety z probi palnej, więc z przebijaniem zbroi trochę ciężko. :)
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nicpoń pisze:Ale WE nie korzystają stety bądź niestety z probi palnej, więc z przebijaniem zbroi trochę ciężko. :)
A po co Leśnym Elfom broń palna!! Wystarczy super ultra łuk leśnych elfów zrobiony z magicznych drzew Loren, z cięciwami zrobiony z włosów elfek i wspomaganych na końcach z części rogów great staga. Tadaaam!! I oto mamy coś lepszego od broni palnej. W zasadzie taki fluff do elfich łuków już egzystuje, tylko czeka na swoją nową odsłonę, która będzie ubrana w uber zasady do smaczku ;).

Co do ołtarzyka to Bananovitch ma racje - GW ma świra na punkcie ołtarzyków. Ołtarze to dla mnie czyste zło - nie lubię ich :). Ale nawet bestie dostaną teraz ołatrzyk w postaci herdstona...

Za to nie mogę się doczekać nowej magii leśnych elfów, w której zapewne magowie leśnych elfów dostaną przywoływanie driad i dorabianie nowych z przedmiotami umożliwiającymi oczywiście recast takich czarów. Wszystkei forest spirity będzie można leczyć. Drzewce będą w specialach, a ancient treeman w rarach. Bohaterowie leśnych elfów będą mogli brać 50 punktów na magic itemy i 50 punktów na spity, natomaist lord 100 magiców i 100 spitów :). To najprawdopodobniejsza wersja nowych WE opierając się na kolejno wychodzących Army Bookach :)

Za to w nowej armii WE jednego możemy być pewni:
- BSB będzie mógł nosić każdy sprzęt
- Będzie warhawk za 20 punktów jako wierzchowiec dla bohaterów
- Great Stag, Unicorn i Great Eagle będą wierzchowcami (jedno woundowymi mountami)

Tego jestem pewien po nowym AB :). Chyba, że GW nagle znowu zacznie mieszać w zasadach...

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Mnie zastanawia jak taki ołtarz WE może wyglądać. Ancient Treeman tak stary że niemal całkowicie zdrzewiał? Posąg rozebranej Ariel wokół którego hasają równie rozebrane driady (oczywiście w wersji nie-bojowej)? ;) A może jakiś wielki żołędź? CIekawe jak GW to wyjaśni...
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Nicpoń
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Nicpoń »

Bananovitch pisze:Mnie zastanawia jak taki ołtarz WE może wyglądać. Ancient Treeman tak stary że niemal całkowicie zdrzewiał? Posąg rozebranej Ariel wokół którego hasają równie rozebrane driady (oczywiście w wersji nie-bojowej)? ;) A może jakiś wielki żołędź? CIekawe jak GW to wyjaśni...
To będzie Ancient Treeman siedzący na tronie niesiony przez około 30 driad. :twisted:

Kal_Torak:
Z tą magią polegającą na przyzywaniu driad to trochę przesadziłeś. Nie będzie przyjemności gry, skoro będzie można wystawić 3 magów i każdy przyzywający po x driad. :mrgreen: Może od razu stworzą artefakt że na 2+ wygrywasz grę. :twisted:

Ja natomiast chciałbym żeby w nowym kodeksie był większy wybór bohaterów, tak jak to jest np u DE, VC lub innych nowych podręcznikach.
,,Cynikiem jest być łatwo... ale nie każdy się na to odważy.''

