Imperium Kopyta

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Re: Imperium Kopyta

Post autor: Kopyt »

No ok ale jak ich składacie i jakie maja zadania ? No i jak składacie konnego kapłana ??
Obrazek

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

ddr pisze:Dlaczego tak?
Ponieważ trzeba wroga nimi zasypać ,zęby mieć szanse ubicia heretyka ,pzoa tym zawsze to efekt psychologiczny ,gdy jest ich wielu
Kopyt pisze:No ok ale jak ich składacie i jakie maja zadania ?
Kapłana pieszego jak najtaniej ,ciężka zbroja i tarcza. Jego zadanie to boostować oddział.

Małego maga tylko dispell scroll

WH tylko 2 pistolety ,może być na Latajacym dywanie (50 pkt i daje mu lot)
Kopyt pisze:No i jak składacie konnego kapłana ??
ciężka zbroja ,Enchanted shield ,koń w kropierzu - Save 1+
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Overrider
Wałkarz
Posty: 54

Post autor: Overrider »

Ja kombinuje z arm save 1+, Luckstonem i Crown of Command i tez sie oplaca IMO

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Jako że tutaj nic nie pisałem od dość dawna podzielę się moimi spostrzeżeniami i spytam o radę.
Ostatnio grałem na kumpla (male ptk 550) szczurki na imp (1 gra na szczury) przegrałem. Grałem na konnicy, i blastera. Nie sądziłem ze skaveny aż tyle wytrzymają. Do tego mortar bez as boli. Na większe ptk wbiłem masakrę zabierając piechotę i demi, lorda maga i oddział konnych(śmierci).


Pytania.
Czy opłaca się brać 1 4lvl Maga ? Czy jak już stawiać na magię to jakieś większe ilości. Myślałem aby tak profilaktycznie tylko 1 maga 1lvl z DS i 0 czar z śmierci.
Piechota to w tej edycji konieczna konieczność ? Niby konnica dobry As i mocne uderzenie ale ciężko z wielkimi klocami się przecisnąć. Mam 40 flagelantów i 20 GS od kolo 40 konnych. I tak myślę czy by w 30 halabard nie zainwestować. I do nich kapłana wkładać.
Macie jakieś sprawdzone kombo ?? Typu Konnica + kapłan + 0 z bestii. ??
Kusi mnie gryf z racji tego iż jakoś brak dużych i imponujących jednostek. Ale czy on się sprawdza ?? czy może lepiej zainwestować w jakąś furmankę ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Lubię grać na jednym 4 lvlowym magu z DS (death albo heaven).

Boli mnie wtedy tylko jedna rzecz: miscast i tracenie lvli.
Nie raz i nie dwa traciłem 3 czary w pierwszej turze i zostawałem z sygnaturką :roll: .

Nie mniej, jeżeli dobrze dysponujesz koścmi i nie masz większego pecha to da się tak grać.

To czy używasz piechoty czy kawalerii zależy od całej reszty rozpiski. Kawaleria ma swoje plusy, piechota swoje.
Kwestia przetestowania różnych wariantów. Szczególnie, że każdy turniej aktualnie kieruje się innymi restrykcjami co sprawia, że na każdy format warto wystawiać odrobinę co innego.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Zakupiłem sobie furmankę. Jak ją skleić z soczewką czy z planetami??
Obrazek

Awatar użytkownika
ddr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 183
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ddr »

Możesz mieć w obu wersjach, bo różnią się tylko dwoma rzeczami: górnym elementem i orientacją wózka.

Ten górny element można spokojnie wymieniać (o ile go na sztywno nie wkleisz).
Co do orientacji - jak dasz balkonik z tyłu, to możesz go spokojnie używać w obu wersjach.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Aha no to super ;) wychodzi ze mam 2 wózki (na magnesach to zrobię) i do tego 3 magów ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