9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9th Age

Post autor: JarekK »

Wygląda na mocno skomplikowane. Nie ważne ile oczek rzucisz, tylko ile "sukcesów" masz i tyle musisz "sukcesów" zdisspellować?
E2.2. A player wants to cast the 2D6 version of the fireball ( 6+ [1] ). He announces to use 3 Magic Dice. The player rolls "8", "6" and a "2", thus reaching the casting value with 2 Magic Dice and scoring 2 success. The spell is cast.

The defending player announces to dispel with 2 dice and uses the channel ability of one of his wizards. The defending player rolls "6" and "2" which results in 1 success from the Magic Dice. The defending player has a lower amount of successes and therefore the dispel attempt is failed.
Tu jest jakiś błąd, jeśli się nie mylę?
PiotrekN pisze: i czy zostanie wprowadzona nowa kostka do gry :D
A gdzie masz o tym jakiś zapis?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
MikiChol
Chuck Norris
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MikiChol »

Tak nie wynik na kościach jest ważny tylko, żeby określić czy jest sukces czy nie. Najważniejsza jest ilość tychże sukcesów (przypomina trochę psionikę z 40k).
Tu jest jakiś błąd, jeśli się nie mylę?
Nie ma tam żadnego błędu
A gdzie masz o tym jakiś zapis
Rzeczywiście, koleś nigdzie tego nie napisał (chyba), ale wygląda na to, że jako Magic Dice używa k10 co imo mocno może zmienić wygląd gry (i wielu się nie spodobać). Trochę dziwne rozwiązanie, no cóż... dobrze, że akurat k10 mam w nadmiarze :P

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Bardzo fajny pomysł na fazę magii !!! =D> Na pewno lepszy od obecnej magii :P :wink:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Ten pomysł wygląda bardzo podobnie do rzucania krasnoludzkich run ze Storm of Magic, jeżeli GW będzie chciało się przyczepić to i tak się przyczepi :D
Mnie smuci fakt, że za 3 lata ta gra już nie będzie w najmniejszym stopniu przypominać Warhammera.
Obrazek


Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Hehe a jak spytasz właściciela sklepu, jak mu się sprzedaje 9age? Policzysz sprzedane kwadratowe podstawki?

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

zapewne w wielu krajach AoS to wynik i 9th Age i AoS-a

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Watpie. Trzeba by sprawdzic ile kupiono modeli ktorych w 9th age nawet nie mamy. Niedługo beda stanowily wiekszosc
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

W co wątpisz Qcu? Przecież gracze 9th Age też kupują figurki AoS pomimo niechęci do systemu wydawcy, czyli w jakimś tam stopniu składają się na wynik AoS.

W większości będą to jednostki mające swoje bezpośrednie odpowiedniki w 9th Age, ale oczywiście mylisz się twierdząc, że należałoby sprawdzać sprzedaż modeli których nie ma w 9th Age, bo ludzie też używają ich jako alternatyw, nawet jak średnio pasują. Sam chyba zaadaptowałeś część brand-new AoSowych figurek pomimo braku dla nich wyraźnych odpowiedników w dziewiątce.

Jako ciekawostkę podam, że widziałem zdjęcia zagranicznego turniejowego gracza undying dynasties używającego stormcastów jako shabtis oraz tych ich aniołków jako winged rippers - nie polecam, ale co zrobisz. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Z tego co czytam to na "zachodzie" mają dużo luźniejsze podejście do używania zamienników, które niekoniecznie kojarzą się z podmienianym modelem. W Polsce podejście do WYSIWYGu jest dużo bardziej konserwatywne.

Jednak nawet u nas widziałem Maw Crushery używane jako Arachnaroki, mimo, że nawet obok nich nie stały w kwestii wyglądu. Także dziwię się Qc, że chcesz sprawdzać tylko modele, które nie występują w T9A :wink:

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Dziwie sie, bo poza mna na turniejach nie spotkałem się z masowym uzywaniem modeli AoS. A wiekszosc graczy 9th zaopatruje się na rynku wtornym co m.in. pewnie wpływało na słabe wyniki WFB w 8th
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ja mimo wszystko całkiem sporo modeli GW kupiłem w czasach 9th Age.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

poki co cale HE i OK i wiele innych armii jak krasnoludki i inne jak chcesz kupić 9th Age to 100% = AoS w tym momencie :)

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

gdy 9thAge wypuści swój starter i rozdystrybuuje go po sklepach to znajdzie się w takim rankingu, teraz to tylko zestaw homes rulesów dla fanatyków, prawdziwego produktu dla casualowego gracza (jeszcze) nie ma, no przecież wiele osób zaczynało zabawę od IoB: "mogę zobaczyć tą planszówkę z ludzikami w dużym pudle? tyy, faajne, oki bierzemy na spółę, ja będę grał szczuroludzmi bo lubię ciemne kolory a ty wysokimi elfami bo lubisz tolkiena"

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

esgaroth pisze:"mogę zobaczyć tą planszówkę z ludzikami w dużym pudle? tyy, faajne, oki bierzemy na spółę, ja będę grał szczuroludzmi bo lubię ciemne kolory a ty wysokimi elfami bo lubisz tolkiena"
już myślałem, że końcówka tego zdania będzie inna ^^ :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

-Qc- pisze:Dziwie sie, bo poza mna na turniejach nie spotkałem się z masowym uzywaniem modeli AoS. A wiekszosc graczy 9th zaopatruje się na rynku wtornym co m.in. pewnie wpływało na słabe wyniki WFB w 8th
Ja mam BSB monstrous infantry z modelu sigmarina z AoS
Dziop ma sigmarinów ze skrzydełkami jako morghasty
Masa graczy wochu ma modele które wyszły za AoS (Bobson - maruderzy, widziałem sigmarinów jako Once chosenów gdzieś, kilkunastu Bsbków tych nowych)

Także waćpan słabo patrzysz.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

once choseni DeBeliala:

Obrazek
Obrazek

więc dziewiątka zapewne też ma jakiś wpływ na czyste ludki sigmarowe.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
PiotrekN
Falubaz
Posty: 1001
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: PiotrekN »

Kwestia jest też taka że w ciągu ostatnich 10 lat rynek rozwinął się niesamowicie i do wielu ras można złożyć armię nawet bez jednego modelu z GW :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Kosa pisze:once choseni DeBeliala:
więc dziewiątka zapewne też ma jakiś wpływ na czyste ludki sigmarowe.
Taak... ja już gdzieś pisałem dlaczego nienawidzę Debeliala :D
Godne najbardziej wybrednych oczu!

Jeśli chodzi o moje zakupy od GW od czasów AoS:
- Varanguard - dla kumpla w prezencie
- Summoner Gaunt
- trochę podstawek prostokątnych

Tak to inne modele, ale stworzone jeszcze do 8ed.
(Nie mówię o rynku wtórnym)

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Modele do dochu wychodza teraz bardzo zacne...pomijajac ofc cene. Nowe pinki to wrecz tania alternatywa.

LOC rekompensuje cale AOS.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

ODPOWIEDZ