Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
minority
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102

Re: Początkujący....

Post autor: minority »

Czy dla kogos kto jeszcze nie grał warto uczyć się 8th?czy od razu od 9th zacząć?

woodspirit
Mudżahedin
Posty: 242

Post autor: woodspirit »

jeśli chcesz grać na turniejach to raczej 9th
Demony:
2016: W/R/P - 12/1/22
2017: W/R/P - 12/0/16
2018: W/R/P - 4/1/6
2019: W/R/P - 16/2/8
2020: W/R/P - 3/0/1
2022: W/R/P - 2/0/4
2023: W/R/P - 2/0/1

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Do zwykłego domowego grania 9ta era też lepsza. Z dwojga złego.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

do 9th podręczniki masz za darmo no i więcej ludzi gra

Zelfiony
Plewa
Posty: 7

Post autor: Zelfiony »

Gdzie i z kim można by było zacząć grać w Krakowie w t9a?
Mam figurki jeszcze ze starych, dobrych czasów. Próbowałem wrócić do grania podczas 8ed, ale młotek przestał istnieć.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Sklep Veto i Laik regularnie cs organizują, poszukaj w zakładce turnieje i imprezy ogloszen z Krakowa
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

hej! Znajoma chce wkręcić swojego 12 letniego syna w gry bitewne ale sama nie ma o tym pojęcia. Gdzie w Gdańsku jest miejsce gdzie młody mógłby przyjść popatrzeć jak grają w miłej atmosferze i pogadać z kimś doświadczonym który pokazał by mu co i jak ? W grę wchodzą również gry fabularne i inne bitewniaki nie tylko wfb.
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

W Gdańsku moim zdaniem planszówki najlepiej tutaj: http://www.rebel.pl/ ale w bitewniaki to tam raczej słabo i figurki lepiej np. zamawiać stąd http://www.modelmania.com.pl/ chociaż też nie mają wszystkiego, więc trzeba szukać co do miejsca jesli chodzi o granie w bitewniaki i dobrą atmosfere to jedynia jak na razie Gdynia http://shaga.pl/ tylko, że to jest troche jazdy. Być może w najbliższym czasie znajdzie się miejsce w Gdańsku.
_______________________________

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Gdzie mogę kupić jakiś fajny znacznik pola widzenia oddziału (nie pamiętam angielskiej nazwy tego ustrojstwa) wersja ze złożonej kartki już mnie nudzi :)

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1038

Post autor: Dancaarkiiel »

Z kawałka plastiku możesz sobie wyciąć kwadracik z jednym bokiem pod kątem 45 stopni.
Chyba, że wolisz zapłacić za "Pro LoS marker for Gamers". :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

kanti pisze:Gdzie mogę kupić jakiś fajny znacznik pola widzenia oddziału (nie pamiętam angielskiej nazwy tego ustrojstwa) wersja ze złożonej kartki już mnie nudzi :)
Arc of visibility :)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2063
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

W zargonie "los"
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Nie wiem do jakiego działu to pytanie więc zadaję je tutaj:
Jaki jest rozkład prawdopodobieństwa dla wyników 2-12 z rzutu 3k6? (Chodzi o rzut na szarżę oddziałów z szybkim krokiem)
Może ma ktoś gotową tabelkę, zestawienie, wykres?

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wpisz Mathhammer pdf w Google - będziesz miał to i wiele więcej :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4745
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

na 9+ mozesz szarzować powyzej to juz zbyt duze ryzyko... ;)
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Szukam kogos grajacego w grodzisku mazowieckim lub bliskich okolicac kto chcial by pokazac bitwe 14 letniemu mlodziencowi zafascynowanemu graniem w kwadraty.jesli masz blat ,checi i ze dwie godziny by pokazac nasze hobby i przyczynic sie do jego propagowania wsrod młodzieży-daj znac przez pm
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Punisher17
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163

Post autor: Punisher17 »

Witam, gralem kiedys w battla w 8 edycje. Chcialbym sie zorientowac jak wyglada sytuacja warhammera w Polsce ? Ilu graczy odeszlo? Ilu zaczyna grac ? Jak trzyma sie sytsem bez wsparca gw?
Jak nie jeden to sto jeden

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Środowisko uległo częściowemu rozpadowi. Większość środowiska przesiadła się na 9th age, który jest fanowskim projektem cały czas rozwijanym przez dawną społeczność Battlowców i bliźniaczo do niego podobnym. Niektórzy zostali z 8 edycją WFB, a inni w ogóle opuścili GW i przesiedli się na X-Winga albo Warmachines&Hordes. To forum teoretycznie zrzesza wszystkich, ale stanowczo dominuje tu społeczność zgromadzona wokół 9th age.

Nie wiem jak z innymi spadkobiercami graczy GW, ale 9 th age trzyma się dobrze. W całej Polsce regularnie organizuje się turnieje, na których frekwencja wydaje się, co prawda, niższa niż za czasów 8 edycji GW, ale za to sytuacja wygląda stabilnie.

Stronka 9th age:
http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... 50c11486bf

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Na przykładzie małopolski i środowiska w którym grywam, mogę stwierdzić że zaczął występować trend wzrostowy, pojawiają się nowe osoby i wracają stare, których poprzednie zasady serwowane przez GW odrzuciły.

Sama zaś gra, 9th age, do której przedmówca podał linka, ewoluuje w dobrym kierunku, z każdym patchem staję się coraz lepsza. Panuje niespotykane wręcz nigdy w historii warhammera wyrównanie szans poszczególnych armii. Każdą armią można złożyć dobrą rozpiskę i grać na równych zasadach na turniejach, sytuację w których top 10 zajmują dwie armie (jak VC i Demony kiedyś) należą do przeszłości.

System zaś bez wsparcia GW trzyma się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, po za produktami GW które są kompatybilne istnieje cały szereg różnych producentów, wśród których znajdują się nawet tacy którzy sprzedają modele pod nazwami kompatybilnymi z 9th age. (jest gdzieś na forum temat z listą alternatywnych producentów, sam się zaskoczyłem że jest ich tak wielu)

Ogólnie po kilku ciężkich latach 8smej edycji gra zaczyna stawać na nogach, choć środowisko gier bitewnych jest dużo bardziej zróżnicowane, to 9th dalej jest w topie i zapowiada się że będzie jeszcze lepiej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
StR
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Karak Agatrha

Post autor: StR »

PiotrekN pisze: ... istnieje cały szereg różnych producentów, wśród których znajdują się nawet tacy którzy sprzedają modele pod nazwami kompatybilnymi z 9th age. (jest gdzieś na forum temat z listą alternatywnych producentów, sam się zaskoczyłem że jest ich tak wielu)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=2&t=50690
Obrazek
I am a dwarf and I`m digging a hole... diggy diggy hole...

ODPOWIEDZ