Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zielak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: W-W

Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Post autor: Zielak »

Witam
CHciałbym zacząć zbierać figurki Warhammera, ale nie wiem od czego zacząć...
Proszę o pomoc i porade co powinienem kupić najpierw, co poźniej, itp...

Dziękuję wszystkim doświadczonym graczom za pomoc.

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

nie chciałbym być chamem ale, myślę, że najpierw trzeba przeczytać tematy, które były, a potem zakładać nowe.

Na przykład ten: http://www.wfb-pol.org/forum/viewtopic.php?t=811

Powinnien ci pomóc.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ten link moze nie zaltwiac wszystkiego..

ale na poczatek to musisz wybrac sobie armia ktora chesz grac, nastepnie kupic sobie jej podrecznik (tam beda szczegolowe zasady).. no i ogolnie przydalyby Ci sie ogolne zasady gry Warhammera.

jak bedziesz wiedzial jaka armia to wtedy przejdziesz do pytania "jakie figurki?" ;)

dobrym zrodlem informacji jest tez to forum - poprzegladaj rozne tematy i zorientuj sie w sytuacji :)

mozesz rowniez udac sie do sklepu i pomeczyc sprzedawcow o informacje itp
Obrazek

Awatar użytkownika
Zielak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: W-W

Post autor: Zielak »

@Lord Andre
Wiem jakie zasady panują na forach internetowych...
Szukałem podobnych tematów, ale jednak żaden nie wyjaśniał tego co chciałbym się dowiedzieć. W temacie, do którego podałeś link użytkownik ma jakieś pojęcie o warhammerze, a ja takowego nie posiadam...

@Topic
A coś takiego jak "bitwa o przełęcz czaszki" byłaby dobrym zakupem?
Jest podręcznik z zasadami i figurki..
Co o tym sądzicie?

Pozdro

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3012
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Jeśli chciałbyś grać jedną z armii, które znajdują się w Bitwie o Przełęcz Czaszki (Krasnoludy albo Orki i Gobliny), to na pewno nie będzie to zły wybór.

Na początku najlepiej poprzeglądaj sobie wszystkie armie. Pomyśl co najbardziej Ci odpowiada (walka wręcz, strzelanie, czarowanie itp.), popatrz jakie figurki podobają Ci się najbardziej i zdecyduj jaką chciałbyś grać armią.

To forum jest jeszcze za "młode" żeby było skarbnicą wiedzy dla początkujących. Polecam forum Nowej Gildii i stronę oficjalną Games Workshop.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Tak, nawet jak nie chcesz zbierac tych armii, to powinna pomoc Ci krok po kroku "wejsc" w battla. A na figurkach z bitwy mozesz pocwiczyc malowanie/sprzedac jezeli zdecydujesz sie na inna armie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

mysle, że starter to coś dla Ciebie, ale jak znajdziesz kolege aby kupić to razem. Namów kogoś, wtedy podzielicie się armiami statąd i koszty na pół, kóre wyjdą narpawde śmieszne i nauczycie się mniej więcej grać i załapiecie obeznanie w świecie wtem już zdecydujesz się na armię. czy zostnaiesz przy jednej ze startera czy jednak wybierzesz jakąś inną. tamte figurki mozęsz sprzedać i bedziesz miał już na jakiś zalążek....
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

nie no jasne, właśnie dlatego nie chciałem zostać odebrany jako cham, który gnoi nowego użytkownika, a niestety tak wyszło

@moderatorzy: myślę że można by ten temat albo przykleić, gdzie początkujący mieli by szansę się zapytać co i jak, w sprawie wyboru armi, albo połączyć z tym tematem, który dałem wcześniej

Awatar użytkownika
TomCio
Masakrator
Posty: 2720
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TomCio »

Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do sklepu i poprosisz, aby cię nauczyli grać, potem możesz pójść na jakiś turniej, zobaczyć jakie są armie, poznać troche ludzi.. no i jakoś to będzie. :wink:
Obrazek
http://www.pajacyk.pl <klikać w pajaca, bo wp***dol! Obrazek
a goryl we mnie mówi mi..

Awatar użytkownika
Zielak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: W-W

Post autor: Zielak »

To zrobie tak jak mi wiekszość z Was radzi.
Kupię ten starter, bo będe miał na początek jakąś armię, którą będę mógł już próbować grać.
Tylko która z tych armi jest lepsza na początek według Was?
Krasnoludy, czy gobliny?
Która z nich jest bardziej uniwersalna i pozwoli na dobre zapoznanie się z zasadami systemu?

Pozdro

Ps. Cieszę się, że temat, który założyłem, przyda się także innym początkującym.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Kup ten starter, to dobry pomysł. Będziesz mógł potrenować granie. Ale co najważniejsze:
W podręczniku są pokazane i opisane po trochu wszystkie armie. Dobrze się zastanów, czy chcesz koniecznie zbierać gobliny albo dwarfy. Najważniejszy wybór, to właśnie wybór armii. Wybierz taką, która będzie Ci odpowiadała wyglądem figurek, klimatem i sposobem grania.

Co do zielonych i krasnali. Jeśli bierzesz ich pod uwagę, to super IMO robisz :) Są to wg mnie jedne z najfajniejszych (choć nie najmocniejszych) armii. Nie patrze na to, która armia pozoli Ci na lepsze poznanie systemu. Poznasz go tak czy inaczej.

