Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: _reszka »

gervaz pisze:To oczywiście plotki, ze źródła uważanego za mało wiarygodne, ale warto się zastanowić nad tym, co zmiany te zmieniłyby w sprzedaży figurek, i czy są wobec tego prawdopodobne.
Wejdą pewnie takie zmiany, które spowodują zwiększenie ilości sprzedawanych figurek:

1) piechota rulez - kombinacji setki, ale ma to sie sprowadzić do tego, żeby było jak najwięcej piechotnych modeli na stole. Wystarczy że zmiany mechaniki będą wzmacniały piechotę, już w tej edycji to widać a będzie lepiej.
2) allied - moim zdaniem największy pewniak, bo nowe figurki w każdej armii.
2a) w ogólnym podręczniku mogą się pojawić modele najemników - czyli nie allied z armybooków a z podręcznika głównego - kolejne x-naście nowych oddziałów.
3) maszyny na odrębnym slocie - dlaczego nie? wood elfy z działami były już przecież.

Natomiast wewnętrznie jestem praktycznie pewny jednego - będzie oficjalny wymóg WYSWIG. Bull żeby miał 2 bronie, musi mieć 2 sklejone. Halabardy mają tylko modele z halabardami i to wszystkie w oddziale. A lord pegazista będzie musiał mieć na polu walki albo lancę, albo miecz albo dwuraka a nie taki dzisiejszy unisex - i tu podobieństwo do 40K będzie.

Coś z armii demonów, jak nie masz modeli to nie wystawiasz tylko na globalną skalę. Tylko że my w późniejszych uściśleniach olejemy to.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

_reszka pisze: Natomiast wewnętrznie jestem praktycznie pewny jednego - będzie oficjalny wymóg WYSWIG. Bull żeby miał 2 bronie, musi mieć 2 sklejone. Halabardy mają tylko modele z halabardami i to wszystkie w oddziale. A lord pegazista będzie musiał mieć na polu walki albo lancę, albo miecz albo dwuraka a nie taki dzisiejszy unisex - i tu podobieństwo do 40K będzie.
skoro GW nie suportuje zadnych turniejow i WYSIWIG to tylko decyzja graczy to po czym wnosisz, ze bedzie to oficjalny wymog?
zdaje sie, ze juz teraz w RB jest taki zapis i tak w WFB praktycznie nikt, na scenie turniejowej, za bardzo go nie przestrzega.
tak mi sie wydaje, ze taka informacja mi mignela przed oczami jak czytalem RB ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
ŁukaszŻelazek
Mudżahedin
Posty: 219
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ŁukaszŻelazek »

Ehhh, kiedy to GW zrozumie, że największy zarobek mają na nowym graczu i to pod niego podporządkuje politykę. Zamiast na uzupełnianie kolekcji 1-3 boxami na edycję przez starych wyjadaczy.

Jestem ciekawy jak to wygląda z ochroną patentową, bo WFB istnieje już bardzo długo i mogła wygasnąć. Jeśli ktoś bardzo pomysłowy i racjonalnie myślący by teraz wszedł ze swoimi regułami Warhammera Fantasy i 40k w formie online, które mogłyby być modyfikowane w zależności od zaistnienia niezbalansowań to to całe GW miałoby przesrane.

Wystarczy spojrzeć jak chętnie akceptuje się ograniczenia ETC czy Polskie uściślenia. Świadczy to o głębokiej potrzebie zmiany zasad odczuwanej przez większość graczy. Gdyby ktoś poszedł dużo dalej mogłoby to się skończyć odejściem od coraz to bardziej absurdalnych zasad GW (Eldary przyzywające Demony).
Galeria http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... k#p1256100
Moja strona z większą ilością zdjęć: http://lukaszzelazek.com
Maluję zamówienia.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Rakso_The_Slayer pisze:Albo po prostu jak w 40k:
ludziki rzucają na marsz k6.
elfy na marsz będą rzucać 2k6 i wybierają kostkę z lepszym wynikiem.
krasnoludy na marsz rzucają 2k6 i wybierają kostkę z gorszym wynikiem.
Losowy marsz ? Ale to byłaby lipa... :(
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Byqu
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Byqu »

Pozostaje czekać, aż inne firmy wypuszczą własne zasady. Niestety, nie każda armia się załapie :|
WELCOME TO ESTALIA GENTLEMEN

Awatar użytkownika
Kanadian
Falubaz
Posty: 1304

Post autor: Kanadian »

sorry łukasz, ale piszesz co wiesz, szkoda że nie wiesz co piszesz. mała różnica ale jednak jak ważna.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

