Nowe modele od GW

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Re: Nowe modele od GW

Post autor: tiny »

Akurat plastik gw to lepszy materiał od żywicy.
Po pierwsze nie(fejlkastu nie liczę) a po drugie to nie ma nic do rzeczy bo produkcja żywicznych modeli jest droższa.

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

No proszę was ile droższy?:)Firmy tak potężne jak GW mają żywicę tak tanio że wychodzą im groszowe sprawy za żywice/ plastik.
Ten model jest za drogi . i w PL może go kupi max 1-3 osób.
GW >Hordes według popularności oczywiście
Kupujesz addidasy za 300 jest ok . ale mniej znane firmy to już się szuka po mniej niż 100zł :)
z tego rozumowania wynika że ten model powinien chodzić po max 100zł .tak jak to robi mantic. Jak by ładniejsze robili modele to też by tak tanio sprzedawali bo chcą wyszukać sobie jak największą rzesze klientów a nie sprzedać kilka tylko modeli , po czym zamknąć interes, bo się niby nie opłaca .Tak robi większość firm zajmujących sie rzeźbieniem modeli w naszej skali :)
rzeźbią figurki i wołają za nie tyle ile GW albo i więcej #-o #-o #-o
Przecież to logiczne żę bardzo mały odsetek osób kupi zamienniki po droższej cenie niż oryginały :)

Varred
Wałkarz
Posty: 98

Post autor: Varred »

Kuros, ale ty wiesz ze PP to nie mała firma produkująca zamienniki dla modeli GW, tylko firma od Warmachiny?
Oni mają napradę dużą grę, tyle że u nas akurat środowisko zostało przy grach GW

Awatar użytkownika
Kuros
Falubaz
Posty: 1471
Lokalizacja: białobrzegi/grójec/radom

Post autor: Kuros »

doskonale wiem ale mają mniejszą niż GW i to o wiele mniejszą

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Dzięki;) tu kolejny duży model do troli, gdyby nie cena jaką dałem za niego to już by płonął w piecu, tak źle dopasowanego modelu jeszcze nie miałem, poszedł na to 5cm pasek gsu i 1/4tubki tamya putty, na razie jest niebieski ale powoli idzie do przodu
To się zdecyduj tiny, bo w jednym wątku piszesz, że najgorzej spasowany model jaki miałeś, a w drugim że żywica lepsza od gw.
Ja jeszcze nie miałem plastiku od gw, którego części by do siebie nie pasowały ;)
A żywica w hurcie pewnie wychodzi tak samo albo podobnie jak plastik. Po prostu produkcja w plastiku wymaga droższej technologii, stąd większość leje żywice.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Dobra, to wyklaryfikuję jak jest:
- metal od PP jest raczej dobry, nowsze modele nawet bardzo dobre, starsze albo bardziej zużyte formy potrzebują greenstuffu
- plastik od PP jest tragiczny, chyba większość modeli jest właśnie z tego
- żywica od PP jest bardzo dobra, zazwyczaj, wygląda jakby cały czas eksperymentowali z tym, miałem model z czterech części, jedna metalowa i 3 żywiczne z czego każda żywiczna część była z innej żywicy, z kolei kumpel w tym samym modelu miał dwa rodzaje żywicy
- część z nowszych modeli jest w nowym, twardym plastiku, podobno bardzo dobry ale niewiele modeli póki co, u mnie w armii nie ma żadnego jeszcze
- duże modele czasami cierpią na słabe spasowanie, szczególnie garganty

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Też mnie cały czas zastanawia dlaczego ceny tych modeli są z kosmosu. Ktoś kiedyś napisał, że lepiej sprzedać 1 model za 100zł niż 2 za 50zł. Nie do końca się z tym zgodzę. Nie w tym hobby, gdzie najczęściej każdy potrzebuje kilka modeli tego samego rodzaju. Wiem, że na cenę modelu nie składa się tylko jego wyprodukowanie, ale no kurde. Oni te modele produkują za grosze. Powinno, im zależeć sprzedawać taniej a dużo, zwłaszcza, że największy impact cenowy to rzeźba i promocja. Do tego to nie są planszówki, ze raz czy dwa razy zagrana często ląduje na allegro. Ludzie raczej powiększają swoje kolekcje. Dużo figurek to dużo malowania, dużo malowania to dużo farbek. itd.

