Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Re: Początkujący....

Post autor: Niltag »

Moze nie jestem początkujący bo gralem az za duzo ale mialem spora przerwe. Ktos gra AoE czy wszyscy w to T9A? Chodzi mi o gre turniejowa.
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Forum jest poświęcone T9A. Nie do końca wiem co to jest AoE, chyba, że chodziło Ci o AoS (Age of Sigmar). Podforum do tego masz tu: http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=234

Scena turniejowa gra w T9A i jest całkiem spora. Tu masz najbliższe turnieje: http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=24 (warto zwrócić uwagę na Orcze Gniazdo)

Jeśli chodzi o graczy aktywnie grających w tym sezonie to masz listę tu: http://ranking.wfb-pol.org/ranking.php Przy czym należy zauważyć, że to są tylko gracze, którzy zagrali choć 1 turniej zgłoszony do ligi w T9A w tym roku.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

AoE -> Age of Empires, najlepiej dwójka :D

T9A jest zdecydowanie popularniejsza pod względem turniejowym, zaś pod względem grania przy piwku - brak danych dla obu gier :)

Ogólnie po tym jak GW zniszczyło warhammera nastąpił duży odpływ graczy, aktualnie obie gry zdobywają coraz więcej fanów (nowych oraz weteranów starego młotka). Która gra zgarnie całą pule - prawdopodobnie żadna, gdyż AoS i T9A to zupełnie różne gry pod względem mechaniki, choć zaletą AoS jest niewątpliwy fakt, że jak posklejasz figurki na podstawkach kwadratowych to będziesz mógł je użyć również do T9A (AoS jest grą GW gdzie sami twórcy zachęcają do mierzenia zasięgów od nóżek, rączek czy innych kończynek figurek więc podstawki mają raczej charakter umowny, pomocniczy, no i fabrycznie dołączane są okrągłe przez co nie nadają się do tworzenia zwartych oddziałów, jednakże gra nie wyklucza grania na podstawkach kwadratowych (wręcz zachęca tych którzy mają stare armie)).

Odnośnie zasad do T9A, są one darmowe, wszystko znajduje się na tej stronie:

http://www.the-ninth-age.com/

Pozdrawiam i zachęcam do T9A :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Niltag
Chuck Norris
Posty: 546
Lokalizacja: WWA

Post autor: Niltag »

Chodziło mi o AoS tylko durny telefon mi poprawil, zorientowalem sie w jednym i drugim i chyba wole AoS niz kolejnego mutanta europodobnego
"The best defense is a good offense." -Gen. George S. Patton

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Właśnie dzięki temu, że jest robione T9A nie ma już problemu z Euro czy innymi compami. Nie musisz zapamiętać 30 linijek uściśleń i kolejnych 20 dotyczących kompozycji. Wszystko masz w książce, która jest dostępna online za free. Masz duże forum międzynarodowe, gdzie możesz pytać/dyskutować i nawet włączyć się do pracy w tym projekcie.

Jeśli jarałeś się oddziałami i strategią na polu bitwy to T9A jest dla Ciebie. Jak nie wymagasz od gry za dużo, bo chcesz poprzesuwać modele to masz AoS. Tak czy inaczej, chodzi o fun. Większość ludzi tutaj wybrało T9A i to osobiście mogę polecić.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Czesc, chcialbym dopytac Was o support atacks. Czytam (w odniesieniu do much) ze monsterious cavalery ma zasady: cavalery support, monstrous support, monstrous ranks

A pare stron pozniej w podreczniku w zestawieniu jest napisane ze supporty ma tylko jezdziec.

Jest to blad? Jak to rozumiec?
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Supporting attacks wypłaca jeździeć. Maksymalnie 3.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

No to zrozumialem ale zasada monsterous support mowi o supporcie 3 atakow ale odnoszacych sie bezposrednio do monster beast. Jezdziec ma inny troop type, biorac pod uwage ze to laczony profil ale jednak ataki wyplacane sa swoich statystykach.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Za dużo kombinujesz, to jest bardo prosto napisane. Nie rozróżniaj jeźdźca od wierzchowca, cały model to Monstrous Cavalry. W innym przypadku fakt, że na górze siedzi piechór, oznaczałoby, że na muchy działają stompy :).

