Sprzęt do starcrafta

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Sprzęt do starcrafta

Post autor: Virgo »

Chciałbym prawdopodobnie kupić lapka właśnie pod starcrafta i zastanawiam się jaki byłby najlepszy. Tu są wymagania:
http://www.starcraft2.net.pl/portal/sc2 ... ta_II.html
Ja znalazłem coś takiego:
http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... _15_6.aspx
Przewidywałbym wydać do 3 tys zł. i nie, nie chcę zmieniać kompa :P

Awatar użytkownika
Kosmo
Kradziej
Posty: 947
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój/Kraków

Post autor: Kosmo »

Ja też śmigam na laptopie i nie zamieniłbym go na stacjonarke nigdy w zyciu. Sam fakt ze mozna go wszędzie zabrać a na dodatek można pograć/poogladac filmy leżąc w łóżku :D Mimo wszystko radze Ci wygooglować forum na temat laptopów, tam są oddzielne działy dla ludzi którzy chcą kupić lapa i chcą się poradzić. Ja tak półtora roku temu kupiłem swojego. Za bodajże 3100 kupiłem Asusa N50VN, którego doradzili mi ludzie. Core 2 duo 2GHz, 4gb ddr2, GeForce 9650GT 1GB, dysk 320, jakies bajerki typu czytnik lini papilarnych, kamerka, klawiatura numeryczna itp itd. Wszystkie gierki jak dotychczas śmigają mi bez problemu. Jeszcze nic sie w nim nie zepsuło, nie ma nigdzie otarć, naklejeczki na nim nadal sie trzymaja, wyglada prawie jak nowy i jestem z niego mega zadowolon. Mówie Ci, zarejstruj sie na kilku forach, napisz na czym Ci zależy i ile możesz wydać i ludzie którzy się znają pomogą Ci. Skoro ja kupiłem swój sprzet tak dawno temu to w dobie dzisiejszego postepu technologicznego taki sam teraz pewnie kosztuje z 1k mniej.
Gremlin pisze: 5. Kosmo (99% szans obecności; Przewodnie motto turniejowe: mam chimerę i kranczerów, wyssę życie z wrogów wielu)

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

ja tez smigam na lapku. wygoda grania w lozku / fotelu jest tego warta.

mam cos takiego.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/ho ... 5968446259


2v2 chodzi na maksymalnych detalach. Przy 4v4 jak kazdy ma po 150+ supply trzeba zmienić grafę z very high na high :)

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

POLECAM sam kupiłem raptem 2 tygodnie temu Acera 7740G bez systemu.
Składniki mojego gaming riga ;)

Karta ATi 5650 1024MB (prądożerca) plus Intel GMA (działa, gdy nie grasz oszczędzając prąd, dzięki czemu pozwoliłem sobie na procek)
Procek i5-430M (prądożerca, ale ma kopa - na Starcrafcie zużywa jedynie 20-50% CPU ogółem :) )
Pamięć 4GB (wystarcza w zupełności na granie na maks detalach z puszczonym firefoxem zbierającym 0,5 GB, winampem, wszelkimi xfire gg skype gtalk itd w tle)
Dysk 500GB 5400rpm (trochę wolny, ale odpowiednio podzielone partycje przyspieszają pracę kompa) szukaj 7400 (czy 7600 nie pamietam pulapu) rpmów - poza SC Ci się to przyda w performance ogólnym

Mysz a4tech evolution model Oscar X747 Brown Fire - zajebista mycha 3600 dpi z możliwością przełączania prędkości klawiszem bezpośrednio na myszy i w miejscu gdzie dawniejsze mają kulkę ta ma dociążniki wyjmowalne - mycha jest rewelacyjna po prostu koszt circa 70zl aha jeszcze jedna genialna cecha - ma przycisk od dolnej strony - jak dołożysz mysz do podłoża to on się sam wciska, wtedy odblokowuje mysz - więc podnosząc ją minimalnie nad powierzchnię nie przesuniesz sobie nic - wydaje się szczegół ale docenisz jak dostaniesz :)

No i o samym lapie słów kilka - wykonanie jest bardzo dobre, lekki, bateria trzyma standardowo 2,20, ma wyłączany touchpad (mega ulga przy pisaniu) sam touchpad nie jest zły, ale moja poprzednia toshiba miała lepszy dużo dużo, osobno w tym acerku włączasz bluetootha, osobno resztę połączeń radiowych - wygodne. Aha, lap ma 17 cali możliwą rozdzielkę 1600x900 - świetnie się nadaje do grania w EvE Online i SC, wszędzie, gdzie potrzeba dużo widzieć. Ma klawiaturę numeryczną. Mnie osobiście bolało, że nie ma klawisza wyciszenia totalnego i pokrętła od głośności, ale to już szczegóły. Do grania i grafiki do 3000 bardzo ciężko znaleźć coś nowego i równie dobrego. Gwarancja 3letnia door to door - no comments ;)

Ogółem lapek idealny, swój kupiłem za 2600zł.

PS.
Rady jakie przyszły mi potem - nie kupujcie GeForce'ów 230 itd - seria jest słabsza od odpowiedników ATi - widać to na testach 3dmarków.
Szukajcie lapa bez systemu - ściągniecie pirata to Wasz problem, ja mam oryginałka - ale po prostu idzie oszczędzić do 600zł na sprzęcie.
Mysz JEST ważna :wink:

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Lol, szukałem lapka wg kryteriów i wyskoczyło mi dokładnie to samo co poleciłeś :mrgreen:
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

szrama pisze:...
Dysk 500GB 5400rpm (trochę wolny, ale odpowiednio podzielone partycje przyspieszają pracę kompa) szukaj 7400 (czy 7600 nie pamietam pulapu) rpmów - poza SC Ci się to przyda w performance ogólnym...
7200rpm
Obrazek

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

Pograłem ostatnio trochę 4v4 i jak zaczynami midgame to już może się ciąć deczko. Polecam zejść z detali na medium, po godzinnej grze, gdzie wszyscy gracze mieli już armie na 200 psi i zrobiliśmy wielką testową młóckę na środku - nie cięło się nic. Aha, mówię o rozdzielczości 1600x900 być może grając w mniejszej nie czuje się różnicy :)

ARBAL dzięki o 7200 rpm chodziło :)

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

ja tam wole stacjonara :) 21" do mnie przemawia ;)
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej i to mi wpadło w oko:

http://allegro.onet.pl/nowosc-gainward- ... 78639.html

http://allegro.onet.pl/pny-geforce-9800 ... 49666.html


Warte cena/jakość ?

A może podpowiecie coś lepszego?
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

szrama
Chuck Norris
Posty: 450
Lokalizacja: Radomsko/Częstochowa
Kontakt:

Post autor: szrama »

generalnie warto wejsc na notebookcheck.com :) co prawda tamtejsza porownywarka porownywac pozwala wersja laptopowe jak nazwa wskazuje, ale z drugiej strony nie ma zasadniczej w tym roznicy dla wlasciciela PC

ODPOWIEDZ