9th Age

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9th Age

Post autor: JarekK »

http://www.the-ninth-age.com/index.php? ... back-v1-3/

Tu jest na przykład fajne podsumowanie HE. W miarę sensownie, z pewnymi wyjątkami, jest opisane, jak dany oddział/upgrade się sprawdza na aktualnej wersji zasad. Ma to sens, jest to zrobione na bazie wielostronicowej dyskusji. I niestety wydaje mi się, że mimo całkiem poprawnej diagnozy, obawiam się, że 80% zaproponowanych zmian nie zostanie wprowadzonych, przez co znowu będą lepsze i gorsze picki. Bardzo mi się podoba balans zewnętrzny między armiami (poza 3, DE, OK, ID), za to patrząc po WoDG i HE, czyli armiach, którymi grałem, balans wewnętrzny mocno kuleje :( Mam nadzieję, że na tym się skupią po wydaniu 2.0, bo co z tego, że mam 200 opcji w booku, jak max 15 ma sens, a na przykładzie wyżej zapostowanej diagnozy dałoby się to naprawić 2 update'tami (pierwszy masywny, drugi poprawkowy). Dodatkowo, mam nadzieję, że po 2.0 będzie update do "FULL GAME", który naprawi, buble które wyjdą po wydaniu 2.0 i na tym skończy się mieszanie w Rule Booku, a skupią się na balansie wewętrznym Army Booków, też na zasadzie jeden po drugim w 2 updatach, masywny i poprawiający.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Czy divine atacks dzialaja w strzelaniu?
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

lwieserce85 pisze:Czy divine atacks dzialaja w strzelaniu?
Nie.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Abrasus pisze:
lwieserce85 pisze:Czy divine atacks dzialaja w strzelaniu?
Nie.
Chyba że jest wprost napisane że działają (ergo są wyjątki).
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

-Błażej-
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195

Post autor: -Błażej- »

Laik pisze:
Abrasus pisze:
lwieserce85 pisze:Czy divine atacks dzialaja w strzelaniu?
Nie.
Chyba że jest wprost napisane że działają (ergo są wyjątki).
3ka z divination ?

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

Akurat 3 z Divi nie jest żadnym wyjątkiem, nadal Divine nie działają na strzelanie. Jednym z wyjątków jest za to Mark of Change o ile pamiętam, który ma wyraźnie zapisane, że działa też na ataki strzeleckie.

Awatar użytkownika
Shady
Chuck Norris
Posty: 472
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Shady »

Tak w przypadków demonów zmian divine jest i w strzelaniu i w kombacie
Obrazek

Zapraszam do polubienia mojego profilu ;)
https://www.facebook.com/ZygiArtStudio/

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Successful Ward Saves taken against attacks with
this special rule, or against Close Combat Attacks
made by model parts with this special rule must
be rerolled.
Prosze wskazac gdzie napisane jest ze nie dotyczy strzelania.
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
JimMorr
Chuck Norris
Posty: 445

Post autor: JimMorr »

Abrasus pisze:Ja rozumiem, że są jakieś złożenia, które przez to nie wchodzą, ale nie wyobrażam sobie jak łatwo rozróżnić 'fluffowe' 7 monsterów w armii od 'OP' 7 monsterów w armii (albo analogicznie 7 maszyn).
T9A może powinno przedefiniować sposób działania potworów, tak by dało się grać przeciw takiej armii? Na razie jednak zmiany sprowadzają się do wycinania kolejnymi ograniczeniami lub nerfami wszystkiego co odbiega od średniej, bez woli zmiany czegokolwiek w samej mechanice gry. Powiedzmy sobie uczciwie: nowa statystyki nie wprowadzają żadnej zmiany, są innym zapisem starej mechaniki, by GW przypadkiem się nie przyczepiło.

Efektem takiego równania w dół jest np. dzisiejszy stan VS. Armia opiera się dziś na OP Plague Disciples. Są tak OP, że we we wszystkich rozpisach na ETC występuje po kilka ich oddziałów. Wszyscy klną jak to bardzo OP jednostka jest. Tylko że... ta jednostka nie zmieniła się od 1.1. Wszystko inne znerfiono tak, że teraz coś na co nikt nie zwracał uwagi nagle wystaje nad poziom. No to pewnie teraz ciachną Discipli... potem przyjdzie czas na Wahadło... i tak nerfiąc wszystko do poziomu gruntu wylądujemy na koniec z 16 armiami różniącymi się w detalach, bo tylko wtedy da się je porządnie zbalansować. No może z 2-3 grupami niemal identycznych armii.

