Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: Początkujący....

Post autor: Blaesus »

U nas na turniejach powoli pojawiają się pojedynczy gracze całkowicie nowi w battlu.
W tym tygodniu 1 nowa osoba będzie ode mnie kupować część figurek i całkowicie pierwszy raz zaczyna grać.

Jest trochę osób, które wracają, a grały ostatnio w 7ed np.

2 osoby, które obraziły się na GW za AoShitmar i w między czasie bawiły się w Warzone i OiG, teraz każą się zapisywać z góry na kolejne turnieje 9thAge.

U wszystkich, którzy przeczekali "suszę", grali nadal w 8ed lub się obrazili i wracaja zauważam to samo - ekscytację grą podobną do wyjścia nowego Rule Booka.

Z mojej strony jestem zachwycony nie tylko RB, ale i AB. Będę bardziej niż kiedykolwiek angażował się w promowanie hobby.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Punisher17 pisze:Mam bardzo ważne pytanie. Jest sens wchodzić w battla w obecnym stanie edycji ??
Sporo zależy od tego czy już masz jakieś figurki - zasadniczo w battla zawsze warto się pobawić, jak masz już jakąś kolekcję.
Natomiast 9th rokuje nadzieje na rozwój.
Jeśli oprócz "oficjalnego/domyślnego" formatu 2500 punktów (format dla weteranów ETC) będzie drugi, mniejszy (np. proponowane 1200) równy randze swojemu większemu koledze to wtedy zdecydowanie warto wchodzić w 9th, bo bariera wejścia spadnie z górą 50% - wtedy będzie dużo łatwiej wciągać i trzymać przy sobie nowych graczy.
Punisher17 pisze:Dużo graczy odeszło??
Dużo. Nawet bardzo dużo. Większość rozeszła się po innych systemach (lub regularniej grają w gry planszowe) i patrząc po moich znajomych, którzy rozpoczęli znajomości z innymi systemami to nie mają ochoty wracać do "starej miłości" - głównie przez wzgląd na znacznie nowocześniejsze silniki mechaniczne w systemach które teraz ogrywają (9th bazuje na 8 edycji, która opiera się na mechanice sprzed całych dekad) oraz bardzo długim czasie rozgrywki (teraz z reguły docenia się coraz mocniej rozgrywki w przedziale czasowym 30-60 minut). Część jednak oczywiście wraca do battla z uwagi na chociażby najlepiej zbalansowane księgi armii w historii tego systemu i posiadanie w szafie całych armii pokrytych pajęczyną i wieloletnią warstwą kurzu.
Punisher17 pisze:Jest zainteresowanie ze strony nowych graczy?
Trudno ocenić. Na pewno jakieś jest ale nie wiem czy na większym poziomie niż np. w 8 edycji. Ogólnie próg wejścia chwilowo się nie zmienił, a to najpoważniejsza wada "battla" z domyślnym formatem na 2500 punktów. Koncepcyjnie battyl jest przeciwieństwem np. takiego agresywnych i szybko rozwijających się systemów jak "attack wingi", które zgarniają rzesze młodych graczy, ale również przyciągają np. dawnych graczy w battla, którzy cenią sobie szybkość rozgrywki i tematyczną mechanikę. Myślę, że za jakiś rok będzie można pokusić się o ocenę siły przyciągania 9th. Osobiście uważam, że liczba turniejów i popularność małych formatów będzie raczej decydowała o zainteresowaniu młodych graczy.
Punisher17 pisze:Co z Aos ??
GW rozpoczęło ofensywę. Wracają punkty, których miało nie być. Ba! Mają być 3 formy gry w AoS, aby zadowolić wszystkich. Podobno przy nowych ruchach GW asystuje scena turniejowa w AoS, firma ponoć zbiera informacje z rozgrywek, bada nastroje i potrzeby graczy. Pyta, dowiaduje się, interesuję się, prowadzi badania ;P. Można rzec, że trudno uwierzyć, że to GW. Na tą chwilę jednak to niewiadoma. Ludzie czekają aż GW wyda - General's Handbook. Wszystko zależy od tego czy będzie to kolejna odstawiona fuszerka i totalna porażka, czy też podręcznikiem tym GW udowodni, że na powrót zaczęło projektować dobre zasady i pomysły do systemów bitewnych. Sukces tego projektu będzie pewnie miał też pewne znaczenia dla przebicia się projektu fanowskiego 9th - tutaj nawiązuje nieco do korelacji twoich pytań związanych z obecnym rozwojem battla i czy warto w niech wchodzić, a " co z AoS?" ;P.

