[Ankieta] Fluff The Ninth Age...

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ

Co myślisz o świecie 9ki?

Czas głosowania minął 20 cze 2020, o 20:54

Gram w 9kę, ale myślę o świecie Warhammera. Gdy 9ka stworzy swój własny setting, przesiądę się chętnie na niego.
10
15%
Gram w 9kę, ale myślę o świecie Warhammera. I to mi wystarcza.
42
64%
Nie uważam, by świat miał jakiekolwiek znaczenie, gram w grę dla jej zasad. Świat jest mi obojętny.
12
18%
Gram w 9kę i myślę o świecie 9ki. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej materiałów.
2
3%
 
Liczba głosów: 66
Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

[Ankieta] Fluff The Ninth Age...

Post autor: JimMorr »

Cześć,
Jakiś czas temu użytkownik Pellegrim z forum 9ki przeprowadził na forum holenderskim ankietę badającą jak gracze postrzegają fluff / background / świat 9ki. Z ciekawości postanowiłem przeprowadzić analogiczne badanie na naszym środowisku. Poniżej ankieta, dziękuję @Hrabia za przyznanie uprawnień do ankiet:

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

Brakuje opcji, że gram w 9 ale myślę o warhammer i brakuje mi go tak że chce mi się wyć (fluffu)
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Zgłębiczart
Pseudoklimaciarz
Posty: 24
Lokalizacja: Głębiny

Post autor: Zgłębiczart »

Ankieta narracyjna.

Nie myślę już by grać w 9tkę i nie szukam już ku temu okazji od drugiej wersji. Pierwsza wersja T9A napawała optymizmem (zarchiwizowałem sobie wszystkie pliki) gdyż nawiązywała bardziej do bogów chaosu z WFB, obecnie zasady demonów nie odzwierciedlają dobrze sił chaosu z jakimi mieliśmy do czynienia przez lata.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

+1, i w dodatku nowe booku są bardzo autystyczne
Obrazek

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

Ja problem widzę w tym, że wydawane booki bazują na fluffie, którego zwykły użytkownik praktycznie nie zna.
Także przykładowo WDG opierało się na fluffie, który został ustalony wcześniej bez możliwości zmian w trakcie tworzenia zasad armii (fluff ważniejszy od zasad; chcesz żeby zmienić fluff? nie da się, dostosuj zasady do fluffu, którego i tak nie znasz - a przynajmniej tak to wyjaśniali).

Jeżeli by była ta opcja to bym ją wybrał:
"Gram w 9kę, ale myślę o świecie Warhammera. Gdy GW wyda Warhammer the Old World, prawdopodobnie przesiądę się na niego."

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

kosmetyczne zmiany , czy nawet większe ingerencję we fluff nic nie dadzą, bo gramy armiami i modelami z WFB, z osobami z WFB i z lekko zmienionymi ale jednak zasadami bazującymi na WFB(klocki piechoty, sztywny podział z turami i ich sekwencjami) na scenie turniejowej która powstała wokół WFB. Do tego większość z nas lub każdy zaczynał od WFB i jego kilmatu, modeli, podręczników do danej armii zanim grał w 9age.

Oczywiste że dla nas to 9edycja WFB a nie jakaś nowa gra. Gramy na nowych zasadach, ale w głowie mamy fluff z WFB.

podejrzewam że gdbyby środowisko ogólnoświatowe grało na ETC 8 edycję czy 7 edycję, po akcji z EoT to byśmy też grali u nas na 8/7 edycję.

9age to żadna nowa gra i żadna nowa jakość, to jak wysłać starą żonę do kosmetyczki i po odpicowaniu makijażem jarać że mamy młodą dupę. Działa dopóki nie ściągnie ubrań. Podobnie 9age działa dopóki w to gramy i nie wgłębiamy się we fluff.

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3349
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

Dobrze wiecie że 9 nie mogła nawiązywać do fluffu z WFB, bo żaden gracz nie dolozylby cegeielki za prawa autorskie.