_reszka pisze:2) allied - moim zdaniem największy pewniak, bo nowe figurki w każdej armii.
2a) w ogólnym podręczniku mogą się pojawić modele najemników - czyli nie allied z armybooków a z podręcznika głównego - kolejne x-naście nowych oddziałów.
Fajnie, kupiłbym sobie łowcę czarownic bo podoba mi się jego model i to co sobą reprezentuje.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

nawet jeśli RB dopuści Allies to nie znaczy jeszcze że na turniejach będą dopuszczeni :)
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Już widzę jak Bretończycy używają na polu bitwy dział, helikopterów, czołgów i smoków...
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

A krasnoludy...elfów
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Matis pisze:Już widzę jak Bretończycy używają na polu bitwy dział, helikopterów, czołgów i smoków...
Jeżeli zasady stałyby się kompatybilne z wh40, wtedy może w Bretonii dopuściliby również https://www.youtube.com/watch?v=ZpBngmCpUrU
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

tomk81
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: tomk81 »

Klafuti pisze:
Matis pisze:Już widzę jak Bretończycy używają na polu bitwy dział, helikopterów, czołgów i smoków...
Jeżeli zasady stałyby się kompatybilne z wh40, wtedy może w Bretonii dopuściliby również https://www.youtube.com/watch?v=ZpBngmCpUrU
co to za gówno ? nie sprowadzaj dyskusji do takiego poziomu

MKG
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: MKG »

ŁukaszŻelazek pisze:Jestem ciekawy jak to wygląda z ochroną patentową, bo WFB istnieje już bardzo długo i mogła wygasnąć. Jeśli ktoś bardzo pomysłowy i racjonalnie myślący by teraz wszedł ze swoimi regułami Warhammera Fantasy i 40k w formie online, które mogłyby być modyfikowane w zależności od zaistnienia niezbalansowań to to całe GW miałoby przesrane.
Nie ma czegoś takiego jak ochrona patentowa gry. Chronione są prawa do fragmentu tekstu, grafiki ew. znaki handlowe - a nie mechanika gry. Można wydawać klony WFB. Tylko po kiego grzyba? Zasady te są uważane zwykle za przestarzałe, nieeleganckie i utrzymywane przy życiu przez machinę marketingową GW. Co nie zmienia faktu, że WFB/WH40k są traktowane w branży jako "bitewniakowe przedszkole" wciągające ludzi w hobby.
Z resztą patrząc po wydanych klonach najfajniejszą mechanikę GW miał Warmaster, który wypączkował do kilku innych, popularnych gier. Innym przykładem popularnego klonu jest Gruntz 15mm, który powstał z konkurencyjnej mechaniki Warmaszyny z PP.

Kamil.Sz
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Lublin- Moria

Post autor: Kamil.Sz »

Matis pisze:Już widzę jak Bretończycy używają na polu bitwy dział, helikopterów, czołgów i smoków...
Bretonia używała już równo dział jak i smoków.
"Mam sto rąk, sto sztyletów... gdy chcę, sto ran zadam."

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Wiem o tym. Jednak obecnie tego nie robi i wolałbym, żeby tak zostało.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Że smoków to kojarzę ale dział nie za bardzo- kiedy to było?

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Była to chyba bombarda, ale pewien w 100% nie jestem. Może któryś z Bardziej doświadczonych Bretończyków odpowie nam na to pytanie.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

diuk pisze:
Rakso_The_Slayer pisze:Albo po prostu jak w 40k:
ludziki rzucają na marsz k6.
elfy na marsz będą rzucać 2k6 i wybierają kostkę z lepszym wynikiem.
krasnoludy na marsz rzucają 2k6 i wybierają kostkę z gorszym wynikiem.
Losowy marsz ? Ale to byłaby lipa... :(
Losowa szarża? Ale to byłaby lipa ? ;P
(pod powyższym zdaniem podpisałaby się każda osoba zanim usłyszała o 8 edycji ;P)

W 9 edycji muszą dostosować losowość do pozostałych elementów gry. Na tą chwilę 8 edycja wprowadziła:
- Test 2k6 na szarże
- Test 2k6 na magię
- Test 2k6 na możliwość blokowania maszerowania
- Pozostałe testy 2k6 (manerwy i inne) ;P

Obecnie pozostało dostosować:
- Test na maszerowanie
- Test na zasięg strzału z broni strzeleckich
- Test na możliwość oddania stand&shoot
- Pozostałe zasady, które jeszcze nie wymagają testu 2k6 lub pokrewnego.

Powiedzmy, że zwykły ruch może ostać się bez testu K6. Aczkolwiek to kwestia dyskusyjna - bo tak drastyczne wyjątki od reguł są bardzo nieeleganckie i ogólnie nieprzemyślane ;P. Dlatego w celu eleganckiego ujednolicenia zasad też powinien zaistnieć test na zwykły ruch ;p. Wtedy WFB będzie idealny.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Azurix pisze:Owszem, była Bombarda: http://www.miniaturenarchiv.de/e107_ima ... G_0681.JPG ;)
Nie wiedziałem ten model miał zasady jako bretoński ;-)
Pewnie to było przed 5 edycją

Zablokowany