Zmiany w zasadach

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Re: Zmiany w zasadach

Post autor: Azurix »

Całe szczęście mam sporo VC, a dodanie Lore of Undeath do każdej armii może jedynie zmotywować mnie do pomalowania ich :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

wygląda na to że WoCh i VC zostały nieźle wzmocnione od teraz wszystkie turnieje są rozgrywane z takim podzialem slotow ?

przydała by się aktualizacja AB :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

o ku...wa #-o
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Ale lament od... odwalacie

Mi się te zmiany podobają, bo ostatnimi czasy wszystko już tak wymaksowane było, że w kółko te same rozpiski i wiało nudą ;)

Zobaczycie, że i tak będziecie dalej w to grali i niedługo się zacznie zachwyt : "Ale mam turbo fajną rozpę, zobaczysz na turnieju ;)" itp itd.

Jak dla mnie spoko :-.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Luc pisze:Ale lament od... odwalacie

Mi się te zmiany podobają, bo ostatnimi czasy wszystko już tak wymaksowane było, że w kółko te same rozpiski i wiało nudą ;)

Zobaczycie, że i tak będziecie dalej w to grali i niedługo się zacznie zachwyt : "Ale mam turbo fajną rozpę, zobaczysz na turnieju ;)" itp itd.

Jak dla mnie spoko :-.
Podzielam Twoje zdanie ;)
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Nowy powiew świeżości, oczywiście, że będę dslej grał i czekał na dalsze zmiany
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze:Ale lament od... odwalacie

Mi się te zmiany podobają, bo ostatnimi czasy wszystko już tak wymaksowane było, że w kółko te same rozpiski i wiało nudą ;)

Zobaczycie, że i tak będziecie dalej w to grali i niedługo się zacznie zachwyt : "Ale mam turbo fajną rozpę, zobaczysz na turnieju ;)" itp itd.

Jak dla mnie spoko :-.
To jest z pewnością na tak :) Prócz mniejszej ilości modeli na stole (smoki ?:D), ciekawe czy uświadczymy spam eteryków wskrzeszanych z sygnaturki. W każdym razie zmieni się naprawdę wiele...:)

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

Ja nie lamentuje ale fakt jest taki że armie z dobrymi lord/herro dostały niezłego kopa
Obrazek

Awatar użytkownika
Lord_Michaelos
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Ostrołęka, a obecnie Olsztyn

Post autor: Lord_Michaelos »

Hmm... coraz bardziej ten pomysł mi się podoba. Zmian przyniesie wiele, to na pewno. Na stole pojawi się więcej modeli, których się nie wystawiało, bo "a to punktów już nie starczyło" lub "a to na te punkty za drogie". Trochę się pole bitwy ożywi. Poza tym, srsly, jak komuś nie pasuje granie z limitem zwiększonym do 50%, to może się umówić na grę z limitem do 25%, wielkie mecyje. A jak ktoś uważa, że to byłoby niemożliwe, bo errata to, errata tamto, to polecam wystawić sobie dyplom Warhaprawnika sztywno trzymającego się zasad :P Wszystko zależy od podejścia do gry, bo to wszak tylko gra :wink: Największa zaleta jest taka, że taniej będzie nowemu graczowi zacząć zbieranie armii.
Przybyłem, zobaczyłem, wzruszyłem ramionami
Jestem niski, lubię dobrze zjeść, a także zapalić fajkę - jestem hobbitem?

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Hehe, gram orkami i goblinami, 34 pkt kosztuje night goblin boss z dwurakiem, czyli na 2400 pkt, moge w ramach 1200 pkt wystawić 35 night goblin bossów:D.

Śmiesznie:), blood and glory uzyska na znaczeniu, aby takie strzygowo,princowe,doombullowe armie ograniczyć xD


Jestem ciekaw rozkmin, bo te będą potężne;)
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

A mnie się wydaje że marketingowo to jest dobry pomysł GW - czym dłużej o tym myślę tym bardziej uważam ,że to majstersztyk... no bo co się stanie ? Otóż:

1. Teraz żeby grać - musisz dkoupić bohaterów
2.Teraz żeby grać musisz dokupić Undeadów
3.Teraz żeby grać i miało to sens musisz grać na większe punkty - więc co zrobisz ? Dokupisz jednostki!!

Perpetuum mobile !!!

lub opcja 4 dla leniwych ...

