Empire the 9th Age

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Re: Empire the 9th Age

Post autor: Shakin' Dudi »

Asgard pisze:Panowie ma sens gra EoS na kawalerii bez piechoty?
Tak.

W sumie im mniejsze punkty tym sama kawaleria jest lepszym wyborem.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Holenderska rozpiska na kawalerii:
Matt Baaij

EoS

250 - Knight Commander, General, Lucky Shield, Flaming Lance, Potion of Swiftness
292 - Prelate, Horse, Barding, Great Weapon, The Black Helm
262 - Prelate, Horse, Barding, Great Weapon

588 - 11x Electoral Cavalry, Imperial Cavalry, Shield, Lance, M, S, C
260 - 5x Electoral Cavalry, Imperial Cavalry, Shield, Lance, S
574 - 11x Electoral Cavalry, Imperial Cavalry, M, S, C, War Standard
110 - 10x State Militia, Bow

695 - 11x Knightly Orders, M, S, C, Aether Icon
470 - 4x Knights of the Sun Griffon, Shield, Lance, M, S
520 – 2X5 Reiter, Brace of Pistols, Heavy Armour, M, C, Repeater Pistol

200 - Mortar
260 - Cannon

4481

Czeska rozpiska na kawalerii:

Ladislav Zich
EoS

466 – Marshal, General, Imperial Prince, Barded horse, Shield, Divine Icon, Lucky Charm
288 – Marshal, BSB, Barded Horse, Great Weapon, The Black Helm, Banner of the Stallion
290 – Prelate, Horse, Hardened Shield, Ring of Fire, Razor Blade,
450 – Wizard, Horse, 4 Spells, Wizard Master, Essence of a Free Mind, Pyromancy&Alchemy

220 – 3x5 Electoral Cavalry, Lance, Shield, M
550 – 11x Electoral Cavalry, Lance, Shield, M, C, S, Banner of Speed

650 – 5x Knights of the Sun Griffon, Lance, M, C, S, Stalker´s Standard
620 – 5x Knights of the Sun Griffon, Lance, M, C, S, War Standard

260 – 2x1 Artillery, Cannon

449
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

da się coś złożyć zatem, ja testuje kawa plus klocek spearów

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Właśnie zastanawiałem się nad powrotem do figurek (grałem w 6 i 7 edycje), ale po przeczytaniu zasad nowego imperium, wydaje mi się ono strasznie nudne. Np. mój kiedyś ulubiony model Czołg - wydaje się nudny jak flaki z olejem. Czy ja coś przegapiłem, czy faktycznie wyeliminowali ryzyko w czołgu?

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Czołg jest pozbawiony nadmiaru zasad. Dotyczy to wszystkich armii. Pozostaje jego losowych dystans ruchu. Brak pojedynczych modeli, które wygrywają w pojedynkę bitwę.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Aveer
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Aveer »

Nie wiem czy były takie zbędne, bo miałem świetny ubaw używając ich. Te nowe może sprawiają że gra się szybciej, ale są strasznie bez wyrazu.

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

CO racja to racja, gra straciła swoja bajkowość.
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

PAWLAK pisze:CO racja to racja, gra straciła swoja bajkowość.

bajkowość.

bajkowość.

bajkowość.

Hehe, dobre.

Awatar użytkownika
Herbata
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Herbata »

Zgadzam się z Przemkiem, warhammer to dark fantasy i bajkowy to tam chyba jest tylko elf fruwający na feniksie, ale rozumiem Pawlaka nima "magi" w tej grze a został sport.
Czołg był nieprzewidywalny, a dla sportowego podejścia to błąd. Też wole czołg który możne sie popsuć będąc zdrowym i trzeba do pieca dociepywać wongla, takie dodatkowe kulanie daje radochę
Tylko nie widać złotego środka na horyzoncie bo albo zbugowane podejście bez balansu od GW, albo przyjedzie walec i wyrówna (upierdzielając takie czołgi albo look out siry, animozje i nie wiem co tam jeszcze)
A jak chcesz grać to jesteś skazany na 9th age bo Polska żyje turniejami, nie wiem czy ktoś ma ochote w toto grać inaczej.
"Wielkie problemy współczesności nie rozstrzygną się mowami i uchwałami większości… ale krwią i żelazem." Bismarck

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Ale mi wlaśnie chodziło o "animozje, pumpwagony, pijanych wojowników Bugmana, Manfreda walczącego z Eltarionem i czołg majacy 25 woundy oraz własną książkę zasad " To była moc tej gry tworząca jej magię. Ja zaczynałem na 5 ed wtedy modele i zasady były jak z bajek ( ...no tak, bajki też były wtedy inne)
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Panowie, nikt wam nie zabroni grać w 6 edycję. :) Jednak mnie jakoś mierzwi, gdy jadę zagrać w battla, pakuję się do czerwonego rydwanu śmierci, tracę cenne minuty mojego życia (które mógłbym poświecić na wymyślanie leku na raka) na rozstawianie figurek, by mój turbo uber generał zginął w pierwszej turze od laserowej kuli armatniej. A w następnej połowa armii bez lidery spada za stół. No fun with that boys ;)

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Panta rhei, więc szkoda zostać tam gdzie stoi płytka woda bo prędzej czy później zrobi się mętna #-o .
Wydaję mi się, że nie tęsknimy za niezbalansowanymi zasadami, ale przeszłością :) A narzekamy bo to nasza narodowa zasada specjalna :mrgreen:

Najnowsza wstępna wizja rozpiski na Katowice 06.05.2017 ( swoją drogą zapraszam wszystkich chcących z nią zagrać :wink: ):

Zgodnie z radami rozważę jeszcze zamianę scrola na książkę.

