Łuki łuki jeszcze raz łuki

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

GG to nie tylko odciągacz strzał, ale przede wszystkim filar armii WE. Uważam, że S=4 na krótkim to po prostu cudo, którym dysponują tylko oni w naszej armii. W ogóle nie wiem po co szukać kruczka na GG - przecież to świetna jednostka!!
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Wystawiam od 20 na małe punkty do 30 na duże - więcej to byłby raczej przerost formy nad treścią. Do tego GRy w liczbie 1-2 oddziałów, ale nigdy !! GRy zamiast GG. GRy to fast z możliwością dania flee i pełni inne zadania niż łucznicy. To że se strzelą to tak dodatkowo - główne ich zadanie jest inne. Szczególnie przydatni są na Bretkę - bez nich jest ciężko, z nimi już dużo prościej.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Lindal
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 192

Post autor: Lindal »

Kokesz ja uważam że GG są bardzo dobra jednostką jednak chodzi o ich miejsce w armii. Tak jak napisał Robak GG mają swoje zadania ale chciałbym móc czasami zagrać tak że to przeciwnik idzie do mnie [do lasu] i to ja zasypuje go strzałami. Chodziło mi niejako o ujęcie GG w aspekcie możliwości doboru reszty jednostek i że generalnie wychodzi zawsze takie pół na pół ni to defens ni to ofens.

Temat dotyczy łuków ale chyba mało wspomniane było o scautach. Czy ktoś widzi dla nich jakieś konkretne zastosowanie? Nim nie miałem jeszcze możliwości punktowych to ich wystawiałem 5-8 ale w rękach zielonego gracza to ta jednostka po prostu była skazana na porażkę jeszcze nim ją wystawiłem. Brak s4 na krótkim i koszt punktowy jest odpychający jak by nie patrzeć ale może jednak ktoś ma na nich pomysł?
Zostały jeszcze łuki na warhawk ridersach chociaż to już taki dodatek do tej jednostki :)

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Chyba w żadnej armii nie zrobisz defensa na samych łucznikach, kusznikach i im podobnych. Do prawdziwego defensa potrzeba jakiejś maszyny, która uderzy tak mocno, że przeciwnik będzie musiał się ruszyć z miejsca. Z WE takiego defensa z oczywistych powodów nie zrobisz. Już z bretki jest łatwiej zrobić defensywną armię bo mają trebusze.

Jedynym rozwiązaniem IMO byłoby zrobienie armii opartej na magii by chronić właśnie GG, przed nią i kąsać nią przeciwnika. Wybić strzelców przeciwnika salwami GG i czekać, czekać i... czekać :) Oczywiście łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Co do skautów to ja głównie widziałbym ich jako niszczycieli maszyn. Przy odrobinę szczęścia mogą już w pierwszej turze wybić ząłogę jakiejś maszyny (z wyjątkiem krasi).

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Nigdy scoutami nie grałem, ale jestem do nich niezbyt nastawiony. Jeśli mi zależy na scoutach to bezapelacyjnie stawiam na pewniaka, czyli Wayów.
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Moim zdaniem można zagrać defensa na GG, ale cóż, mogę się mylić, chociaż mnie się zdarzało zmuszać rywala do ruszenia dupy :-)
A skauci...IMHO jedna z rzeczy do zmiany w nowym AB. Najlepiej ich wywalić i z WW zrobić specjala, takiego jakim są kameleony w lizakach. A jeśli mają już być to chociaż ze zdolnością s4 na bliskim, albo w tej samej cenie, a nie taka kupa za 17pts...
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ja się będę upierał, tak jak zostało wspomniane powyżej, że bez maszynek to nie defens...

Co do scoutów, to na te możliwości, za utrate S4 na bliskim (minus), a za opcje scout (plus) powinni kosztować max 13 pkt...

ODPOWIEDZ