Pomoc w ułożeniu rozpiski na 2k

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Zorion
Warzywo
Posty: 18

Pomoc w ułożeniu rozpiski na 2k

Post autor: Zorion »

Witam. A więc zacznę od tego, że z moim bratem i z paroma znajomymi chcemy zrobić mały turniej między sobą. Będą VC, Bretka, Imperium, OnG, Kraśki i WE. I na finał będzie na 2k (tak wiem że nie dotrwam do finału ale rozpiska by się przydała. Ja gram wood elfami, i chciałbym zapytać co radzicie abym miał w swojej armi na 2k? (W posiadaniu mam Sisters of Twilight z smokiem, Treemana, 24 GG, 5 WW + 7 GG/WW, 24 Driady, Lorda (ten z orłem na ręce), i spellsingera. Jaką rozpiske mógłbym z tego ułożyć? Bardzo bym prosił o porady co do rozpiski i taktyki =D

I uznałem, że zapytam w dziale od WE a nie od rozpisek bo w rozpiskach widziałem, że regulamin mówi o postowaniu gotowych rozpisek.

Pozdr.
Zorion

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Powiem Ci tak, z tego co masz da rade ułożyć rozpiskę, ale będziesz miał baaardzo ciężko do gry, ponieważ będzie ona bądź co bądź słaba. :)
A z tego upleciesz coś takiego:

Unnamed2000 Pts - Wood Elves Army

1 Highborn @ 568 Pts
General; Longbow; Shield
Sword of Might
Oaken Armour
Stone of the Crystal Mere

1 Green Dragon @

1 Noble @ 135 Pts
Battle Standard
Amaranthine Brooch
Biting Blade

1 Spellsinger @ 140 Pts
Magic Level 1;
Dispel Scroll
Dispel Scroll

12 Glade Guard @ 144 Pts
12 Glade Guard @ 144 Pts
8 Dryads @ 96 Pts
8 Dryads @ 96 Pts
8 Dryads @ 96 Pts
1 Treeman @ 285 Pts
8 Waywatchers @ 192 Pts

Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3
Models in Army: 61
Total Army Cost: 1896


Ok, ogólnie tragedia bez kawalerii i drugiego maga, no ale ok.
Smoka z siostrami wykorzystaj na proxa jako lorda na smoku, herosa z łukiem wystaw jako bsb (tutaj alter nie ma raczej nic ciekawego do roboty...), no i mag to wiadomo z 2 scrollami. Reszta rozpiski chyba jasna. Osobiście jakbyś miał skąd pożyczyć 5tke kawy, to by się obcięło GG, WW i jedne driady i wcisnąłbyś wildów z sztandarem albo 2giego maga z 2 scrollami. Ogólnie da się tym grać, ale ciężko by było... Smok + drzewo dobrze zagrane miotają, masz asv na 5+, wsv na 3+ i regenerację na 4+. Ogólnie rzecz biorąc całkiem fajnie. ;)
Co ty na to? Możesz pożyczyć jakieś fixy?

Oczywiście najlepiej by było jakbyś sam zbudował własny schemat, w końcu człowiek uczy się na błędach. Bo takie coś dużo Ci nie pomoże, a ograniczenie figurkowe jakie masz jest bądź co bądź mocno tnące... Najlepiej samemu się rozwijać, brać to co lubisz, sprawdzone u Ciebie w armii...
Pozdro ;)
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, o 20:08 przez Piotras, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras- Zorion pisał ze ma 24 GG, 5WW i 7 modeli GG/WW
nielepiej 3 x 10 gg i 6 WW? chyba łatwiej będzie grać czymś takim

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

No można i tak, ale imho 6 WW mało zdziała, z własnego doświadczenia Ci to mówię. ;) No jeśli dopchnie 10 łuczników więcej to ma rozpe na 2k w miarę ok, ale bez kawalerii ciężko mu będzie. ;)

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:No można i tak, ale imho 6 WW mało zdziała, z własnego doświadczenia Ci to mówię. ;) No jeśli dopchnie 10 łuczników więcej to ma rozpe na 2k w miarę ok, ale bez kawalerii ciężko mu będzie. ;)
mnie to mówisz? :D
ja na 1410 wpycham 2 unity wildów...oraz 2 biegaczy...to coś jak Twoje 1500 - jedne driady

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Urban pisze:
Piotras pisze:No można i tak, ale imho 6 WW mało zdziała, z własnego doświadczenia Ci to mówię. ;) No jeśli dopchnie 10 łuczników więcej to ma rozpe na 2k w miarę ok, ale bez kawalerii ciężko mu będzie. ;)
mnie to mówisz? :D
ja na 1410 wpycham 2 unity wildów...oraz 2 biegaczy...to coś jak Twoje 1500 - jedne driady
Ja bez 2x wildów z szmatkami nie ruszam się z domu. ;) Co do driad, 2 ósemki to tak fajnie optymalnie.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