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nicpoń WE już teraz mają największy wybór bohaterów ze wszystkich armii:
- 8 odmian Kindredów
- Noble/Highborn
- Spellsinger/Spellweaver
- Ancient Treeman
- Branchwraith

To cholernie dużo - w zasadzie ponad 10 typów bohaterów. Niestety praktycznie ogranicza się to do 1-2, Kindredy mają same ograniczenia a znacznie mniej plusów (surowe restrykcje w posiadaniu ekwipunku magicznego jak i niemagicznego). Great Stag i Unicorn to zapomniane mounty. Branchwraith to największa niedorówbka - chempion driad z 2 Woudnami za 65 punktów. Możnaby tak mnożyć. Ale mimo wszystko WE mają większy wybór bohaterów niż DE, VC czy jakakolwiek inna armia. Różnica polega na tym, że 90% bohaterów WE to "tragedia" :)

Co do ołtarza WE to stawiam na "magiczny Obelisk" albo "święte drzewo" :). Magiczny obelisk stad, że wokół Loren jest cała masa magicznych słupów granicznych które powstrzymują rozrastanie się lasu i również przeciwników (pierwsza linia obrony). Natomias Święte drzewo stąd, że mamy całą mase legend o wiecznym drzewie, w którym sypia Orion z Arielką czy też wszędobylskie święte gaje. Magiczny obelisk może się pojawić też w postaci małego Stonehage - kilku większych kamieni otaczających maga albo drzewko :).

A zastanawialiście się czym będą rzucać warhawki w przeciwników?? :lol2:

Zapomniałem dodać o pewnej zmianie w nowym AB:
- Warhawki i może great eagle będą fruwać po lesie jak terradony

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

- Warhawki i może great eagle będą fruwać po lesie jak terradony
również bym tego chciał aczkolwiek fluff mówi, że warhawki żyją w górach szarych a dokładniej ich dziedzina to sosnowe granie
nie pozostaje nam nic innego jak życzyć sobie aby gw lało na fluff #-o


BTW interesuje mnie jakich imiennych bohaterów i lordów dostana WE bo to co mamy czyli : Orion, Drycha, sisters of twilight - Naestra & Arahan, to wymysł jeszcze poprzedniej ed.
Mogę tylko snuć wspaniałe wizje że poza Ariel i Falconer'em dostaniemy :
- Druchu
- może Vaulusa z jego kowadłem....

jakie są wasze odczucia ??

Misza
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Misza »

Warhawki beda sypac szyszkami, a że mieszkają wśród sosen (jak to kolega wyzej zauwazył) bedą to szyszki sosnowe, wiec armor piercing ^^

ołtarzem lepiej zeby zostało drzewo, bo ono jakos moze mieć wytłumaczone ze sie rusza, jakis stary treeman tak jak ktos wyzej wymyślił, a do ruchu kamienia ciężko dobrać logike

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

WH może będą strzelać w szarży jak Birdmeni z RoR. To byłoby bardziej fluffowe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

a wasze propozycje co do imiennych lordów i hero ??

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nad imiennymi bohaterami to szczerze nigdy się nie zastanawiałem. Dla mnie w zasadzie nie istnieją od strony zasad, bo nigdy nawet na nich nie grałem i raczej nie będę. Stąd jak dla mnie może być równie dobrze żwirek i muchomorek :)

Awatar użytkownika
Bananovitch
Chuck Norris
Posty: 478
Lokalizacja: Koszalin; Zad Trolla

Post autor: Bananovitch »

Arielka, Skaw Sokolnik, Orion, może Durthu, może ten bohater tancerzy (co miał bęben z orkowej skóry)-nie pamiętam jak mu było. Może Drycha... Siostry jakoś do mnie nie przemawiają-jakieś takie naciągane są.
http://laiglenid.blogspot.com/-jak Bananek Bretońców malował.

Awatar użytkownika
Michał Archanioł
Mudżahedin
Posty: 205

Post autor: Michał Archanioł »

bo to pierwsze elfie imienne charaktery dlatego taką niechęcią do nich pałamy ..... :lol2:
Orion to przecież pół-Bóg lub jak kto woli wcielenie boga elfów
Skaw ma w opisie że to odludek
Ariel że elfia bogini
Tylko te siostry maja czysto etniczno elfie połączenie z elfami z domieszkom zmian spowodowanych przez Knieję...........

ODPOWIEDZ