Awatar użytkownika
Equos
Chuck Norris
Posty: 410
Lokalizacja: Warszawa/Fenris

Post autor: Equos »

Mamy gdzieś na tym forum dyskusję o General's Handbook? Osobiście chciałbym żeby Aos dał jakoś sobie radę bo modele na okrągłych podstawkach jakoś bardziej mi odpowiadają a LotR zawsze miał małą rzeszę graczy....

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Napisz w dziale age of sigmar, nie tutaj.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jakie są koszty wejścia dla poszczególnych armii dla rozp na 1200 (czyli coś w stylu batalion plus)?.

Które armie sa najtańsze, które droższe
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Rynek pierwotny czy wtórny?

Chaos ma dosc fajny zestaw za 400 stowki ktory starczy z zapasem na 1600-1700
Rozpiske laika na 2500 udało ise kupic na rynku wtórnym + samodzielna rzeźba treekinów za 800-900 zeta
Orki - zalezy jak i czym grac i jak wysokie wymagania co do modeli - generalnie 600-700 złotych trzeba liczyc, rynek wtorny niezbyt tu pomaga
Bretka/TK - tylko rynek wtorny. TK znacznie tansze, bretka widzialem ukulana na ok 2000 za pod 600 złotych
Bestie - zalezy od podejscie, ale to raczej droga armia, ok 1000. Chyba ze oprzec na samych kozach, wtedy armia tania jak barszcz
Ogry - jak dostaniesz batalion poobracasz sie i umeisz cos kownertowac to 4 stówy starczą na 1200 ze sporym hakiem
Lizaki - rynek wtórny pomaga, zestaw startowy z GW w zasadzie też jak masz pomysl na saurusy i troglodona :) 3-4 stówki da się ogarnać imo
HE/DE - rynek wtórny strikes again. Dosć pomocny bo to popularne armie, 5-6 stówek powinno sie zamknąc inwestycje. Metale po 10 sztuka około
DF/CHD - brzydko i tanio, albo dobrze i drogo. Da się tak i tak
Empire - nie wiem co ludzie wystawiaja na 1200, ale kawaleria jest bardzo tania, piechoty jest duzo i jest droga

generalnie za 400 i duzo pracy i czasu spedzonego na forach i allegro da sie ogarnac armie. Za 800 masz ja bez duzej ilosci pracy. Każda armia troche inaczej ale trzyma się tej zasady z grubsza moim zdaniem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Jeżeli chodzi o nówki sztuki ze sklepu to za pińcet polskich złotych mamy KOE. Wychodzi następująco:

Magiczka na kucu + sztandarowy (z gamezone'a bardzo ładne modele cieszące oko) 100zł
http://vanaheim.pl/pl/gamezone-feudal-k ... hment.html
http://vanaheim.pl/pl/gamezone-feudal-k ... earer.html

24 konnych z fireforga (można z tego złożyć lancę 10 rycerzy królestwa 9 aspirantów 5 chłopów) 200zł
http://sklep.wargamer.pl/category/fireforge-games

W tym miejscu mamy solidne 800 pts za 300zł! Możemy dokupić kolejnych konnych, co jest najtańszą opcją lub kupić sobie parę wywrotowych modeli podnoszących cenę armii.