Piotras pisze:
Urban pisze:
Piotras pisze:No można i tak, ale imho 6 WW mało zdziała, z własnego doświadczenia Ci to mówię. ;) No jeśli dopchnie 10 łuczników więcej to ma rozpe na 2k w miarę ok, ale bez kawalerii ciężko mu będzie. ;)
mnie to mówisz? :D
ja na 1410 wpycham 2 unity wildów...oraz 2 biegaczy...to coś jak Twoje 1500 - jedne driady
Ja bez 2x wildów z szmatkami nie ruszam się z domu. ;) Co do driad, 2 ósemki to tak fajnie optymalnie.
popatrz na swoje 1500...zrób z tego 1410 tak żeby zostali obaj alterze i 2 unity wildów...niestety te driady same proszą się o urlop...chociaż mógłbym pomyśleć nad tym alterem drugim...ale hoda i HOTH to nie to samo... 8)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Urban pisze:
Piotras pisze:
Urban pisze: mnie to mówisz? :D
ja na 1410 wpycham 2 unity wildów...oraz 2 biegaczy...to coś jak Twoje 1500 - jedne driady
Ja bez 2x wildów z szmatkami nie ruszam się z domu. ;) Co do driad, 2 ósemki to tak fajnie optymalnie.
popatrz na swoje 1500...zrób z tego 1410 tak żeby zostali obaj alterze i 2 unity wildów...niestety te driady same proszą się o urlop...chociaż mógłbym pomyśleć nad tym alterem drugim...ale hoda i HOTH to nie to samo... 8)
Aaa o to Ci chodziło, sory nie ogarnąłem od razu. ;) No tak racja, w takim razie driady wylatują. :)

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Bez sensu piszecie ze to bedzie slabe. A skad wiecie co maja jego koledzy? Czy naprawde uwazacie ze wszyscy w naszym kraju graja takimi rozpiskami jak gra sie na turniejach? Moim zdaniem ta rozpiska mozna calkiem calkiem pograc, a Wild Riders to nie zadna swietosc i bez nich tez spokojnie mozna grac.

Awatar użytkownika
00dexter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141

Post autor: 00dexter »

Kazdy ma inna koncepcje armii moze dajcie sie wypowiedziec temu co ma grac albo dajcie mu poprobowac niech zagra tak a pozniej inaczej wtedy sie nauczy

Zorion
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Zorion »

A więc tak. Trochę poczytałem co napisaliście i posłuchałem rady mojego znajomego.

Pełną rozp. zobaczycie pod adresem www.bemu.yoyo.pl nikomu nie każe w ten link wchodzić, nie chcesz nie wchodź sam link ma taka nazwę gdyż to moj stary server od strony klanowej.

A tu dla osób które nie chcą oglądać jej z podanego wyżej linku.

Unnamed2000 Pts - Wood Elves Army

1 * Highborn @ 567 Pts
General; 2ndWeapon; Longbow; Light Armour; Shield
Spear of Twilight [30]
Annoyance of Netlings [25]
Helm of the Hunt [20]
Talisman of Protection [15]

1 Green Dragon @ [320] Pts

1 Wardancer Noble @ 170 Pts
Wardancer; Wardancer Weapons; Battle Standard
War Banner [25]
Lamentation of Despairs [25]

1 Spellsinger @ 140 Pts
Magic Level 1; Longbow
Dispel Scroll [25]
Dispel Scroll [25]

5 Wardancers @ 90 Pts (Wardancer Weapons)
10 Glade Guard @ 120 Pts (Longbow)
6 Scouts @ 102 Pts (Longbow)
1 Treeman @ 285 Pts
6 Wild Riders @ 174 Pts (Spear; Light Armour; Standard; Musician)
6 Wild Riders @ 156 Pts (Spear; Light Armour; Musician)
8 Dryads @ 96 Pts
8 Dryads @ 96 Pts

Casting Pool: 3
Dispel Pool: 3
Models in Army: 54
Total Army Cost: 1996

Wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej.

1 * Lord - Jest to raczej figsa do ściągania większe klocki według mnie. Np. bretonia z tego co wiem musi mieć championa w swoich oddziałach no to nie sądzę że w chalange nie dam rady 1 bretońskiemu "koksowi" :P Zawsze to spowoduje że mniej będzie mieć ataków (wiem że niby przechodzą one w pojedynek no ale przynajmniej ściągnę kogoś i już będzie +CR.