Co sądzicie o zamianie demigryfów z 2x3 na 1x4 + 5 pistoliersów oraz wywaleniu muzyka z bynkra dla maga i dodanie jeszcze 1 kusznika ?

Jest trochę wszystkiego i niczego.

4500 Pts - Empire of Sonnstahl Army

Heros:

Prelate @ 240.0
Hardened Shield
Crown of Autocracy

Mount: Altar of Battle @ 450.0
Barding;

Marshal - Battle Standard Bear @ 266.0
Plate Armour; Shield
Dragon Mantle
Ring of Fire

Wizard Master @ 480.0
4 Learned Spells; The Pyromancy
Dispel Scroll

Core:

Heavy Infantry - Halberdiers 50 @ 620.0
Standard;Musician, Champion

Light Infantry - Crossbowmen 16 @ 224.0


Heavy Infantry - Swordsmen 20 @ 200.0
Musician Champion

Electoral Cavalry 5 @ 200.0
Lance; Shield;

Imperial Armoury:

Imperial Artillery - Mortar @ 200.0

Imperial Artillery - Cannon @ 260.0

Steam Tank @ 440.0

Sunna:

Arcane Engine of Arcane Shield @ 280.0

Special:

Knights of the Sun Griffon 3 @ 330.0
Lance & Shield; Standard;

Knights of the Sun Griffon 3 @ 310.0
Lance & Shield;


Total Army Cost: 4500.0

Models in Army: 105
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Herbata
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Herbata »

Przemku ja nie potępiam 9th age w czambuł, głupi przykład 4 siły bazowo na greatswordach. CHAŁWA im za to :) !
Czekam na jakiś "Playin empire for dummies"

A co do rozpy Pawlaka, próbowałem kuszników i są smutni, hebelek z inżynierem more sexy. Do ściągania lucky shielda ciągle lepsi łucznicy.
Jeśli chodzi o resztę to tańczy, śpiewa i stepuje. gl hf w Katowicach

edit. woops mag w 20 mieczach
"Wielkie problemy współczesności nie rozstrzygną się mowami i uchwałami większości… ale krwią i żelazem." Bismarck

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Mag i Bsb w 20 swordmenach. Crosbowy mają sie kombować z pociskami na 36 ". Zobaczę jak wyjdzie.
A łucznicy też dostają z rozkazu + 6 " ?
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Tak o ile jest ich mniej niż 20 :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

Co lepiej:

16 crossbowmens/ handgunners 224pkt czy 20 łuczników 220pkt ??
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Awatar użytkownika
medzik
Chuck Norris
Posty: 401
Lokalizacja: Mielec LF

Post autor: medzik »

Do trzymania maga wystarczy 10 łuków ze skirmishem, na takie oddziały strzelaczy jak chcesz wystawiać moim zdaniem szkoda punktów.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Zależy czy masz inżyniera.
Łucznicy kiepsko, mała siła, brak AP, zaś jeśli chcesz to przy 3BS każde poruszenie oddziału drastycznie ogranicza skuteczność.

Mi się gra zaskakująco dobrze 20tka handgunnów z inżynierem (i maszynka w zasięgu inżyniera oczywiście)
Obrazek

Awatar użytkownika
PAWLAK
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: PAWLAK »

To też wypełnienie corów. A może 5 Kawalerzystów w tej cenie ?
"W sumie nie zmienia to nic tylko tyle że wyczułeś okazje i ją wykorzystałeś a ja byłem naiwny i dałem się wykorzystać. Nie martw się następnym razem nie będe uprzejmy i miły" AS1 vs. Dymitr

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

PAWLAK pisze:Co lepiej:

16 crossbowmens/ handgunners 224pkt czy 20 łuczników 220pkt ??
Zależy od reszty rozpiski. Ja mam np na tyle dużo oddziałow trzymanych w linii, że handgunesi mi sie nie mieszcza w zasiegu do generała i bsb. Poniewaz nie mam czym ogarnac smietnika idealnie mi sie sprawdzaja do tego lucznicy. 30 cali zasiegu z rozkazem, voley, idealny oddzial do stania za glowna linia i kitrajacy w sobie kadre. Natomiast zgadzam sie, ze handguny maja wiekszy wygar, ale za oddzialami ich nie postawisz co wymusza granie nimi majac przed soba czyste pole. Czesto u mnie strzelaja z kara bo np przeciwnik zrobi screena skirmishem, albo schowa sie w jakis teren (na to i lucznicy nie pomoga akurat).
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

ODPOWIEDZ