48 piechoty z fireforga (można złożyć sobie kuszników od razu) 140zł

Green knight (wystarczy dokleić hełm i mamy nieumarłego rycerza w dynamicznej pozie) 60zł
http://vanaheim.pl/pl/gamezone-vampires ... ght-i.html

Trebusz, tutaj polecam balsa+skalpel, ale są też gotowe rozwiązania 90zł
http://fenrisgames.com/shop#!/FGMEK1-Th ... ry=9038306

Boli brak pegazów, ale miejmy nadzieję, że TMS rozwiąże temat. Można drogo zainwestować w reapera, ale lepiej polować na allegro. https://www.reapermini.com/OnlineStore/ ... test/03096

Wampiry nówki ogarniesz za 700zł

Bohaterowie mają mnóstwo zamienników za ok. 40zł sztuka.
http://sciborminiatures.com/en_,shop.php?art=1278
http://www.avatars-of-war.com/eng/web/i ... &Itemid=53

Mantic, ta firma nadaje się tylko do jednego. Do wypełniania corów w dobrej cenie. Za 300zł jesteśmy w stanie to zrobić
http://vanaheim.pl/pl/303--undead

W dopełnieniu, śmierdzącego trupem, dzieła zniszczenia z nieoczekiwaną szarżą wpada GW. Z każdego zestawu jesteśmy w stanie wykręcić 400pts(bo chyba nikt nie zabroni nam grać Neferatą jako Terrorgheistem) 190zł w polskich sklepach
https://www.games-workshop.com/en-PL/St ... Malignants
https://www.games-workshop.com/en-PL/St ... eton-Horde

A stówa do wydania wedle uznania. Varkolak?
https://www.games-workshop.com/en-PL/Fl ... f-Courtier

Entman
Warzywo
Posty: 18

Post autor: Entman »

Trochę się teraz tematem WFB nie interesowałem, a widzę że tutaj gigantyczne zmiany się podziały xd. Mógłby mi ktoś tak w skrócie opisać o co chodzi z całą tą sytuacją Age of Sigmar/ 9th age? Z góry dzięki ;f

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Entman pisze:Trochę się teraz tematem WFB nie interesowałem, a widzę że tutaj gigantyczne zmiany się podziały xd. Mógłby mi ktoś tak w skrócie opisać o co chodzi z całą tą sytuacją Age of Sigmar/ 9th age? Z góry dzięki ;f
Hmmm...wstrzymałbym się z tą prośbą, chyba że chcesz wątku pt. "Jak wywołałem III Wojnę Światową" ;P
Zerknij do działu ogólnego i tam znajdziesz moc tematów na ten temat.
Dodatkowo sporo o tym rozpisywały się bitewniakowe blogi.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

W skrócie - GW zamknęło warhammera fantasy. W jego miejsce wypuścili AoS. Jest to skirmish fantasy w którego można chyba w miare grać starymi armiami, tyle że podstawki są okrągłe. Natomiast fani warhammera którzy chcieli dalej grać w kwadraty i grę podobna do starego wfb stworzyli fanowska 9 edycję na bazie 8 edycji, która calkiem fajnie się rozwija i w którą gra większość użytkowników tego forum.

Awatar użytkownika
Dorn
Wałkarz
Posty: 83

Post autor: Dorn »

Było stare wfb a teraz jest fajny, dynamiczny, prosty AoS

Ulf
Plewa
Posty: 6

Post autor: Ulf »

Witam szacowne grono :)

W ramach wprowadzenia: grałem wcześniej w różne bitewniaki (Warmachine, Dropzone, Infinity etc.), ale nie próbowałem jeszcze sił w WFB. Czekałem z wejściem w ten system na 9tą edycję i doczekałem się AoS :| Na szczęście dla mnie pojawił się 9th Age i postanowiłem spróbować. W związku z tym mam kilka pytań:

- Czy system 'działa' w przedziale 1k-1,5k punktów?
- Czy 9th Age nadaje się do gry na luzie, poza turniejami i bez aplikowania wyższej matematyki na etapie składania rozpiski?:)
- Na tą chwilę posiadam po ok. 1k (głównie core i bohaterowie) do następujących armii: Dread Elves, Sylvan Elves, Vermin Swarm, Vampire Coventant. Która z nich będzie najbardziej przystępna dla początkującego gracza?
- Jak 9th Age trzyma się w Trójmieście?

