Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Age of Sigmar - dyskusje, wrażenia, nadzieja i rozpacz

Post autor: Fluffy »

Witam,

Ze względu na fakt, iż temat "co się zmieni w 9 ed" jest już przeciążony, zakładam niniejszy. Proszę tutaj kontynuować dyskusje na temat swoich wrażeń, rozkmin, taktyk, może także raportów i recenzji z pierwszych gier "Age of Sigmar".
Chciałbym żeby ten temat był poświęcony tylko temu tytułowi. Do spamunku pozostanie "co się zmieni w 9 ed" :mrgreen:

Zapraszam.

Awatar użytkownika
GenomCrusher
Plankton
Posty: 4

Post autor: GenomCrusher »

Trochę rozpacz. Opuściłem WFB pomiędzy 5 a 6 ed. Wróciłem pograć kanapowo w 8 i chwilę później zabili Stary Świat. Z drugiej strony trochę nadzieja, bo AoS będzie grą szybszą i nie będzie wymagać gigastołu wielkości lotniskowca do gry przy browarze. Figurki te same, więc pewnie będę grał, a od czasu do czasu reaktywujemy 8ed ze znajomymi i pozderzamy hordy na pasie startowym.
Jedyne, co mi się nie podoba, to to, że pokazane na wyciekach zdjęcia figurek sigmarytów to żywcem przerabiane SM w 40k z inną bronią w łapkach.
Zobaczymy i ocenimy jak wyjdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Do 40 sigmaryni są świetnym zamiennikiem termosów;) z tarczami.
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Wygląda na to że jutro w Wawie może być problem z kupieniem nowego White Dwarfa bo podobno transport utknął gdzieś na Kanale La Manche... :roll:

Diax
Pseudoklimaciarz
Posty: 27

Post autor: Diax »

O której mniej wiecej maja pojawic sie te zasasdy do AoS? Ciekawe kto jako pierwszy wklei raport z nowej gry ;)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Bo jest darmowa figurka :) w dodatku fajna :)... ja wiem że wszyscy płaczą - ale tak było zawsze. Widziałem większość zasad i mnie się to bardzo podoba .
Wielu - wielu moich kolegów i starych znajomych będzie grać od nowa. Myślę że szybko powstanie liga i zaczną pojawiać się turnieje :). Zasady gry są banalne tylko z pozoru - właściwie każdy odział będzie miał realny wpływ na grę. Czy Sigmaryci są fajni czy nie to kwestia gustu - ja zawsze wolałem "tych dobrych" i mnie się podobają bardzo. Jutro JEST POCZĄTEK NOWEJ ERY :) ... siłą rzeczy to ważne dla nas...

Wychowałem się na warhamerze to była moja 1 miłość - byłem obecny kiedy ta gra powstawała w Polsce choćby z tego tytułu że to ja byłem 1 pracownikiem Barda i to ja 1 raz organizowałem turniej w Polsce około 20 lat temu i to ja właśnie uważam ,że ta nowa gra jest lepsza! Bardziej dopasowana do nowych czasów... i nie ,nikt nie płaci mi za to że tak mówię :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rogal
Mudżahedin
Posty: 307

Post autor: Rogal »

od tygodnia jest zadyma w calais/dover i wszyscy w transporcie wiedzą, ze z UK transport to tylko promem z harwich/ killingholme/hull do rotterdamu/ zebrugge - sory musiałem !
zastanawiam sie nad kupnem na pół z kimś zestawu, aczkolwiek czekam na dalsze "relase" moze do innych armii coś wyjdzie np umrzyków :D

Podoba mi się AOS bo bede mógł wejsc we fluff od nowa i wszystko śledzić od początku, i nie trzeba bedzie nadganiać wszystkiego jak jest w przypadku wfb.

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

PiotrB pisze: ja właśnie uważam ,że ta nowa gra jest lepsza! Bardziej dopasowana do nowych czasów... i nie ,nikt nie płaci mi za to że tak mówię :)...
No ja się już zacząłem zastanawiać skąd ten twój turbo-optymizm bez zagrania ani jednej bitwy... :wink:

Ta nowa gra nie może być lepsza bo jest totalnie inną grą w zamyśle - tak jak pisał Embir i ja wcześniej to taka jakaś gra w wystawianie bardziej pasująca do karcianki a nie symulacji przygotowywania, rozstawiania i ruchów wojsk na danym terenie.

