WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5709
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: Furion »

Quick explanatory video (click to view!)

ArmyBuilder 2.2c data files (click!)

Obrazek

Work done so far: (click to download!) The premise of the project is to bring WFB 8th edition to balance, so the final product resembles in cores rules 8th edition almost in 100%. The difference comes in armybooks where too weak units went down in cost and too strong units went up in cost. That's pretty much it!

I would love to hear what you have to say, either in general - if you like the idea or not, or specific - if you think that something should be done differently - then write it. I read all the comments and fish out for great ideas and insight from other players. At this stage of the project it is extremely important for me to listen to the feedback of playtesters, and the bigger the playtesting group, the better it will be.

Thank you for your time, cheers
Furion

--------------------------------
changelog (click!)

--------------------------------

Chcesz pomóc w pojekcie?
Dzięki, że w ogóle czytasz ten paragraf yo! Projekt zaiste osiągnął etap, na którym nie pogardziłbym pomocą. Co byśmy się dobrze zrozumieli: poradzę sobie sam, projekt doprowadzę do końca. Ale jeżeli masz za dużo o końcówkę wakacji, to nie pogardzę. Zapłata to "dziękuję" i symboliczne piwo na masterze, tudzież cola dla nieletnich. Poniżej znajduje się lista projektów, które są potrzebne:
  • Najbardziej możesz pomóc przez granie i playtestowanie tego projektu. Jak już zagrasz, albo chociaż napiszesz parę rozp, to byłoby super, gdybyś mógł napisać parę słów w tym właśnie temacie.
  • Jeżeli masz chęć i możliwości, to wielką pomocą byłaby promocja tego produktu na zagranicznych forach. Na chwilę obecną potrzebuję kompletną listę najpopularniejszych forum armijnych. Jak byś mógł taką skompilować i mi przesłać, to super.
  • Jeżeli masz dostęp do zaplecza turniejowego i twoje lokalne środowisko się na to zgodzi, to Zrób lokala na te zasady. Dla tych podręczników co już zrobiłem: żadnych ograniczeń. Dla tych co nie zrobiłem, ograniczenia ETC. Dla wszystkich nowa magia i itemy.
Po tym apelu do organizatorów apel do zapaleńców, co chcą pomóc. Legenda:
Tematy na zielono to takie, do których zgłosili się chętni.
Tematy Na czerwono = dalej szukam chętnych.
  1. Pliki do BattleScribe'a. U nas średnio popularne, wszędzie indziej bardzo popularne. Dla tych co nie wiedzą: jest to apka na telefon / tablet do budowania rozp. Obsługa ponoć nie jest trudna, choć ja się w to nie zagłębiałem. Jeżeli ktoś czuje się na siłach i chce spróbować, to zapraszam.
  2. Pliki do armybuildera.Temat prosty jak budowa cepa. Jak ktoś to ogarnia i chce te podręczniki wklepać do AB do wersji 2.2c to super.
  3. Przygotowanie plików do edycji. Czyli opracowanie AB do formy, na którą mogę nakładać poprawki. Zajmuje to ok. 1.5 h na podręcznik. Wymagania: solidne łącze do internetu.
  4. Strona internetowa. Takie rzeczy zrobione profesjonalnie oczywiście kosztują, to oczywiste. Jak skończę podręczniki, to znajdę firmę zewnętrzną, co mi to zrobi (czasu na to nie będę miał zupełnie) ale póki co, to ogłaszam tutaj. Jest to tak jak wszystkie powyższe oferty wolontariat dla pasjonatów battla.
  5. Pomoc w przeklepywaniu textu. Znowu mam parę rzeczy, co trzeba klepnąć. Porcje po 2-3h pracy na osobę,
  6. grafik / artysta poszukiwany. Oczywistym jest, że takie rzeczy słono kosztują. Spokojnie, moja propozycja jest skromna: potrzebuję pojedynczą grafikę, która będzie użyta jako front page w podręczniku do HE. Więc coś w wysokoelfickich klimatach. Rozmiar grafiki to nie większa niż format A5. Szukam osoby, co zgodzi się zrobić tą grafikę za darmo bądź za skromną opłatą, godząc się oczywiście na wykorzystanie jej w moim projekcie.
  7. Określenie w świetle prawa mojej działalności. Temat kierowny wyłącznie do osób o wykształceniu prawniczym lub branżowym (prawa autorskie). Próbowałem wygoogolować jak to wygląda, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Znajdzie się jakiś kolega-prawnik-battlowiec, co podchwyci temat?
  8. Skan lub wysokiej jakości zdjęcie pewnego szczegółu z podręcznika DE. Na moją książkę rozlała się kawa i nie mogę się doczytać. Wymagania: komórka + stabilna ręka albo skaner.
  9. UDERZENIE TWF. Misja jest bardzo ważna i prosta jak budowa cepa. Bardzo proszę - kto może niech pomoże. Trzeba wejść w ten topic (klik!) I napisać posta. Mogą to być słowa uznania, krytyki, sugestie, pytania. Cokolwiek, co by napędzić ruch. Możecie też się wdawać w dyskusje z tymi, co już tam piszą. Tylko bez hejty proszę na anglojęzycznych noobów proszę, na tym zagranicznym forum admini działają szybko i bezlitośnie. Dzięki!
Kontakt we wszystkich ww. sprawach na PM.
Wszyskie oferty to bezpłatny wolontariat.
Dzięki wielkie tym, którzy się zgłosiil.