Awatar użytkownika
Abrasus
Falubaz
Posty: 1031
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Abrasus »

lwieserce85 pisze:Successful Ward Saves taken against attacks with
this special rule, or against Close Combat Attacks
made by model parts with this special rule must
be rerolled.
Prosze wskazac gdzie napisane jest ze nie dotyczy strzelania.

Divine ataki działają jeśli są to:
1) Attacks with this special rule
W stylu katapulta cyklopa, która ma wpisane Divine Attacks w profil BRONI
2) Close Combat Attacks made by model parts with this special rule
Czar 3 z Divination daje zasadę Divine Attacks do MODELU (a nie do BRONI), więc w jego przypadku model stosuje tą część z tej zasady, z której jasno wynika, że modele posiadające Divine Attacki stosują je do swoich CLOSE COMBAT attacks.


Ja nie widzę nic co by wskazywało, że "SHOOTING ATTACKS made by model parts with this special rule" korzystają z tej zasady... Było to wałkowane z 10 razy już na forum przynajmniej, jeśli mi nie wierzycie, napiszcie na forum t9a, Lagerlof z przyjemnością odpowie po raz 11.

Awatar użytkownika
lwieserce85
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3098
Lokalizacja: Czarne Wrony Sochaczew

Post autor: lwieserce85 »

Do modelu a nie broni zatem spearbscki ktore nie kozystaja z zadnej broni(sa potworami)maja divine attacks w strzelaniu
Obrazek

6+4+1=15
Nowy wymiar matematyki

Awatar użytkownika
Qsownik
Chuck Norris
Posty: 397
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Post autor: Qsownik »

lwieserce85 pisze:Do modelu a nie broni zatem spearbscki ktore nie kozystaja z zadnej broni(sa potworami)maja divine attacks w strzelaniu
Przeczytaj uważnie upgrade'y do Weapon Beasts (wskazówka - słowo nad Shoot Spikes and Spout Flames - WEAPONS).

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

@lwieserce masz dział od zadawania pytań dotyczących zasad: http://forum.wfb-pol.org/viewforum.php?f=3 I uprzejmie proszę, żebyś tam je zadawał.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Dziedzic
Chuck Norris
Posty: 571

Post autor: Dziedzic »

ostatnio byla ankieta na t9a odnosnie pkt czy powinny sie zmienic jako standard rozgrywkowy, co tam wpisaliscie? jest szansa ze zmieni sie "norma" punktowa dla rozgrywek turniejowych?

jeszcze w topowych armiach widac jakies minimalne zmiany bo cos za cos tam wchodzi, ale 75% armii to kopiuj wklej jednego buildu i zwyczajnie wieje nuda do oporu. normalnie na dłoni widac balans wewnetrzny :) moze zmiana pkt troche ozywi gre
Gremlin pisze:Co się dziwicie? Chłopaki przyjeli 7 lepców na twaSz, traca 3 zęby z tego 2 przednie, a wciąż dzierżą w ręku bagietę, która chcą zjeść. A Furek im tą bagietę zajumał i pobił nią ostatniego żywego francuskiego rycerza sprawiedliwości. Pieprzony polski złodziej. Odarł ich z marzeń.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9565
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Mniejsze punkty, szybsze bitwy. Ale zgadzam się, że trochę brak miejsca by sobie pofantazjować.
Wpisałem 4800 :)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1064
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Ja tam tej nudy nie odczuwam.
Ale też dałem 4800, bo chcę w końcu sobie tego assassyna złożyć :)
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

4750 :)

Zawsze brakuje tego drobiazgu, by wsadzić coś ciekawego. Aczkolwiek nie wiem, czy ograniczenia pkt nie są specjalnie pod 4500... Jak ktoś zwiększy format, to nie wiem czy nie obniżą limitów % na niektóre sloty :/

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Ja dałem 4500, nawet jak się składa rozpiskę na 5000pkt to by się chciało coś jeszcze wsadzić.
Stół ma stały wymiar, po co wydłużać grę.

BTW wiecie, że można zrobić turniej 9age na dowolne punkty, np. 4800? Serio, oni wcale tego nie sprawdzają :)

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Ja daje 4680 pkt co bym mógł wsadzić w DE 2 x hyderki i smokozorda ;)

A tak na serio to nic nie zależy od Nas - co zadecydują i tak będziemy na to grać 8)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8783
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

A ja jestem pewien ze zależy od nas - przecież to my robimy tą grę (choćby wpływ wyników DMS na widełki punktowe w oficjalnym rulespacku...)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

ODPOWIEDZ