WFB było zajebiste i mam nadzieję że powrócą do tego.
A fluff był przydatny tylko iwylacznie dla special herosow, a tych nie ma w 9Age - słabo wchuj.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

No imiennych mogliby dodać. Robią jakieś pierdoły typu giganty dla każdej armii (ta wiem, że to jednoosobowy projekt był na prima aprilis), a zrobić patcha z 1-2 herosami dla każdej armii nie mogą? Od razu jest powiew świeżości i meta się wywraca do góry nogami. Nawet nie muszą być jakoś turbo kozakami, wystarczy, żeby dawali możliwości, których normalnie w armii nie ma.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Smiechu pisze: 7 cze 2020, o 18:55 Dobrze wiecie że 9 nie mogła nawiązywać do fluffu z WFB, bo żaden gracz nie dolozylby cegeielki za prawa autorskie.
9ka nie nawiązuje do WFB? LOL. Cały fluff 9ki to jedna wielka parodia WFB a może raczej dyskusja z WFB. Wygląda jak rezultat pracy ludzi, którzy wstydzą się tego, że kiedyś lubili Stary Świat i teraz próbują na siłę udowodnić, że potrafią napisać to samo tylko mądrzej i dojrzalej. To jest główny powód dla którego zrezygnowałem z publikacji 9ki: ten fluff nie jest samodzielny. To zbiór przeróbek i adaptacji, przewidywalny aż do bólu i nudny.

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3132
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Moje modele dalej mają tafa, a nie rezyliens ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

I dwa WS'y :P o liderce nie wspominając :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

HA! :D Moje elfy dalej maja inicjatywę i wardy <3
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

no, elfy dlaje mają taf 3 i save 5+...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Eltharion pisze: 8 cze 2020, o 15:05 HA! :D Moje elfy dalej maja inicjatywę i wardy <3
W sumie powyższy opis powienien być dołączony do ankiety i podejrzewam, że znaczna część z nas by się pod tym podpisała.


p.s. No może nie pod graniem elfami (bo to jednak troche wstyd) ale o idei.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Szamot pisze: 7 cze 2020, o 18:499age to żadna nowa gra i żadna nowa jakość
Mam wrażenie, że ludzie ciągle zapominają o powodzie dlaczego 9tka w ogóle powstała :lol2:
Obrazek

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

9ka powstała z określonych powodów. Ale powstając 9ka postawiła sobie też pewne cele. Jednym z nich było stworzenie czegoś co można było nazwać "nową grą". W tym celu odrzucono korzystanie z fluff GW czy ich grafik. Zaproszono do współpracy firmy. Opublikowano zasady w oparciu o otwartą licencję CCPL.

To nieprawda, że fluff jest tworzony tylko po to by ochronić 9kę przed pozwami GW. Tak długo jak 9ka nie próbuje niczego sprzedawać nie grożą jej żadne konsekwencje prawne. Szczególnie, że 9ka nie posiada osobowości prawnej, a przynajmniej nie jest ona publicznie znana. GW pilnuje swojej własności intelektualnej przed wykorzystaniem w celu czerpania nieuprawnionych zysków. Stworzenie fanowskiej adaptacji gry, która napędza sprzedaż ich modeli nie jest takim działaniem...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

To ja już nie czaje czemu nie ma dark elfów tylko dread elfy, nie ma wood elfów tylko sylvan elfy itd. ... :|
Na co to komu? a komu to potrzebne?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Ambicją 9ki było od początku stworzenie nowej gry. Gra to nie tylko zasady, to też fluff, Art i modele. Modele miały dostarczać firmy wspierające, które w oparciu o publicznie dostępny fluff mogły by bezpiecznie rozwijać swą działalność, nie ryzykując losu Chapterhouse. 9ka miała stać się open-sourcową bazą do tworzenia produktów (figurek, ale także gier planszowych czy karcianek) przez komercyjne podmioty. Podmioty te dostarczałyby jednocześnie Artów dla 9ki, wspierały jej marketing swoim i wszyscy wspólnie dążyliby ku świetlanej przeszłości... trochę nie wyszło. I raczej już nie wyjdzie, ostatnią osobą która jeszcze wierzy, że z 9ki da się coś takiego wykrzesać jest piteglio.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14639
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

JimMorr pisze: 15 cze 2020, o 10:01To nieprawda, że fluff jest tworzony tylko po to by ochronić 9kę przed pozwami GW.
Skąd taka interpretacja?

Czyli że Twoim zdaniem mógłbym wziąć sobie wszystkie arty i historie GW, zmienił tylko punkty i staty jednostek i mógłbym sobie je opublikować na stronie do pobrania i wydrukowania dla każdego i to byłoby git?

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Tak. Nie byłoby to legalne, ale tak długo jak próbowałbyś sprzedawać podręczników przez amazona nie miałbyś z tego powodu żadnych problemów.

Ten projekt istnieje ładnych parę lat i mu nikt krzywdy nie zrobił:
https://www.wm-revolution.com/

Albo ten (Chyba nowszy, ale robią dokładnie to):
http://warhammerarmiesproject.blogspot.com/

ODPOWIEDZ