To tak jakbyś powiedział: "nie martwcie się fani FIFA że nie będzie części nr 2017 bo wychodzi Wiedźmin 4 i on będzie lepszy!"

Jedno z drugim ma ze sobą właśnie tyle wspólnego co WFB z Age of Sigmar...

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Racja Remo - złe słowo "lepsza" skup się na drugim zdaniu - mój optymizm wynika z faktu że obecnie gram w hm... 5 systemów bitewnych - właściwie nic innego nie robię w wolnym czasie tylko albo gram albo jadę zagrać :) i uważam że AoS nie odstaje a wręcz wprowadza powiew świeżości :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

PiotrB pisze: mój optymizm wynika z faktu że obecnie gram w hm... 5 systemów bitewnych
No to ci zazdroszczę bo ja (i wiele osób na tym forum) mam czas na jeden i stąd wraz z pojawieniem się AoS zamiast ulubionego WFB powstało tyle zamieszania bo my musimy na coś się zdecydować. Dlatego jest podział na zwolenników tego czy tamtego.
Np. jestem już po rozmowach z kilkoma "starymi" graczami z Opola (jeszcze nie wszystkimi) i namówiłem ich na ponowne "testy" 5 edycji po latach. Mamy RB, mamy wszystkie AB, mamy figurki, mamy chęć - to nam wystarczy.

Teo
Wałkarz
Posty: 79

Post autor: Teo »

Problem w tym, że takie granie praktycznie przekreśla jakąkolwiek aktywność turniejową, a szkoda byłoby stracić środowisko budowane latami...

Morok

Post autor: Morok »

Dla mnie fajna sprawa szczególnie że są okrągłe podstawki co daje ładniejszy wygląd figurce do tego koniec z klockami i męczącym ustawianiem pod kontem lub klockiem Irongótow który był otoczony do okoła :D co do nowych figurek to chaos jak chaos ale nowi ludzie sigmara to fakt faktem kiepska koncesja a te anioły to już wogle wolał bym coś w klimacie Tyraela :)

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

”On the 4th of July all the new rules will be available digitally on the GW website for FREE – It will explain to you how the new game works”
Czy to znaczy, że pdf-y będą tuż po 23:59 ?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Gdzie teraz kupuje się WD? W Empiku będzie do dostania? Chyba nie....

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

Rogal jak chcesz możemy kupić na spółkę, ja bym wziął tylko figsy do Chaosu, reszta dla Ciebie.

Awatar użytkownika
Silvestro
Falubaz
Posty: 1023
Lokalizacja: Rawicz/ Twierdza Wrocław

Post autor: Silvestro »

Zależy w jak dużym mieście, ale generalnie w empiku powinieneś dostać
Wierzę w Wolny Rynek, Niewidzialną Jego Rękę, kuców obcowanie, Unii rozwiązanie, lewaków zaoranie, Wolną Polskę. Amen.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Warszawa, po prostu nie chcę odwiedzać sklepu GW, więc jeśli mogę kupić gdziekolwiek indziej to kupię. Do kilku dużych Empików mam dobry dojazd, więc jeśli rzeczywiście dalej tam są to cudownie.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

W Empiku od kilku lat nie ma WD, taką dostałem info jak kiedyś próbowałem kupić.

Wojpajek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 168

Post autor: Wojpajek »

Ależ owszem jest. Np. w Empiku przy Marszałkowskiej w Warszawie. Pojawia sie czasem z opóźnieniem ale zawsze jest :-)
Age of Sigmar - Skaven, Empire, High Elves
Hail Caesar - Republika Rzymska
Flames of War - Niemcy

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Jesteś pewien? Bo ja pytałem w różnych Empikach na przestrzeni ostatnich 3 lat i nie dość,że obsługa w ogóle nie słyszała słyszała,to w informacji mi powiedzieli, ze nie ma :-/ Kiedyś był ,bo sam kupowałem, myślałem, że nie mieli popytu i zrezygnowali. Ale skoro tak ,to jutro się wybiorę do mojego piaseczynskiego i sobie zamówię .

Zablokowany