9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Re: 9th Age

Post autor: Blaesus »

Stan pisze:Ja dałem 4500, nawet jak się składa rozpiskę na 5000pkt to by się chciało coś jeszcze wsadzić.
Nie o to mi chodzi - bardzo często mam tak w Imperium - żeby coś wsadzić brakuje mi np 5-10 pkt z limitu danego slota... masakra
Stan pisze:Stół ma stały wymiar, po co wydłużać grę.
To może ustalmy 1000 pkt - będzie szybciej :)

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

Blaesus pisze:
Stan pisze:Ja dałem 4500, nawet jak się składa rozpiskę na 5000pkt to by się chciało coś jeszcze wsadzić.
Nie o to mi chodzi - bardzo często mam tak w Imperium - żeby coś wsadzić brakuje mi np 5-10 pkt z limitu danego slota... masakra
Stan pisze:Stół ma stały wymiar, po co wydłużać grę.
To może ustalmy 1000 pkt - będzie szybciej :)

to może właśnie jest celowe ;) na tyle dużo by wsadzić coś, ale na styk by nie wsadzić wszystkiego lub większości ;) Każdy musi z czego rezygnować w armii bo brakuje te 5-10-15 do 100 pkt max.( czyli przy tych pkt całe nic)

może to śmiesznie zabrzmieć ale te parę pkt, może(nie musi, ale może) umożliwić trochę niefajne kombinacje dla jednych, a drugim armiom aż tak mocno wcale nie pomoże.

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Czyli cały system jest zrobiony 'na jajeczko'? Zagraj minimalnie inaczej niż 'zalecane' parametry i sypie się balans w drzazgi? Nie mówiąc o próbie gry na małe punkty? Może czas cofnąć się o krok i nieco odpuścić to balansowanie, bo jak dalej będziemy napinać to w końcu coś trzaśnie... już teraz 1/3 każdej rozpiski VS na ETC to dokładnie te same opcje w tej samej konfiguracji. Dalsze dociskanie śruby spowoduje, że każda rozpiska będzie taka sama.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Zróbcie sobie turniej na 4800pkt i dajcie już spokój :)

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9564
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

JimMorr pisze:Czyli cały system jest zrobiony 'na jajeczko'? Zagraj minimalnie inaczej niż 'zalecane' parametry i sypie się balans w drzazgi? Nie mówiąc o próbie gry na małe punkty? Może czas cofnąć się o krok i nieco odpuścić to balansowanie, bo jak dalej będziemy napinać to w końcu coś trzaśnie... już teraz 1/3 każdej rozpiski VS na ETC to dokładnie te same opcje w tej samej konfiguracji. Dalsze dociskanie śruby spowoduje, że każda rozpiska będzie taka sama.
1/3 rozpy taka sama to mało w porównaniu z klonami jakie się widziało parę lat temu na turniejach WFB. Czyżby gracze zapominali czasy gdy 2/3 unitów w AB było totalnie niegrywalnych? Jeszcze trochę i usłyszymy 'komuno wróć' :mrgreen:

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Ja się też chce zapytać. Ile ludzi robi rozpy? Bierze podręcznik i kmini. A ilu z nas bierze rozpiski z topu i naparza :P

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

To może odwracając pytanie - ile osób znasz które kserują rozpiski ? (żeby było trudniej to oprócz Qca) :mrgreen:
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Otwórz sobie rozpiski z zeszłego DMP i policz :P
Z imienia i nazwiska nie ładnie wymieniać pewnego kapitana, który grał wampirami rozpą Szaitisa ;)

as1
Chuck Norris
Posty: 626

Post autor: as1 »

I to samo trzeba powiedzieć o rozpach bretki z DMP.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

as1 pisze:I to samo trzeba powiedzieć o rozpach bretki z DMP.

taka armia że same konnica :mrgreen:

Awatar użytkownika
esgaroth
Falubaz
Posty: 1253
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Post autor: esgaroth »

Kołata pisze:1/3 rozpy taka sama to mało w porównaniu z klonami jakie się widziało parę lat temu na turniejach WFB
dokładnie, i standardowy tekst na turniejach "znowu trafiłem na mirror" xD

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9481
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Eltharion pisze:To może odwracając pytanie - ile osób znasz które kserują rozpiski ? (żeby było trudniej to oprócz Qca) :mrgreen:
Nie cwaniakuj, nie liczy sie czym grasz i czyim liczy sie wynik
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

-Qc- pisze:
Eltharion pisze:To może odwracając pytanie - ile osób znasz które kserują rozpiski ? (żeby było trudniej to oprócz Qca) :mrgreen:
Nie cwaniakuj, nie liczy sie czym grasz i czyim liczy sie wynik

Niby tak ale śmiesznie się gra widząc jak ktoś gra używając czyjejś rozpy z mastera (wydrukowanej i podpisanej np Lohost :))
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

AndrzejAndrzej
Chuck Norris
Posty: 531

Post autor: AndrzejAndrzej »

:D

Awatar użytkownika
wind_sower
Masakrator
Posty: 2294

Post autor: wind_sower »

Fejm na dzielni też nie taki sam ;)

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

w AoSie

"One small but significant change that’s going to be great for Death armies in the new edition is Massive Regiments. This new addition to matched play is aimed at making horde units more viable by offering players a points discount when they take a unit at its full size; you’ll want to take your Skeleton Warriors in units of 40 and your Zombies in units of 60."

wracają powoli hordy :)

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Za chwilę się okaże, że okrągłe podstawki kijowo się układa w regimenty i wrócą kwadraty... :P

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

albo zrobia specjalne treje pod okragle podstawki tak jak ffg
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Obrazek

Np takie? :wink:

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

hehe, mowisz, masz :)

nota bene GW w koncu dal do pieca
http://www.belloflostsouls.net/2017/07/ ... cials.html

chyba ten AoS to moze nie taki do konca zly pomysl byl :)
albo zarabiaja na fanach T9A =P~
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