Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Re: Nowe modele od GW

Post autor: Kosa »

Fluffy pisze:NSam sie skusilem, mimo ze nigdy w 40k nie grałem..
To kiedy mogę Cię rozjechać swoimi błazeńskimi pedałami w rajtuzach? :D

Tez nigdy w to nie grałem ^^ i już herlaków parę mam, trochę eldarów do tego, czołg leci do mnie, bajka! :D Kiedyś posklejam :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Pocisniemy, jak dozbieram jeszcze kilka modeli :mrgreen: Na pewno jeszcze tego lata :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

koniecznie, koniecznie :D Ja w sumie zakupy już zrobiłem, na 1k z małym zapasem zmian spokojnie mam i potem będę patrzył co jest potrzebne aby nie dostawać ciągle w czambuł. I jak zerkniesz do mej galerii to przerzuciłem się w malowaniu na 40k, trza poćwiczyć coby swoje pomalować ^^ ;)

Ogólnie jestem nakręcony na nową AoSą 40k zrobioną chyba naprawdę z głową, mam nadzieję :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,
Sasomir pisze: ...(stąd np. tzeentch arcanites mają swoje tzaangory, a thousand sons w 40k mają swoich - różnią się tylko bronią, ale to dwa różne zestawy)...
No właśnie chyba nie, bronie "czterdziestkowe" to osobna ramka w pudełku, no chyba że jej nie dają do AoS, wówczas zwracam honor, ale tak to to są te same wypraski.
Kosa pisze: Ogólnie jestem nakręcony na nową AoSą 40k zrobioną chyba naprawdę z głową, mam nadzieję :)
Ogólnie dużo osób ma właśnie takie podejście, wracają do systemu odkurzają modele itp. W sumie to spoko bo na chwilę obecną turnieje w Malifaux mają lepszą frekwencje :) Choć mnie osobiście nowa stylistyka Death Guardów nie przypadła do gustu - w sensie uważam że modele są wyczesane w kosmos, jednak bardziej do WfB pasują właśnie. Widać że wiek rzeźbiarzy/projektantów jest coraz niższy :)

Awatar użytkownika
Sasomir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Sasomir »

Chodziło mi o to, że są to osobne zestawy - różnią się właśnie ramką z bronią:

AoS - https://www.games-workshop.com/en-PL/Tzaangors-AoS

40k - https://www.games-workshop.com/en-PL/tzaangors
Bravely bold Sir Robin
Rode forth from Camelot.
He was not afraid to die,
Oh brave Sir Robin.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ale możesz kupić zestaw do 40k i grać w aosa lol :P demonami też.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Fluffy pisze:Sam sie skusilem, mimo ze nigdy w 40k nie grałem..
Też przez chwilę się zastanawiałem nad nowym WH40k. Aczkolwiek wstrzymałem się, gdyż intuicja mi podpowiada, że w GW jednym punkcie jest niezmienne, a dokładnie silniku mechanicznym. Z grubsza to nadal mechanika z sprzed kilku dekad. Brak naprzemiennej aktywacji bardzo boli. Zwłaszcza, że w 40k operuje się masą sił opartych na daleko zasięgowym strzelaniu i raczej skąpych stołach w tereny. Z tego co czytałem na forach i obejrzałem parę gier to modele schodzą w zastraszającym tempie - do 3 tury już nie ma za bardzo jednostek na stole. Gra jest dzięki temu dużo szybsza przy dużej liczbie wymaganych modeli, ale za to zbyt dużą rolę ma tzw. "przywilej pierwszej salwy" przy akompaniamencie dziesiątków i setek rzutów k6. 8 edycja mechanicznie raczej nie jest krokiem naprzód, nie jest też krokiem do tyłu, raczej krokiem w bok. Sądzę, że GW do samego końca nie będzie wstanie zrobić naprawdę fajnych zasad - czy to w 12 edycji 40k czy 6 edycji AoS ;P. Ciągle będą maltretować tego samego dziadka mechanicznego ;P.