Odstawisz to wszystko w kąt. Ale myślę ,że bilans start i zysków będzie dla Gw korzystny :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

PiotrB pisze: Odstawisz to wszystko w kąt. Ale myślę ,że bilans start i zysków będzie dla Gw korzystny :)...
Dokładnie, marketingowo to jest idealne posunięcie. A że tonący brzytwy się chwyta...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

PP się cieszy :)
Znów przez mocną zmianę zasad, część graczy pójdzie w ich objęcia.
Jako gracz WoCu, uważam, że ta errata jest świetna.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Morsereg pisze:
Rasti pisze:Beznadzieja straszna. Aczkolwiek nie widzę żadnej tragedii. Po prostu będziemy dalej robić turnieje pod stary schemat bez dostępu do tego lora i tyle. Szkoda tylko, że już coraz większego pół-hammera trzeba uskuteczniać.
mozna by wiedziec czemu?
tym bardziej, ze LS przeglosowala wlasnie to, ze nowe jednostki z kampanii czy WD wchodza do gry z automatu.

zdajecie sobie sprawe, ze ten lore nie jest wcale taki mocny, prawda?
O proszę, tego nie wiedziałem. Jednak LS to też żadna wyrocznia, mastery to wiadomo, ale lokale? Zresztą wiesz, jak nie będzie mi się to podobało to po prostu będę chociaż na turnieje ze starą kompozycją. Nie widzi mi się koncepcja wskrzeszania w moich DE, to nie będę brał tej domeny ;)
Zabawne w tym temacie jest to, że zawsze są jedni co wielce płaczą i drudzy co wielce się jarają. Nikt nie dostrzega tego, że to żaden przymus :) Mnie to ani ziębi, ani grzeje. Będę sobie grał jak będę chciał :P

Awatar użytkownika
Święty
Chuck Norris
Posty: 462
Lokalizacja: Giżycko / Olsztyn

Post autor: Święty »

Ja też. Ożywi to stół napewno. Częściej będą brani bohaterowie imienni na których zawsze punktów nie starczyło. Kumpel gra DE ja WoChem i bardzo się cieszymy na myśl o walce Malekitha z Archaonem ;-) Teraz będzie to napewno bardziej możliwe bo wcześniej trudno było znaleźć takie punkty.

Herohammer? Idźcie zamknijcie się w swoich skorupach. Będzie tak jak w 40k jak demonologie wprowadzili i unbound army. Też był na początku wielki szum, lament i zgrzytanie zębów a teraz ludzie zobaczyli że daje to masę zabawy i nowych możliwości w grze. A przecież chyba o to chodzi tak? Czy o wałkowanie jednej rozpiski by maksować punkty? W porównaniu do niektórych tutaj jestem świeżym graczem i nie gram na turniejach ale już wiem że te zmiany poszerzą pole do popisu przy obmyślaniu taktyk.

Jak Ci się nie podoba to nie grasz według tych zasad, proste.
Grolshek pisze:Obyś w piekle Slaanesza za pasywnego robił.
Najnowszy plik do Army Builder 2.2c: http://chomikuj.pl/debelial/Army+Builde ... 9732380.ab

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Święty pisze:Herohammer? Idźcie zamknijcie się w swoich skorupach. Będzie tak jak w 40k jak demonologie wprowadzili i unbound army. Też był na początku wielki szum, lament i zgrzytanie zębów a teraz ludzie zobaczyli że daje to masę zabawy i nowych możliwości w grze. A przecież chyba o to chodzi tak? Czy o wałkowanie jednej rozpiski by maksować punkty? W porównaniu do niektórych tutaj jestem świeżym graczem i nie gram na turniejach ale już wiem że te zmiany poszerzą pole do popisu przy obmyślaniu taktyk.
Masz rację, ale chodzi tutaj o to, że jednym daje to mega dopak i pole do popisu, a innym niewiele, ponieważ bohaterowie tych armii są średni, żeby nie mówić - słabi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Zawsze brakowało mi miejsca w lord/hero, ale jak sobie pomyślałem co wykręci woch, vc, czy liz to mi się sUabo zrobiło :P
Coś czuję, że Skaveny które mam mi stykną i pora mocniej przyinwestować w Khador :mrgreen:

Awatar użytkownika
Furman
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Furman »

Mam takie małe wrażenie iż GW robi zasady pod plany sprzedażowe. Wyzbyli się oddziałów teraz pora na herosów 8) .

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Gutstar będzie jeszcze grubszy ;x
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

W sumie dziwny ruch ze strony Gw, po co wkladaja teraz kij w 8edycje i wprowadzają dość fundamentalna zmianę na kilka miesięcy przed nową edycją. To próba oswojenia graczy z nadchodzącymi zmianami w 9 edycji, czy może GW, przeciwnie niż przekonywująco tłumaczy to Mortimer (chyba się nie mylę) na kanale buypainted na yt, wreszcie zrozumiało, że zasady również sprzedają modele.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

ODPOWIEDZ