Dlaczego nie wierzę w Dziewiątą Erę

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Dlaczego nie wierzę w Dziewiątą Erę

Post autor: InkubPendragon »

http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

argh
Wałkarz
Posty: 63

Post autor: argh »

Bardzo fajny wpis. I trudno się nie zgodzić, że ambicje są ogromne, a zapożyczenia aż zbyt wyraźne.
Z drugiej strony. Ostatnio w 9 mam więcej okazji by zagrać niż przez wszystkie lata WFB :P

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

Bardzo fajny tekst i bardzo subiektywny. Zagorzałi turniejowe gracze w 90% by się z Tobą nie zgodzili.

Z tego co wiem twórcy 9th age zdecydowali się by bazowac na 8ed ze względu na aktualnych graczy by nie był to szok spowodowany nowymi zasadami lecz dokładna naprawa silnika 8ed. Może w przyszłości to zmienia, lecz im większy sukces 9th age osiągnie tym trudniej to będzie zmienić.

Nie znam statystyk ile jest turniejowych a ilu domowych graczy lecz "upragniony balans" liczy się dla wszystkich turniejowych i dla wielu domowych. Bo raczej nikt nie lubilby przegrywać w szachy tylko dlatego, że gra czarnymi pionkami.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2016, o 19:35 przez Odoamar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Ale bullshit. :)
Jak można zarzucać 9th age kopiowanie świata warhammera skoro dziewiątka powstała właśnie dlatego że ludzie chcieli grac w warhammera ? :roll: a nie jakieś Kowy czy inne abominacje :?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Tyle pogardy i szydery, że aż ciężko się to czytało. Jak nie podoba Ci się gra, to w nią nie graj. Proste.

Awatar użytkownika
lajkonik
Masakrator
Posty: 2622

Post autor: lajkonik »

Zgodzę się z przedmówcą. Po przeczytaniu mam wrażenie, że to jest napisane tylko po to, żeby wbić kij w mrowisko. I po nic więcej.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
lajkonik Obrazek

Awatar użytkownika
dzikki
Kretozord
Posty: 1727

Post autor: dzikki »

Inkub czujesz już zapach pochodni i woń wideł wyciągniętych z gnojówki?
""A Dwarf is'n short, he is concentrated in every aspect" !"

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Nic nie czuję. To moje bagno:) A co do szanownych przedpiszców - nie napisałem tam niczego, co nie byłoby prawdą:) I takie mam, po prostu, zdanie na temat 9th Age.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

inkub powiem jedno de gustibus non est disputandum nie podoba ci się ok twoje zdanie ale nie lansuj swoich słabych tekstów jako obiektywnych artykułów

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

powstał projekt zrobienia gry mokrego-snu warhammerowych uber-nerdów, który pozwoli na dalszą zabawę
Gracze turniejowi, zwłaszcza ci biorący udział w rozgrywkach o złote kalesony na dupie Maryny, w rodzaju ETC, równie dobrze mogliby przesuwać tekturowe znaczniki
Na szybko wyciągnięte dwa cytaty które były imo najbardziej niewłaściwe. Sformułowania agresywne i krzywdzące.
InkubPendragon pisze: nie napisałem tam niczego, co nie byłoby prawdą:)
Dość żałosne. Albo celowo próbujesz podpuścić czytelników, albo masz problem z ważeniem tego co piszesz.

Awatar użytkownika
DarekH
Chuck Norris
Posty: 595
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DarekH »

Próba włożenia kija w mrowisko? Słabe argumenty, więc to raczej kruchy patyk niż kij. Porównanie do Linuxa wypada blado. Podnoszenie kwestii sceny turniejowej - kolejny komiczny argument.
Jako "użyszkodnik" WFB mogę swoimi pacynkami poturlać zarówno w 8, 7, 6 czy którąkolwiek edycję bez większego problemu. Mogę zaopatrzyć się w figurki (w celach czysto modelarskich) w nieograniczonych ilościach w przystępnych cenach. Mogę też poturlać i w tą dziewiątą erę, bez zamartwiania się, że oto wyszedł nowy box za 350zeta który muszę kupić, bo inaczej dostanę "po dupie" od już mających ten box.
Innymi słowy, (pomijając kwestię wyłącznie modelarską) jeżeli ktoś ma ochotę na bycie jeleniem pełną gębą i kupowanie pacynek jak nakazuje mu Guru Wielki lub inny "dojarz", by móc zagrać w wypasioną grę wspieraną przez "producenta" jego sprawa. Jednak dla kogoś, kto rozumie czym jest brak wzrostu sprzedaży rok do roku, i dlaczego należało uśmiercić Stary Świat - próba zdyskredytowania fanowskiego projektu, próba zabicia pasji - po prostu nie przejdzie.

Awatar użytkownika
Ciara
Kretozord
Posty: 1508
Lokalizacja: Animosity Szczecin
Kontakt:

Post autor: Ciara »

W życiu nie czytałem większych bzdur.