Dwarfy to armia defensywna. Można ją zrobić w wersji ofensywnej, ale jest raczej słaba, bo mało liczna i powolna. Natomiast broni się wspaniale. Ma doskonałe maszyny, świetnych strzelców i twardą, odważną piechotę. Nie używa ona magii, ale za to ma do dyspozycji duży wachlarz runów. W 90% przypadków gra dwarfami wygląda tak, że stoisz, sztrzelasz, a to co dojdzie bierzesz na klatę wojownikami. Figurki krasnoludów są bardzo ładne i jest to super armia dla kolekcjonwerów.

Orki i gobliny to armia do tańca i do różańca. Również nie jest wśród najmocniejszych armii, ale i tak jest super - sam je zbieram. Ta armia daje Ci wielkie możliwości jeśli chodzi o tatykę jaką chcesz obrać. Dostępny ma wielki wachlarz jednostek. W zasadzie to nie ma tylko latających oddziałów. Ale masz kilka rodzajów piechoty, zarówno słabej jak i elitarnej, lekką i ciężką kawalerię, maszyny, rydwany, potwory wszelkich rozmiarów, twardych bohaterów, mocną magię i jeszcze sporo wyjątkowych, niespotykanych jednostek. Sam sobie wyobraź, jak wiele kombinajcji jest możliwych przy takiej ilości jednostek do wyoru. Figurki są fajne, armia ma świetny klimat. Jej wadą jest nieprzewidywalność. Czasem twoje jednostki same zadecydują co będą robić w danej chwili..

Oprócz tych dwóch, jest jeszcze kilkanaście armii, dobrze się z nimi zapoznaj, zanim dokonasz wyboru.
Pozdr!

rzeznik22
Plankton
Posty: 2

Post autor: rzeznik22 »

witam wpisuje sie w ten post bo mam podobne pytanie chciałbym zacząć kumam co i jak ale pytanie dotyczy armii nie tak bardzo chodzio mi o urode figurek co o styl gry szukam rasy najbardziej defensywnej lubie lucznictwo wiec im wiecej łuczników tym lepiej i fajnie by było jakby lordowie tez mogli być łucznikami , no i jakies maszyny strzelajace jaka armia bedzie dla mnie najlepsza ja poprostu lubie taki styl gry obronny nie obchodzi mnie ze jak podejda nie bede miał sie czym bronic jaka armie wybrać

Lord Andre
Chuck Norris
Posty: 482

Post autor: Lord Andre »

Ave

No to chyba albo krasnoludy albo imperium. Obie armie mają full dział, dobrych strzelców ( ale nie łuczników, tylko arkabuzerów ) no i dzięki temu można ładny defens z nich ułożyć

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

najbardziej defensywna armia sa krasnoludki, moja duzo maszyn (balisty, katapulty, armaty, itp), kusznikow oraz kolesi ze strzelbami :) do tego sa dosc twardzi i nadaja sie na defens jak najbardziej... ale... zawsze jest jakis ale. nie maja lucznikow (choc to mozna zastapic czyms innym) no i nie widuje sie w ogole lordow ktorzy strzelaja.. krasnale w ogole lukow nie używaja ;)

podobnie jest z Imperium (maja dziala, kusze, strzelby, czolg, ale nie maja lukow i zadkoscia jest heros ktory strzela)

co do lukow to WE (lesne elfy) chyba przoduja w urzywaniu tych broni... maja bardzo dobrych lucznikow..a kazdy heros moze sobie tam strzelac z luku (oprocz BSB)... miniusem jest to ze nie jest to armia zbytnio defensywana i nie posiadaja zadnych maszyn.

jesli chodzi o inne armie defensywane to przyjrzyj sie Tomb Kingom, Chaos Krasnalom.. no i z Orkow tez mozna cos defensywnego na strzelaniu zlozyc :)

to tyle po krotce moich przemyslen :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

albo moze poczekaj na nowe HE? Niebawem mają wyjśc. Mozliwe, że wzomcnią łuczników tejże armii, którzy obecnie są słabi. Maszyny mają, coś w rodzaju skorpiona starożytnego, cz yteż jako balista miotająca gradem oszczepów. Bohater łucznik jest i to całkiem okey. W sumie to najbardziej odpowiada Twej wizji armii aczkolwiek łuczników u helfów nie opłaca się brać, zobaczy się co przyniesie nowy book. Do tego armia ta ma niesamowicie silna magięm, która wspiera ostrzał konwencjonalnie i niekonwencjonalnie ;) , dosć dobrą kawalerię i elitarną piechotę, któa jednak jest rpzecietna na realia warhammera :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

rzeznik22
Plankton
Posty: 2

Post autor: rzeznik22 »

dzieki wielkie dzieki daje mi to do myślenia

Awatar użytkownika
Zielak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: W-W

Post autor: Zielak »

Mam jeszcze jedno pytanie:
Te armie z "bitwy o czaszkę" są mniej wiecej na ile punktów?
Chciałbym się zorientować ile figurek to ile punktów (tak w przybliżeniu oczywiście).

Pozdro

cocongo
Plewa
Posty: 8

Post autor: cocongo »

ja sobie zrobilem badanie armioskopem i wyszla mi moja armia - vampiry

http://www.cytadela.pl/modules.php?name ... icle&sid=2

Awatar użytkownika
Zielak
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37
Lokalizacja: W-W

Post autor: Zielak »

Fajny ten armioskop :P
Tylko, że ja bardziej zwróciłbym uwage na to, czy figurki mi się podobają.
Wyszły mi "dark elves", ale figurki nie przypadły mi do gustu....

Pozdro

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Mi na armioscopie wyszło: Chaos. Nie uwierzyłem, że to właśnie ta armia będzie moją, ale przeciwny nie byłem.
Po 2 turniejach warszawskich gdzie poszedłem jako widz wybrałem Chaos :)

ODPOWIEDZ