Demigryfy, jaka konwersja?

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Demigryfy, jaka konwersja?

Post autor: medzik »

Witam.
Właśnie zrobiłem moją nową rozpę pod nowego AB i wychodzi na to, że 3 demi w armii must be.
Jednakże wobec faktu, że figurek tych po prostu nie zdzierżę (pomijając fakt, iż są bardzo drogie w stosunku do tego ile dostajemy), dla mnie to kurczaki, chce zrobić jakieś konwersje, wobec tego pytanko z czego, myślałem o gryfach z HE, może macie jakieś inne pomysła??
Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Co do Gryfów z HE, to wystarczy chyba tylko nie przyklejać skrzydeł. Zalepić GSem dziury po skrzydłach i przerobić odrobinę jeźdźca, aby nie wyglądał jak Elf tylko jak Człowiek. Tyle wystarczy? ;)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Mówisz, że demigryfy GW ci się nie podobają, a ten z podstawki bez skrzydeł już jest mega? =D>
Zapewne cena jest dużym wyznacznikiem tego, czy modele się ludziom podobają czy nie. :lol2: :mrgreen:


Imo jeśli chodzi o zmontowanie takiego jednego gryfa na oddział to jeszcze ujdzie, ale unity z samych takich podstawkowych będą wyglądać po prostu słabo. Jeszcze można pomontować demigryfy ze starych imperialnych gryfów.


Jeśli chce się szukać zamienników to tylko poza GW. Poza tym nawet fluff mówi, że KO jeżdżą na różnych bestiach. Dlatego pomysły na niedźwiedzie czy wielkie wilki (te drugie można kupić pewnie w większości polskich sklepów z bitsami takimi jak BitsPudło) uważam za pasujące.

I zaznaczam, goblińskie wilki to NIE są wielkie wilki.


Edit.
W wypadku wilków można zrobić jak Kefas czyli z thunderwolfów. Ale to wychodzi drożej od standardowych kurczaków (3 thunderwolfy kosztują tyle samo co box kurczaków, do tego trzeba jeszcze kombinować rycerzy i podstawki).
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2012, o 15:35 przez Bizim, łącznie zmieniany 1 raz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Tutaj ogranicza cię tylko twa wyobraźnia... i dostępność modeli. O niedźwiedzi i wilki łatwo, możesz też zajrzeć do Elfów Mantica (tam są "kurciaki" :D)... przejrzyj oferty sklepów z zabawkami i kombinuj. Me degrysie (planuję zrobić 4-6 sztuk) to będą misie. Mam komfortowo - maluję Averland, a tam jest zakon "Czarnych Niedźwiedzi". Do tego misio kosztuje jakieś 15-21zł.

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Phi ja myślałem, że to będzie fajniejszy temat w stylu robienie gryfów z demigryfów.
Ogólnie Bizim +1
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Martin von Carstein pisze:Tutaj ogranicza cię tylko twa wyobraźnia... i dostępność modeli. O niedźwiedzi i wilki łatwo, możesz też zajrzeć do Elfów Mantica (tam są "kurciaki" :D)... przejrzyj oferty sklepów z zabawkami i kombinuj. Me degrysie (planuję zrobić 4-6 sztuk) to będą misie. Mam komfortowo - maluję Averland, a tam jest zakon "Czarnych Niedźwiedzi". Do tego misio kosztuje jakieś 15-21zł.
Jeśli o Niedźwiedzie łatwo, to gdzie można je dostać, bo przydały by mi się? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Jedno słowo: Schleich. Można też poszukać innych producentów zabawek, trochę ich jest.

Awatar użytkownika
felek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 167

Post autor: felek »

Jak dla mnie możesz zrobić ala ulryk na wilkach np. od space marines :
http://www.games-workshop.com/gws/catal ... od1460179a
Figurki sa na tyle duże że da sie na nie wsadzić konnego plus nie sa takie brzydkie jak zwykłe od gobasów czy inne ewentualnie od Thunderwolf Cavalry ale ona sa już troszke droższe .

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Sorki ale śmiechłem... :roll:

Fenrisiany to są dobre ale jako zwykła kawaleria. Mam demigryfy w domu i mogę potwierdzić, że podstawka 50x75 jest dla nich w sam raz.
Demigryf w kłębie ma jakoś 1,5 cala, a z podniesioną głową (i kolcami) około 2,5 cala. Dla porównania koń imperialny (od rycerzy) z podniesioną głową ma trochę ponad 1,5 cala wysokości.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Bitspudło od dłuższego czasu stoi i się nie aktualizuje a co do Thunderwolf Cavalry to nie trzeba kupować całego zestawu - wystarczy same wilki plus nogi SW. Przynajmniej ja tak zrobię. Same wilczki i jeźdźcy prezentują się miodnie - wiem bo mam takich 6 modeli.
Remember, having fun and keeping to the spirit of the game is more important than winning at any cost.

Awatar użytkownika
bott
Mudżahedin
Posty: 220
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: bott »

a takie pytanko , Ktoś wie jaką podstawke mają demikurczaki???
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

50x75

rydwanowa krótsza o 1 kawaleryjską
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Pomysł z wilkami jest bardzo dobry, warto się nad nim zastanowić.

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Mi sie nie przelewa z kasa ale wole orginalne demigryfy. Lubie Final Fantasy wiec dla mnie sa ok:P Pozatym robilem konwersje kilku innych rzeczy i Demigryfy zkonwertowane plus jezdzcy (na demigryfach sa naprawde fajni) plus zrobienie glupich podstawek wyjdzie pewnie jeszcze drozej. Nie warto kombinowac chyba ze ktos chce sobie klimat zrobic.

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Wielki (ogromny) niedźwiedź od Schleicha - 21 zł.
Rycerz kupiony na allegro - 4 zł, z zamienników Perrych ok. 8 zł (w paczce 12 szt). Ja mam z allegro 16.
Podstawka - wedle woli, i tak jeździ w MT z PCV.

Koszt mego demimisia to ok. 30 zł maks. Potrzebuję czterech (czyli dwóch paczek demigryfów).

Awatar użytkownika
Mirage
Mudżahedin
Posty: 202

Post autor: Mirage »

ja mam 3 wilki od thunferwolfów na podstawkach 50 x 75 i zapewniam, że ich rozmiar jest jak najbardziej odpowiedni... ! w środe moge zrobić zdjęcia jak chcecie

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

A czy to Thunderwolf Cavalry da radę na Kawaleryjskie podstawki wpakować aby konwertować inne modele niż Demigryfy, czy są za szerokie i nie ustawi się ich obok siebie?
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

Jest jeszcze zestaw fenrisian wolves, one są mniejsze i powinny na kawaleryjską wejść
Martin jak już będziesz miał te Miśki to koniecznie się pochwal jak wyszli
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Te 5tki wilków bez jeźdźców to do czegoś innego chciałem użyć. Nie wiem tylko, czy te większe da się ustawić obok siebie na Kawaleryjskich podstawkach, czy też muszę szukać innych zwierzątek? :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Tyko
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 171
Lokalizacja: syreni gród

Post autor: Tyko »

Obrazek

ODPOWIEDZ