Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: fcBombadil »

Zadalem to samo pytanie jakis miesiac temu, ale szczerze mowiac nie pamietam odp. Ja robiac swojego ST, wychodze z zalozenia, ze musi sie zmiescic na podstawce 10 x 5. Wiec buduje go tak, zeby sie zmiescil. Wysokoscia sie nie przejmuje za bardzo, byle nie wygladal jakos glupio/ "nierealnie". Tylko jest jeszcze 1 sprawa - podstawki GW robi tak, ze powierzchnie na "gorze" jest mniejsza, niz ta na "dole", ktora jest podawana wartoscia (20, 25 itd). Takze trzeba tez pamietac o tym. Bo zakladam, ze pytasz sie o te wymiary, bo robisz wlasnego. Cos orginalnego, czy sztampowy wzor gw?
Ale jakby ktos znal wymiary, to tez bym nie pogardzil :D

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Metal trochę wystaje z obrysu podstawki, także obstawiam wymiary 105/110x55.

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Tak, zamierzam zrobić własny, ale... z tektury :P

Chodzi o domowe granie, bo kiedyś może się zaopatrzę w prawdziwego.


Dzięki wielkie za informacje. A tak na marginesie, to podstawka jaki ma w ogóle rozmiar?

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Normalna chariotowa, czyli w założeniu 50x100 mm
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Galzag
Mudżahedin
Posty: 243

Post autor: Galzag »

Dzięki wielkie, Panowie!

Awatar użytkownika
sogo24
Pseudoklimaciarz
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sogo24 »

Wczoraj kupiłem model francy. W środku znalazłem podstawkę 10x5. Model wygląda na niej śmiesznie. Moje pytanie, czy przypadkiem nie jest tak że wystawiam model na podstawce 10x15?

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

sogo24 pisze:Wczoraj kupiłem model francy. W środku znalazłem podstawkę 10x5. Model wygląda na niej śmiesznie. Moje pytanie, czy przypadkiem nie jest tak że wystawiam model na podstawce 10x15?
Karl Franz na Deathclawie normalnie śmiga na tej podstawce, którą miałeś zamieszczoną w boxie (czyli 100mm x 50mm).

Śmiesznie to wyglądałby na zaproponowanej przez Ciebie podstawce 100mm x 150mm. :wink:
Obrazek

fcBombadil
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fcBombadil »

Okoń pisze: Śmiesznie to wyglądałby na zaproponowanej przez Ciebie podstawce 100mm x 150mm. :wink:
Dlaczego? Terrorgheist duzo wiekszy od gryfa nie jest, a na wiekszej podsatwce jest i glupio nie wyglada.

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

jak chcesz to możesz mieć większa podstawkę nikomu to nie bedzie przeszkadzac 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pocisk
Masakrator
Posty: 2456
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pocisk »

Co się dzieje kiedy rzucam buffy na postać z vhs? Oczywiście jest w challengu. Zamieniam się poprawionymi statystykami?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Pocisk pisze:Co się dzieje kiedy rzucam buffy na postać z vhs? Oczywiście jest w challengu. Zamieniam się poprawionymi statystykami?
Bazowe bez magic itemow, zasad spec czy magii
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Krówka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: Krówka »

jaka podstawke ma pegazista?

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Jeszcze 40x40mm (jak monstrous infantry)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Krówka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: Krówka »

jeszcze? to ma sie cos zmienic?

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Może komuś z ETC coś się odmieni, ale wątpliwe.

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Podstawka zawsze jest taka jaką gw dołącza do najnowszego modelu. Na chwilę obecną najnowszym imperialnym pegazem jest Baltazar i ma on w pudełku 40. Jeśli gw wyda nowszy model z inną podstawką lub gdy zmieni podstawkę dołączaną do pudełka Baltazara to będzie trzeba zmieniać.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Stan pisze:Może komuś z ETC coś się odmieni, ale wątpliwe.
nie ma poza Balthazarem oficjalnego modelu pegaza imperialnego, a najnowsze pegazy przesadzili na 50x50 (vide DE), więc można pokusić się o stwierdzenie, że nas też to czeka (zobaczymy co zrobią Bretońcom)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

mam pytanko, jak BSB ma sztandar z ognistymi atakami, to cały oddział, w którym jest ma ogniste ataki czy tylko sam BSB?

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

caly oddzial, co rowniez tyczy sie innych sztandarow
Obrazek

Krówka
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 125

Post autor: Krówka »

jaki lore proponujecie grajac na 40 halabardach? beast ,heaven life sa ok?

ODPOWIEDZ