pozdrawiam
Furion
Ostatnio zmieniony 1 paź 2015, o 22:20 przez Furion, łącznie zmieniany 32 razy.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

fajna kuchenka
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Mam już kilka uwag i poprawek w wordingu. Dam Ci znać na DMP. :)

wertex
Chuck Norris
Posty: 358

Post autor: wertex »

Why I did it the way I did :P
EAT SLEEP CONQUER REPEAT

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Podoba mi się manipulacyjna informacja podprogowa w 1:11. :D

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Przede wszystkim bardzo mi sie podoba sposób podania! GJ!

keep up the good work;]
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Meekee
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 118
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Meekee »

Z tymi pdf-ami na public serwerze to możesz mieć problem, dla mnie ok, ale dla Firmy, to może być sprawa typu: halo, halo policja, proszę przyjechać do internetów ;)

edit: porada - nie rezygnować, spakować, za-hasłować i wrzucić na nieswój serwer

Ocz. lepiej to przepisać wszystko dać ładną czcionkę i przemyślane dwukolumnowe formatowanie, tło, i wydawać tako.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Odnośnie O&G - szkoda że nie ruszyłeś Squig Hoperów.

Pzdr

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

pobieżnie:
Wydaje się, że teraz u HE można zastanawiać się nad większością (o ile nie nad wszystkimi, a pewnie taki miałeś zamiar) jednostkami. Spear za 6 pkt. naprawdę warty rozważenia itd.
Do tego dodatkowe przedmioty (a raczej powrót starych) jak najbardziej na plus.

Oby tak dalej
:)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

@Up
gigant 6 tafności
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Ano :mrgreen:

Podoba mi się, fajne. Ma sens. Mam zastrzeżenia bodaj do jednej czy dwóch zmian :)
Potestuję w weekend :)

Rikard
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 100

Post autor: Rikard »

Jak pojawią się WE to z chęcią przetestuje. Co do uwag to z lore of high magic korzystają jeszcze WE oraz Liz i shield of aenarion w wypadku szczególnie lizaków będzie dziwnie działać :wink: . No chyba, że zakładasz ujednolicenia atrybutu tego lora dla wszystkich armii. Wydaje mi się również, że biorąc pod uwagę różnice pomiędzy zwykłymi HE łucznikami a shadow warriorami to ich wycena punktowa powinna się jednak różnić..

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Pojawi się Empire to potestuję, na razie trochę średnio Furionowym WoChem przeciw GW Empire.


PS: Nie ukrywam, mega pomocą byłoby zrobienie osobnego pliku do AB z tymi zmianami. ;)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wygląda ok :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
SaperHeart
Piłkarz
Posty: 710
Lokalizacja: Adeptus Geriatricus

Post autor: SaperHeart »

IMO dobra robota. Sam właśnie pracuje nad ulepszeniem zasad do Warhammera. W niektórych miejscach masz dobre pomysły, a w innych już za bardzo ingerujesz w pkt. i zasady. Sądzę, że można prościej.
Prześle Ci moje pomysły, może coś z tego wykorzystasz.
...Who dares wins...
Obrazek

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Wszystko fajnie i generalnie kawał dobrej roboty, ale czemu Annulian Crystal od HE to odpowiednik starego Rune of Balance krasiów? Nie dość, że kosztuje tyle samo punktów to daje dostęp HE do czegoś co krasiom zostało zabrane i ratowało choć trochę ich fazę dispella :P. HE z magią chyba nie mają takiego problemu, żeby takiego boosta potrzebowały?

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Abrasus pisze:Wszystko fajnie i generalnie kawał dobrej roboty, ale czemu Annulian Crystal od HE to odpowiednik starego Rune of Balance krasiów? Nie dość, że kosztuje tyle samo punktów to daje dostęp HE do czegoś co krasiom zostało zabrane i ratowało choć trochę ich fazę dispella :P. HE z magią chyba nie mają takiego problemu, żeby takiego boosta potrzebowały?
A Annulian Crystal to odpowiednik Annulian Crystala z poprzednich edycji (chociażby z przedostatniego armybooka, i chyba Furion nawet go podrożył ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Nie znam HE aż na tyle :oops:

Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 562

Post autor: Cylindryk »

Ale jedna rzecz: proponuję jednak zmienić nazwę tematu z "Warhammer 9 edycja?!" na "Warhammer edycja Furion". I w ogóle dużo prościej tak będzie, bo edycji 8,5, 8.1, 9 i tak dalej zaraz będzie dużo za dużo, a i pewnie jeszcze ETC z jakąś swoją wyskoczy. ;P

Awatar użytkownika
Galharen
Kretozord
Posty: 1618
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Galharen »

Aż się łezka w oku kręci na te wszystkie stare przedmioty u HE, tyle lat =D> =D>

Grałbym:p
Zapraszam do obejrzenia mojej galerii:

Galharen's painting blog

ODPOWIEDZ