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

1. Da się grać na mniejsze punkty, w Rulebooku są osobne zasady dotyczące mniejszych ilości punktów, bodajże gdzieś na początku, hasło "Warband".
2. Oczywiście, że da się grać na luzie, jak w każdą inną grę tak naprawdę. Ten argument AoSa że mogą się napić piwa i wyluzować niszczy mnie prawdziwością. :^)
3. Dread Elves są obecnie niezbyt dobre, pozostałe 3 są w porządku. Tylko i wyłącznie Twój wybór.
4. Nie mam pojęcia.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Se są najprostsze na początek z wymienionych imo
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Sylvan elfy są dość przyjemne w graniu i faktycznie bardzo wymagające nie są. A co do małych formatów to krażyły jakieś plotki o tym że T9A pracuje nad specjalnymi zasadami do małych bitew

Awatar użytkownika
Roedor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Roedor »

kurcze trochę się spóźniłeś - w sobotę w Gdyni był mały turniej na 1200 pkt - na luzie i dla przyjemności grania

Ale z tego co wiem nie było to pierwsze i ostatnie spotkanie w tym roku - tylko śledź odpowiedni dział na tym forum.

1200 uzbierać żaden problem a zaproxować zawsze coś można - spinki nie ma

Ulf
Plewa
Posty: 6

Post autor: Ulf »

Roedor pisze:kurcze trochę się spóźniłeś - w sobotę w Gdyni był mały turniej na 1200 pkt - na luzie i dla przyjemności grania

Ale z tego co wiem nie było to pierwsze i ostatnie spotkanie w tym roku - tylko śledź odpowiedni dział na tym forum.

1200 uzbierać żaden problem a zaproxować zawsze coś można - spinki nie ma
W którym miejscu odbył się ten turniej? Brzmi ciekawie:)

fekkk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fekkk »

Ulf pisze:
Roedor pisze:kurcze trochę się spóźniłeś - w sobotę w Gdyni był mały turniej na 1200 pkt - na luzie i dla przyjemności grania

Ale z tego co wiem nie było to pierwsze i ostatnie spotkanie w tym roku - tylko śledź odpowiedni dział na tym forum.

1200 uzbierać żaden problem a zaproxować zawsze coś można - spinki nie ma
W którym miejscu odbył się ten turniej? Brzmi ciekawie:)
http://shaga.pl/kontakt/

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

@Ulf:
staramy się rozgrywać mały turniej pod koniec każdego miesiąca, następne daty to
27 sierpień, Sobota, Sopot, Bernard, 1200pts oraz 24 wrzesień Sobota, Gdynia, Shaga, 1200pts, obserwuj dział "Turnieje i inne imprezy",
fajnie ze masz aż cztery amie :) w tygodniu czasami gra się w czwartki w Gdyni w Shadze ale to musisz się z kimś umówić, w Gdańsku też się trzeba wcześniej ugadać, najlepiej tu na forum w dziale "Ustawki"

Ronnie_12346
Plankton
Posty: 1

Post autor: Ronnie_12346 »

Mam pewna pytania odnośnie wfb . Właśnie wróciłem do battla po dość dlugiej przerwie . Czy gra sie teraz w warhammera uzywajac najnowszych army booków np . Bretonnia 6th edycja , high elves 8th itp , rulebook 8th itp.

ODPOWIEDZ