2 * Wardancer Noble - Szczerze to nie wiem co bym mógł innego wystawić zamiast tego. Brak pomysłu :P

3 * Spellsinger - Co tu dużo mówić, nie chce dostać żadnym czarem bretońskim czy innym śmiesznym czymś.


Jakieś rady? Co dobrze (o ile coś) co źle? =D

Pzdr.

Zor

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Jak bierzesz BSB - to nie może mieć kindreda. Więc weź albo tancerza noble'a, albo BSB noble'a. Za pozostałem pkty dodałbym paru WD albo zamienił skautów na kolejny oddział GG.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ogólnie rzecz biorąc na lordzie masz włócznie, 2 bronie i tarczę. ;) Proponowałbym zrezygnować z włóczni i talizmanu, zamiast tego wrzucić stone of crystal mere, bo masz wtedy wsv 3+ na lordzie i smoku. Co do herosa wd, nie może on być bsb jak napisał mój przedmówca. Jeśli chcesz namieszać troszke wrogowi to weź nobla wardancera z moonstone'm i wtedy z oddziałem 7 dancerów z muzykiem i championem możesz ładnie namieszać. :) Mag - nic dodać nic ująć, łucznicy tak samo, scouci hmm... Masz wolny slot rare, fajnie by było jakbyś obciął wildów i wrzucił zamiast scoutów Waywatcherów. :D Reszta nic dodać nic ująć.

@Morgon82: oczywiście zgadzam się z tym co mówisz, ja uważam że da sobie tą rozpiską rade, ba, wręcz dojdzie do finału tego turnieju, a jak nie, to człowiek najlepiej uczy się na swoich błędach... Co do Wild Riders'ów to chyba ich nie doceniasz, bo ja bez nich nie wyobrażam sobie gry (albo tym bardziej brać zamiast wildów Glade Ridersów).

Pozdro

Zorion
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Zorion »

Co do tego BSB, to jak w Army Builderze zmienić to żeby jednostka była nadal BSB ale nie kindred ? :O bo jakoś nie mogę tego wyczaić. Co do lorda nie podoba mi sie pomysł z tym itemem +3 ward save :P bo stracę go w 2 turze znając moje rzuty. Ostatnio miałem Armor Save na 4+ i 3+ wsv i zginoł mi jak by ich nie miał z moimi rzutami :P a co do tego że ma włocznie 2 bronie i tarcze, to army builder nic nie mówił że jest źle, ale wole zapytać można tak mieć czy nie? :P

I jeszcze raz bo sie pomotałem co mogę zrobić zamiast tego BSB?

Awatar użytkownika
Deadwit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172
Lokalizacja: Cloakwood Forest

Post autor: Deadwit »

Żeby zrobić bsb musisz wywalić łuk -.-"
Chodzi o to że większa ilość sztuk broni na lordzie nic Ci nie da, jak masz magiczną, to możesz korzystać tylko z niej.

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Deadwit pisze:Żeby zrobić bsb musisz wywalić łuk -.-"
Chodzi o to że większa ilość sztuk broni na lordzie nic Ci nie da, jak masz magiczną, to możesz korzystać tylko z niej.
Jop dokładnie, a co do włóczni, zagraj nią jakąś towarzyską bitwę, to zobaczysz, że 5 ataków w szarży z Killing Blow'em dużo nie robi. :) Lepszy jest Sword of Might, no ale co kto lubi. Co do Crystal mere, imho świetny przedmiot, bardzo ryzykowny, ale za te punkty? Toż to kpina. :)

Zorion
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Zorion »

Piotras pisze:Co do Crystal mere, imho świetny przedmiot, bardzo ryzykowny, ale za te punkty? Toż to kpina. :)
Jak na mnie to baardzo ryzykowny =D

Co do tego BSB nadal nie wiem jak zrobić aby nie był kindred gdyż jak wybieram nobla wardancera to on niema opcji łuku więc nie mam jak mu go usunąć.

Co do ilości broni to nie wiedziałem :P noobek jestem jeszcze, a z tarczy korzystać mogę gdy mam spear lub 2 bronie? Ja po prostu robie rozpiske jak Army Builder mówi, że niema błędów to uważam że tak może być :P

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

W prawym dolnym rogu jest taki [ ! ]. Jeśli się świeci to znaczy, że rozpiska ma jakiś błąd. Powiem tak, ogólnie na lordzie możesz mieć wszystko, ale i tak używasz magicznej broni, więc po co tracić punkty na dodatkowe bronie? A jeśli nie masz magicznej broni to przed "waleniem" (że tak powiem ;) ) w combacie musisz wybrać czego używasz, jedno kosztem drugiego oczywiście...
Co do BSB, to w takim razie najlepiej usuń tego nobla i wrzuć od nowa, usuń łuk i daj sztandar, będzie dobrze tak. ;)

ODPOWIEDZ