Tym nie mniej może się mylę i 40k ma jednak potencjał jeśli chodzi o sens samej gry, bo przyznam że klimaty tego systemu mi pasuję ale nauczyłem się nie ufać produktom GW jeśli chodzi o mechanikę. Tu bardziej bym zaufał Warlord Games i ich nowemu systemowi Beyond the Gates of Antares, ale gdyby jeszcze ktoś w to grał... Chyba Wild West Exodus będzie musiał mi wystarczyć ;P

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Patrze na to raczej jak na armie na półeczkę (plagusy są śliczne, zachorowałem) i, czasami, grę do piwa. I precli.
Turniejowo i kompetetywnie wyżywam się na Warmachinie :mrgreen:
Tak ze zasady 40stki mam raczej w powazaniu, nawet podoba mi sie fakt ze są proste (co - podobno - nie znaczy prostackie). Da sie grac po wiaderku piwa.

Niestety wszystkie mechaniki systemów GW "trącą myszką" i posiadają przestarzałe rozwiązania.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Kal_Torak, nie chcesz nie graj, ale nie wmawiaj innym że coś jest takie beznadziejne i słabe ;)
Jak się na gra na pustym stole to rzeczywiście idzie szybko.
Ale to jest 40k, postaw więcej budynków, murków, zasieków, nagle 1 tura niewiele daje bo wszystko i tak pochowane.
Zobacz na zdjęciach jak grają w tę grę w games workshop.
6 terenów na cały stół? Czy 20? To naprawdę robi różnice w rozgrywce.
Nie wszyscy chcą tej naprzemiennej aktywacji, nie wszyscy chcą 10 tur przesuwać figurki by mieć remis itd.
40 jest bardzo popularna i nie ma problemu ze znalezieniem chętnego do gry.
A te jakieś wymyślne "super" systemy mają 20 graczy w całym kraju i trzeba jechać pół Polski na turniej który jest co 6 miechów.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Naprzemienną aktywację mam w Warzone i mi wystarczy, do tego systemu pasuje.

W 9th Age mam starego dobrego battle'a, gdzie mogę wszystko ruszyć (i nie ginie przeciwnik w 1 turę).

W ten sposób mam 2 odmienne mechaniki. Gdyby wszędzie były naprzemienne systemy, to nie ma gdzie urozmaicać :)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Nie wmawiam, beznadziejne i słabe to twoje słowa, nie moje.
Do tego podkreśliłem, że mogę się mylić.
Zagrać to mam chęć, ale wstrzymuje się dopóki się nie upewnię, że gierka to ciut więcej niż gra na półeczkę i do piwa, jak to wyraził Fluffy.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, o 23:59 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

KoW (Kings of War) ma podobno świetną mechanikę. Grałeś? :wink:
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Owszem, ma najciekawszą mutację w zakresie mechaniki GW ;P

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Fluffy pisze:Patrze na to raczej jak na armie na półeczkę (plagusy są śliczne, zachorowałem) i, czasami, grę do piwa. I precli.
Turniejowo i kompetetywnie wyżywam się na Warmachinie :mrgreen:
Tak ze zasady 40stki mam raczej w powazaniu, nawet podoba mi sie fakt ze są proste (co - podobno - nie znaczy prostackie). Da sie grac po wiaderku piwa.

Niestety wszystkie mechaniki systemów GW "trącą myszką" i posiadają przestarzałe rozwiązania.
Nie zmarnuj ostatniego miesiące czy 2 przed nerfem stormlancy na jakąś 40k :D
Wybaczcie offtop.

Tak czasem przeglądam forum i szukam jakiegoś powodu żeby chociaż w pewnym stopniu do Warhammera wrócić ale to jeszcze nie ten dzień. Shadow war armagedon trochę kusi ale wolałbym coś takiego w klimacie fantasy :D I jak można w takiej skali pozostać przy pojedyńczym D6 :shock:

Także be zmian, modele ładne. Nowe zwłaszcza ale jak na kupowanie żeby nimi nie grać trochę za drogo :D

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Nie zmarnuj ostatniego miesiące czy 2 przed nerfem stormlancy na jakąś 40k
E tam, N3mo na Heavy Metalu ma jeszcze wiekszy wygar :mrgreen:

[sorki za offtop] :mrgreen:

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

No i np: demonetki i plaguebearersi wrocili w pre-orderze, river trolle i ironbraekerzy tez juz sa normalnie dostepni, wychodzi jednak, że to były jakieś repacki.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

W preorder są tylko herosi do sm i książki.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Rano jeszcze byli w preorders, teraz już zrobili jako 'normalnie' dostępne. O i gyrocopter też już wrócił.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

czemu kwadraty poszły do preorders?:)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Chyba ich nie było przez pewien czas, wracają jako nowość.

ODPOWIEDZ