Rozpiski Imperialne 8 edycja

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Rozpiski Imperialne 8 edycja

Post autor: PiotrB »

Kto pyta nie błądzi :) zdania były podzielone.

Słuchajcie ? Co byś Cie wybrali do pancernej rozpy - Duży mag z Lightem + mały mag z Lightem czy duży mag z Heaven + pancerny ksiądz? Nie mogę się zdecydować :roll:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Ja bym brał Heaven+WP, dostajesz bardzo przydatnego hate, a przerzuty '1' z heavena w niektórych sytuacjach sprawiają, że kawaleria jest właściwie niezabijalna (zwłaszcza jak przeciwnik musi przerzucać kb z przerzutu '6'). Do tego kometa i chain lightning jako bardzo mocne zabijające spelle.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

nie lekceważ Light - to jest najbardziej kompletna magia w grze. Ale oczywiście dzięki za odp. wezmę ją pod uwagę:)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

PiotrB pisze:nie lekceważ Light - to jest najbardziej kompletna magia w grze.
Wiem i sam na niej gram :wink:
Po prostu do rozpiski kawaleryjskiej jakoś bardziej pasuje mi heaven, chociaż nie testowałem tego jeszcze.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Na Etc ksiądz jest wystawiony 2 x. Arch Lector 3x w tym raz na wózku 1 x general na gryfie. Heven jest wybrany 2 x Shadow x1 Metal!!! x4 - reszta light (mówię o dużych magach) . Demisie w każdej rozpie 6-12 szt. Ciekawe:)...jak zaprezentuje się Imperium na tym turnieju.
Jak graliśmy na DMŚ nasze imperium teamowe maksa punktów zrobiło... bardzo stabilna armia ale chyba nie wykształcili się jeszcze gracze którzy ją dobrze ogarniają... trzeba czasu.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Nie każde Imperium ma demigryfy. Belgia, Czechy, Rosja i Irlandia Płn. nie mają (albo mają nieźle zakamuflowane). Z kolei Francja ma aż 13. Ciekawa jest też rozpiska Walii (2 banishmenty, jeden s7 drugi s8) i Rosji (27 flagellantów i 2x beast, raz na małym, raz na dużym magu).
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

Zdecydowanie light - birona, speed of light, banishment, protekcja pha. Demigryfy na bironie rządzą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

PiotrB pisze:bardzo stabilna armia ale chyba nie wykształcili się jeszcze gracze którzy ją dobrze ogarniają... trzeba czasu.
Chyba u Was na południu się nie wykształcili.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Dobrze mistrzu... My z południa będziemy patrzeć i uczyć się od Ciebie na DMP :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 29 lip 2012, o 23:03 przez PiotrB, łącznie zmieniany 1 raz.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Wyedytuj sobie ten cudzysłów.

Zaliczyłem 6 występów na DMP w pierwszym składzie Kohorty. Nie przegrałem żadnej gry. :twisted:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Pokażesz swoje wyniki turniejow to wyedytuje z przyjemnością. Jednak na razie nie bardzo mogę znaleźć Twoje wyniki :mrgreen: Chyba ,że grasz pod innym nickiem...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

OMG...

Z miejsca w którym siedzę widzę dyndający na ścianie dyplom za najlepszego generała Imperium w ubiegłorocznej lidze.

A obok jest już miejsce na tegoroczny, który odbiorę na DMP właśnie. Nicków nie używam, słabo musiałeś szukać...

Chyba, że to nie jest wynik, którym mógłbym się chwalić przed kolegami z tego działu?

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

oczywiście jest - wyedytowałem cudzysłów jak sobie życzyłeś.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Będę się teraz grzał w blasku własnej sławy i chwały... :D

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

Piotr pisze:Chyba, że to nie jest wynik, którym mógłbym się chwalić przed kolegami z tego działu?
ależ jest, i wszyscy o tym wiemy, no chyba że leci tu z nami jakiś imperialny "noob". W dodatku jeszcze mogę powiedzieć w swoim imieniu, że twoje wyniki powodują we mnie chęć rywalizacji i podnoszenia swojego skilla. Spróbuję Tobie dorównać. Jeżeli nie w tej edycji ligi to w następnej. [-o< :D
Ostatnio zmieniony 30 lip 2012, o 13:09 przez rob, łącznie zmieniany 1 raz.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Piotr pisze:Będę się teraz grzał w blasku własnej sławy i chwały... :D
no na zdjęciu Piotrku...już w piórka obrosłeś :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