> Można było od zawsze grać na figurkach non-GW, no chyba że grałeś na turnieju organizowanym przez samo gw więc nie wiem o co ten ból.
> 9th age to chyba "kontynuacja" po 8 edycji warhammera więc skąd niesmak że są zapożyczenia ze starego wfb?
> Nie, nie jest im obojętne w co grają i na jakich zasadach. Scena turniejowa oznacza zbalansowane zasady i granie w normalną gierkę bez żadnych wygięć które wygrywają za Ciebie. Gra jest na prawdę super, lepsza niż 7 czy 8 edycja.

Słabo się czytało, słaby tekst :*
Obrazek

Awatar użytkownika
Aku.
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Warszawa-Izabelin

Post autor: Aku. »

Czytając ten tekst odniosłem wrażenie, że pisze go osoba pokrzywdzona na kilku turniejach i uważąjąca, że jak ktoś gra w WFB/9th dla sportu i rywalizjacji to nie rozumie istoty hobby i tego że liczy się klimat i fluff ale spoko. Nie wiem co bedzie z przyszłością 9th ale wiem, ze teraz granie jest przyjmniejsze i wreszcie widać na stołach jednostki o któcyh się tylko słyszało że istnieją.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

A ja napisze jedno , po prostu się nie zgadzam do końca z twoją opinią i dalej mam zamiar grać w 9 edycje. Co do klimatu to powiem tylko że mi nowe nazwy nie przeszkadzają w odczuwać że gram w Warchammera. Może skateboarding że jest o wiele więcej lokali niż za czasów poprzedniej edycji :) Ale mimo to wyczuwam niezły spór.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2016, o 20:47 przez Dziad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dancaarkiiel
Falubaz
Posty: 1039

Post autor: Dancaarkiiel »

Ktoś tutaj chyba miał słabe wyniki na turniejach i czuje się pokrzywdzony. XD

Edit
"W życiu nie grałem więcej niż dwa razy na jakimkolwiek turnieju WFB, a i to przed blisko 20 laty, więc się nie liczy:)"
Więc piszesz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia, jeszcze lepiej. Gratulacje wirtulacje.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2016, o 22:23 przez Dancaarkiiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

W życiu nie grałem więcej niż dwa razy na jakimkolwiek turnieju WFB, a i to przed blisko 20 laty, więc się nie liczy:)
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Kurde miałem już się nie mieszać ... Według mnie właśnie dlatego postrzegasz dziewiątke tak negatywnie. Osoby które częściej odczuwały jak WFB potrafił być frustrujący , mają raczej szersze spojrzenie na cały "problem".

Awatar użytkownika
Inglief
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Koszalin "Zad Trolla"

Post autor: Inglief »

"ubernerdów" "tymitym" - serio podobną narracją ciężko Cię brać na poważnie, spoglądając jednocześnie na przesłodzone artykuły o AoS
skrócie, wzięto wszystkie istniejące armie, zmieniono nazwy zarówno ich, jak i jednostek
Po pierwsze primo, osobiście zupełnie nie podoba mi się projekt wykorzystujący, bez żenady, dorobek dziesięcioleci pracy kogoś innego, ukryty pod płaszczykiem zmienionych nazw i odmiennej historii świata. Ok, argument osobisty, czyli raczej z dupy, nic jednak nie poradzę, że dla mnie z gatunku istotnych.
A nie pomyślałeś, że to nie jest próba stworzenia nowej gry tylko legalnego i porządnego ratowania świata i systemu, który wszyscy kochali ?
Niektórzy dawno już zwolnienie z GW 'ojcowie' fluffu warhammera fantasy przyklaskują projektowi
"This quiet offends Slaanesh! Things shall get loud now."

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

Inglief pisze: A nie pomyślałeś, że to nie jest próba stworzenia nowej gry tylko legalnego i porządnego ratowania świata i systemu, który wszyscy kochali ?
Niektórzy dawno już zwolnienie z GW 'ojcowie' fluffu warhammera fantasy przyklaskują projektowi
Obrazek

InkubPendragon
Oszukista
Posty: 825

Post autor: InkubPendragon »

Z całą pewnością nie jest to żadna próba ratowania świata, prędzej zasad, bo ratowanie świata nie jest w tym przypadku możliwe. Dodam też, że w ogóle nie odnoszę się do zasad 9A, które znam dość pobieżnie, aczkolwiek na tyle, by dostrzec w nich potencjał i część zmian uważam za słuszne lub nawet głęboko słuszne (a część nie). Mój tekst nie dotyczy tego w ogóle, ale nie przeszkadza to, jak widzę, oceniać go pod tym kątem. Dotyczy tego, czy 9th Age będzie alternatywą, poważną, a nie niszową, dla innych gier na rynku w tym segmencie. I IMHO nie będzie. Podkreślam - w mojej opinii.
http://www.miniwojna.blogspot.com - gry bitewne i malowanie figurek

http://polskiefigurki.blogspot.com/ - wiadomości o polskich grach bitewnych, figurkach i akcesoriach do nich

Zablokowany