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

To się zdecyduj tiny, bo w jednym wątku piszesz, że najgorzej spasowany model jaki miałeś, a w drugim że żywica lepsza od gw.
Ja jeszcze nie miałem plastiku od gw, którego części by do siebie nie pasowały ;)
Jedno z drugim nie ma absolutnie nic wspólnego i glacier king to ciągle najładniejszy model jaki miałem, nastepny był carmine dragon z fw a później na równi jakichś 10 bohaterów z herezji a to że plastik się łatwiej skleja to oczywistość ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy żeby przez ten aspekt oceniać jakość modelu bo idąc dalej tym tokiem myślenia to stare modele redukcyjne czołgów Matchbox ,które gdzieś mam jeszcze na strychu, nie dość że sklejały się same to jeszcze miejsca łączeń były zawsze niewidoczne co w modelach gw jest skopane po całości czyli czołgi górą 8) .
Po prostu produkcja w plastiku wymaga droższej technologii, stąd większość leje żywice.
produkcja żywicznych modeli jest droższa
no ale weź zapłac za giganta/bestie khorna 600zł
proszę ;) https://www.forgeworld.co.uk/en-CA/Bloo ... -of-Khorne
Ostatnio zmieniony 13 maja 2017, o 19:36 przez tiny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

No ale skąd wniosek, że produkcja żywicy jest droższa?
Bo odlewy żywiczne można sobie po domach robić, a plastik wymaga wyższych temperatur więc i droższa technologia.

tiny
Chuck Norris
Posty: 453

Post autor: tiny »

tak technologia odlewania plastiku jest droższa i to dużo ale jak masz już tę technologie i produkujesz masowo modele jak gw to wychodzi to taniej niż babranie się z żywicą, efekt skali czy jakoś tak ;)

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Jak kupujesz maszynę za kilka milionów i jeden figs wychodzi Ci za 10 centów to sprzedając go za tyle nigdy nie odzyskasz kasy wyłożonej na maszynę.
Z kolei jak robisz w żywicy, kupujesz znacznie tańsze maszyny, materiał trochę droższy ale mniejsza amortyzacja sprzętu.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 489

Post autor: Dargor »

Witam,

https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-1/

Nowy starter do WH40k 8 ed. A w nim nowi Marinsi Nurgla (Death Guard), oraz Nowi lepsi Space Marines 2.0 (Primaris Space Marines)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Bardzo mi sie podobaja. Szkoda ze wszystkie takie na jedno kopyto ala putrid
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Super są te modele. Ciekawe jak zasady. Kusi, kusi... :P
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

z tego co udostępniali po trochu to zasady 8th ed wh40k będą jak w AoS (z paroma zmianami: assault/szarża na początku tury a nie na końcu żeby było bardziej taktycznie xD tak napisali xD, inaczej penetracja będzie działa i jakieś tam drobne zmiany), warscrolle itp, robią im taką małą rewolucję, cześć starych graczy już się zarzekło że odchodzi od grania, innym się podoba, generalnie GW bardzo otworzyło się na głos community (czyżby wpływ 9thAge?? skasowaliście nam grę to sami ją sobie odbudowaliśmy??), z ciekawostek: punktacji jednostek/broni/upgrejdów nie będzie na warscrollach tylko w osobnym pdfie który będzie aktualizowany co jakiś czas, np jakaś broń zdobywa przewagę i za często występuje w rozpiskach to w kolejnym realesie pdfa podnosimy jej punktacje, żeby było bardziej competitve xD skąd my to znamy?? xD noo przynajmniej takie są założenia a jak to wyjdzie w praniu to zobaczymy w końcu to jest GW...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

esgaroth jeśli myślisz, że zmiany w polityce GW są spowodowane przez 9th Age to się grubo mylisz... Po prostu w GW zmieniła się ekipa zarządzająca, która ogarnia, że jak klient jest niezadowolony to produktu nie kupi (poprzednia miała to w dupie wypuszczali co im się podobało przyzwyczajeni, że są monopolistą a ciemni konsumenci to kupią). Widać, że GW zależy na opinii konsumentów i otworzyli się na internet i potrafią z dystansem podchodzić do słów krytyki (nie kasują krytycznych postów na FB np.) np. ktoś stwierdził, że zasada, która nie pozwala strzelać do bohaterów jak bliżej jest jednostka jest bez sensu bo wtedy np model primarcha chowa się za pojedynczym gwardzistą imperialnym i nie można do niego strzelać to GW zamiast kasować posta napisało z humorem, że jak ktoś nie jest w stanie zastrzelić tego jednego gwardzisty to primarcha i tak nie zastrzeli :mrgreen:

Zmianę podejścia GW spowodowało tylko i wyłącznie to, że osoba, która przejęła stery ma głowę na karku i umie myśleć... kiedyś GW zlewało graczy teraz zrobili dla nich zasady oraz konkurencja innych firm a jestem pewny, że nie projekt 9th age, którego pewnie GW nawet nie zauważyło bo nie jest dla niej żadną konkurencją.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

No skad to znamy, z PP, z Malifaux, z Xa - czyli z innych gier :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

dobrze wiedzieć, ja jestem ograniczony tylko do warhammera i oim

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Nie ma problemu. System errat ma swoje wady i zalety, chocby to, że ktoś kupi coś OP w mecie (dajmy na to demony 7ed), a producent w reakcji na zdominowane przez dane modele turnieje po 3 miesiącach "nerfi" - to wtedy Ci co kupili ostro płaczą :)
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

gw ma wydawać indexy co roku, zdążysz sobie pograć swoim przegięciem.

ODPOWIEDZ