+1 VPL

Virtual Penis Lenght
Obrazek

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

2600 Pts - Empire Army

1 General of the Empire @ 204.0 Pts
General; Barding; Great Weapon; Full Plate Armor; Warhorse
Dragonhelm [10.0]
Dawnstone [25.0]
Crown of Command [35.0]
Warhorse

1 Battle Wizard Lord of the Celestial Order @ 225.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Heaven;
Dispel Scroll [25.0]

1 Captain of the Empire @ 164.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Obsidian Lodestone [45.0]
Charmed Shield [5.0]
Warhorse

1 Captain of the Empire @ 138.0 Pts
Full Plate Armor; Shield; Imperial Pegasus
Biting Blade [10.0]
Helm of the Ratslayer [15.0]
Imperial Pegasus

1 Captain of the Empire @ 131.0 Pts
Full Plate Armor; Imperial Pegasus
Dragonbane Gem [5.0]
Enchanted Shield [5.0]
Shrieking Blade [10.0]
Imperial Pegasus

1 Witch Hunter @ 55.0 Pts
Brace of Pistols; Light Armour

5 Knightly Orders @ 120.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician;

16 Spearmen @ 160.0 Pts
Spear; Light Armour; Musician
5 Archer Detachment @ [35.0] Pts
5 Archer Detachment @ [35.0] Pts

13 Knights of the Inner Circle @ 370.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; FCG
Standard of Discipline [15.0]

5 Demigryph Knights @ 300.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Demigryph

4 Demigryph Knights @ 242.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Demigryph

1 Great Cannon @ 120.0 Pts
1 Great Cannon @ 120.0 Pts

1 Steam Tank @ 250.0 Pts

Models in Army: 60
Total Army Cost: 2599.0

rozpa czysto teoretyczna, powoli to sobie zbieram. Prośba o wyżycie się na niej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Wdług mnie :
-lepszy byłby Wielki Mistrz zamiast Generała
-na takie punkty 3 działa i czołg robia miazgę
-za drogi mag ,zęby chronił go taki klocuszek włóczników ,lepiej dać go do rycerzy
-dałbym 5 demigryfów Steel stadnard
-bardzo drogi mag ,a bez żadnych ochron
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Kordelas pisze: -lepszy byłby Wielki Mistrz zamiast Generała
zdecydowanie się zgadzam, lepszy WS, lepsza inicjatywa, więcej ataków i jeszcze daje ITP na knightów. A kosztuje 27 pkt więcej
Kordelas pisze: -na takie punkty 3 działa i czołg robia miazgę
Myślę, że dwa i czołg spokojnie wystarczają.
Kordelas pisze: -za drogi mag ,zęby chronił go taki klocuszek włóczników ,lepiej dać go do rycerzy
-bardzo drogi mag ,a bez żadnych ochron
Ja stale gram na takim, siedzi sobie w 10 łucznikach i nie ma żadnych problemów. W większości bitew bez problemu przeżywa, często nawet niezraniony.
Kordelas pisze: -dałbym 5 demigryfów Steel stadnard
Ja uważam, że nie jest to jakiś bardzo przydatny sztandar, już bardziej (choć też niespecjalnie) jak dla mnie opłaca się swiftness za 20 pkt mniej, bo przerzuty '1' nie są wcale tak często przydatne.

Jeśli chodzi o magiczne sztandary na demigryfach to w tej konfiguracji zdecydowanie proponowałbym flamingi na mniejszych demigryfach. Jak dla mnie to absolutna konieczność, taki baner na nich działa wyśmienicie i na pewno nie będziesz żałował. Do tego ewentualnie na większych przerzut pierwszej liderki, ale nie jest niezbędny.
Wyrzuciłbym też WH bo niespecjalnie się spłaca ten koleś. I jeszcze może dać jakiemuś pegazowi SoM zamiast słabszego mieczyka
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

ODPOWIEDZ