Szybka geneza Troop Type dla Monstrous Cavalry:
Combined Profile - nie ma tutaj znaczenia
Cavalry Support - "Mounts cannot make Supporting Attacks."
Monstrous Support - "Models with this rule may make up to 3 Supporting Attacks instead of 1."
Monstrous Ranks - nie ma tutaj znaczenia

Czyli wierzchowce (tak samo jak w zwykłej kawalerii) nie mogą robić support attacks, za to można zrobić do 3 ataków na model. A, że są jeszcze jeźdźcy, to... :)

Mam nadzieję, że to pomaga.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

To juz ma sens. Dzieki Blaesu


Jak dziala T z envokacji? Jak mam np Guo na 4/7 ranach to po rzuceniu tego.czaru to bedzie mial 6/7? A w kolejnej 7/7?

Jak to dziala rzucone na oddzial plagusow z heraldem z.envokacja? Wole dopytac by pozniej podczas gry nie zadawac glupich pytan :oops:
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Patrząc na niektórych graczy, to dopytywanie się o zasady przed grą jest realnie rzadkością. - więc dobrze, żę pytasz.

Odpowiedź dla Ciebie jest prosta: Demony nie mają jednostek z zasadą Evoked :D

Także stosujesz drugą zasadę czaru:
If the target has no models with an Evoked value:
The target gains Fear, and all enemy units within 6" of the target
suffer -1 Leadership. Measure this when using the Leadership
value (not when the spell is cast). This modifier cannot be
combined with other modifiers caused by Evocation of Souls,
except from Fear.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Zawsze piachem w twarz :-(
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Witam
Zmawiam sobie zestaw Star Collecting Mallignants.
W zestawie jest Mortis Engine, 3 x Spirit Host i 5 x Hexwraights/Black Knights (bo rozumiem, że można w tym zestawie złożyć ich jako Black Knightów ? )

Na innej aukcji znalazłem gościa który sprzedaje kwadratowe podstawki ( nie chcę na okrągłych :p )

Kawaleria ma 25x50 mm a jaki wymiar mają prostokątne odpowiedniki dla Mortis i Spirit Hostów ?

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Mortis Engine ma podstawkę 50x100mm, potocznie tzw. rydwanówkę
Spirit Hosty mają podstawki 40x40mm

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

To też zapytam o podstawki, zakupiłem Morghasty i już z okrągłymi niestety. Kwadratowe pod nich to takie jak do ogrów, czy większe?
ID: 2477

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Większe. Z tego co pamiętam 50x75

Co do podstawek ogólnie, to wchodzisz na T9A do sekcje "The Rules" i tam masz wszystkie podręczniki. Szukasz tego, w którym jest dany unit, ściągasz i szukasz unitu w booku. Tam na prawo od statystyk masz podany troop type a pod nim wymiary podstawek.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Biały
Mudżahedin
Posty: 322
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Biały »

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi. Kurka wodna, kaj ja takie podstawki wytrzasne :D
ID: 2477

Awatar użytkownika
Big Boss M.
Falubaz
Posty: 1236

Post autor: Big Boss M. »


Awatar użytkownika
krywdzik
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: krywdzik »

Ja zaopatrywałem się w podstawki o które pytałem parę postów wyżej na allegro

Proszę bardzo http://allegro.pl/podstawki-gw-citadel- ... 84070.html

Ogólnie gość ma wszystkie wymiary podstawek do WFB

Milord
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 107

Post autor: Milord »

Jak wygląda sprawa Wyswigu w 9th Age w kwestii turniejowiej? Ciężko znaleźć jakiś sensownych halabardników do bretonni, a nie mam ochoty bawić się w przerabianie spearów na halabardy - może być z tego jakiś problem czy raczej się odpuszcza takie rzeczy? (ostry kij z kawałkiem metalu to ostry kij z kawałkiem metalu)
.

ODPOWIEDZ